Kornaya Basma Huzurumu Çalma!

"Kornaya Basma huzurumu çalma" , Modifiyeli kaplamayla son ses açma !

Yıllardır acayip rahatsız ve sinir olduğum sorunu burada epeydir bence olarak paylaşmayı arzuluyordum ve artık yazımı sizinle paylaşıyorum . Öncelikle korna mevzunusuna parmak basalım .

Dünyanın büyük ve kalabalık şehirlerde gürültü hat safhadadır . Ancak bazı trafik sorunu büyük olan şehirlerde gürültü kirliliği daha şiddetlidir . Öyle ki sağlığınızdan bile olabilirsiniz .

Hayır yani dakikalarca kornaya basınca ne oluyor önde trafik var , bir sorun var ki akış durmuş ilerlemiyor . Peki sen kornaya basınca araçlar , engeller havaya mı kalkacak ? Arabalar uçacak mı ?

Sürücülerin en azından cadde aralarında dikkat etmesi gerekir. sen o yoldan bir kere geçiyorsun ama insanlar orada belki hayatları boyunca yaşıyor.

Korna bir ses değil, gürültüdür.

Gürültü şehri kirletir; bir nevi çevre kirliliği yaratır. B

u kirlilik; saldırganlık, sinirlilik, yüksek tansiyon,
işitme kaybı, uyku bozuklukları gibi pek çok istenmeyen
rahatsızlıklara sebep olabilir.

Yani korna sesi sadece psikolojik değil, fizyolojik olarak da insan sağlığını etkiler.

Korna sesinin gürültü seviyesi 120 desibeldir.
Günde 7,5 dakika boyunca bu seviyedeki gürültüye maruz kalmak işitme kaybına yol açabilir.

Siz de gereksiz kornadan vazgeçerek bu harekete destek olabilir, gereksiz korna çalanları bulunduğunuz ildeki polis veya jandarma birimlerine bildirebilirsiniz."

Özellikle minibüs , taksi ve servis şöförleri sabnahın 6'sında bile öğlen 1'miş gibi muamele yapıyorlar . Türk halkı bu durumu daha kronik hale getiriyor çünkü iyice vurdumduymaz , bencil ve anlayışsız insanlar olduk tüm dünya milletlerine göre ... Gene Türkiye'nin diğer illeri iyi ama İstanbuLOVE sevgimi yitiriyor :(

Gelelim modifiyeli apaçilerin hayvanlıklarına ... Emniyetin vatandaşların talebinin üzerine 2014'te aldığı modifiye yasağının olması kararına rağmen halen bu işkencenin sonlanamadığını görmek Türkiye'de hiçbir şeyin işlemediğini bir kez daha gözler önüne serildi ...

Yasak haberinin kaynağı ; https://www.milliyet.com.tr/-modifiye-trafige-cikamayacak-/otoguncel/haberdetay/06.07.2014/1907611/default.htm

Bu tip Edepsiz insanlar başkalarının huzuruna resmen gaspın kralını yapar öyle ki ;

 1. - Kalbinizin ve beyninizin sağlığı bozabilir , kalbinizde adeta pil çalışıyormuş gibi hissedebilirsiniz .
 2. - Kulaklarınız artık huzur katilleri tarafından tecavüze uğrar ve işitme kaybıyla beraber kulak çınlamaları başlar .
 3. - Kızlara hava atayim derken kızlar tarafından ne kadar itici ve boş insan olarak göründüklerinden bihaberlerdir .
 4. - Yaşlıları düşünmezler , belki ölümlerine bile yol açabilirler sonuçta yer yerinden oynuyor geçtikleri yerde ve sağlık açısından sıkıntıları bahsettik .
 5. - Telefonla veya telefonsuz biriyle konuşmakta zorlanırsınız kendinizi düğünlerde , diskolarda hissedersiniz .
 6. - Birşey okurken , ders çalışırken ya da uyurken sövmemeniz için kendinizi zor tutarsınız hatta benim gibi sövebilirsiniz .
 7. - Bilinçaltınızda şarkı ve remiks sürekli sizi meşgul edebilir .
 8. - Sizin için hayati öneme sahip sınavlarınızı kötü etkileyebilir ki onca uyarılara rağmen yinede ses kirliliği size ulaşır .

Bu 2. bencem istesem şimdiye 1000 tane yazmıştım ilk bencem bu ; https://www.kizlarsoruyor.com/spor/a28225-sampiyonluga-giden-galatasaray-a-atilan-iftiralar-bilinmesi

Kornasız , gürültüsüz , huzur dolu günler . İyi günler... :)


0|0
41

En İyi Kız Görüşü

 • Allahım insan mi gördüm sitede gerçekten var mi senin gibi düşünenler. Bugün tam 3 saat boyunca kontak kapalı olduğum yerde bekledim. Ve bahsettiğin gibi önde bir problem varki araçlar ilerlemiyor o lanet kornaya basınca noluyor kanat takip uçmamızı mi bekliyorlar !! Trafikte beklemek zaten can sıkıcıyken birde üzerine korna. Ha birde modifiyeli araçlar dedin:)) allahım bu nasıl fantazidir. Araba patlayacakmış gibi çıkan sesler yok yok daha çok konuşmak istemiyorum :)) çünkü sonu iyi bir yere varmayacak. Sadece Yukarıdakinden sabır diliyorum

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Pek dile getirilmeyen bir sorunu güzel bir dille anlatmışsın eline sağlık :)

  O kadar gergin ve asabi bir milletimiz var ki bunlarda doğal gelir oluyor insana ne yazık ki..

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...