Kardeşimin çift cinsiyetli olduğunu öğrendik, ne yapmalıyım? Ona nasıl destek olabilirim?

Gizli Üye
Kardeşimin, çift cinsiyetli olduğunu çok ama çok yakın bir zamanda öğrendik kardeşimi biz hep erkek sanıyorduk ancak 15 yaşında iken vücudu değişmeye kadınlaşmaya başladı göğüsleri ve kalçaları çıktı penisinden kan gelmeye başladı göğüs ve kalçaları kilodan dolayı olduğunu düşünerek bir yıllık diyete ve spora başlattık ancak zayıfladıkça göğüs gelişimi devam etmekte ve kalçaları büyüyüp spor ile de birlikte sıkılaşmaya başladı.

Bu olay 17 yaşına kadar sürdükten sonra hastaneye gitmekten başka çaremiz kalmadı bu durum çevresinde erkekler onla alay etmesiyle birlikte psikolojisi alt üst oldu okula bile zar zor gitmeye başladı. O yüzden ardından en sonunda cesaretini toplayıp dış durumu haricinde 15 yaşından beri penisinden kan geldiğini çok çözüm aradığını ancak bulamadığını söyledi. Durumunu önceden açıklamaya utandığı için söylemediğini artık ancak dayanacak gücü olmadığını dile getirdi.

Ardından hastaneye randevu aldık ve hastaneye gittik doktorla konuşmaları şikâyetleri sonucu bir dolu test yaptıktan sonra çift cinsiyetli olduğunu öğrendik. Bu yüzden isterse ilerde belli bir cinsiyete geçebileceğini söyledi doktor. Ancak erkek olursa kısır ve vücudunda kadınsı bir yapıya sahip olacağını ancak kadın olmayı seçerse de doğurganlığı ve her şeyi bir kadın gibi olabileceğini söyledi. Ancak her iki türlü de olduktan sonra sürekli olarak hormon alması gerekeceğini söyledi şuanda bu durumlar yüzünden kardeşim daha da kötü oldu psikolojisi hayatını erkek olarak idame ettiren biri için gerçekten zor bir durumda kaldı. Sizce ben bu durumda kardeşime nasıl destek olabilirim?
(AYRICA SAÇMA SAPAN YORUM YAPACAKLAR YORUMLARINI KENDİLERİNE SAKLASIN BURDA CİDDİ BİR ŞEY SORUYORUZ)
Kardeşimin çift cinsiyetli olduğunu öğrendik, ne yapmalıyım? Ona nasıl destek olabilirim?
6
5
Görüşünü yaz