Bize Fransız diyenler bakalım şimdi ne diyecekler?

Gizli Üye
1.bir frransız komutanının sözünü,

2.ata'nın nutuktaki sözünü,

3.galatasaray lisesi'ndeki fransız bayrağının fotoğrafını ileri sürer.

galatasaray taraftarı, milletimiz arasında bölücülük yapan ve özellikle takımın avrupa şampiyonu olduğu 2000'lerin başından itibaren ortaya atılan bu iftiralara şöyle cevap verir;

1. jean pierre dumoli diye bir fransız komutan yoktur. tamamen götten uydurmadır. ne google'da ne de kütüphanelerde böyle bir şahsın adı geçmez. hadi böyle biri var diyelim. hayali komutanın sözünün altında 1915 yazar. buna sadece hahaha diyebiliriz. zira itilaf devletleri bırakın 1915'te istanbul'a gelmeyi, çanakkale'yi dahi geçememişlerdir.

2.ata'nın nutuktaki sözleri lise'de verilen bir konferansı işaret eder buna lanet eder. ancak konefransın konusu vatanı satma değil, ittihat ve terakki politikalarını eleştirmedir. zaten ata lise'nin vatan bütünlüğüne zararı olduğunu düşünse şanlı okulumuzu 3 defa ziyaret edip şanlı fotoğrafını okula hediye etmezdi.

3.en gülüncü budur. fotoğraf 4 Nisan 1992'de fransa cumhurbaşkanı'nın okulu ziyaret etmesi ve turgut özal ile görüşme yapması hususu nedeniyle asılmış, siyasi ziyaret birince indirilmiştir. zaten fotoğrafın anasının bellendiğinden eski olduğunu anlayabilirsiniz.

1481'de ilk temelleri atılan bu türk kültür beşiğine atılan iftiralar can yakıcıdır. bu milletin evlatlarına küfürdür. mezuniyet defteri 1915 yılında boş kalan bir okulun çanakkale savaşları'nda hastaneye dönüştürülen bir okulun spordaki ayrımcılığa malzeme olması üzücüdür.

ancak yine söylüyorum, biz galatasaraylıyız. galatasaraylı ötekeleştirmez, ötekeleştirmemelidir. rakiplerini türk olmamakla suçlamaz. ancak, damarımıza basarsanız, atatürk'e suikast yapan fenerbahçe başkanını, fenerbahçe cumhuriyeti pankartlarını, fransız lisesi'nden mezun başkanlarınızı sorgularız.

galatasaray iftiralar ile küçülmez.

GALATASARAYIM TÜRKİYEMDİR !

Güncellemeler
+1 yıl
Ayrıca şehit vermekten mezun veremediğimiz yılları unutmayın link
Bize Fransız diyenler bakalım şimdi ne diyecekler?
8 Cevap