Basın ve yayın teknolojileri nasıl bir bölüm?

Gizli Üye
Biraz araştırdım ve bakın. Bu bölümden mezun olanlar şu sektörlerde iş imkanı bulabiliyormuş. ;

Basım ve yayımcılık sektöründe, baskı ve baskı sonrası üretim yapan işletmelerle, reklam şirketlerinde, dergilerde, tasarım ve reklam ajanslarında, ambalaj firmalarında, kamu ve özel matbaaları, basım malzemeleri tedarikçi işletmeleri ve radyo televizyon kuruluşları, gazeteler, online haber sitelerinde iş bulabilmektedirler.

Bu bölüm 2 senelik. 4 seneliğe geçişte ise şu bölümlere geçilebiliyormuş.

İletişim Tasarımı, İletişim, Grafik Sanatları, Grafik Tasarımı, Grafik, Grafik Öğretmenliği, Gazetecilik, Fotoğraf ve Video, Basın ve Yayın, Görsel Sanatlar, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Matbaa Öğretmenliği, Reklam Tasarımı ve İletişim, Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümleridir

Sizce tercih edilmesi gereken bir bölüm mü? Hatta şöyle sorayım.

Turizm ve otelcilik mi yoksa bu bölüm mü?
Basın ve yayın teknolojileri nasıl bir bölüm?