Namus Artık Bir Toplum Meselesidir

Ne Gariptir ki Namus denilince ilk akla gelen malesef kadındır peki ama neden?İnanan müslümanlar için söylüyorum hepimizin Rabbi bir değil mi? Kitabı Kuran-Kerim değil mi? Peygamberi Hz. MUHAMMED(S.A.V) değil mi? Peki Rabbimiz ne zaman Kuran-ı Kerimde namus kadınlarındır dedi? Ya da Peygamber Efendimiz ne zaman Namus kadınlarındır dedi? Hiç biri bunları demezken nasıl olurda insanlar bu denli sıg düşünebiliyorlar?

Namus Artık Bir Toplum Meselesidir

Sizlere kendi yaşamımdan bir örnek vereyim agabeyim ile aramda sadece 2 yaş var ve biz yetiştirilirken Ahlakı edebi ve namusu çok iyi ögrendik annem bu konuda çok katıydı ben sıkı büyüdüm agabeyimde öyle ve inanın ben zina yapmadım ve agabeyimde yapmadı elbette sevdik sevildik ama asla yapmadık Sizlerin akıllarından şu geçebilir normaldir de Onun yapmadıgını nereden biliyorsun?

Elbette haklısınız agabeyim bir kızı çok sevmişti tam 3 yıl ilk sevdigiydi ve o kız 3 sene sonra ona çok yaklaşınca amacının farklı oldugunu anlayıp ayrıldı kızdan Gönül defterini sonra kapattı şu an halen bekar Annem ile Agabeyim arasında farklı bir bag var bu bag babamla agabeyim arasında bile hiç olmadı çünkü agabeyim bir suç işlese annem anlıyordu bu ne olursa olsun ama bunu bir annem anlıyordu o yüzden agabeyim buna çok dikkat ederdi ve şunu derdi:''Eğer ben namuslu olursam eşimde Namuslu olur'' Ayrıca bu bir hadisdir...

Genel olarak olarak toplumda adı aşk altında bir çok zina işleniyor bu bir kıyamet alametinin göstergesidir zira Peygamber efendimiz bize Zinalar çogalacak insanlar hayvanlar gibi sokak ortasında zina etmedikçe kıyamet kopmayacaktır...O gün geldiginde en iyi müslüman bile onlara bunu yapıyorsanız bari dört duvar arasında yapın diyecektir buyuruyor öylede olmaya başlamadımı sizce?

Nesilleri kurutan ve yuvaları yıkan birşey değil midir zina? Zina Bütün dinlerde haramdır Kuran-ı Kerimdede İncildede Tevrat dada Zebur dada Heleki erkegin erkek ile kadının kadın ile yakınlaşması Zina nın kat kat daha büyügüdür Lut kavmini bir müslüman nasıl unutabilir nasıl örnek almaz Gelin O ayetlere bir göz atalım;

ARAF S.80-82.AYETLER: “Hani Lut da kavmine şöyle demişti: ‘Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasızlığı,çirkinliği mi yapıyorsunuz?
Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz.Doğrusu siz,
ölçüyü aşan(azgın)bir kavimsiniz’ Kavminin cevabı: “Yurdunuzdan sürüp çıkarın
bunları,çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış” demekten başka olmadı”

HUD S.81.AYET: “(Elçiler-Melekler) Dediler ki: ‘Ey Lut, biz Rabbinin elçileriyiz.
Onlar sana kesin olarak ulaşamazlar. Gecenin bir parçasında ailenle birlikte yürü
(yola çık).Sakın,hiçbiriniz dönüp arkasına bakmasın; fakat senin karın başka.
Çünkü onlara isabet edecek olan, ona da isabet edecektir. Onlara va’dolunan
(azab) sabah vaktidir.Sabah da yakın değil mi?

HİCR S.73-76.AYETLER: “Derken,tan yerinin ağarma vaktine girdiklerinde
onları (o korkunç ve dayanılmaz) çığlık yakalayıverdi. Anında (yurtlarının) üstünü
altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taş yağdırdık. Elbette bunda
bunda ‘derin bir kavrayışa sahip olanlar’ için gerçekten ayetler vardır. O (şehirde)
gerçekten bir yol üstünde (hâlâ) durmaktadır.

Aşkın Adını zina koyupta yaptıgı zinaların ne kadar bile oldugunu bilmeyen İnsan unutmaki Ölüm peşindedir hüküm verildigi vakit can çıkar ve o çok begendigin bedenin toprak altında çürür gider ve Azabın şiddetlisini orada görürsün nitekim kabirde yatanlar senin gördügün gibi yatmıyorlar azaplarının şiddetini gökteki melekler bile duyuyor ölüm bu kadar basit mi namus bu kadar basitmi?

Ayetlerde ve hadislerde asla ama asla kadın ve erkege günah ve sevap bakımından ayrım yapılmamıştır bu ayetlerde ve hadisler de kadın ve ya erkek yazıyor mu?

(Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur.) [İsra 32]

(Ey Resulüm, müminlere söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar! Müslüman kadınlar da ziynetlerini göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar örtsünler!) (Nur 31)

(Yemin ederim ki, birinin başına demir çivi sokulması, yabancı bir kadına dokunmasından daha hafiftir.) [Taberani]

(Sizin için en çok korktuğum şey zinadır.) [Taberani]

Furkan suresi

68. "Onlar, Allah ile birlikte başka bir tanrıya da tapmazlar; haksız yere, Allah'ın dokunulmaz kıldığı insan hayatına kıymazlar, zina etmezler. Zira (bilirler ki) bunları işleyen kimse günahını yüklenecek."

69. "Kıyamet gününde ona azabı kat kat verilecek ve alçaltılmış olarak o azap içinde ebedî kalacaktır."

70. "Ancak tövbe edip inanarak erdemli işler yapanın durumu başkadır; Allah böylelerinin kötü hallerini iyiye çevirecektir. Allah çok bağışlayıcı, çok merhametlidir."


0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

  • Namus herkesin kendisine ait olan bir kavramdır. Bir cinsiyete, bir noktaya yafta gibi yapıştırılamaz.

    0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

  • Güzel bir paylaşım..

    0|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...