Gardiyanı şikayet etmek için hangi yolları izlemeliyim?

Gizli Üye
Merhaba.

Bugun, guler misin ? aglar mısın? bilemedigim basıma rezillik diye nitelendirebilecegim bir olay geldi;

Kardesimi acık ceza evinde annem, babam, teyzem ile ziyarete gitmistim, ust arama sırası bana gelince kabine girdim ve kadın gardiyan ustumdekini komple acıp sutyenimi cıkartarak "bunda sunger var" deyip (sungersiz) gogsumu taciz edercesine tabiri caizse mıncıklamaya basladı."Ne yapıyorsunuz!" diye bagırarak gogsumu kapatmaya calıstım, o sırada arama kabininin perdesini acarak beni ustum yarı cıplak halde "aramıyorum o zaman" deyip, kabinden dısarı itti.Kabin dısında bekleyen erkek gardiyan diger insanlar o sekilde beni gormemesi icin siper alır gibi durarak tekrar iceri itti.

Erkek gardiyanlar toplanıp "ne oluyor" deyince o kızgınlıkla " bedenim 95, ustumu cıkarttıgı halde takmıs kafasına sungerli sungerli diye gogsumu mıncıklıyor" diye yuksek sesle sinirden titreyerek anlattım ( tum ailemin ve tanımadıgım onca insanın icinde bu durumda konusmak zorunda kalmamın verdigi sinir apayrı, anlatılmaz ) O sırada kadın gardiyan baskasından cıkan nuskayı erkek gardiyana gostererek "bak neler cıkıyor" dedi, "o benim degil" dedim o sırada nuskanın sahibi kadın gelip " benim" dedi.

Erkek gardiyan bana, -kusura bakmayın, sakin olun vs vs.. seklinde ortamı yumusatarak tekrar kabine gonderdi (gonderdi dedigim 3 adım ileri-geri gel gitler)

Kabine girdim;

-Kadın gardiyan " aramıyorum seni!" diye bagırdı,

-Ben " aramak zorundasın " diye ustune yurudum,

-Gardiyan " aramıyorum istedigin yere sikayet et" seklinde devam edince,

-"Adını soyle sikayet edecegim" dedim,

-"Kameralar goruyor, istedigin yere sikayet et" deyince

-1-2 kere tekrarladım "adını soylemek zorundasın sikayet edecegim!"

Israr edince kadın gardiyan yumusayıp, "biz isimizi yapıyoruz hanımefendi ben sapık degilim" diye pis pis sırıtarak konusmasının ve biryandan da ustumu aramasının ardından cebimde bulunan 60TL yi bulup -" simdi gosterecegim sana gunu" diyerek kabinden cıktı, kısa sure sonra geri gelip parayı bana verdi. ( iceri 50TL den fazla para sokmak yasakmıs kapıda soylenmisti, bozuk olmadıgı icin 60 aldım)

simdi ben neyleyim a dostlar? bu durumu kime sikayet edecegim ?

Not: Gizliye de acık, gulenlere kızmayacagım :(
Güncellemeler
+1 yıl
Yakın arkadasım avukat.Tatilde oldugu ve ayın 15inde gelecegi icin rahatsız etmek istememistim, fakat rahatsız etmek zorunda kaldım.

Kardesimin 1 yıl daha cezası var, iyi hali goz onunde bulundurularak 10gun sonra salınma ihtimali yuksek.

Avk. "1yıl daha cezasının uzamasını istemiyorsak susmak zorundayız, mail v.b atma, sikayetci olma, yoksa onunla ugrasırlar, iyi halden salıverilmesini engellemek icin herseyi yapabilirler"dedi.Turkiye de adalet yok :(
Gardiyanı şikayet etmek için hangi yolları izlemeliyim?