Yazı Özlememize Sebep Olanlar!

1- Meyveler:

Şüphesiz, yaz mevsiminin en önemli etkenlerinden biridir. "Yaz" deyince, aklıma ilk gelen şeylerdendir. Erik, çilek, dut, kayısı, şeftali, kavun, kiraz, üzüm, incir gibi meyveleri, çeşitlendirebiliriz. Bu meyveler; hem protein deposudur, hem de birbirinden farklı şahane lezzetlerdir.

Yazı özlememize sebep olanlar.

-Karpuz:

Karpuzun yerini ayrı tutuyorum. Karpuz, başlı başına bir lezzet, bir enerji deposudur. Kahvaltı sofralarında, pikniklerde, içki masalarında, peynirin yanında... Bir çok farklı şekilde yenilebilir bir meyvedir. şu an yazarken bile, ağzım sulandı.

2- Kum:

Kum, kumsal, sahil... Yazın vazgeçilmezleridirler. Kumda top oynamak, kumdan kale yapmak kum ile yapılacak eğlenceli aktivitelerdendir. Sıcak kuma yatınca; dert, sıkıntı kalmıyor insanda. Herşeyden uzakta, kafanızı dinlendirebiliyorsunuz.

3- Deniz :

Deniz olan bir yerde büyümediğim. Lakin buna rağmen, denizi çok seviyorum. Fırsat buldukça, deniz olan yerlere gider, yüzerim. Yüzmek için, en güzel yer olduğu aşikardır. Denizden çıkıp, sıcak kumlara yatmayı bir çoğumuz özlemişizdir.

4- Güneş :

Güneşin tadını doya doya yaşadığımız mevsimdir, yaz. Çoğu zaman sıcaklığından yakınırız. Ama bronzlaşmak isteyenler için, bir ilaç gibidir.

5- Yaz tatili :

Bu bölüm; daha çok öğrenci ve öğretmenleri ilgilendiriyor. Sonu çabuk gelen "3 aylık tatil." Öğrenci ve öğretmenleri ilgilendirdiği gibi, çalışanları da ilgilendirmektedir. Yıl boyunca çalışan insanlar, bir hafta- 10 günlük tatillerle, yılın yorgunluğunu atmak isterler.

6- Açık hava konserleri :

Yazın özleten etkenlerden biridir. Yazın sıcağında, akşam hafif rüzgar eşliğinde; konsere gitmek çok keyiflidir. Yazın, toplu halde katılabilecek aktivitelerdendendir..


7- Rahat bir uyku :

Yaz dışında; çoğumuz ya okuyor, ya da çalışıyor. Genellikle erken kalkmak zorunda kalıyoruz. Yazın gelmesini sadece bu yüzden isteyen insanlar, aramızda mevcut. Sabah istenilen saatlerde uyanmak kadar güzel bir his yoktur. Sanırım yaz uykusunu özledim..

8- Gece geç saatlere kadar uyumamak :

"Sabah işim var, okulum var! Erken uyanmam lazım!" derdi olmayan bir zaman dilimi. Bazılarımızın, dilediği saatte uyuma gibi bir lüksü yok. Özellikle bu kişiler için, yaz vazgeçilmez birşeydir.

9- Dondurma :

Vanilyalı, kakolu, vişneli, çilekli, muzlu.. Daha bir çok çeşit. "Aman evladım, üşüteceksin!" laflarını duymadan, doya doya dondurma yemeyi özledik.

Yazdıklarımı okuduktan sonra, anlayacaksınızdır... Fazlasıyla yazın gelmesini özlemiş durumdayım. "Yaz gelse de, yapsak" dediklerimden sadece bazıları...

-Keyifli okumalar.

-Zek.


1|0
107

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...