Türkiye Basketbol Liginin Yabancı Yıldızları

Avrupanın en kaliteli liglerinden birine sahibiz İspanya ile birlikte. Bu kalite ancak yıldızlarla sağlanırdı ve son yıllarda ülke basketbolu birçok ismi ligimize kattı... İște onlardan bazıları

Thomas Huertel

Tartışmasız topu eline aldığında en heyecan verici oyun kuruculardan biri.Eli ısındı mı boncuk gibi diziyor üçlükleri.26 yaşındaki Fransız yıldızın hedefi NBA de oynamak

Nenad Krstic

Pota altının hırçın Sırp yıldızı 212 lik boy avantajını çok iyi kullanıyor.Nba de beklenen patlamayı yapamayan Krstic ,avrupada rakiplerin korkulu rüyası oldu.2014 dünya kupasında Sırbistanın final oynamasında emeği büyüktü

Marcus Slaughter

Hem 5 hem de 4 numarada oynama avantajı olan Marcus iri cüssenine rağmen çok esnek.Bu sayede onu izlerken şahane smaç ve bloklar izleyebilirsiniz

Türkiye Basketbol Liginin Yabancı Yıldızları

Maciej Lampe

Takımını tek başına sırtlayabilen nadir pivotlardan biri. Orta mesafe şutlarıyla savunulması epey zor olan Lampenin boyalı bölgede pas dağıtma özelliği de bulunuyor.

Jan Vesely

Nam-ı diğer " Uçan Adam " hırsıyla ve atletizmiyle izlenilmesi en zevkli oyunculardan biri. Basketbol topu,molotov kokteyli atılır gibi potaya atılsa bile muhtemelen smaçla tamamlayacak kadar telafici.

Bobby Dixon

İzlediğim en kısa oyunculardan biri ama yaptıkları boyuyla ters orantılı.Topu bir organı gibi sırıtmadan kullanıyor , gözü kapalı asist yapabilen oyun kurucu devşirme statüsünde milli takımımızın formasını giymiştir . Adını Ali Muhammet olarak değiştirdi.

Aile mesleği olan uyuşturucu tüccarlığı yüzünden annesi, babası ve üç abisi hapse girerken Dixon da 18 yaşında ıslah evine alındığını bilmek gerek.

Joey Dorsey

Gaziantepte yıldızı parlayan yıldız Barcelona ve Yunanistan macerası sonrası tekrar ligimize döndü. Egosu yüksek olsa da pota altında etkili oyuncu kebap düşkünlüğü ile tanınıyor.

Marcus Haislip

Zamana meydan okuyan adam da diyebiliriz onun için. 10 sene önce neyse şimdi de aynı. Vurduğu balyoz gibi smaçlarla haftanın en iyi hareketlerine abone.

Şimdilik sadece bu oyuncuları yazdım ama yazamadığım birçok yıldızın da hakkını yemek istemem. Aklınıza gelen isimleri belirtebilirsiniz.

#BolBasketbolluGunlere


0|0
22

En İyi Kız Görüşü

  • Benim aşkım slokuasta <3 olsa güzel olurmuş

    0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...