Bütün ilahi dinler ve peygamberler neden ortadoğudan çıkmış?

anti-trojan
İlahi ve kitaplı dinlerin çoğu neden ortadoğudan çıkmış?Tanrı o bölgelerin halkını çökmü seviyordu?

Uzak doğu kökenli dinlere yada felsefe diyelim bakıldığında felsefe kökenli öğretilerin insanlar tarafından benimsendiği görülüyor ama diğer kitaplı yada ilahi dinlere bakıldığında yayılmacı bir yapıya sahip ve o dini yaymak için gerekirse savaşın deniliyor ve bunların hepside ortadoğuda çıkmış

Bence ya bu bölge halkı çok kurnazdı yada tanrı bunları çok seviyordu

Sizin düşünceleriniz nelerdir bu konuda?
Bütün ilahi dinler ve peygamberler neden ortadoğudan çıkmış?