Bir insana ne kadar iyilik yaparsanız yapın konudan söz açtınız mı değerini kaybeder katılıyor musunuz?

braveheart1280
nasreddin hoca bir gün dışarda dolaşırken aniden yağmur bastırmış.Bunu gören bir arkadaşı da hocam bende şemsiye ver girin ıslanmayın demiş.Hoca da şemsiyenin altına girmiş ve yağmur bitene kadar orda kalarak ıslanmaktan kurtulmuş.Sonra bir arkadaşı her gördüğünde nasrettin hocayı hocam ben olmasam ıslanıyordunuz demiş.Hoca da doğru deyip teşekkür ediyormuş sürekli.Her gördüğünde demeye devam etmiş bir olmuş 2 olmuş 3 olmuş artık dayanamamış hoca kendini dereye atmış bak ıslandım şimdi demiş senin yüzünden ödeşmiş olduk.Yani bencede ne kadar iyilik yaparsa yapsın bir insan bir kez konusunu açtı mı bütün değer kaybolur.Bende bunu yapan insanlardan hiç hoşlanmam.Kendimde büyük yardım ettiğim dostlara bile asla açmamışımdır.Açmanın adilik olduğunu düşünürüm.Sizin düşünceniz nedir bu konu hakkında ?
Bir insana ne kadar iyilik yaparsanız yapın konudan söz açtınız mı değerini kaybeder katılıyor musunuz?