Sağlık çalışanları yetersiz kalırsa, tıp fakülteleri erken mezun verip görevlendirilmeli mi?

gülikam
Dün izlediğim bir haber programında, sağlık sisteminin çökmemesi ve çalışanların da dinlenerek işe devam edebilmesi için corona yayılması devam ederse, tıp öğrencilerinin final sınavlarına girmeden mezun sayılıp göreve çağırılması gündemde.
Sağlık çalışanları yetersiz kalırsa, tıp fakülteleri erken mezun verip görevlendirilmeli mi?
Sizce nasıl olmalı? Eczacılar da göreve çağırılsın diyenler var ama öncelik sanırım 6. sınıf tıp öğrencilerinde. Siz ne dersiniz?
6. sınıf tıp öğrencilerinin sadece finalleri kaldı; mezun sayılıp görev alabilirler.
Hayır mezun sayılmasınlar, mevcut sağlık çalışanları devam etsin.
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Sağlık çalışanları yetersiz kalırsa, tıp fakülteleri erken mezun verip görevlendirilmeli mi?