Dikkat aramızdan vampir hastası çıkabilir! Vampir hastalığı olan bu belirtiler sizde de var mı?

Filmlerde tanıdığımız vampir tiplemelerinin hayal ürünü olduğunu düşünürken aslında gerçek olduğunu biliyor muydunuz?
Dikkat aramızdan vampir hastası çıkabilir! Vampir hastalığı olan bu belirtiler sizde de var mı?'Vampir hastalığı'' olarak bilinen hastalık bize bu filmleri andırıyor! Bu hastalık günümüzde ender görülen bir hastalıktır.

Vampir hastalığı olan kişiler;

- Gün ışığına aşırı duyarlı oldukları için gündüzleri gün ışığına çıkamazlar. Gün ışığına çok az bir zaman maruz kaldıkları zaman vücutlarında ciddi derecede yanıklar meydana gelmektedir.

- Bu hastalar gün ışığından korunmak için 50 derece faktörde kat kat güneş kremi sürseler bile yinede durum değişmemektedir.

- Bu hastalığa sahip olanlar gün ışığından korunmak için sadece geceleri dışarı çıkabilmektedirler.

- Kanda eksik olan maddelerin hastalara enjekte edilmesiyle tedavi edilebiliyor. Fakat yüzyıllar önce insanlar kendilerini tedavi etmek için kan içiyorlardı.

- Vampir hastalığına sahip olan kişiler içerisinde sarımsak içeren her madde porfiria semptomlarının ağırlaşmasına sebep olan kimyasal maddeler içermektedir. Bu demek oluyor ki aynı filmlerdeki vampirler gibi sarımsaktan uzak duruyorlar.

Çevrenizde bu belirtileri taşıyan var mı? 😬
#Meczup

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bende yok. Dün Sadece aşıklar hayatta kalır diye bir film izlemiştim. Tavsiye ederim arkadaşlar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Güneş ışığı bana çok zarar veriyor evet ama vampir olduğum için değil beyaz tenliyim ondan. Aslında vampirler de beyaz tenli dimi? OMG!!😰😱

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Erkekler Ne Diyor 21

• Bende var bro gecenlerde yolda yuruyordum gece 12 sulari karnim acikmisti bir an tuhaf seyler oldu ve canim kan cekmeye basladi yanimdan gecen bir kisiyi isirdim ve kanini emdim o an sok icindeydim gunese cikamiyorum işe gidemiyorum patronuma sadece gece calisabilirmiyim dedi hayir diyince isten cikarildim artik geceleri avlaniyorum

0|0
    0|0
  • bir de her boka inanan insan hastaligi vardir.

Isiga allerjik olmak asiri ender bir genetik sorunken vampir hastaligi diye uydurmayiniz.

Porfiria deriyi ve sinir sistemini etkileyen bir sendromdur.

Isiga duyarlilik uzerinden 'Aaa bak vampir hastaligi' diye tipta hic yeri olmayan hurafeleri yaymak ahlaksizliktir.

Sarimsak sacmaligina da guldum.

Utanmasan 'Ileri derecelerde kendi kanindaki eksiklikleri gidermek icin baskalarinin kanini icmek zorunda kalirlar' falan yazacakmissin.

Bu hastalik kandaki hemoglobinleri olusturan proteinlerin (Porforibilmemne gibi bir ismi vardi hatirlamiyorum) duzensiz olmasi sonucu karacigeri falan etkileyen bir hassasiyete yol acar.

Hastalik buyuk oranda genetiktir. Hem anne hem babanin bu gen bozuklugunu bulundurmasi durumunda gerceklesir.

Bazi karaciger rahatsizliklari da sebep olabilir.

Tip gibi bir konuda hurafeler yaymayiniz insanlara.

3|1
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Memlekette feminist, sadist, fetişist, ateist 🤔 vb eksikti bir de vampirler çıktı vay benim memleketim vay 😂😀

0|2
    0|0
  • Evet var hepinizin kanını emerek gücüme güç katacağım

1|0
    0|0
  • Allah'tan adet olmuyorum. :):

1|0
    0|0
  • aynen ben..
    vampirim sanırım...
    :)) kendimi öyle hissettim

0|0
    0|0
  • Benimde yüzümün her yerinde küçük küçük tüyler çıkıyor bir gece dolunayda kurt adam olabilirim savaşırım vampirlerle

0|0
    0|0
  • Bunu esrarengizleştirmenin anlamı yok bildiğin Albino hastalığı. fbzjssjx

0|0
    0|1
  • kan ıcmeyı severim bu yalan değil yanıklar degilde el ve kol bölgesinde kızarıklar oluyor arada bir ve bol bol alerji oluyorum

0|0
    0|0
  • Faik abi var kazık yedi öldü ordan anladık vampir olduğunu :)

0|0
    0|0
  • henuz oyle biriyle karsılasmadım ama zormus bu hastalık bir kan emmiyolar

0|0
    0|0
  • Ay keske olsa.

2|0
    0|0
  • Yok aynada gozukuyom

0|0
    0|0
    • Artik kalmadi oyle vampirler. Buffy'den sonra yapilmis vampir hikayeleri eski geleneklere sadik olmadi hic

• Ayrıca emicidirler.

0|0
    0|0
  • Vampirellam bana çekici geliyor.

0|0
    0|0
  • yok olmadı

1|0
    0|0
  • yok canım

1|0
    0|0
  • Ben vampirim zaten

0|0
    0|0
  • Keşke vampir olsaydım..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 17

• Çok şükür yok kuzum :-)

1|0
    0|0
  • 🤔hm..
    Zor bir durummuş bu alerjiye sahip olanlara bol sabır gerek..
    Kan icmeye gelirsek eskilerden hersey beklenir neleer neler var.
    Afrikada bağzıları boğanin boyun damarını delip kan içiyormuş😣!

Negüzel, kan içmek dinimizde zarar!

Haa işin esprisine gelirsek... Vampir :) hastalığı ... iyi deneme.. komik olmuş porfiria desenize şuna..
    Umarim hastalığın adı bu sanılmaz.

1|0
    0|0
  • Çevremde değil bizzat ben yaşıyorum.
    Vampir değilim.
    Güneşten saklanmam vampir olduğumu göstermez... bence yani.

0|0
    0|0
  • Ben anca kendi parmaklarimi koparip kanimi emerim sadeceeee

0|0
    0|0
  • Ben kanını emen gördüm ama hiçbirinde bu belirtiler yoktu.

0|0
    0|0
  • Ya neden ben de bunlar yok:/

1|0
    0|1
  • yanlis bilgi yaymayin hacitlar.

0|0
    0|0
  • Yoook

1|0
    0|0
  • Hayır yok