Kadın erkek eşitliği sorunsalı!

Bana göre kadınlar ile erkekler eşit değil kadınlar 1 tık daha öndeler kendi fikirlerimi kimseyi kırmadan anlatmaya çalışacağım mutlaka kırılanlar olacaktır.

Romantizm

Romantizm ile başlayalım zannedildiği üzere erkekler odun değildir sadece romantiklik biz Türk erkeklerinde yumuşakımsı bir davranış olarak görüldüğü için hep üstü kapalı kutu olarak kalmıştır, aslında biz Türk erkekleri de gayet romantiğizdir ve romantizmi severiz, VE İSTERİZ.

Kadın erkek eşitliği sorunsalı!


Sürprizler

Aslında bunu romantizm'in altında değerlendirsemde olurdu ancak ayrıca yer vermek istedim. Kadınlar günü sevgililer günü doğum günü evlilik yıl dönümü çıkma yıl dönümü tanışma yıl dönümü, bakın kızlar biz erkekler çalışmak zorunda olan varlıklarız sizleri daha iyi yaşatabilmek için gece gündüz çalışıyoruz bazen unutabiliriz. Ama ne kadar yorgun olursak olalım eve gelince evde hediye ve sürpriz bekleyen bir kadın var.


Kıskançlık

En derin konulardan birisi belki de özetle bizim arkadaşımız olunca kim o şırfıntı sizin arkadaşınız olunca "Yaaa o benim kardeşim ama" kardeş ayağını biz çok iyi biliriz kızlar yapmayın lütfen biz ki nerdeyse babanızdan kıskancak kadar seviyoruz <3


Seks

Seks konusunda da her şeyin bizden beklendiği bir gece de ne kadar yüksek bir performans gösterebilir ki hadi ama bir birimizi kandırmayalım. Siz değil misiniz ayaklarınızı havaya kaldırıp "Sen ne yaparsan yap benim uykum var" diyen :)


Kariyer

Bankacı bir arkadaşım günde 3 satış yaptığını bankacı başka bir kız arkadaşımsa günde 8 satış yaptığını söylemişti nasıl bu kadar fazla yaptığını sorduğum da hem paralarını yiyorum hem paralarını kazanıyorum hem zevkime bakıyorum hem lüks yerlerde yemekler yiyip gezmediğim yerleri geziyorum demişti. Sanırım burada suç bizim salaklığımız ya da zaafiyetimiz yine de burada da bizden üstünsünüz.


İkna

Bizim kadınlar üstünde bile ikna kabiliyetimiz çok zayıfken sizin ikna yeteneğiniz(yetenek olmasa da vücudunuz) gayet iyi. Ben gözümle gördüm ceza ödememek için ve ehliyeti kaptırmamak için polisi 3 km ilerde ki otele götüren kadını. En basitinden bir örnek sevgilinizle evde sevişirken birden kavga ettiniz suçlu siz olmanıza rağmen o dk polise gitseniz bana tecavüz etti deseniz polis asla erkeğe inanmayacaktır.

(Resim çok güzel ama dimi)


Savunma

Okul iş ev vb ortamlarda kardeşiniz arkadaşınız kim olursa olsun suçu birbirinizin üstüne atarken ağlayarak işin içinden çıkabiliyorsunuz ve suç bize kalıyor.

(Aslında yukarda ki resmi de buraya eklemek lazımdı)


Özür dileme

Sizin en büyük özür şekli sanırım ağlayarak olan ki bunu hep yaptığınız için gururunuza dokunmuyor genelde, sonuçta hep ağlıyorsunuz. Ancak biz erkekler için de en büyük özür şekli ağlayarak olan fakat ağlamak bizler için hiç kolay bir şey değil, korumak zorunda olduğumuz bir erkekliğimiz var.


Seçimler

Her zaman seçen taraf siz seçilen taraf biz olduk her ne kadar çıkma/evlenme teklif edeceğimiz kişiyi biz seçiyor olsakda sonuçta bizi seçmek size kalmış yani yine öndesiniz.

(Buna ek olarak bu teklifleri yaparken illa yanında birde sürpriz yapmak zorundayız)


Cinsiyetsel yanlış anlaşılmalar ve anlaşılamamalar

Bu konu uzun madde madde bile gidebilirim belli olmaz,

Öncelikle masturbasyondan başlayalım sizin yakalanmanız neredeyse imkansız elinizi pantolondan çıkarttığınızda hayat normale döner bizde ise içeri sokucan da pantolonu düzelticen de ohoo ayrıca siz yakalansanız bile kasılmalarınızı kontrol edebiliyorsunuz ancak biz yakalanırsak kasılmalar durmadığı için araba farı görmüş tavşan gibi kalıyoruz.


Siz sosyal bir ortamda tahrik olduğunuz zaman sütyeniniz meme uçlarınızın sertleştiğini gizliyor ancak biz tahrik olduğumuzda 18 - 24 cm arası bir şeyi gizlemek çok sıkıntı oluyor ve inanın ki fazlasıyla utanıyoruz. Siz sütyen askınızı düzeltirken sorun yok ama biz siz rahatsız olmayın diye penisimizi gizleme amaçlı sağa sola yatırmaya çalışırken sapık damgası yiyoruz.

(Ereksiyon olduğumuz sizle birlikte olmak istediğimiz anlamına da gelmez onuda araya sıkıştırayım bacak aramızda ki arkadaş kafasına göre ara sıra kalkıp iniyor müdahale edemiyoruz yani)


Geçinmek

Bizler çalışmak zorundayız sizleri elde edebilmek için gece gündüz çalışmak zorundayız sizinse öyle bir zorunluluğunuz yok evde oturup koca bekleyebilirsiniz isterseniz seçim sizin.


Askerlik

İnanın askerlik konusu tecavüz kadar hassas bir konu askere gittiğimiz biz vatanı beklerken sizler bizi beklemiyorsunuz (hepiniz değil) hemen gönlünüz başkasına kayıyor biz hem vatan toprağı için endişelenip nöbet tutarken hemde sizin için endişeleniyoruz. Bekleyip beklememek size kalmış tabi.


Tip

Siz çok çirkin bile olsanız mutlaka bir alan bir hoşlanan çıkıyor ama durum bizde öyle değil çok yakışıklı olmadığımız sürece bizden hoşlanan çok nadir milyonda bir.

Konu uzar gider şimdi sizler sormadan ben cevaplayayım sorularınızı.


Hamilelik

Onuda mı biz yapalım sizden istenen tek zor şey (neresi zorsa 9 ay yine kahrını biz çekiyoruz alt tarafı 1 saatlik süper bir kasılma ve süper bir acı sonrasında yine ağrılar vs vs kaldı ki kadın vücudu çocuk doğurunca kendini yeniliyor bildiğin 3-5 yaş gençleşiyor)


Bakirelik

Bu tercih meselesi bir konu biz yaparız belli olmaz siz yaparsınız belli olur diye bir şey yok çok gördük anal ilişki yapıp "Saçmalama aşkım tabi ki ilk sensin" diyenleri ya da "Kızlık zarı diktiricem yanımda iğne iplik götürmeme gerek var mı? " diye soru soranlar arama yerine yazarak bulabilirsiniz.

(Yukarda ev işaretinin solunda)

Özetle maddelere ekleme gereği duymadığım tüm triplerinizde dahil hepsini dünya üzerinde çekebilecek tek ırk yine biziz her türlü bizden üstünsünüz (fiziksel olarak değil tabi ki gerçi olanlar var).

Tüm bunlara rağmen sizleri seviyoruz sizde bizi sevin bırakın artık şu italyan ispanyol erkeklerini onlar sizi zaten çekmez :)

Bence siz bizden üstünsünüz. diyip bencemi noktalandırıyorum...


0|2
1621

En İyi Kız Görüşü

 • Yine berbat bir paylaşım daha, hayır zamanınıza üzülüyorum. Abicim sen hayatında hamile kaldın da mı " neresi zor " diyosun. biz sizin gibi ağlayamıyoruz çünkü korumamız gereken erkekliğimiz var demişsin ama ağlayarak erkekliğini yerler altına almazsın , erkek adam ağlamaz zihniyetinden vazgeç! ağlayarak her işin içinden sıyrılıyosunuz demişsin de nasıl ki siz sinirlendiğinizde kendinizi kaybediyosunuz , Duygularınıza hakim olamıyosunuz biz de üzüldüğümüzde ağlıyoruz bunun neresi garip. Keşke sizde gururu bırakıp karanlıkta ağlamak yerine herkesin önünde ağlayabilecek kadar samimi olsanız. bütün maddelerde kadınları alttan alta yerip en sona da " bizden üstünsünüz " yazmışsın, kendinle çelişiyosun galiba.

  4|1
  0|4
  • Öncelikle yazımın başında ki kırılanlar olacaktır sözümü haksız çıkartmadığınız için teşekkür ederim düşüncelerinize saygı duyuyorum yalnız bu yazının adı BENCE yani benim fikirlerim. Kadınları alttan almadım en ufak bir zorlukta kaçma şansınızın olduğundan bahsettim ve yaptığınızdan bahsettim. Kendimle çeliştiğim sadece 1 nokta var onuda henüz farkedebilen olmadı bende yazdıktan sonra farkettim ancak karşıt düşüncelerin olması güzel bir şey yorumunuz için teşekkür ederim sizde bir BENCE paylaşında bende altına fikirleriniz hakkında Yine berbat bir paylaşım daha diye girişeyim yaşınız daha 18 sizden daha çok tecrübem var tecrübe olarakta sizden daha fazla tecrübem buna eminim kaç ülke gezdim kaç çeşit insanla tanıştım, hamilelik ağrısı çok büyük bir ağrı değil ancak acısı çok büyük bir acı bunu bizde biliyoruz peki sizin hiç yumurtalıklarınıza tekme atıldı mı? Ama sizin ki vücudunuzun içinde o yüzden her türlü farklarımız var ama bana göre kadınlar psikolojik olarak bizden üstün.

  • Hepsini Göster
  • Ya siz ilk önce yazdığınız cümleye bakın. Çevir kazı yazmasın oh ne ala , dedin ki " kadınlar erkekler gibi tecavüze uğrayıp bunu söylemiyo" yorumunu da mı değiştirdin abicim. el insaf ya

  • Ya sen daha ne dediğini bilmiyorsun şu saatten sonra ölümsüzlüğün tarifini de versen muhatap almıyorum.

En İyi Erkek Görüşü

 • kadın ve erkek sadece hukuk sıstemınde esıtdır ki orada da kadın yonune pozıtıf ayrımcılık vardır.. kadında erkekte bır cok konuda bır dıgerınden ustundur ama tek basına bu ustunluk bır sey ıfade etmez.. ıkı ceyrektır tek baslarına ne zamankı butunlesırler ıste o zaman ''bir'' olurlar ıkı ceyregın bır ettıgı yegane seydır kadın erkek ılışkısı..

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 15

 • emeğıne sağlık

  0|0
  0|0
 • çok güzel bir yazı olmuş :) ellerine sağlık

  0|0
  0|0
 • Siz doğurunda görelim hıh

  0|0
  0|3
 • Hic bir benceyi bu kadar isteyerek devam okumamistim cok güzel olmus ellerine saglik :)

  0|0
  0|0
 • Güzel paylaşım, tebrik ederim :))

  0|0
  0|0
 • Guzel yazi olmus aslinda

  0|0
  0|0
 • Tabiki de hak vermiyorum! Kadın vücudu narin, duygusal ve ince yaratılmıştır. Bunun aksine erkekler güçlü ve kuvvetli yaratılmıştır. Birçok ayette de geçmektedir. Erkekler kadınları korumaları için gönderilmiştir. Yani insanın elinde olan birşey değil bu, yaratılıştan kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla bu farklılıklar, farklı görevleri ortaya çıkarır.

  2|1
  1|1
  • Korunan koruyanı hoş tutarsa sorun kalmaz diye düşünüyorum?

  • Bu askere giden sevgililerinizi aldatmanız için bir sebepmi?

  • Neden genelleme yapıyorsun? Erkeğinde, kızında, askerinde, doktorunda, imamında mutlaka kötü olanları var. İyileri olduğu gibi. Senin vereceğin cevabı ben...

 • Çok guzel olmus emeğine sağlık. Hak verdiğim yerlerde oldu abartmış dediğim ufak detaylar da :))

  Bir de , hep kadına siddetten bahsediyoruz peki ya erkege uygulanan şiddete ne demeli. Siddetin en kötüsü insan psikolojisiyle oynamak degilmidir?
  Bununla ilgili de bir bence bekliyoruz :)))) başarılı olacağından eminm :D

  0|1
  1|0
  • Şiddetin en kötüsü insanın psikolojisiyle oynamak mı? Evet fiziksel ya da cinsel şiddete maruz kalanların psikolojisi hiç bozulmuyo zaten (!) Her gün kadın cinayetlerinin, tecavüzlerin olduğu bir ülkede yaşayıp da nasıl erkeğe şiddetten bahsedebiliyosun?

  • Hepsini Göster
  • Yazdıklarımı algılayabilecek kapasiteye ulaştığınızda haber verin tartışalım

  • @bahibbek erkek çocuğuna bile tecavüz ediliyor kimse protestoya kalkışmıyor medyalar doğru dürüst haberini bile yazmıyor , olay kadınlara olunca hemen şişiriliyor

 • Süper olmuş gerçekten

  0|0
  0|0
 • güzel olmuş da bazı yerler de abartı var

  0|1
  0|0
 • çok iyi olmuş cınım

  0|0
  1|0
 • cok guzel olmuş kalemine sağlık..

  0|0
  1|0
 • Teşekkürler paylaşım için

  0|0
  1|0
  • Rica ederim bundan sonra sık sık yapıcam bu tarz şeyler ancak bir dahakine iki cinsin de beğenebileceği bir yazı yazıcam :)

 • Güzel, kapsamlı bir yazı olmuş. Görseller de güzel. Emeğine sağlık.

  0|0
  1|0
 • eline sağlık, güzel

  0|0
  1|0

Erkekler Ne Diyor 20

 • Biriniz gelsin bana aşık olmayı ve sevmeyi öğretsin
  Biriniz gelsin bana sevdiğim kişiyi kırmayı onu terketmeyi ve üzmeyi öğretsin

  https://www.youtube.com/watch?v=jjbiMXfe2NU

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler bence için gayet güzel olmuş... :) Fakat eşit olduğumuzu savunuyorum ben onlarda üstün değil..

  #ErkeklerİleKadınlarEşittir

  #CinsiyetFaşizmineSon

  0|0
  0|0
  • EMİN MİSİN? hiç olmazsa hayat kadınlığı mesleği doğuştan veriliyor yani. okadın salak bile olsa aç kalmaz ama bir erkek öyle değil kadınlar koca parası yiye bilir ve hiç ayıplanmaz hatta destek görürler ama erkekler yerin 9 kat çukuruna zebellahlar odasına kadar batırırlar.

  • Hepsini Göster
  • Alisa kardeş tam anlıyamadım biraz daha açıklarsan sevinirim. açlık olduğunu ve fomüla 1 yarışının olduğu dışında bişey anlıyamadım.

  • @1-FLOKİ-1 Yok ya artık geriisini boş ver kardeş :)

 • Kadın ile erkek kıyaslanmaya başlandığında sorunlar sorunlar ve aorunlar ortaya çıkar. Her ikisi d farklıdır. Erkek ve kadın kendi doğası içinde erkektir ve kadındır. Senin penisin varken kadının yok. Bununla ilgili bir kıyas yapamazsın! Vs vs yani.

  0|0
  0|0
 • her insan farklıdır diyelim

  0|0
  0|0
 • Olsun Türk kızları candır ☺️

  0|0
  0|0
 • güzel olmuş

  0|0
  1|0
 • Her iki cinsin de bir diğerinden ağır basan tarafları, farklılıkları var. Yine de bu birini diğerinden üstün kılmaya sebep değil. Neticede hepimiz insanız sonuçta..

  0|0
  0|0
 • Kimse kimseden ustun değil

  0|0
  0|0
 • anlasalar...

  0|0
  0|0
 • Ne desemm bilemedimkii karisikk edebi bir yaziii

  0|0
  0|0
 • Kadınla erkek eşit değildir. Kadın şahane bişeydir...
  @pırıltılıgece :)

  0|0
  0|0
 • bu kadar güzel yazılır ancak

  0|0
  0|0
 • Güzel anlamlı olmuş

  0|0
  1|0
 • kadınla erkek, eşit olur mu l*n hiç. o erkek o kadın. mal mal işler yapmayın

  0|1
  2|2
 • Teşekkürler.

  0|0
  0|0
 • helal birader uzun zamandır belki de 5 yıldır kadınlarla ilgili aklımda biriken herşeyi tek bir bence altında gördüm.

  0|0
  0|0
 • Devamını bekliyorum çok iyidi dostum

  0|0
  0|0
 • cok guzel olmuş kalemine sağlık

  0|0
  0|0
 • Elinize sağlık, güzeldi

  0|0
  1|0
 • Teşekkürler paylaşım icin.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...