18 yaşındayım boyum 1.55 cm. Çok mu kötü duruyor gerçekten. Spor yapsam ne kadar uzarım?

18 yaşındayım boyum tam 1.55 cm. Hormonlardan alakalı bir durum değil ailemde kısa boyludur. 18 yaşıma gireli 2 ay oldu. Erkeklerin kemik gelişimi 20-21 yaşlarına kadar devam ediyormuş. Hergün 300-400 kez zıplasam, hergün 30 dk asılı kalsam ve sürekli basketbol oynasam bunu 3 yıl boyunca her gün yapsam 3 yılda boyum 1.70 e ulaşır mı acaba? Ulaşmazsa bile ne kadar olur? Moralim çok bozuluyor.

0|0
1018

En İyi Erkek Görüşü

• Uzamazsın... Türkiyenin tropik şartlarına göre bizde erkeklerin uzama yaşı 18 de son.. 21-22 başka ülkelerde olabiliyor..

0|0
    0|0
    • Ama 18 den sonra boyu uzayan arkadaşlarım var. Hatta 19 yaşından sonra 7-8 cm kendiliğinden uzayan bir arkadaşım bile vardı. Tabi kişiden kişiye değişir.

• Orası öyle.. Benim dediğimde bilimin söylediği..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 10

• Barfiksle biraz uzar belki ama 1.60 falan olur en fazla. Fazla umut bağlayıp hayal kırıklığı yaşama sonra.

0|1
    0|0
  • Yoga yapmayı ve platesi deneyebilirsiniz. Omurganızın aralarını açarak sizi 5 cm'e kadar uzatabilir. Biraz sıkıcı bir seçenek ama sizin için önemli olan uzamaksa deneyebilirsiniz.

0|0
    0|0
    • plates evde yapılıyor mu peki?

• teşekkürler.

• Rica ederim :)

• inş canım ya...

0|0
    0|0
    • Eğer bunu dalga geçmek yerine yazmayıp ciddi bir şekilde inşallah diyorsan sağ ol Allah gönlüne göre versin.

• ailen de kısa ise daha fazla uzayamazsın ama bir dene belki basarırsın knk

0|0
    0|0
  • Basketbol boy uzatır diye biliyorum ama doğru mu bilmiyorum

0|0
    0|0
  • basketbol oyna sürekli bozma moralini 1.70 olur bence

0|0
    0|0
    • Ama olamazsın diyenlerde var. Ben elimden geleni yaparımda yapacağım bu emeklerin karşılığını almak istiyorum en azından. Moralimi bozmamakta elimde değil ki.

• sen elinden geleni yapp uzarsın daha

• Boyun kısa daha fazla uzayacağınıda sanmam

0|0
    0|0
    • Ne kadar emin konuşabiliyorsunuz. 19 yaşından sonra 7-8 cm kendiliğinden uzayan arkadaşım vardı. Yine 18 yaşından sonra uzayan çok arkadaşım var. Üstelik ben 3 yıl boyunca da spor yapacağım sürekli basketbol oynayacağım.

• Umarım uzar ben kendi fikrimi söyledim

• 155 erkek görmedm heralde (18 yaşnda) ? ama ümit yok dostum

0|0
    0|0
  • İlgili doktora gitmelisin bence

0|0
    0|0
  • Ne kadar uzayacagini bilmem ama 170 olmaz, uzgunum cok kisasin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• 15 cm atabilirmisin sanmıyorum ama 10 cm belki.

0|0
    0|0
  • O ne ya iddaa oranı gibi boy =/
    Abi erkeksin sen ya, 20'li yaşlara kadar basketbolu hiç bırakma bro..

0|1
    0|0
  • 1.70 olursun ama her gün düzenli olarak yapacaksin ve kendini zorlayacaksin,2 veya 3sene icinde hedefine ulaşırsın, kolay gelsin

0|0
    0|0
  • boyun 1.85 olsaydı ne yapardın :)

0|0
    0|1
  • Elbette istisnalar vardır ancak 18'den sonra uzamaz ya da uzasa dahi 2-3 cm'lik bi' uzama olur bu çoğunlukla. Anne babanın boyları kaç? Ayrıca geç ergenlik gibi bir sorunun olabilir mi herhangi başka problemlerin var mı?

0|0
    0|0
    • Yok öyle sorunlarım babam benle aynı boyda sayılır annem benden de kısa.

• Bu durumda genetik olduğu ortada. Ulaşabileceğin max. boy tahminimce 1.63-65 dolaylarında. Sen yine de uzama egzersizleri yap ve doktora da git. Ve de her ne kadar canını sıkma desem de biliyorum sıkacaksın ama gerçekten sıkma. Kendini farklı alanlarda geliştirirsen mankafalar dışında kimse boyunu dikkate almaz bile. Tarihten örnek vereyim 1.37 metrelik Benito Juarez 11 sene boyunca Meksikayı yönetti ve bu sırada bir de Fransız işgalini durdurdu. Kim bu adamı boyuyla yargılayabilir ki?

• kardeşim bildigim 21 yaşına kadar boy uzaması devam eder ama ne kadar uzarsın onu ALLAH bilir başka kimse bilemez.

0|0
    0|0
  • boyun en fazla 160 olur dahada uzamaz ama internette boyu 7 cm e kadar uzatan gizli topuklu ayakkabılar var onlara bak derim

0|0
    0|0
  • çok kısa ya gerçekten boyun uzamaz artık :S

0|0
    0|0
    • Yaşım var ama daha daha kısaydım şu an uzuyorum yine.

• Ulaşırsın merak etme boy uzatma teknikleri her gün dene bir kaç aya farkı hiss edeceksin

0|0
    0|0
  • Sorun yapma spora devam uzadigin kadar uzayamadigin kader

0|1
    0|0
  • Kesinlikle basketbol oyna 21 yaşına kadar yolu var

0|0
    0|0
  • takma kardeşim boşver

0|0
    0|0
    • Neyini takmayayım kardeş ya 1.55 boyun olsa takmaz mısın Allah aşkına

• benimde 1,70 okadar uzun deilim ama kick boxa git dewmlı olarak ağırlık çalışma atma ihtimalin olabilir

• Sporla ilgilen kardeş basketbol oyna barfiks çek faydanisi muhakkak görürsün

0|0
    0|0
  • bişi diyebilirmiyim daha once başlasaydın çok ama cok uzardın

0|0
    0|0
  • Bence bir kız için çok iyi boyun uzun boylu kızlar itici duruo

0|0
    1|1
    • Dalganı başka yerde geç kardeşim

• o ne öyle hacı iddaa oranı gibi :D

0|0
    0|0
  • Allah kalbine göre versin inşallah uzarsın kardeşim , ama çok takıntı yapıp üzme kendini unutma Allah bu şekilde olmasını istemiş ve bu senin imtihanın hakkinda hayırlısı olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;