Hayatlarımız - En Büyük Buhranımız

Normal insanlardan nefret ederim; çünkü hayatları yeterince sıkıcı görünmektedir. Ben kova burcuyum ve ilgi çekmekten farklı ve tuhaf olmak benim için çok şey ifade ediyor. Peki siz? Siz de anormal misiniz? Sıradanlık bana göre değil. Ben çocukluğumdan bu yana hep farklıydım ve kendi dünyamı oluşturdum. Fakat hayat çok anlamsız gelmeye başladı. Neden mi? Zengin olmadığın takdirde en az 16 yıl okul sıralarında dirsek çürütüyorsun ve hayatını ideallerinin sadece ilk harfini gerçekleştirmeye yetecek bir ücretle çalışıyorsun ve...

 Hayatlarımız-En Büyük Buhranımız

Okul okumayanlar ise fazlaca acı çekiyorlar bence. "Aşk" kavramını günümüzde sıradan, köhnemiş ve adeta çürümüş diş kokusu kokan hayatlarımıza bir aroma, hayatımızı renklendirmekle kalmayıp bizi havalara uçursun diye bir ekstazi niyetine arıyoruz durmadan. Cevap çoğu zaman o olmuyor. Hayır,aşk en büyük buhranımız olan hayatlarımıza neşe, zevk katmayacak hele de hayat denizinde kayıpsak. Aşk insanı bulur insan onu değil.

Hunharca katlettiğimiz zamanın bizden çaldığı oluyordur elbet " huzur, kararlılık, kendini gerçekleştirme " ve daha neler neler.

Ama hayır hala birçoğumuzun içinde bu umut parıltısı yanmaya devam ediyor. Televizyonlar bizi uyutuyor ve biz uyuyor uyuyor uyuyoruz.

Bu hayatın sen bakarken soyunamıyorum deme şeklidir.

Bu dünyada işler böyle. Kötü düşünmek beyin yorar ve sinsi planlarınız bir bakmışsınız sizi ileriye taşımış. İnsan insanın kurdudur ve eğer kuzu olmayı seçersen tüm dişler sana sivrilir.

Evet gülüşümüz bizim maskemizdir bir bakıma; ama zavallı, sıkıcı ve yalnız yaşantımızın iğrenç çaresizliği kokuyor gülüşümüzün ardındaki dişler.

Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız evlat. Hiçbir amacımız yok ve ve en büyük buhranımız hayatlarımız.

Her şeyden önce haydi önce hayatımızı yoluna koyalım yoksa soru işaretleri hayatımız boyunca bizi takip edecek ve depresyon sıkça uğradığımız bir istasyon olacak.


0|0
20

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...