KScanlar Her Gün Pürüzsüz Bir Cildin Sırrını Çözdü!
Kapat

Spor Salonlarından Koşarak Uzaklaşacak Hale Getiren 5 Farklı Durum!

joeblack18 s

1. Salonun küçük ve dar olması!

Spor Salonlarından Koşarak Uzaklaşacak Hale Getiren 5 Farklı Durum!

En felaket durumlardan biri de bu. Özellikle akşam saatlerinde bildiğiniz dolmuş gibi olur bu tür salonlar. Bir yandan ses, ter kokuları ağırlık buldunuz diyelim, hadi çalışın bakalım nerede çalışacaksınız? Bir de bu duruma aldırış bile etmeden kesintisiz alınan üye kaydı... Allah'ım sana geliyorum dedirten cinsten. :) Daha soyunma odasına gelmedik bile! Yazın hamamda mıyız, yoksa salonda mıyız? Diye sorgular durursunuz. Havasızlık bu gibi yerler için olmaz ise olmaz.

2. Duşların kötü olması!

Spor Salonlarından Koşarak Uzaklaşacak Hale Getiren 5 Farklı Durum!

"Beni yıka." diye yazası gelir insanın duş kapısına. Anlasınlar ve salon girişinde 5-6 adam boş durmasınlar, görsünler de eline fırçayı, temizleyicileri alırlar. Su da var neyseki bunun farkındalar. :) Temizlerler diye hayallere kapılırım böyle. Oysaki hayat acımasız o leş gibi rutubet ile birlikte gelen kötü koku ve küf lekelerini sadece benim gözlerim mi görür? Evet haklıyım sadece ben görüyorum. Peki hocam hele bir gel sen ne görüyorsun? Bu enkaz yalın ayakla giren her bir üyenin o ayaklarına ve bedenine her türden ve çeşitten mikrobu kaptırır. İnşallah sesim duyulmuştur. Yoksa başa gelen çekilir.

3. Soyunma dolabının ergonomik olmaması!

Spor Salonlarından Koşarak Uzaklaşacak Hale Getiren 5 Farklı Durum!

Meşhur balık istifi dolapları diyorum ben bunlara. Sakın yok demeyin! Hala var bu türden dolaplar salonlarda. Kendileri çok amaçlıymış. :) Soyunma odasına girer girmez amacın ne? Diye soruyorum kendisine oda bana; ''Beni açma sıkışırım kalp var bende.'' Dercesine mazlum bir bakış atıyor. Ulan sen sıkışırsan, ben sıkışmam mı? Diye acımadan ne var ne yok dolduruyorum turşu bidonu doldurur gibi. Tabii dolaba göre ne var ne yok alır. Fakat bana göre bir kot, tişört ve çanta ile doldu bile. :) Peki diğer malzemeler ne olacak? Hadi kardeşim saat geçiyor spora marş marş.

4. Havalandırma sisteminin yetersiz olması!

Spor Salonlarından Koşarak Uzaklaşacak Hale Getiren 5 Farklı Durum!

Hasta mı olacağım acaba? Çünkü aşırı terliyorum ve nefes de alamıyor gibiyim. Dur bakayım kendime, ulan kıpkırmızı olmuşum. Tabii ki olur biraz dinlen fazla yorma kendini diye bir ses duyarsınız koşu bandının üzerindeki ihtiyar amcadan. İyi de amca bana diyorsun, kendine bir bak senin benden farkın ne? Hadi gel o zaman bir hava alalım diyerek dışarı çıktığınız an, o kahredici gerçek ile karşı karşıya kalırsınız; ''Oh be dünya varmış, havada o kadar sıcak değil ki çok şükür hayattayız.'' İyi boğulmadın. Hasta olan size hava bile aldırmayan bu salon sahibinde.

5. Üyelerin anlayışsız ve kaba olması!

Spor Salonlarından Koşarak Uzaklaşacak Hale Getiren 5 Farklı Durum!

Spor salonuna spor yapmaya gidersiniz değil mi? Peki spor salonunu bu üyelere kafe misali gösteren ne olabilir ki? Sosyalleşmek ve rahat rahat telefon kullanmak dışarıda daha kolay. Önünde masa ve sandalye yok ağırlık var, sadece ağırlık üzgünüm. :) Bu tip üyeler genelde yeni başlayan tayfa seviye 1 yani. Hani geçerken bir uğrayayım, başlayalım da bakalım nasıl olacak diyen vatandaşlar. Hadi başladın anladıkta devam et bekleme beraber çalışalım dersin. Tamam olur der sessizce, ama içinden bu makinede ikimiz nasıl çalışacağız diye düşünür durur. Kontrol sizde merak etmeyin o da zaten kumandanın sizde olduğunun farkında. Hareketi yapar ve kalkmaz çıkarır telefonu kurcalar. Hadi kalk sıra bende dersin dur 1 dakika der. 1 dakika, 4-5 giderken hadi hadi kardeşim ben kime diyorum terim soğuyor bekleme olmaz bu işlerde, farkına var ne yaptığının diyerek gerekli uyarıyı yaptınız bile. Tamam be al yemedik of of diye bir de kaba saba söylenerek yine telefon elinde oyalanır ve sağı solu izlemeye ilk günkü gibi devam eder.

Ona çok güzel bir sürpriz yapmak istersiniz.

Spor Salonlarından Koşarak Uzaklaşacak Hale Getiren 5 Farklı Durum!

Çok şaşırır ve ne oluyor ya diyerek söylenmeye devam eder. Merak etmeyin yine değişmeyecek çünkü başlarken hatalı başladı. Ne yapalım yanlış hayat, doğru yaşanmazmış. Peki o farkında mı? Tabii ki de hayır.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Saygılar, sevgiler.

#Sağlıklıyaşam

#Sağlıklıvücut

Spor Salonlarından Koşarak Uzaklaşacak Hale Getiren 5 Farklı Durum!
6
7
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Greenwich-london472
  Ter kokusu ve kirli duşa ben tahammülü edemezdim sanirim..
  Ama bir yandan da bu kadar zorlu sartlarda bile. spor salonuna giden insanlari da takdir etmek gerek.
  Görüş hala geçerli mi?
  • joeblack18

   10 yılda 9 farklı spor salonu değiştirdim. Fakat geçen yıl tatile gittiğim yerde spor salonu aradım ve buldum. Ben benim değiştirdiğim salonlara kötü diyordum, ama artık demiyorum o salonu görene kadar bildiğin hurdacı dükkanı gibi ama yine de fena hissettirdi kaslarımın dolduğunu, bildiğiniz çıplak hurdaları kaldırarak hissettim. Ama hele hijyeni arada bulasın.

  • Ben cok bilgili birisi değilim. Sizin de bu iradenizi ve spora olan ilginizi takdir ediyorum.
   Yazdiklarim yanlis anlaşılmasın olur mu? 😊😊

  • joeblack18

   Yok estafirullah ne demek teşekkür ederim. Eksik olma.

En İyi Erkek Görüşü

 • Murat_Deniz
  küçük olması , temiz olmaması , kaba şnsanların oluşu vede spor değil elinde ceple resim ceken görüntülü konuşanların olması
  Görüş hala geçerli mi?
  • joeblack18

   Yok artık ya vallahi ben yıllardır telefonu yanıma almam hep oda da bırakırım. Kolumda saatim olur ona göre sporumu yaparım.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

56
 • infiniiity
  Ortak alanlarda ter kokusu ve o soyunma odalarının havasızlığı insanı çileden çıkartıyor.. Hele bir de 10 makinadan bir tanesi çalışıyorsa..
  • joeblack18

   Bu havasızlık aslında salonun yer altında felan olmasıyla da alakası yok biliyormusun. Havalandırma yapmayınca salon sahipleri sana zarar, ortama zarar, eşyalara ve bina ya zarar hep zarar.

 • eftelya355
  Açık havayı tercih edenlerdenim :D ama kış aylarında olumsuz hava koşullarından mecburen spor salonunu tercih ediyoruz
  • joeblack18

   Kıbrıs ta kış mı var ki?

  • eftelya355

   İzmir de yaşıyorum kıbrısta değil

  • joeblack18

   Bende Kıbrıs'ta yaşıyor biliyorum seni.

 • MagRipOgLu
  Özellikle dar olması , ozaman aşırı ter kokusu geliyor
  • joeblack18

   Kardeşim ter kokusundan ziyade çalışamıyorsun ki o daha beter.

 • Hannebal1453
  Kirli ortam ve kendine saygısı olmayan insanlar olması...
 • Krakozya
  Özellikle duşlar çok önemli bana göre. Ve havasız da olmamalı.
 • IAmarPresterAen
  Tüm hepsine katılıyorum hocam emeğine sağlık
 • Zamansızzzayarsızz
  Guzel anlatmışsın Emeğine sağlık
 • Atanamayanöğretmen
  Guzeldi
 • KaraAyna
  Vaybe guzel
 • Dybala0016
  Küçük ve dar olması
 • Stronger-ist
  O hareket böyle yapılır bıdı bıdı
YÜKLENİYOR...