Konuşma bozukluğu nasıl geçer?

Gizli Üye

3 yıldır konuşma bozukluğum var 3 yıl önce kötü bir olay yaşadım travma gibi sonra o olaydan sonra da konuşma bozukluğum oldu ben konuşurken çok takılıyorum duraksıyorum birde hep konuşurken ya ya ya yani yani falan diyorum böyle kelimeleri uzatıyorum konuşuyorum mesela dershaneye gidiyorum her gün bugün de gittim etüt vardı katılmak için dershaneye gittim sonra orada 1 güvenlik görevlisi vardı beni gördü bana nereye gidiyorsun bugün sınav var dedi bende konuşamadım çok takıldım duraksadım öyle adama baktım adam bana baktı sonra zar zor etüte çıkacağım dedim bana kaçıncı sınıfsın dedi söyledim sonra etüte gidebilirsin dedi gittim mesela çok kitap da okuyorum her gün 1 saat sesli kitap okuyorum 2 yıldır bunu düzenli olarak yapıyorum her gün ama yine de aynı konuşmam hiç düzelmiyor doktora da gittim bu yıl kaç kez bir sürü doktora gittim benden bir sürü film çektiler tahlil aldılar kan tahlili falan aldılar sonuçlar normal çıktı dediler hatta beyin emarı da çektirdim oda normal çıktı sonucu doktor öyle dedi bide psikiyatri doktoruna da gittim bana Sosyal fobi tanısı koydu psikiyatri doktoru bide bana bir antidepresan hap verdi bende şu an o antidepresan hapı kullanıyorum her gün 9 aydır kullanıyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl çözebilirim bu sorunu? 3 yıldır konşmam böyle sonradan oldu.

Konuşma bozukluğu nasıl geçer?
4 Cevap