Bilgisyardan anlayanlar bakabilirmi lütfen? çok ısınıyo laptop

asaysenur
laptobum çok ısınıyo ve arasıra ısındığı için aniden donuyo ne fare ne klavye hiçbişey harket etmiyo ve kapatma tuşuna uzun basıp kapatmak zorunda kalıyorum sonra tekrar açıyorum bazen düzeliyo açılıyo.

ama bu sabah hiç ısınmadan dondu altına baktım soğuktu anlayamadım..

şimdide çok sıcak el değmiyo ama kapanmadı şuana kadar şaşırdım bişeyler yanmasın içte ondan korkuyorm ana kart bellek vs :S

yatağın üzerine koymuyorum sert bir zeminde kullanıyorum kitap tahta gibi yardım napmam lazım format attırdım geçen ay bu yüzden ama formattan 2 gün snra yine aynısı oldu
Güncellemeler
+1 yıl
pilinizle ilgili bir sorun olduğundan bilgisayarınız beklenmeyen bir şekilde kapanabilir diye sağ altta pil batarya kısmında yazıyor pilinizi değiştirmenizde yarar var yazıyor bunun etkisi olabilrmi
Bilgisyardan anlayanlar bakabilirmi lütfen? çok ısınıyo laptop