New World: Daha Salgına Dönüşmemiş Yeni Bir Virüsten Bahsediyorum!

aimPediatrician
New World: Daha Salgına Dönüşmemiş Yeni Bir Virüsten Bahsediyorum!

Merhaba, aklı başında birkaç güzel insan!

Öncelikle bu bence'yi hazırlamadan önce sorular sorarak bunu hazırlayacağımı duyurmuştum. Şimdi, ilk başta neden "New World" dediğimi açıklayıp, aklıma takılan bir kaç soruyu sorarak başlamak istiyorum.

Bölüm: New World!

New World: Daha Salgına Dönüşmemiş Yeni Bir Virüsten Bahsediyorum!

Bunu dememdeki amaç bana göre artık dünya, eskisi gibi rahat bir şekilde dolaşa bileceğimiz bir yer olmayacak. Günden güne sağlık sorunlarının giderek arttığı, bu durumun ileriki süreçte dünya çapında bir salgına döndüğünü artık hepimiz yaşadık ve gördük. Gerçekten öyle bir zamandan geçiyoruz ki daha dün nöbetim esnasında yatış verilen yasta ile yaptığım kısa bir sohbette inanılmaz keyif aldığım kadar aynı zamanda şaşırdım ve gelecek adına endişelenmedim değil. Bunları nereden biliyorsun dediğim de bana "hiç bir şey gizli saklı olmuyor, her şey ortada ama kimse onu görmek, duymak, bilmek istemiyor, tıpkı ölüm gerçeği gibi, çünkü cezbedici değil" dedi...

Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü: Açıklanan rakamlar ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.

Bölüm: Salgın!

New World: Daha Salgına Dönüşmemiş Yeni Bir Virüsten Bahsediyorum!

Bilindiği gibi 2019 yılının ortalarında çıkan korona virüs salgını bir süre dünyadan gizlendi. Bunun neden yapıldığını henüz daha kimse bilmiyor ama bir suçlu arayacak olunursa bunun bariz bir şekilde Çinin politikası olduğunu DSÖ söylüyor. Salgının ülkemize geç gelmesi, başlarda bizi şanslı olduğumuzu düşündürdü ancak ilerleyen zamanlarda bu durumun öyle olmadığını vaka ve ölüm oranlarından öğrenmiş olduk. Gizlenerek nereye kadar gideceğini bilmiyoruz, bilmediğimiz gibi insanlarımız çok rahat ve fevri hareket ediyor.

Şimdi sizlerle Dünya Sağlık Örgütü tarafından her gün yayınlanan Avrupa ülkeleri vaka sayılarını birebir olarak açıklıyorum ve yorumu sizlere bırakıyorum;

Avrupa'da son 24 saatte en çok yeni koronavirüs vakası

İtalya 33.979
Fransa 32.095
İngiltere 24.962
Türkiye (halka açıklanmıyor)
Rusya 22.572
Polonya 21.854
Almanya 16.077
Ukrayna 10.681
Romanya 7.096
Belçika 6.268
Portekiz 6.035

Bölüm: Yeni Virüs!

New World: Daha Salgına Dönüşmemiş Yeni Bir Virüsten Bahsediyorum!

Öncelikle şunu belirtmeliyim, korona virüsten daha büyük bela olan, adını söylemek istemediğim yeni bir virüsle karşı karşıyayız. Bunu bir kaç ay sonra açıklayacaklar, şimdiden belirtmek isterim.

Peki bu yeni virüs nedir?

Bu virüs, yapı korona virüs ailesinden bir virüstür, tamamen sinir sistemini ve sinir uçlarını tutuyor, zona virüs enfeksiyonuna çok benzerlik taşıyor, özellikle hamilelerde çok etkili ve şiddetli, birde herkese tavsiyem şu korona virüs girmiş hastaneye girmeyin Allah aşkına. Şu anda bu virüs gizleniyor çünkü, direkt merkezi sinir sistemini etkiliyor, beyinde yüzde sekiz kadar küçülmeye yol açıyor, özellikle çocuklarda bulaşması sonucu IQ seviyelerinde yüzde on ve on iki gibi bir gerileme söz konusu oluyor, kurtuluş şansının çok zor olduğu, spastikaya kadar yol açabiliyor.

Spastik; Beyin hasarı olan insanlara verilen tıbbi bir terim

Peki bunları nereden biliyoruz?

New World: Daha Salgına Dönüşmemiş Yeni Bir Virüsten Bahsediyorum!

Bundan yanılmıyorsan bir ay kadar önce yazışmalarımızda gözümüze takılan bir konu, daha sonra sorgulamaya başladığımızda bizde detaylarını öğrendik. Bütün bu yukarıda saydıklarım şimdiye kadar ki vakalarda görülen semptomlar ve bu semptomlar dışında daha farklı etkileri ve tepkileri olduğunu öğrendik ve biliyoruz.

Bu konuyla alakalı olarak;

Ülkemizde bir, iki tane şüpheli vaka var ama kati olarak bildirilmiş bir vaka yok...

En çok hangi ülkelerde var?

Hindistan, Meksika ve Amerika'da çok fazla vaka olduğu söyleniyor, ancak bu durum Avrupa ülkelerinde de araştırılmaya başlandı benzer semptomlar gösteren insanlar olduğu öğrenildi. Öğrenilir öğrenilmez İngiltere, Fransa, Almanya gibi öncü ülkeler kendilerini dış dünyaya kapatmaya başladılar. Çünkü, bu bahse konu virüsün insanlarda merkezi sinir sistemine tutunduğu, gebelerde çok etkin olduğu ve tehlikeli olduğunu onlarda görmüş olmalılar.

Ülkemizde şüpheli bir şekilde var olduğunu düşündüğümüz olay?

New World: Daha Salgına Dönüşmemiş Yeni Bir Virüsten Bahsediyorum!

İstanbul'da kasım ayının ilk başlarında Bayrampaşa ilçesinin yıldırım mahallesinde (açık adres bile verebilirdim ama buna gerek yok) hamile bir bayanın, sinir uçlarında yaşadığı şiddetli ağrılar sonucunda kendisini jiletlemeye başladıktan sonra ihbar edilen, daha sonra 112 sağlık personelinin vakaya intikalinden sonra bunu öğrenmiş ve şüpheye düşmüş olduk.

Ayrıca yine, durduk yere komşularına saldıran ve olay yerine giden sağlık personellerine saldırmaya başlayan onları yaralayan bir başka vakadan da söz edildi. Bu konuda doktor bir arkadaşın nedenini sorması sonucu verilen cevabı da söylemek istemiyorum...

Yine bir vakaya giden sağlık personellerimizin yazdıklarına göre, evde yemek sırasında ailesine saldırmaya başladıktan sonra odasına kapatılan bir genç, odada bulunan kardeşine de aynı şekilde şiddet eğilimi göstermiştir.

Merkezi sinir sistemini alt üst eden bir virüsten bahsediyoruz...

Korona virüs kadar bulaşıcı olduğunu düşünmediğimiz bu virüs, direnci olmayan insanlarda son derece ölümcül olduğunu dış ülkelerden aldığımız vakaların sonucuna göre söyleyebiliriz. Bulaştığı zaman dilimde ise 8 ile 10 gün arasında beyini yediğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Beterin beteri denilen ve korona virüsü mumla aratacak bir virüsün geldiğini üstü kapalı olarak, sansürlü olarak buradan duyurmak isterim. İlerleyen zamanda zaten bu durumu halka açıkladıklarında hepiniz öğrenmiş olacaksınız zaten...

Çin 7 yeni koronavirüs vakası raporladı.

Demek istediğim, anlatmak istediğim şey kısaca şu; Kimse sizi düşünmüyor, ta ki siz kendinizi düşündüğünüz zamana kadar, kimse size değer vermiyor, ta ki siz kendinize değer verdiğiniz zamana kadar. Siz kendiniz için, aileniz için sağlıklı kalmak zorundasınız, bunu bilerek hareket edip, bunu bilerek yaşamalısınız...

Ben bu bence'de duyduğumu, okuduğumu sizlerle üstü kapalı veya sansürlü nasıl ifade ederseniz edin, paylaşmak istedim.
New World: Daha Salgına Dönüşmemiş Yeni Bir Virüsten Bahsediyorum!

Her şey gönlünüzce olsun 😑

#aimPediatrician 😇 Sağlıcakla...

Konuya İlişkin Diğer Benceler;

Bonus:

Konuya ilişkin soruma davetlisin; Öldürme oranı çok yüksek olan yeni bir salgının başlangıcından bahsetsem ne düşünürsün?

New World: Daha Salgına Dönüşmemiş Yeni Bir Virüsten Bahsediyorum!
44
46
Görüşünü yaz
46Kız Görüşü
44Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • _Cambaz_

  Zaten zombi, virüs dizileri, oyunları, filmleri ile buna benzer bir dünyayı insanlara alıştırma sürecine girmişlerdi, gelmesi çok uzak değildi fakat bu kadar çabuk beklemiyordu kimse sanırım o yüzden önlem alan çok fazla olmadı (büyük şirket ve devletlerden bahsediyorum burada yoksa kişisel ne önlem alacaksın..)
  Buna hazırlıklı olanlar da kendi aralarında bi s. dik yarışına girdi, yok aşıyı ilk ben buldum, ben geç buldum ama senden daha etkili felan.. Bu korona virüsün çıkış amacının deneysel olduğu çok belli aslında. Yavaş etki ediyor ve herkesi öldürmüyor. Bu da çıkan bir virüse karşı aşı bulma konusunda kendini geliştirmek isteyenlere pratik yapma imkanı sunuyor.
  Tecrübeleri ve bilgileri arttıkça en tehlikelilerini sokağa salacaklar, eğer bunların karşısında durmak isteyen biri varsa da onlardan daha bilgili olmak zorunda ki antivirüsü çok kısa sürede bulup çıkardıkları virüsü etkisiz hale getirebilsinler.. Tabi ayrıyetten onlar kadar da gücün olmalı.
  Daha çok virüs bekler bizi dünyadaki insanların rahat bir nefes alabilmesi için sanırım istediklerine ulaşmaları gerekiyor bunların ya da fikir değiştirmeleri (çok düşük ihtimal tabi bu da). Yoksa bu savaş hep sürer, 2 taraf arasında kalan insanlıkta ceremesini çeker böyle koyun gibi sadece söylenilenleri dinlemeye devam ederseler

  Sevdim 4 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?
  • Lonelyness

   Dediklerinin çoğu doğru. Covid fragmandı bir nevi. Peki ne yapıcaz?

  • _Cambaz_

   @Lonelyness Halk olarak tüm dünyadaki insanlar bu kapitalist düzeni çökertmek için ayaklanabilir tek çare, çokta kayıp olur ama karşılık verirlerse.
   Elinde gücü olan hükümet ya da devasa şirket sahipleri belki daha başka çözümlere olanak tanıyabilir tabi de işin kaymağını yemekten kendini alıkoyamıyor onlar da genelde

  • bu_da_kim_ki

   Kesinlikle katiliyorum. Adamlar kendi yaziyor kendi oynuyor. Once hastalik uretiyorlar sonra ilac uretiyorlar. Hani Kahpe Bizans filminin jeneriginde diyor ya "Güçlüler yaşasın diye ölür zayıflar." İnsan ölüyor onların çarkları dönüyor.

En İyi Erkek Görüşü

 • BtpÇÇi

  Malesef covid 19 virüsünden sonra ortalama tahminimce 2025 yılında yeni bir salgın hastalığı çıkacak. Olurda bir gün o günlere gelirsek bu yorumumu bir şekilde bulun belki ünlü oluruz. d

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • Momenta

  Abartıldığını düşündüm zira koca resme bakmaya gerek yok, çevremden beş kişiyi kaybettim. Bu benim için yeterli ne kadar ciddi olduğunu bilmeye. Rakamlar sadece rakam. Felâket senaryoları yazmaya gerek yok. Tanrı'ya inancı olan herkes bu yazılan senaryoların nasıl da bir anda alabora edildiğini gördü. Insanlar planlar yaptı, uzun vadede... Evlenecekti, düğün salonları kapatıldı. Lazere yazılmıştı belki bir kız, güzellik salonları kapandı. Ingilizce öğrenmek istiyordu kapı komşu kızı Ayşe, kurslar kapandı ya da kurs hocası koronadan vefat etti. Olmadı mı bunlar, oldu. Yani hangi senaryoyu yazarsak yazalım, Tanrı yine bildiğini işleyecek ve bu olması gereken olacak. Kimse de gıkını çıkaramayacak.
  Öte yandan emeğine sağlık, üzerinde iyice düşünülmüş ve uzman eli değmiş olduğu çok belli.

  SevdimKatılmıyorum 6 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?
 • banayasall

  İlk okurken dehşete düştüğüm bir bence. Emeğine sağlık. Her şey en başından halka doğru rakamlarla verilseydi bu kadar rahat olunamazdı kesinlikle. En büyük bilgi tek muhattaptan saklandı hep. Yenisinin ve yenilerinin olacağına hiç şaşırmıyorum çünkü dünya git gide kötü bir zamana evriliyor. Şanssızız, hayatımızın bir bölümünü normal geçirdik belki ama şimdiden sonrası asla böyle olmayacak. Böyle bir dünyada çocuk sahibi olacağız belki, belki sevdiklerimizi bu şekilde kaybedeceğiz, belki de kendi hayatımızı. 😔

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4442
 • xKimMiyimx

  Beterin beteri dedikleri bu olsa gerek... Tam koronayla baş etme yöntemlerini öğrendik derken simdi bir de sinir sistemini allak bullak eden bir hastalik ortaya cikti. Kendime zarar verme durumu hadi bir yere kadar ama yapmayi en son isteyeceğim şey sevdiklerime zarar vermek.
  Okurken tüylerim diken diken oldu. Bu durumda emeğinize sağlık mi denir ne denir bilemiyorum..

  Yorumla
 • Sefaumut

  Arkadaslar bu kadar felaket seneryasu yazmayin ya daha onceleride salgin olmus insanlar olmus buda gecicek beyaz tv izleyin butun felaketciler orda bir resme bakip bir ton sey soyluyorlar bayiliyorum bunlara ya herkesin bir plani varsa yaradaninda bir plani vardir

  SevdimKatılmıyorum 6 Kişi
  Yorumla
  • Lonelyness

   Allah olaylara sonradan müdehale etmez. Zaten yazmış ve yaratmıştır. Öyle olsa imanın şartlarından "kadere iman" olmazdı. Herşey yaşanıp bittikten sonra "hesap" görülecek. Anlık müdehale yok yani.

  • Aslında cevap vermezdim sana ama isnatlarından dolay cevaplıyorum. Bir yerden alıp çalmadım sadece bir kaç ay öncesinden yurt dışında olduğunu duyduğum konunun geçen haftalarda ülkemizde de görülmesi ve bu durumun sağlık personeli iç hizmet yazışmalarında geçmesi konu edinmesi üzerine araştırdım. Daha önceden sorduğum sorulara bakarsan bu konuda bence yazacağımı söylemiştim zaten. Senaryo evet, korona içinde senaryo demişlerdi...

  • Sefaumut

   Ben caldin ciprtin demedim ve sizi suclamadim hic bir sekilde ben sadece insanlar bunu bir yerlerden alip baska bayutlara tasiyor icinde bulundugumuz durumda bunu kaldirabilecek br dum degil daha temkinli olmak zorundayiz he dersen ki sinir sistemi yeni virus vs zaten insanlarin cogu akil sagligini kaybetmis sinirleri harap olmus durumda banada gectimi bende hastamiyim vs derken hepten mahvolduk olay sadece bu durumda daha sakin kalmak en azindan yokalan akil saglimizi bir seviyede tutabilmek saygilar

  • Hepsini Göster
 • kripton94

  Yaptığınız çok yanlış bir şey biliyorsunuz dimi?
  Yazınız sadece yorum kaynak vs hiç bir şey yok.
  Bırakın bu açıklamaları devlet ve yetkili yerler yapsın ya da yazdığınız da elle tutulur kaynağınız olsun
  Bile bile gelip bence kasmayın burda insanlar zaten yeterince kaygılı, umutsuz bir de siz başlamayın

  SevdimKatılmıyorum 5 Kişi
  Yorumla
  • Haklısın bir nevi ama bu durum biraz saklanıyor gibi geliyor bize. Bir kaç ay öncesinden yurt dışında olduğunu duyduğum konunun geçen haftalarda ülkemizde de görülmesi ve bu durumun sağlık personeli iç hizmet yazışmalarında geçmesi konu edinmesi üzerine araştırdım. Daha önceden sorduğum sorulara bakarsan bu konuda bence yazacağımı söylemiştim zaten. Kaygılı olması tedbir almalarını önlemez ben sadece bilgilendiriyorum. Kaynak sorarken de her şeyi burada açık açık yazamam sansürledim zaten açık bir şekilde anlatmadım her şeyi.

 • Significant_

  Bilgilendirmek güzeldir teşekkürler. Ama
  İnsanların umuda ihtiyacı var. Buraya saçma sapan felâket senaryoları yazıp umutsuzluğa sürüklemenin anlamı yok. Her yüz yılda insanlar daha beterlerini yaşamış ve görüldüğü üzere atlatmışlardır, bu yüzyılda da biz yaşıyoruz ve atlatacağız. Rica ederim biraz pozitif olun, insanların yaşama şevkini ve umudunu öldürmeyin 👌

  SevdimKatılmıyorum 3 Kişi
  Yorumla
  • Ben sadece var olan bir gerçeği, herkesin daha sonradan öğreneceği bir gerçeği buradan paylaştım. Zaten konuyu üstü kapalı anlattım detaylarına girmek istemedim hem insanları düşünerek hem de kendimi düşünerek. Bu durumdan er ya da geç haberleri olucak herkesin. Senaryo olsa paylaşmam, diğer paylaşımlarıma göz atarsan bunu net bir şekilde anlarsın...

  • Significant_

   Dünya eskisi gibi olmayacak falan, hoş cümleler değil bunlar. Biraz pozitif olun. Evet hoş şeyler yaşamıyoruz ama salgınlar yeni değil. Maalesef. Kendimizce önlem almamız lazim, devlet malum zaten. Bunları düşünüp durursaniz delirirsiniz👌

  • Eskisi olmayacaktan kastım, rahat gezip dolaşamıcaz, artık her insan şüpheci olmaya başladı ve hayatımızda önemli değişikler oluyor esnek çalışma saatleri, evden çalışma gibi ben bunları kast etmiştim. Yoksa bende insanlara yalan söyleyerek onların rahat etmelerini sağlarım istersen bir deneyelim ben sağlıkçıyım bu benim açımdan kolay olurken diğer insanlar için daha inandırıcı hale gelir. Ama benim asıl amacım gerçeği bir an evvel bilip ona göre tavır takınmalıyız.

  • Hepsini Göster
 • Pulsarr

  EyvAllah önceden bilgilendirmek tedbir alın demek güzel ama bana sadece felaket tellallığı gibi geldi. Sebebi ise insanlara korunun deyip bu virüsten nasıl koruyacaklarını, nasıl bulaştığını soylememen. Ayrıca corona çıkan hastaneye gitmeyin diyorsun da corona çıkmayan hastane mi var?

  Sevdim 5 Kişi
  Yorumla
 • Lila0

  Çok korkutucu, tüylerim ürperdi. Zaten korona virüsün başlangıç olduğunu biliyoruz. Ama bu bahsettiğin virüs.. Koronanın ön hazırlık olduğunu bilmeyen yok. Bende araştırıyorum ama korkuyorum açıkcası. Bi noktada bırakıyorum panik atak olan biri korkutucu 🙄

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Maestro81

  Okudum benceyi gelecek için öngörüler abartılı bence korona geçer gider aşı üretilip dağıtılmaya başlandı mı 🤔

  SevdimKatılmıyorum 3 Kişi
  Yorumla
  • Öngörü olsa keşke...

  • Maestro81

   Madem öyle şu yazıyı da bir yorumla bana 🤔

   Bill gates ve Rockafeller'in finanse ettiği Covid 19 aşısına normal şartlarda 5 yıl boyunca faz3 çalışması yapılmalıydı.

   Hiç denenmeyen bu aşı, dünyadaki tek gen aşısı olacak. (m RNA).

   2019 Davos zirvesindeki şu cümleyi hatırlayın:
   "Yaşayan insanlar, son normal jenerasyon."

 • _9Atom9_

  Yeni gelen virüs kalbin zayıf ise kalbi etkiler beynin zayıf ise beyni etkiler yani kimin neresi zayıf veya bir çeşit bir şey geçirmiş oraya etki yapacak ismine zombi virüs kondu

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Affedilmeyen

  Daha neler göreceğiz
  Bu kışın gerçekten zor geçeceğine olan inancım hala sağlam
  Ve gelen gelmiş olan diğer virüslerin de bizi ne hale sokacağı hakkında hiçbir fikrim yok

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • SudeyeniGün

  iyi her şey güzel de yeni ve insanları saldırganlaştıran virüs haberi çok iddalı bir haber bence ve inandırıcı da değil bilimsel bir veriymiş gibi yüzde 8 yüzde 12 gibi oranlarda beyni küçültüyor demişsin peki bu iddaların bir kaynağı ya da araştırmamızı ilerletmemiz için gereken yeni çalışmaların linki var mı sanırım sadece tek kaynağın geçen gün nöbette kısa bir süre konuştuğun hasta

  böyle hikayelerle zaten gergin olan insanları galeyana getirmezsen daha iyi olur bence

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • Servetansinn1

  Zaten moralimiz yerlerde bi tekme de siz vurun hiç umut olmasın..

  Sevdim 3 Kişi
  Yorumla
 • Beyefendi16

  New world order denen bir kavram var ve dünya nüfusunu hastalıklarla salgınlarla azaltmak istiyorlar ve özellikle hedef Türkiye her zaman ki gibi

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Lonelyness

  Economist'in kapağında maskesi olmayan çocuk, acaba buna mı işaretti.. Offf.. Çocuklar için çok üzülüyorum

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • aerolite

  Bilgilendirme için teşekkürler. Korona için mevcut aşıların etki ve güvenilirliği konusunda bilgi ve duyumlarınız varsa bunu da paylaşırsanız memnun olurum.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • MoneyForNothing

  Virüsün adını neden söylemiyorsunuz? Sağlık Bakanlığının verileri manipüle etmesinden farksız bir davranış.

  "Merkezi sinir sistemini alt üst eden bir virüsten bahsediyoruz...

  Korona virüs kadar bulaşıcı olduğunu düşünmediğimiz bu virüs, direnci olmayan insanlarda son derece ölümcül olduğunu dış ülkelerden aldığımız vakaların sonucuna göre söyleyebiliriz. Bulaştığı zaman dilimde ise 8 ile 10 gün arasında beyini yediğini öğrenmiş bulunmaktayız."

  Bu tarife uyan çokça virüs var. Örneğin JCV. Toplumda her iki kişiden birinde mevcut ve evet sadece direnci olmayanları etkiliyor.

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • PiLLy_BheBek

  Aylar öncesinden bu salgının (zombi virüsü) yayılacağı konuşuluyordu. Muhtemelen kuduz virüsünden geliştirildi!
  📌Kim ne derse desin insan eliyle yapılan biyolojik bir savaşın içindeyiz..
  Rockefeller vakfı corona virüsü hakkında, 10 yıl önce tek tek her detayını ve neler yaşanacağını yazmış. Bunlar hep ortaya çıktı ve daha niceleri.
  Şeytan rahat durmuyor!

  New World: Daha Salgına Dönüşmemiş Yeni Bir Virüsten Bahsediyorum!

  Yeni Dünya düzeni için düğmeye basıldı.
  Anlaşılan bize bu Dünya'da artık rahat yok.
  İzlediğimiz bilim kurgu filmlerindeki hayran olduğumuz o kahramanlar!
  belkide yakın zamanda aile ve çevremiz için biz kahraman olmak zorunda kalacaz..

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • darkleyl96

  Çok korkunç bir şey ya söyleyecek bir şey bulamıyorum ALLAH korusun bizi her türlü kötü şeylerden 🙏🏼

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • nenasıl

  Hergun de durmadan yeni virus haberleri okuyoruz
  Kaos tan beslenen bir yonetim sekli olusuyor ulkelerde ve tabi vatandaslik sonrasi kolelik veritabanlari.

  Yorumla
 • RRRaskoInikov

  Halka açıklanıp, virüsün hangi illerde pik yaptığını vatandaş bilmeli. Ekonomik açıdan tam kapanma yapamayız maalesef. Millet ya hastalıktan ya da açlıktan ölecek :(

  Bence ilçelerden başlanmak üzere testler yapılmalı herkese. Daha sonra il bazında yapılıp. İllerdeki insanlar il dışına çıkamamalı. Bu virüsü topyekün yenemeyeceğiz. O parça parça yenebiliriz. Mesela yaşadığım yerde korona virüslü insan yok.

  Birde sana bir sorum olacak. D vitamini takviyesi almak gerekir mi?
  Koronalı hastalarda D vitamini eksikliği varmış. Bulaşmayı önlemez ama vücut direncini arttırabilir. Bence D vitamini (artık hormon olarak kabul ediliyor) ile ilgili bir bence yazabilirsin.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • melisabilir35

  Yani her zaman bir hastalık diğerine dönüşür bu bir gerçek. Fakat hem bu dikkatsizlik hem de bu zamanda insanların bu kadar umursamaz olması, gerçekten bu hastalık için sonucu merak konusuna götürüyor.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Daha Fazla (66)
YÜKLENİYOR...