1-2 ayda boks öğrenilir mi?

Yaz tatilinde boksa gitmeyi düşünüyorum daha çok kendimi korumak ve özgüven kazanmak için aynı zamanda tartışmaya girdiğimde vücudumda salgılanan gereksiz adrenalin yüzünden el ayak titremesini önlemek için..1-2 ay yeterli mi?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• 6 ay gitmen lazım

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yetmez. 1-2 ayda sadece yumruklari nasil atacagini ve vücüdunla nasil hareket etmen gerektigini ögrenirsin ancak bunlarin hepsini otomatikleşene kadar ve karşinda rakip varsa hic düşünmeden uygulaman icin en az bir kac ay sürer ve sparring yapman gerekiyor (sadece antenörün göz altında yap sakın kendi kendine arkadaşlarlan filan yapim deme) . ama tabiki 1-2 ay hic yapmamaktan daha iyidir cünkü en azindan teknigi biraz ögrenirsin. ama benden söylemesi o kavga aninda el ayak titremesi bokslan gecmiyor (hele 1-2 ay icinde) ... zaten adrenalin normal birşeydir ve adrenalini kendi avantajina kullanmayi ögrenmen lazim ;) ... tecrübe ilen ve yaşin illerledicke düzeliyor o inan bana... eskiden senin yaşlarinda bende hep titrerdim filan ama şimdi yok... gecenlerde kücük bir kavga ettim ve titreme filan yoktu. kavgadan uzak dur ama başka caren yoksa da o adrenalin aninda korkuyu sinire döndermeye caliş... yani önündekine öfkelen... öfke ilen korkuyu bastir

0|0
    0|0
    • ancak bunu da ekleyim ki titreme normaldir... yani kendine dert etme cünkü o adrenalinin verdigi şeydir ve dogaldir. şimdi benim yaşima gelip hala titreme var diye "ben ne kadar korkagim " deme kendine :D cünkü dedigim gibi normaldir. sen bana bakma

Kızlar Ne Diyor 2

• Tam anlamıyla öğrenmek senelerini alabilir.

0|0
    0|0
  • sana bağlı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Öğrenilir ama yüzeysel

0|0
    0|0
    • en azından dayak yemeyecek kadar öğrenilir mi? Dayak yemek karsıdakinede bağlı tabi de genel olarak soruyorum?

• Bu işler yetenek ve istek işi istersen basarirsin ama hocalar seni 2 ayda egitmez zamana yayarlar sonuçta aidat vericen :)

0|0
    0|0
  • Öğrenirsinde sağlam döverler yani.

0|0
    0|0
    • Ordakiler mi dışardakiler mi 😀

• Ordakiler de dışarıdakiler de :) Abi dövüş yürek işidir. Adamı vurup indirebilecek yürek yoksa istediğin dövüş sanatını öğren. Bir boksör dünyanın en iyisi de olsa normal bir kavgada kaybedebilir çünkü adamda birini vurup öldürme cesareti yoktur karşısında ki adamda vardır kaybeder.

• Öğrenilebilr çok çalışmalısın knk

0|0
    0|0
  • Dayak yiye yiye öğrenirisin

0|0
    0|0
  • 1-2 ay yetmez. Titreme için belki ama savunma istiyorsan çakı taşımak şart. Ufak çakılar var cüzdana sığabilen. İster pantolonun arkasına sıkıştır gez, istersen cüzdana sok. Güvenlikli bir yere girerkende telefonu cüzdanla birlikte x-ray cihazının yanından sıvıştırırsın. Kimse anlamıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;