Voleybol ve yüzmeye yazdırsak boyu uzar mı ?

kız kardeşim 14 yaşında ve sürekli boyum kısa boyum kısa diye başımızın etini yiyor.Ailemizin genelinin boyu uzun.Voleybol ve yüzmeye yazdırsak boyunda bir uzama olur mu ?(boyu 160)

0|0
312

En İyi Erkek Görüşü

• Düzenli yüzme ile hem boyu uzar hem kuvvetli ve sağlıklı olur hem de spor disiplini kazanır.

Mutlaka yüzmeye başlatın fakat haftada 2 saat ile bir yere varılamayacağını anlamalısınız. 14 yaşından sonra olimpiyatlara katılacak bir sporcu olamaz fakat sağlıklı bir insan yetiştirirsiniz. Kardeşinize bir iyilik yapın ve yüzmeye başlamasına ön ayak olun. Hatta imkanınız varsa sizde onunla başlayıp ona örnek olun.

0|0
    0|0
    • hafta da kaç saat öneriyorsunuz yüzmeyi

• Ben spor hocası değilim fakat haftada bir gün 2 saat yaparsa hiç bir anlamı olmaz. Hangi spor olursa olsun en önemli kısmı DÜZENLİ ve SÜREKLİ yapması.

Ben belirli bir zaman söylersem ukalalık etmiş olurum. Hocasıyla konuşmanız daha mantıklı.

Ben 36 yaşındayım ve haftada 3 gün 1'er saat yüzüyorum. Varın siz düşünün

• peki teşekkürler

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Kızlarda genelde 16-17 yaşına kadar boyda uzama devam eder. O süre zarfında voleybol-basketbol oynamanın boy üzerinde gözle görülür etkisi vardır. Çocukları ne kadar erken yaşlarda bu tarz sporlara yönlendirirseniz o kadar uzamada etkisini görürsünüz.

0|0
    0|0
  • uzama ihtimali yüksek

0|0
    0|0
  • Uzar tabiki spor yaparsa.Ailesi uzunsa zaten boyu kısa değil şu an.Anne ve babasının boyu nasıl?

0|0
    0|0
  • daha zamanı var geç kalmış değilsiniz bol bol yüzme ve basket oynasın eğer basket oynamak hoşuna gitmiyorsa ip atlasın daha eğlenceli olur onun için

0|0
    0|0
  • 21 yaşıma geldim hala daha yılda 1 2 cm uzuyorum. Dert etmesin ben onun yaşındayken nokta gibiydim , şimdi ünlem gibiyim :) Uzar gider daha çok genç

0|0
    0|0
  • Büyük ihtimalle uzayacaktır , uzamasını hızlandırmak veya daha çok uzayabilmek için antrenmanlardan 30 dk önce filan süt filan iç.

0|0
    0|0
  • yüzmeye yazdırın babanızın boyu ve annenizin boyu kaç cm ?

0|0
    0|0
    • Babamın boyunu bilmiyorum ama uzun. annem 160 civarlarında.Aile genelimiz uzun özellikle baba tarafı.

• yüzmeye yazdırın derim çünkü abimde de boy problemi var bende yok ben anne tarafına çekmişim boy sıkıntım yok abim baba tarafına çekmiş boy sıkıntısı var balık hapı alın onuda içsin

• Tabikide uzar :)

0|0
    0|0
  • Voleybol basketbol etkili olur.

0|0
    0|0
  • 14 yaşında boyu 160 mı?

Manken olucak o kız, görürsün :D

Uzar tabi :)

0|0
    0|0
  • yüzme severim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yüzerse 5 cm uzar.

Ama önemli olan şey ne zaman ergenliğe girdiği ve genetik boyu..

Ergenliğe girdikten sonra birden bir uzama gösterdiyse bundan sonra pek uzamaz..

0|0
    0|0
  • Voleybolcuyum 13 yasımda 172 boyum vardı

0|0
    0|0
  • Uzar

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;