Uyuşturucu etkisi olan krem ya da sprey?

Gizli Üye
Arkadaşlar uzun zamandır Kızılay a kan bağışlamayı ve ilik donörü olmayı istiyorum. Fakat çok çok aşırı iğne fobim var. Yani bunu şey gibi düşünmeyin sırf iğneden korkuyosun diye bla bla.. gibi bir durum değil. Yanımdaki insana yapılırken bile psikolojik bişekilde canımın acıdığı ağladığım tansiyonumun düştüğü oluyor. Aylarca bu engel oldu zaten bana. Ama artık bişeyler yapmak istiyorum. Sıkılan ya da sürülen bölgeyi uyuşturacak bir krem sprey ve benzeri birşey biliyormusunuz? Bu belki açık bir cümle olacak ama afedersiniz bayanların ağda yaparken sürdüğü kremler bile varmış bu tarz, o yüzden hani her türlü alternatif şeye açığım. Birde ilik nakli için kemiğe iğne sokulup alınıyormuş, daha sonra onun bir zararı veya yan etkisi oluyormu?
Burdan prim yapıyor gibi gözükmemek için hesabımı gizledim ama eğer daha önce ilik donörlüğü yapmış biri varsa mesaj atmak isterim deneyimini paylaşmak isteyen olursa benim için de güzel olur.
Güncellemeler
+1 yıl
Arkadaşlar biraz daha araştırma yapayım dedim gitmeden ama birsey denk geldi. Belirli bir sağlık durumu olması gerekiyormuş sanırım. Bende kansızlık var baba tarafından gelen. Bu sorun olur mu öyle çok ağır bulaşıcı ölümcül birşey değil sonucta kansızlık alttarafı? Bu engel olmaz dimi
Uyuşturucu etkisi olan krem ya da sprey?