Sağlık hizmetleri tamamen ücretsiz olmalı mıdır?

Ütü-Masası
Sosyalist devletlerin çoğunda sağlık hizmeti ücretsizdir ancak sosyalist olmayan bazı devletlerde de sağlık hizmetinin ücretsiz olduğunu görmekteyiz. Sağlık hizmetinin ücretsiz olması biraz da ülkenin ekonomisiyle alakalıdır. Zira güçlü bir ekonomiye sahip olmayan devlette sağlık hizmeti pek iyi bir şekilde sunulamaz. Ücretsiz kalp ameliyatı olabilirsiniz belki ama bunun için aylarca sıra bekleyebilirsiniz. Dolayısıyla sağlık hizmetinin tamamen ücretsiz olup kaliteli bir şekilde sunulması ülkenin ekonomik gücüne bağlıdır.

Peki sizce bu Türkiye'de mümkün mü? Türkiye'de sağlık hizmeti tamamen ücretsiz olabilir mi?
Sağlık hizmetleri tamamen ücretsiz olmalı mıdır?
Sağlık insan için vardır, Türkiye'de ücretsiz olması mümkündür ve ücretsiz olmalıdır.
Ücretsiz olmalıdır ancak Türkiye ekonomisi bunu kaldıramaz.
Ücretsiz olmamalıdır, zira sigorta şirketleri ve özel hastaneler iflas eder.
Kararsızım.
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Sağlık hizmetleri tamamen ücretsiz olmalı mıdır?