1 ayda 8 kilo vermek sağlıklı mıdır? Kimileri sağlıksız diyor ya sizce?

Aslında böyle bir hüküm vermek doğru değil. Yani 1 ayda 8 kilo vermek sağlıksızdır denilemez. Nedeni ise o kişinin metabolizması hakkında hiç bir bilgimiz yok. Hangi zayıflama yöntemleri uygulandı bilmiyoruz. O nedenle 1 ayda 8 kilo sağlıklı bir şekilde de verilebilir.

Eğer diyetisyen kontrolü varsa yani her şey onun ve sizin kontrolünüz altında ise bence her şey mümkün. Kilit nokta ise doktor ya da diyetisyen kontrolüdür. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Sağlıklıdır
    A seç
  • Sağlıksızdır
    B seç
  • Diyetisyen kontrolü varsa sağlıklıdır
    C seç
  • Diyetisyen kontrolü olsa da sağlıksızdır
    D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1
2225

En İyi Kız Görüşü

• Profesyonel olarak söylemek gerekirse bu kaç kilo olduğunuza ve nasıl bir diyet uyguladığınıza bağlı. Haftada 0.5-1.5 kg arası normaldir. Hızlı kilo vermenin kanser oluşumunu arttırdığına yönelik çok fazla çalışma var ayrıca hızlı kilo vermek metabolizmayı zorluyor, yavaşlatıyor.

1|1
    0|0
    • O çalışmaların kaynaklarını gönderirseniz ben de bakmak isterim merak ettim.

• Pubmed'e lose weight associated with cancer yazarsanız binlerce makale çıktığını görürsünüz. Vücudu katabolizmaya soktuğunuzda serbest radikallerde artış oluyor bu da hücredeki stresi arttırıyor ve dna hasarına neden oluyor. Kontrolsüz bölünen hücre bölünmesi ve kanser... kısaca mekanizması bu. Ama ingilizceniz varda pubmed den istediğiniz kadar çok bakabilirsiniz.

• Teşekkürler

En İyi Erkek Görüşü

• Mümkündür ama sağlıklı olup olmadığı dediğiniz gibi kişinin bünyesine göre değişkenlik gösterebilir. Günde sadece koşu bandında 2000 kalori yakıp sadece yumurta ile beslenmeyle 1 haftada 3 kilo verenler vardı. Yani 1 ayda 10 kilo vermek de mümkün ama genelde 5 kilodan fazlası pek sağlıklı görülmüyor.

Yeterli miktarda protein, karbonhidrat alınmazsa bağışıklık sistemi darbe yer ve kolay hastalanırız. Vücudun sağlayacağı efor potansiyeli yavaş yavaş düşer. Diyet bana göre aç kalmak değil, doğru ve düzenli beslenmektir.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 21

• Bir ayda 8 kilo normal bence

0|1
    0|0
  • Kişinin kilosuyla ilgili biraz da. 150 kilo olan biri için diyetisyen kontrolünde kilo vermenin büyük bir zararı olacagını düşünmüyorum.

Ancak zaten sürekli kilo kaybedenn biri olarak ben, ayda 8 kilo verirsem çok ciddi hasarlar oluşabilir. Bunu daha önce yaşadım.

0|1
    0|0
  • bir doktor tvde ayda veya yılda 1 2 kilo olmalı dedi. ayrıca hizli kilo kaybı ve alımı vücudu yıpratıyor

0|1
    0|0
  • diyetisyenle sağlıklı ama diyetisyene gitmeyip sporla kilo vermekte sağlıklı

0|1
    0|0
  • Sağlıksız, uzun sürede sporla çok kilo vermeyi doğru buluyorum kilo verdikten sonrada sağlıklı beslenme ve spor alışkanlık haline getirilmeli tabi

0|1
    0|0
  • Bir ay da 2 en fazla 4 kilo olmalı

0|0
    0|0
  • Annem diyetisyenle 1 ayda 22 kilo vermişti. 2 ayda olabilir hatırlamıyorum baya oldu. Diyetisyenle konuş bence ama kendinde yapabilirsin. Benim abim 8. sınıfa giderken 90lardaydı şimdi üniversiteye gidiyor evde kendi araştırarak fitnessa falan giderek zayıfladı bir senede. Şimdi yağ değil kas var. :) Yaptığın diyete dikkat et, sadece bir yerden okuduğunla değil birçok yerden araştırarak yap.:)

0|0
    0|0
  • Bir insanın 1 ayda 20 kilo vermesi bile mümkün

0|1
    0|0
  • Ben 9ayda 18kilo verdim keşke bir ayda o kiloyu verebilsem smdi 5kiloyu veremiyorum 😐

0|0
    0|0
  • diyetisyen kontrolü ile arkadaş in ir ayda 10 kilo verdi

0|0
    0|0
  • diyetisyen kontrolü varsa sağlıklıdır

0|0
    0|0
  • bir ayda 2-4 kilo vermek en sağlıklısı

0|0
    0|0
  • nasil yaptn yaaa bana da soyleeee

0|0
    0|0
  • sagliksiz

0|0
    0|0
  • Spor eşliğinde olabilir

0|0
    0|0
  • sadece diyetisyende değil ilk ay olabilir ama sonra vücut kendini korumaya alıyo

0|0
    0|0
  • diyetisyenlik okuyanlar boş insan mı?

0|0
    0|0
  • Sağliksizdir diyetisyen yoluyla saglikli diyelim diyetisten aradan cekilince butun vucudun yorgun dusebilir 10 kilo cok bir ayda tabi diyetisyen okuyanlar bos degil ama saglikli olman icin yavas yavas vermelisin bence

0|1
    0|0
  • sağlıksızdır metabolizma ya zararı olur

0|0
    0|0
  • B dedim

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 24

• Diyetisyen kontrolünde sağlıklıdır.
    Bağırsak temizleme diyeti için gerekli malzemeler.

1 adet elma
    1 çorba kaşığı bal
    1 yemek kaşığı chia tohumu
    1 çorba kaşığı keten tohumu
    1 su bardağı kadar da içme suyu
    Bağırsak temizleme diyeti nasıl hazırlanır:
    Bütün malzemeleri chia tohumu hariç bir bardağa doldurun ve üzerine su ilave edin hepsi karıştıktan sonra en son chia tohumunu ekleyin ve 5 dakika kadar karıştırın.
    Bu karışımı sabahları aç karnına için ve 3 hafta kadar devam edin. Daha iyi sonuç almak için bol sıvı tüketin (yaklaşık 2 litre) ve bağırsakları boşaltmaya teşvik edin.
    3 haftanın sonunda bağırsaklarınız toksinlerden arınmış ve 10 kilo kadar zayıflayabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • kılo durumuna göre değişir şimdi fazlası 45 kg olan biri ile 10 kg biri arasında fark olduğu mgibi bunun aya indirgenmeside yalnış olur ben mesela hızlı kilo alıp verebiliyorum ayda 5-7 kg arası diyetle verebiliyorum 3 ayda verdiğim kıloyuda alabilirim yani kişiye ve fazla kilosuna bağlı

0|1
    0|0
  • doktor ne diyorsa o.

0|1
    0|0
  • Burda verilir falan diyip insanları gaza getirmeyin bence normal bir insan için en fazla 2 spor yapan için en fazla 4 kilo olması iyidir. 8 kiloyu olimpik düzeyde bir atlet verir, sağlıklı şekilde de verir ama onların zaten buradan bilgi almaya ihtiyacı olmaz. En iyisi siz ayda 2 kiloyu hedefleyin ve uzun vadeye yayın en mantıklısı bu

0|0
    0|0
  • diyetisyen kontrolü varsa, sıkıntı yok..

0|2
    0|0
  • Sağlıksız 40 kilo verdim öncesi sonrası bile atabilirim. Ayda 4 5 kilo ideal ama çok fazlaysa ancak o zaman verilir 8 kilo

0|1
    0|0
  • Kişinin kilosuna bağlı bir duyum eğer obezse sağlıksız değildir bence

0|1
    0|0
  • Verebilir.

0|1
    0|0
  • sağlıksız
    derinin sarkma ihtimali yüksek bence spor yaparak ver hem sıkılaşırsın hemde kilo verirsin

0|1
    0|0
  • Cok kiloluysa normaldir ben diyet yaparken ilk ay 13 kilo vermistim

0|1
    0|0
  • İyi günler hocam. Sportif eğitim uzmanıyım. İdeal kilo verme sınırı ayda max 4 kg dır. Bunun üzerindeki kilo verme durumunda vücudunda yakmak istediğin yağlar yerine kaslarından ve vücut sıvısından kaybedersin. 80 kg olsan da 120 kg olsan da bu böyledir. Yeterli beslenmeden zayıflamak demek, hastalıklara kapını açmak demektir. Görsel kalite kazanmak için sağlığını bozma. Biraz daha sabret ve sağlıklı zayıfla. Başarılar.

0|0
    0|0
  • Sağlıksızdır. Diyetisyen kontrolü ile de olsa spor ile de olsa 8 kilo bir ay için çok fazla. Kendim spor ile ilgilendiğim için biliyorum.

0|0
    0|0
  • Sağlıksız

0|1
    0|0
  • diyetisyen kontrolü varsa gayet sağlıklıdır hiç bir şey olmaz.

0|0
    0|0
  • İyi bir diyetisyen bile bunun doğru olmadığını söyler zaten. Kİlo verme işi yaşam ve yeme alışkanlıklarınızı dizginleme ve düzene sokma işidir. Diyetisyen burda sadece doğru yönlendirmeyi yapan kişidir, elinde sihirli değneği olan değil !

0|0
    0|0
  • ağırlık mutlaka çalış yoksa deri çatlar.

0|0
    0|0
  • Kardo ben 1 yilda 18 kilo verdim dusun

0|0
    0|0
  • tartıda 30 kilo da verilebilir 2 ayda, tabi hepsi su ve kas olur. Vücudun daha düz gözükebilir çünkü sular gitmiştir lakin şu da var, yağ gitmedikçe bilimsel olarak şişkosun

0|0
    0|0
  • 8 Kilo çok fazla diyetisyenli veya diyetisyensiz sağlıksızdır.

0|0
    0|0
  • beslenme, diyet ve spor yaparak verdiysen sorun yok demektir yani normal demektir

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor... ;