Toplumda Bekaret Algısı

Annemiz'in saçlarımızı tararken kıyamadıgı ''masum'' cocuklardık hepimiz.

Zannettiğiniz ,düşündüğünüz olmadık hiç..

Bir sözcük yapıştırılır kadına 'o'dur .. ama sadece konusurlar. Kimse dinlemez,dinlemeyi seçmez

B E K A R E T. Bir de benim kalemimden dinleyin istedimm (YARGILAMADAN DİNLEMEYİ DENEDİNİZ Mİ HİİÇ)

ZANNETİĞİNİZ GİBİ DEĞİLDİ..

Ergenliğe adım atar atmaz biriyle yatma gibi bir derdimiz yoktu , birinin elini tutmaya bile çekinirdik belki.. gözlerine bakarken utana sıkıla bakardık..

Üzerimize attıgınız çamurlar kadar kirli olmadık hiç bir zaman ..

Sevdik, o'da seviyor sanıyorduk.

Bir baba sıcaklıgı, aile kokusu zannettık gördüğümüz karanlığı, yaklaştıkça dibe çöktüğümüzü bilmeden .

Kör oldu gözlerimiz,sağırdık başkalarına .. dilsizdik, çıkmıyordu ağzımızdan 'seviyor' cümlesinden başka laf.

Kim ne derse desin onun adı 'merhamet'ti, hem başkaları ne kadar tanıyabılırdı kı onu..

Güya 'Güneş' gibi doğmustu hayatımıza bundan sonramızı zehir edecegini bilmeden mutluyduk işte..

nasıl sevilir bir adam,nasıl korur bilemedik.. doğru bilmiyorduk, cahildik..

Doğrulugu yoktu elbette yaptıgımız yanlışın,ama ak süt kadar temizde değildi erkek..

O sürüklemişti bile bile yangına bizi, bir damla suya muhtac kalsak arkasını dönüp gideceğinide defalarca belli etmıstı oysa. KÖRDÜK YA ! bilemedik..

Çünkü her yanlışında bin doğru aradık, o ne yaparsa yapsın, vardır elbet bildiği dedik örttük üzerini yalanlarının .

GİTTİ..

''Kendine gel kızım'' diye teselli verdi bir de nutuklar okudu doğruyu yanlısı bilircesine.

ASIL MERAK ETTİĞİNİZ KONU ..

Nasıl olsa bır kere yaptı bundan sonra her önüne gelenle yatakta alır soluğu.!

Burada cok fazla yanılıyorsunuz işte..

Bizim derdimiz değildiki 5 dk'lık duygular. O adam o pisliği yaparkende 'SEVGİ' Koymustu adını öyle tanıtmıstı bıze..

Aksine herkesten nefret etmeye baslıyor,erkeğin e'sine tahammul edemez hale gelıyoruz .

Hangimiz kişiliksiz , kötü ,alçak .. hangimiz suçlanmalı..

Hangimize yapıştırılmalı damga ..hangimiz dört duvarda hapis yaşamalı..

RUHUN O..... OLMASIN YETER Kİ .. her sabah baska tenlerde alma soluğu,varsın öyle bilsinler seni...

ZANNETİKLERİ.. SADECE ZANNETTİKLERİ...


3|3
105142

En İyi Erkek Görüşü

 • Allah aşkına duygu sömürüsü yapıp durmayın. Eğer aileniz tarafından gerekli ahlaki eğitimi alsaydınız, birazcık mantıklı düşünmeyi becerebilseydiniz elin erkeğinin altındayken çıkardığınız iniltilerin adını aşk koymazdınız! "Aşk yüzünden verdim bekaretimi, gözüm kördü, basiretim bağlanmıştı, beni kullandı" diye vicdanınızı rahatlatmaya çalışmayın. En az erkekler kadar siz de suçlusunuz. Kendinizi sevdiğinizi sandığınız şerefsize, köle gibi sunmasaydınız hiçbir şey de yapamazdı. Hiç aşkından geberse bile kendini helaline saklamak için zinadan uzak duran hatunlar nasıl başarıyor bunu? Siz, elin erkeğinin altında zevkten çırpınıp adını aşk koyanlar! Evet siz! Benim gözümde koca bir hiçsiniz. bekareti kapalı bir kapı gibi düşünürsek o kapı açılmış sizde. Giren çıkan konusunda da her zaman şüphelerimiz olacaktır.

  Not: Bana namus bekçisi, geri kafalı, yobaz gibi yakıştırmalarda bulunabilirsiniz. Eksileyip görüşümü şikayet de edebilirsiniz. Hiç sorun değil. Ha sen hiç aşık olup kimseyle yatmadın mı diye sorarsanız da 27 yaşındayım ve hamd olsun ki BAKİRİM elime onca fırsat geçmişken. Ayrıca yukarıda yaptığım açıklamalara tecavüz mağduru hatun kişiler dahil değildir. Tecavüze uğramadan önce ne kadar temizlerse sonrasında da o kadar temizlerdir benim gözümde.

  3|10
  2|0
  • Kardeşim bu yazı o kişiye kapak olmustur eminim. En doğrusunu açıklamışsın. Yatıp yatıp ondan sonrada adını aşk koyan bunlardır. Dediğin gibi hiçte duygu sömürüsü yapmasınlar yazıklar olsun böyle insanlara RABBİM tez zamanında cezalarını hem bu dünyada hem de ahirette versin. Tecavüz edilenler başka onlar bizim gözümüzde temizdir onlar masum insanlardır. Yorumun için teşekkürler

  • Hepsini Göster
  • haramı meşru göstermek doğru değil ama bir insan ben pişmanım yaptıklarımdan tövbe ettim diyorsa hayır sen kötüsün demek onu iyilikten uzaklaştırır insan bazen nefsine uyar pişmanlıklar olur ama yinede o kişiye el uzatılmalı onu kınarsan onu üzersen o zaman kul hakkına girersin en iyisi zorda olanları yardımcı olmalı iyiliğe çekmeli ve bol bol dua etmeli böylece sevap alınır hem devir kötü her insan başkalarını korumalı ama melesef insanlar sadece yakınlarını koruyor diğerlerini yerden yere vuruyor halbuki herkes birbirine sahip çıkıp korusa kötülükte kalmaz zaten

  • Fesebbih bihamdi rabbike vestağfirh, İnnehû kâne tevvâbâ. Nasr suresi 3. Ayette Yüce Allah:Artık Rabbini hamd ile tesbih et ve bağışlamasını dile! Muhakkak ki, O, çok bağışlayandır! Buyurmuştur. Allah'a siginana tevbe edene lafım yok benim. Tekrar söylüyorum yaptıkları hata yüzünden utanmalari gerekirken vicdanlarini rahatlatmak için kendilerini savunmaları sinirimi bozuyor. Benim nefret ettiğim husus bu. Ruhun o***pu olmasın yeter diye de arsizca konuşmaları delirtiyor beni @67ankara

En İyi Kız Görüşü

 • insanlar çok komik.18 yaşındaki kız gelmiş bizde ergen olduk demiş. sevmişsin beraber olmuşsun bu senden başka kimseyi ilgilendirmez. kimseye bir hesap verme zorunluluğunda yok. hesap vermek zorunda kaldığın insnalar özellikle erkekler. altına almadığı kız kalmayıp sonra bakirelik ve namus ayağı çekerler. kendileri koruyamadıkları o çok değer verdikleri namus kavramını gelip savunurlar. iki yüzlü insanlara hesap vermek zorunda değilsin. kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez. namus bekçisi yok yapmışsın savunma. sonra cevap yazınca kuyruk acın mı var derler. böyle aciz insanlara neyi savunuyosun sen insansın. mal değilsin eşya değilsin severesin. yaparsın. bunu gelip burada savunma çünkü beyinler yanlış çalışıyor. insan sadece Allaha hesap verir. Allahında kimi affediceği kimi affetmeyeceğini kimse bilemez. sana burada namus ayağı çekenlerin hepsi sütten çıkma akkaşık mı. hangi insan öyle. sonra gelip din derler. dini bilselerdi bir kul olarak millete b*k atmazlardı. bunlar giydiğin kumaştan sana bana ona kaşar sıfatı takarlar sonrada din Allah derler. boşversene insanın kalbi temiz olsun. o yüzden gelipte burada bacak aranızı tartışılmasına izin vermeyin hiç kimsenin buna hakkı yok. karşına sevdiğin biri çıkmış o snei fazla çıkmamış. burdaki hangi erkek bir kadın seni istiyorum deidğinde geri çevirir.-kim derki bak hata yapıyosun ilerde pişman olursun olmnaz diyebiliyor hanginiz diyebiliyor. şu namus sorularına aşırı kılım kusura bakma. karakterini kişiliğini kalbini bilmeden bir insanı yargılayamazsın bu kimsenin görevi değil. sende aklını başına topla böle durumlara düşürme kendini. başın dik yürü. hata olarak görüyorsnda hatasız insan olmaz. burdaki kimse masum değil. dinden korku olsa şu an kul hakı yemezlerdi. insnaı zardan ibaret sanan beyinlerle işin olmasın bu hayatta sana nasihat olsun. ama bundan sonra kendi değerlerinide koru. kimseninde laf etmesine izin verme sakın.

  12|2
  1|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 141

 • Merhaba. Bekaret algım yok. Ama yazdıklarınıza katılmıyorum. Acitasyon dolu. Geçen gün samimi bir arkadaşım anlatıyor, üç arkadaşı da sevgilisine "küçükken tecavüze uğradığını" söylemiş. Ve bana da geçmişte iki kişi ağzımı ararken bunu söyledi. Bu durumda toplumdaki kadınların çoğu tecavüz, kalan bölümü de hata yapmış. Açık açık söylemeyen bir sevgiliye de sırtımı dönerim. Samimiyetsiz geliyor çünkü. Velhasıl kimse hatayla bacaklarını açmaz. Kandırılan kızların sayısı 70 milyonluk bir ülkede 10 bini geçmez. Tekrar ediyorum, bekaret algım yok. Bakire kız da aramıyorum. Lakin yazdiklariniz komik ve samimiyetsiz. Sevgilerle.

  13|4
  0|0
 • Hani diyorlarya cinselliğin afrikasıdır Türkiye. hah işte tamda bu yüzden öyle diyorlar. Sen bekaretine öyle bir anlam yüklüyorsun ki onu kaybetmekten o kadar korkuyorsun ki. Kaybettiğinde de acısı o derece büyük oluyor. Ben ne bakire olmayan kızlar gördüm gayet hayatından memnun ve karşısındakine sana ne arkadaş seni ne ilgilendirir diyebiliyor. Gidipte sağda solda acıtasyon yapmıyor..

  10|3
  0|0
 • Öncelikle kimseyi yargılamak benim görevim değil ama sen burada böyle bir soru soruyorsan görüşümü paylaşmak en doğal hakkım onu belirteyim her yaptığınız şeye olumlu birşey yazmak zorunda değiliz bunuda bilin herkes birşey paylaşıyor kötü yorum yapma yargılama iyide yanlışsa doğrusunu söylemek daha iyi değil mi? Şimdi yaptığınız şeyi sürekli karşı tarafa atmak onu kötü seni iyi etmez burada suçlu ikinizsiniz sadece edebiyat yapmışsın baba sevgisi felan benim babam yok öldü. Ama ben hırsızlık kötülük yapmıyorum kardeşim yapılan hiçbir kötülüğün bahanesi yoktur. Ve hepsini karşı tarafa yıkamazsın. Toplumda yanlış yapan insanlara damga vurularak iyi birşey yaptığını sanan insanlar var bunun bende farkındayım onlara ben din tüccarı ya da gereksiz insan diyorum. Allahın kullarını doğruya sevketmek en iyisidir bunu bilmiyorlar hiçbir zaman siz siz olun kimseyi yargılamayın. Tabi yanlışada yanlış diyin ona doğruyu anlatın derim bu benim düşüncem. Sonuç olarak onda aradığın duygular baba aşk merhamet duygusu bu işin bahanesi değildir. O zaman her bu işleri yapanın bahanesi olurdu herkesin bir bahanesii var hayat zor yaşadıklarımı bilmiyorsun diyorsun ben ne yoksuluk ne sıkıntı içinde büyüyüp kadın olsun erkek olsun adam gibi yaşıyan bu işlerden uzak duran insanlar tanıyorum. Yani yaptıkların sadece bahane olur. Bu benim sana bir müslüman olarak yaptığın yanlışın eleştirisiydi. Şimdi ileriye gelince insanların ne dediğine bakma dürüstte olsan uğraşıyorlar yeterki malzeme olsun ama sen eğer o hataydıysa bundan sonra kendini değiştirmek zorundasın kendini değiştir. iç birşey için geç değildir hiçbir zaman Allah bile tövbe kapısını bırakırken insanlar umrunda olmasın ama sen doğru yoldan ayrılma eğer gerçekten hata idiyse ders çıkar ona göre davran Allah yardımcın olsun

  7|3
  1|0
 • Açıkçası şairene yazılarınız ne yazık ki sizleri masum yapmıyor.

  "Ben bu günahı işledim (başka bir deyişle bu yanlışı yaptım) ama neden yaptım bilemezsiniz" Her ne sebep olursa olsun, yanlış yine yanlıştır. Karşınızda ki insanın çekip gitmiş olması, sizleri masum kılmaz. Güvenmeseydiniz, umutlarınızı o kadar kolay, o kadar basit insanlarla kurmasaydınız.

  Şimdi bunları yazdıktan sonra muhtemelen bayan arkadaşlar, bayan olduğunuz için eleştirdiğimi sanacak fakat yanılıyorsunuz. Bu söylediğim her şey erkekler için de geçerlidir. Konu vajina içerisinde bulunan bekaret zarı değil. Konu namahremine eşinden başkasının / başkalarının erişmiş olmasıdır. Bu konuda kadında erkekte eşittir ve yanlış ikisi içinde geçerlidir. Sebebi her ne olursa olsun.

  5|5
  2|1
  • Madem böyle bişeyi istemezdin bir erkekle çıkmayacaktın ateşle barut yanyana durmaz çıksan bile bir sürü sevgililrr vqr mesafeli evlenene kadar sınırlarını korurlar böyle hikayelerle bize gelmeyin

 • Aşık olduğu adamla, aşkının bir uzantısı olarak sevişen bir kadına direkt ''o... pu'' damgası yapıştırılırken, sadece bekaretini bozdurmamış fakat her türlü erkekle anal - oral her türlü takılan, para yiyen ve erkek sömüren bir kadın ''evlenilecek kadın'' oluyor bu ülkede.

  Bir de üstüne türban takıyorsa, uff..
  Yeni zengin anadolu kekoları direkt atlıyor üzerlerine evlilik için..

  Niye?
  Erkeğimiz ''mal'' çünkü..

  Bekaret beyindedir, karakterdedir..
  İki bacak arasında değil..

  Erkek halinle bunu unutur da, sadece zara yoğunlaşır ve kadın cinsini bu şekilde ayırt etmeye kalkarsan, muhtemelen akıllı ve pis karakterli bir kadına yem olursun.

  ''Götürdüm'' derken götürülen sen olursun.
  Bu tip kadınlar ''ne işe yaramaları gerektiğini'' bilirler çünkü..

  Sırf karılara hava atacağım diye yaptığın onca malın-mülkün-paran-araban çatır çatır sömürülürken, sen kaale bile alınmazsın. Gerdek gecesinde kan görerek tatmin olan salağın tekisindir çünkü..

  Hayatın boyunca o pislik kadının dudaklarını öpersin..
  Ortak bile kullanabilirsin o kadını başkalarıyla..

  ..

  Bir kadının gerçekten sevdiği bir erkeğe vermek istediklerinin yanında bacak arasındaki zar nedir ki l*n ; lafı bile olmaz..

  7|0
  2|0
 • Üstüne söylenecek söz yok biz erkekler cinselliğe düşkün olarak doğuyoruz ve evlenmeden cinsellik yaşamak istiyoruz oysa cinselliği yaşayıp ayrıldığımız kızın bir başkasının eşi ya da eş adayı olabileceğini unutuyoruz bakir olmayan bir erkeğin bu nedenle bakire bir kız ile evlenmek isteme hakkı olduğunu düşünmüyorum ve sevdiği için sevdiğiyle sevişen bir kıza o.. damgasını vurmak bir erkeğin en fazla alçalabileceği durumdur bana göre söylenecek çok şey var bu konuda erkeklere ancak bu kadar konuşup susmak en iyisi sanırım

  8|2
  2|0
  • Hayır bu yanlış erkekler cinselliğe düşkün olarak doğmuyor cinselliği kadın ve erkek sonradan öğreniyor ama toplum erkeklerin cinsel istekleri olduğunu düşünüyor ve çocukları bu şekilde yetiştiriyor erkekler için cinsellik doğal ama kızlar için ayıp oysa ki erkeklerin cinsel istekleri gibi kadınlarında vardır toplum bunu kabul etmiyor. O cümlen hariç her şeyi çok güzel bir şekilde yazmışsın böyle bir düşünceye sahip olduğun için tebrik ederim seni :)

  • Yanılıyorsun bu konuyu Dr Louann Brizendine kadın beyni kitabında şöyle özetliyor: "Aslında her insan hayatına kadın beyniyle başlar. Dişi, doğanın başlangıç halidir. Ancak hamileliğin 8. haftasından sonra testosteronun iletişim merkezine yayılmasıyla bu üniseks beyin erkek beynine dönüşür. Bu süreçte saldırganlık ve cinsellik hücrelerinde de artış görülür. Testosteron seli gerçekleşmezse, kadın beyni değişmeden büyümesini sürdürür ve hücreler iletişim ve duygusal gelişim merkezlerinde yoğunlaşır. " Arthur schopenhauer ise aşka ve kadına dair adlı kitabında erkeklerin cinsellik konusunda daha istekli olmasını narin olarak yaratılan kadının erkek üzerinde iktidar kurabilmesi için tanrı vergisi bir silah olarak anlatır

 • Ayıp, Yazık , Haksızlık
  İlk insanlar zamanla bütün dünyaya yayılmış ve değişik coğrafyalarda farklı gelişimler yaşamışlardı. Bunun neticesi farklı yaşam biçimleri , inançlara, doğrulara sahip olmuşlar.
  Tarihin ilk zamanlarında kadınların öncü rol aldığı dönemler de oldu, Fakat bu durum değiştikçe kadında köleleşmeye başladı. Kadının kişiliğini, özgürlüğünü kalmamıştı artık.
  Kadının toplum yaşamından sökülüp atılması, acılar ve savaşları da yükselti.
  Erkek egemen toplumlar kadını değersiz kılmakla kalmayıp kişiliksizleştirdi.
  NAMUS.
  Köleleştirilen kadın erkeğin malı olmuştu. NAMUS kavramı sadece kadınların uyması gereken bir dizi kurallar da getirdi. ( Namusu Meşrulaştırmak adına Kimi zaman erkekler için de bu kavram kullanıldıysa da asıl etkisi ve amacı kadınları baskılamak olmuştur. Erkekte namus elinin altındaki kadını zincirlemek olmuş. Erkeğin cinsel yaşamı namus ile ilişkilendirilmemiş.
  8 -10 yaşında çocukların evlendirilmesi Namussuzluk olmadı. Genelev diye bir yapı oluşturan erkek egemen toplumlar, namusu kadında arar olup buralarda çalıştırılan kadınları baş namussuz ilan ettiler. Hemde hiç utanmadan.
  Bu ikiyüzlü uydurma namus Argümanı En çok ta ülkemizin de bulunduğu Ortadaoğu ülkelerinde iş yaptı. Çünkü Kadının en çok yok sayıp aşağılandığı dünya coğrafyası hep Ortadoğu ülkeleri oldu.
  Uzun oldu özür:) Ancak umarım ki kadınlar özgürlüğünüzün takipçisi ve savaşçısı olup Bu akıl tutulmasından kurtulmayı denerler.
  Özgür olan kadınlara selam olsum:)

  4|3
  0|3
 • Kardeş burası Türkiye ne bekliyon. İnsanların özgür yaşamına karışan ama kendi her yönden özgür olan kişiler hüküm sürüyor. Bakir'sen dinine göre bakir arayabilirsin tamam ama bakir değilsen orda burada namus bekçiliği yapmaya gerek yok değil mi. Erkek yaparsa çapkın reis, kız yaparsa oro.. kaşar oluyor. Bizim toplumun daha beyini çıkmadı.

  scontent.cdninstagram.com/.../...43_84005993_n.jpg

  9|1
  1|1
  • Aslında herşey küçüklükten başlıyor erkeğe göster oğlum amcalara ****ni kıza tıpla kız bacaklarını oturulur mu öyle erkeğe aslanım benim bak bakalım şu biranın tadına kıza sigara kelimesini duymayacağım bile erkeğe oğlum aç mısın kıza masayı hazırla erkeğe aslan parçası yok mu birileri kıza *rospu oldun çıktın başımıza erkeğe çık gez oğlum biraz sıkılmışsındır kıza kır dizini otur yerine kız kısmı gezmez... herşey yetiştirilmeyle başlıyır aslında oğluna göster oğlum yok mu birileri oğlum diyorsun ya birileri varsa o da başkasının kızı sonuçta bunu bile düşünöeyen bir tıplum bir et parçası için kızları yerin dibine sokuyorlar hepi toplumun saçma sapan tabuları

  • O yüzden ülkeyi derhal boşaltıyoruz yobaz kafaları onlara kalsın. @Starshangsky

  • @Ferdox6 aynen öyle diplomamı aldığım gibi dış ülkeye kaçacağım

 • Vücudunun her noktasına alet değen insanlar bile sadece bakire oldukları için namuslu olarak görülen bir ülkede yaşıyoruz.

  14|1
  2|2
 • Eğer aile Allah korkusu ve sevgisi bilinciyle kızını/oğlunu yetiştirebilirse, çocuğuna o duyguyu aşılayabilirse ondan bu tarz şeyler beklemezsin daha. Ne kadar severse sevsin evlilk dışı her birleşmenin zina olduğunu bilir, haram sayılıdığını bilir ve o hataya düşmez. Kızlarımızın kurnaz, akıllı olması lazım. Erkeklerin de nefislerine hakim olması...

  6|4
  2|0
 • Bu ne l*n , bunu masum gibi göstermeye çalışıyor. Neymiş efendim cahildik, ulan sana demediler mi evlilik öncesi dokunmayın birbirinize, herhangi bir sebepten dolayı yollarınız ayrılır, ortada kalırsın diye. Sen nefsine sahip olamayıp bunu masum gösteremezsin bana. Evlilik öncesi bunu yapan erkeğin şerefsiz olduğu kadar, aynı yönde karşılık veren kız da salağın önde gidenidir

  4|6
  1|0
  • Kızda şerefsiz ne olacak

  • Hepsini Göster
  • @ismail3373 Yani hem kandırıp bunu yapan ve bu suça ortak olanada söylüyorum harbi şerefsizdir. Ama işte bunu aşk olarak kullanıp duygu sömürüsü yapıyorlarya ben onu anlamıyorum tamam düzgün bir insansındır ama böyle yapıp yapıp ondan sonra da bu günahını ortaya açıp duygu sömürüsü yapma be yapmayın gözünüzü seveyim. Bak gene sinirlendim

  • sakin ol kardeş. uapacak birşey yok @sshameless

 • Zinaya yaklaşmayın gerçekten o 'çirkin bir hayasızlık' ve kötü bir yoldur. (17/32)

  Zina eden erkek zina eden ya da müşrik olan bir kadından başkasını nikahlayamaz; zina eden kadını da zina eden ya da müşrik olan bir erkekten başkası nikahlayamaz. Bu mü'minlere haram kılınmıştır. (24/3)

  Başka söze gerek yok.

  3|5
  0|0
 • Namus, bacak arasında değil;
  beyinde, kalpte ve ruhtadır.

  Cinsellik; her insanın temel fiziksel ihtiyaçlarından biridir.

  Cinsellik konusunda;
  BEKAR her kadın,
  BEKAR her erkek kadar özgür olmalıdır
  bana göre.

  9|1
  4|1
 • Ne olursa olsun yapilan iki taraflı büyük yanlış ve bu yanlışın sonunda madur olan herzaman kadınlar...

  Fakat hiçbir sebep kişinin namusunu kendi isteğiyle teslim etmesine bahane olmamalı...

  Benim dikkat ettiğim bir konu var.
  Çok şükür ki, gençlerimiz de hâlâ nikahsız ilişkiye karşı hassasiyet var.
  Gün gelecek bati toplumu gibi bu ortadan kalkacak bakirelik basit birşey olacak hatta evlenmeden ilişkiye girmeyen gençler hayretle karşılanacak.

  Rabbim bizleri bu kişilerden olmaktan korusun.
  Âmiin

  3|4
  2|0
  • Çok güzel bir yazı olmuş. RABBİM bu tarz insanlardan ve bu insanlar gibi olmaktan korusun

 • Erkek olmama rağmen kendimi tutuyorum ve bakirim. Neymiş aşık olmuşta yanlışlıkla vermiş. İnanmayın beyler sakın yok öyle bir şey. Sanki erkekler zorla tecavüz ediyor. Kendini muhafaza edebilen ediyor. Burada edebi sözler kullanip masumane tavirlar kullanmanin bir mantiği yok.

  3|4
  0|0
  • peşine diğer kızları sürüklemek için cesaretlendirmeye çalışıyor

   TEZGAHI ANLADIN MI

 • Duygu yaparak haklı çıkamazsın bizde sevdik sevildik
  Amaaa sevmekle dikişmek arasında ki farkı aklımız kesiyordu
  Nitekim o işi yapacak kadar büyüksen bu farkı anlayacak kadar da büyüksün
  Ote yandan bir tane bile tövbe tutan görmedim
  Özellikle kızlar
  Haya perdesi kalktımı işte sizin gibi yok namus ıra değil bura değil
  Oldu mk her gece biriyle sonra benim kalbim temiz sokayım öyle kalbe
  Sen de eminim ki ne ilk ne de son yapacaksın
  Kebdin gibi birini bul bulabilirsen
  Aşağıda da yazıda destek veren lavukların hiç biri seni kabul etmez tribune oynuyor yavşaklar

  5|2
  2|0
 • yav anlamıyorum bugün patlak çatlak diyip hakir hören embesiller yarın öbürgün dul bir kadına aşık olduğunda zamanında söylediklerinden utanmayacaklarmı. Arkadaşlar tamam iyi birşey değil kimse istemez o şekilde olmayı ancak bazen gençlik ve nefsine uyup hatalar yapabiliriz. Bunu hakir görüp kara lekeymiş gibi lanse etmenin manası aşağılamanın manası yok. soruyorum o kadar namus timsali yazan kişiler neden bakire kızların peşinde koşup yatağa atma derdinde bana bunun cevabını verir ve kimseyi aşağılayıcı kötü sözle yargılamayın kınamayın kınadığınız şey sizlerinde başına gelir saygılar

  6|1
  1|0
 • Allah sana akıl vermiş fikir vermiş iman vermiş

  Kitap vermiş Peygamber vermiş

  SEN BUNLARI OKUMAMIŞSIN DÜŞÜNMEMİŞSİN

  NEFSİNE UYUP HATA İŞLEMİŞSİN

  VE HATANA KILIFI UYDURMUŞSUN

  NEYMİŞ ELİN ADAMINI SEVMİŞMİŞ ONA VERMİŞMİŞ O DA BUNU TERK ETMİŞMİŞ

  kendine ihanet etmişsin ailene ihanet etmişsin Allah'a verdiğin sözü tutmamışsın bunları düşüneceğin yerde sağda solda suçlu arıyorsun

  BU DA YETMİYOR ACEBA DİĞER KIZLARDA BENİM GİBİ OLURSA NAMUSSUZLUK NAMUS GİBİ OLUR MU DİYE DÜŞÜNÜYORSUN

  HAYIR ARKADAŞ HAYIR HİÇBİR ZAMAN NAMUSLU İLE NAMUSSUZLUK BİR OLAMAZ

  NAMUSSUZLUĞUN DA BAHANESİ OLAMAZ

  BU İŞ BU KADAR BASİT

  YASAK ELMAYI YERKEN TATLIDIR ACISINI BİR ÖMÜR ÇEKERSİN

  ORTALIKTA SUÇLU ARAYACAĞINA YANINA YENİ SUÇLULAR ÇEKMEYİ DÜŞÜNECEĞİNE

  GİT TEVBE ET KENDİNİ EVE KAPAT

  BOŞ GÜRÜLTÜ YAPMA

  8|3
  10|1
  • ulan ne meraklisiniz ahkam kesmeye, yok dinmis yok kuranmista nefsine hakim olacakmissin..
   kadina 9
   erkege 1 nefs verilmis, onuda tutamiyorsunuz..
   artik bilimsel olmus "erkeklerin % 99;u aldatiyor" diye..
   onlar bu halti yerken günah degil, kiz sevip inaninca günah.. oldu...

  • Hepsini Göster
  • kız erkek dedik mi?

   namuslu erkeğin karısı da namuslu olur hadisi şerifini kendimize düstur edindik

   haramda mutluluk aradınız bulamadınız 3 dakikalık zevk yaşadınız 1 ömür ardınızdan o. osbu damgasını taşıdınız şimdi hanımefendi edebiyatı yapıyorsunuz

   bilimden bana ne kendimden mükellefim

   bilim insanların %99u kendini öldürüyor dese kendini mi öldüreceksin

   9 nefs vermiş 1 nefs vermiş buna mukabilde iman vermiş

   sen hayatın boyunca hiçbir zaman ilişkiden tad alamazsın çünkü iffetini namusunu korumadın

   namuslu kadın veya erkek evliliğinin her anında tad alır

 • Romantizminize de dramatizminize de çalışmamayı tercih eden aklınıza da başlayacam şimdi.

  Nedir bu sevgi ilgi bilmem ne ihtiyacı kadınların anlayabilmiş değilim.

  Hep mi itilip kakıldınız

  Hep mi sopa yediniz

  de

  sevgiye ilgiye şefkate ihtiyacınız bitmez.

  Anne Babasının kıyamadığı gözünden sakındığı biricik yavrusu aklını mantığını kaybedip de şeytana uyar (yani burada ŞEYTAN senin aklını kapatan şey oluyor, bütün bedenini teslim ettiğin duyguların, arzuların, sinir sistemin)
  Şeytanı öyle kuyruklu çatal dilli görünmez bir varlık gibi düşünmeyin.
  Aklınıza da mukayet olun.

  4|2
  3|0
 • Pişmanlık süzülen cümlelerini okudum; yer yer hak versem de bazılarına bunlar o'nun olmadığı anlamına gelmez. Dinimizde yasak olan birşey bu;düşünüyorum da kız olsam ne olurdu, sanırım herşeyden çok korurdum o'nu :) Peki şimdi soruyorum pişman olanlara hiç mi bunlar gelmedi aklınıza yaparken?
  O zaman konu şuraya geliyor; herşey dengi dengine, ister kabul et ister etme...

  5|1
  4|1
 • Erkekler Devam
  121

Kızlar Ne Diyor 104

 • Öncelikle herkese günaydın. Burada tek suçlu neden kadın. Erkekte hiç mi suç yok. Kız güveniyor, kullanılıyor ve bir kenara atılıyor. Ve o kadar acımasızca yargılıyor ve laf söylüyorsunuz ki. Bakirelik denen şey bir zardan ibaret birşeydir. Bu kimi için önemlidir kimi için değildir. Bu belki isteyerek belki istemeyerek kaybedilen şeydir. Erkeklerin çoğu binbir takla atarak kızları kandırarak beraber olup, alacağını aldıktan sonra sen yoluna ben yoluna yapıyorlar. Günümüzde yok mu arkadaşlar evli olup, evli değilim diyip kızları kandıran birlikte olan erkekler, senle evlenicem diyim kızları kandırıp bakireliklerini alan erkekler. Tamam kızlarında hemen kanmamaları gerekiyor belki ama suçun çoğu bence onların değil erkeklerin olarak düşünüyorum. Bu kadar acımasız olmamak gerekiyor. Biz bayanlar kendi hemcinslerimizin arkasında olmalıyız. Geleceğin anneleri belki de annesiniz UNUTMAYIN. Belki geleceğin babaları belkide babasınız UNUTMAYIN. Aynısı sizinde kızlarınız, bacılarınız, analarınız başına gelebilir bunu hiç DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ!!!

  10|7
  0|2
  • Hırsızın hicmi sucu yok demişin , suçun büyüğü hırsızın ama hırsızlar var bunu bilerek yaşamalıyız. Çelik kapı taktircan paranı bankaya koyacan yoksa hırsız eve girer ve çalar.

  • Her iki tarafında suçu var tabiki. Ama hırsız daha suçlu bana göre. Binbir yola başvuruyorlar o kapıyı açabilmek için dimi ;) ;)

  • o karı neden kana kana o erkeğe kanıyor da diğerlerine kanmıyor demek ki var onda da kanı bozukluk

 • Yeter be yeter bıktırdınız ulan yazmıycaktım tutamadım kendimi soruyorum size burada NAMUS BEKÇİLİĞİ YAPAN ERKEKLER (gerçi erkek demek ne kadar doğruysa) siz kaç kız kandırdınız!!! AYRICA burada YORUMLARDA KİMSEYİ YARGILAMAK NAMUZSUZ DAMGASI VURMAK KİMSENİN HADDİNE DEĞİL KENDİNİZE GELİN

  12|4
  1|1
 • Ben bu olaya böyle bakıyorum, herkezin yaşam tarzı sonuçta? Her koyun kendi bacağından asılacakdır bu dünyadan ibaret asıl önemli ve sonuz olan ahiretdir. Sen eğer bu hatayı yaptıysan ozaman bu senin sınavındı ve kaybetdin. Ne yapmalısın? Tevbe etmelisin pişman olup tevbe etmelisin , Allah affedermi affetmezmi bilemeyiz ama tevbe edip gerçekten pişman isen affedilme oranı yüksek. burada ve dışarda şeref namus taslayan çoğu "insanlara"sadece "size ne?" Demek geliyor içimden ! Seni sadece Allah yargılıyabilir onların ne haddine? Böyle insanlar görgüsüz anlayışsız karaktersiz insanlardır asıl acınacak insan gurubu bunlardır çoğu namus cinayetleri böyle **** lerden oluyor giyiniş ve davranış tarzınızı ömür boyu bu "millet " , "millet nedicek" lafınla yaşayan baskı yapan insanlar olduk biz ! Birkerede Allah nedicek acaba? O bize şah damarımızdan daha yakın acaba tevbemi kabul edicekmidir diye düşündünmü? Milleti bir kenara atın çünkü O Milletde sorguya çekilcek senin gibi benim gibi , eğer seni O Millet bir Hata'ndan dolayı küçümsüyorsa kınıyorsa unutmaki kınadığı şey ölmeden başına gelecektir. Asıl acıyarak bakanlar ve sana hakaret edenlere yazık diyorum ! Senin yapdığın şey doğru değil biliyorsunda , pişmansında. BOŞVER MİLLETİN NEDEDİĞNİ BİZİM NE DÜŞÜNDÜĞMÜZÜ çünkü burada seni bu hatandan dolayı Hayata bağlıcağına tevbe etmeni isticeğinden öte Hayatdan soğutup kendine Namuslu rolleri yapan insanlarda olucaktır bu insanlar benciller ! Et tevbeni hayatına devam bak zaten Allah bu hatandan dolayı pişmanlığnı görürse ozaman seni bundan dolayı ahiretdr yargılamıyacakdır ama o seni yargılayan milleti on katına yargılayacaktır. Şimdi al bir abdest kıl namazını ve Allaha yönel bu Milletdende ve bu fani dünyadanda sana (bize) hayır yok! Yalan dünya bugün varsın yarın yoksun Milleti s*** et hayatına devam isyan yok tevbe var ve birdaha yapma bunu umarım bu hatan senin için bir ders olmuştur Allahtan başka kimseyede hesap vermekzorunda değilsin

  4|3
  0|0
 • burada namus bekçiliği yapan erkekler acaba neyin kafasını yapıyor ulan bir kızla konuşup sevismek için 40 takla atıyorsunuz 😃 ve cinsel ligin sadece erkeklere özgü birşey olduğunu sanıyorsunuz. Senin bencenide beğenmedim böyle acindirmA falan yapmaya gerek yok bu senin hayatin zaten istediğini yaparsın bu kadar basit.

  8|4
  0|1
 • ya allahınızın aşkına ya kız dediğin kendini korumalı benim eşimde ilk basta öyle yanastı ve bn ona bu fırsatı verdım ama sımdı ne oldu kıymetlı oldum eger bıseyler yasasaydık ben kırlı bır mendıl gıbı fırlatılmıs olcaktım kendını tutmasını bıleceksın

  10|7
  6|1
 • Güzel bir yazı bir de şöyle birsey var kardeşim senj Allah affettiken sonra başka neyin önemi var ki sen ondan af dile yeter ki rabbim merhametlidir affeder belki. o affetikten sonra hiçbirşeyin önemi yok zaten kimseye hesap vermek zorunda değilsin Allah disinda

  5|1
  1|0
 • Of çok sıktı bu bekaret mevzusu. isteyen yapar istemeyen yapmaz. Allah hiç yapmamış kendini saklamış insana kendisi gibi birini çıkarsın karşısına. Ama canın ister yaparsın kardeşim bu kadar dramatize etmeye gerek yok olayı

  10|2
  2|2
  • Doğru dramatize etmeye gerek yok ama sen bunu kendi adına söyle demekki anlyoruzki senin için önemi yok bekaretin

  • Var ya da yok benim düşüncem önemli değil. Ben diyorum ki o an istedin ve yaptıysan sonradan ah vah etmeye şiirler düzmeye gerek yok

 • Çok saçma... Ben de çok sevdim ama gidip de vermedim afedersin.. Yediğiniz naneyi edebiyat parçalayarak kapatmaya çalışmanız da ayriyeten komik..

  4|6
  2|1
 • Kadınında erkeğinde namusu vardır ama toplum erkeğe namus kavramını vurmaz tek suçlu aileler. Bir kızı eğitebilirsiniz ama aynı zamanda bir erkeği de eğitmeniz gerekir çünkü bu işler karşılıklı olur kızdan sadece bir zar gider onu namus sanarlar ama yanılırlar hem erkeğin hemde kadının namusu gitmiştir ama damga kadına vurulur. Şimdiki olayları görüyoruz kendini korumak isteyen bir kadın bile cinsel istismara tabii tutuluyor, küçük kızlarda aynı şekilde bunları yapan kişi aileden namus kavramını alamamış erkekler bazı erkekler önüne bakar onlar tebrik edilecek cinstendir bazısı da her haltı yemeyi marifet sanar ama bu dünya gelip geçici kimse bunu anlamıyor bazısı karşılıklı ahiretlerini mahvediyor bazısı ise zorbalık ile karşısındaki kişinin hayatını mahvediyor yani bana göre erkek yapar kavramı yoktur bizim dinimiz islamsa erkek yapar denmeyecek eğer zina işleri kadına sadece günah olsaydı kuranda ayrım olurdu ama yok kurana göre yaşamak lazım ''erkektir yapar'' lafına göre değil. Kızda namusunu bilmeli, erkekte. Namusum yok benim istediğimi yaparım diyen erkeklerde hz yusuf kıssasını okusunlar gerekirse dizisini izlesinler o zaman ne demek istediğimi anlarlar.

  4|1
  0|0
 • Bence konu bekaret değil insan o* olmamalı sevdiği kişi ile birlikte olan her kıza o* damgası vuruyorsunuz erkekler istediği kız ile yatıyor ama bu kızlara gelince orospuluk fahişelik oluyor ne zaman gelisicez biz kızlık zarinın amacı Allah'ın kızlara guvenmemesi değildir bunları öğrenin gelin madem evleneceğiniz kızın bakire olmasını istiyorsunuz o zaman siz de bakir kalın bir zahmet her kızla milli ol sonra evleneceğim kız bakire olmalı diyin oldu

  8|2
  1|3
  • Kişiye göre yargılama yapın mesela ben bakireyim ona göre yorum yapayım sizce kızlık zarınıda geçtim. Neden evlenmek var gayrimeşru ilişkiler olmasın diye evlenmeden yatmanın nesi doğru yargılama yapmıyorum ama kızlarda son zamanlar bir algı var kızlık zarı gereği yok diyip kötü yola düşme. Şimdi sen hemcinslerine bak diyeceksin onların zaten allah belasını vermiş 18 bastımı milli olma derdindedeler sonra evlenmeye gelince namuslu olsun diyorlar. Ama kzılarında ne farkı kalıyor hani onlara bakıp doğru yola gitmiyorsunuz herkes yapıyor diye doğru olacak diye birşey yok

 • Bu konu cidden sıktı artık. Yapıp yapıp kendinizi bu şekilde temize çıkarmaya çalışıyorsunuz. Biz de ergen olduk genç olduk. Ama gidipte guvendim diyip k halti yiyecek kadar aptal olmadık. Ben bu yasima geldim hala hiç sevgilim olmadı hata yapmamak için ve benim gibi binlercesi var. Ve gerçekten sizin gibilerin bu işleri görüp sonra buraya gelip "guvendim" demesinden çok sıkıldım. Hadi biz tamam dedik sana. Hesap vermen gereken kişi bizler değil ılerde evleneceğin insandır.

  4|7
  11|0
 • Her onune gelenle yapar diye bir algi olsada olmasada sen zina gibi em buyuk gunahlardan birini yapiyosun tamam dini isin icine karistirmiyim, biriyle yatiyosun. niye yatiyosun? namus 2 bacak arasinda degil derler yoo gayet de oyle sen irade asil orayi koruyarak namusunu orayi koruyarak sahip cikmalisin sana helal olmayan bir erkekle evlenmeden iliskiye girmek nedir ya? Ne kadar normallesti bu insanlarin gozunde, yazik.

  3|6
  1|1
 • Rabbimiz zinayı hem erkek hem de kadınlar için haram kılmıştır. Burada birbirimizi kınamak yerine çok tövbe etmemiz gerek böyle bir hataya düşen hem erkek kardeşlerim hemde bayan kardeşlerim. Rabbim nefislerimize uymaktan bizleri korusun..

  5|6
  1|0
 • Zinaya yaklaşmayın gerçekten o 'çirkin bir hayasızlık' ve kötü bir yoldur. (17/32)

  Zina eden erkek zina eden ya da müşrik olan bir kadından başkasını nikahlayamaz; zina eden kadını da zina eden ya da müşrik olan bir erkekten başkası nikahlayamaz. Bu mü'minlere haram kılınmıştır. (24/3)
  ...

  1|4
  1|0
 • Ya bide bu boku yedikten sonra kendinizi acındırıyosunuz ya çok komik oluyo. Allah kimsenin başına vermesin

  6|6
  10|0
 • Kimi ne baglar elalemin cinsel hayati anlamiyorum, kimse bir sey yasamak zorunda degil sevismek icin. Cani ister sevisir, bosluktadir sevisir, sevgiyi ararken hata yapar sevisir. Ama kimse kimseyi sevisiyor diye yargilayamaz. Gitsinler tecavuzcu o* cocuklarini yargilasinlar, kendi istegiyle bir araya gelen insanlara laf soylemek kimsenin haddine degil.

  2|1
  1|1
 • Bekaret çok hassas bir konu. Kimi senin dediğin gibi gerçekten sevmiş, belki daha çocukken bilmeden yaşamış, bunun toplumumuzdaki yerini anlatacak annesi olmamış. Kimi de bu yolla erkeklerin ilgisini çekme derdinde. Ben kendi adıma şanslıydım. Kimseyi yargılama hakkım yok ama kimsede kusura bakmasın erkeğin de namusu olmalı. Hz. Yusufun şaşkınlığı neydi yoksa?

  4|2
  0|0
 • Ya hepinizinde bir cevabı olur zaten. Sizene kardeşim milletin günahından. Ne oluyor öğüt verince. Kendinizi hiç günah işlememiş mi hissediyorsunuz. Çok güzel olmuş. Eline emeğine sağlık. Erkekler hep iyi merhametli kızları bulur zaten kullanmak için. Bu günah günah diyenler arkasında seven bir kız bırakan erkeğe günah değil. Zorla birşey olmaz diyip benim olacaksın seni seviyorum diyerek kandıran sonra kullanan o kızında ahını alan erkeğe günah değil zaten. Biraz mantıklı konuşun. Burada olay din değil yaşanmışlık.

  7|1
  2|3
  • @mugeatli Cahillik diz boyu akıyoooo

  • tarihte helak edilen kavimler içinde o kavimlerin ahlaksızlıklarına göz yumanlarda helak edildi

   uzun cümle oldu parça parça oku belki anlarsın

  • Ya tamam siz doğru olun. Hâlâ cahillikte ahlaksızlık taşınız. Ben kime ne diyorsam.

 • Sevis sevis sevis ee ruhun o... Olmasinmis. Ha sıktır ordan

  5|7
  3|0
 • Sevgilisiyle birlikte olup da bakire olmayan bir kızın namussuz, bekaretini kaybetmeyip herkesle her haltı yedikten sonra "bakireyim" diyen kıza namuslu denildiği sürece, bu konuyu tartışmak dahi vakit kaybı. Değmez böyle insanlarla tartışmaya, sahiden.

  5|2
  2|0
 • Kızlar Devam
  84
Yükleniyor...