Pedofili Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Gerçek

Pedofili; yetişkin bir insanın henüz ergenliğe girmemiş bir çocuğa karşı cinsel istek duymasına sebep olan psikoseksüel bozukluktur. Bu Bence'mde sizlere pedofili (sübyancılık) hakkında biraz bilgi vereceğim.

Pedofili bir hastalıktır.

Pedofili Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Gerçek

Pedofili, bir tür psikoseksüel bozukluktur. Yani doğuştan veya çocukluktan gelen bir hastalıktır. Hiç kimse pedofil olmayı kendisi seçmez.

Pedofiller kendilerini kontrol edebilir.

Pedofili Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Gerçek

Bir önceki maddede pedofilinin bir çeşit hastalık olduğunu yazmıştım. Ancak bu, hasta insanların tüm iradesinin elinden alındığı anlamına gelmez. Şöyle ki; birey küçük çocuklara ilgi duyup duyamayacağını kendisi seçemez. Bu durum bir rahatsızlık sonucu oluşur. Ancak hasta kişi çocuklara zarar verip vermeyeceğine tamamen kendi iradesi ile karar verir. Dünyada çocukları taciz etmeden, kendi halinde yaşayan yüzlerce hatta binlerce pedofil mevcut.

Bazı sübyancılar çocuk p*rnosu bağımlısıdır.

Pedofili Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Gerçek

Çocuk p*rnosu çok tehlikeli bir suçtur ve bununla tüm dünyanın mücadele etmesi gerekmektedir.

Çocuk tecavüzcülerinin hepsi pedofil değildir.

Pedofili Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Gerçek

Pedofili hastaları tüm hayatları boyunca sadece küçük çocuklara ve/veya bebeklere cinsel ilgi duyar. Cinsel anlamda sadece 13 yaşından küçük bireylerle beraber olmak ister. Bu yüzden her çocuk tacizcisi/tecavüzcüsü pedofil olamaz.

Pedofiller kendilerini çok iyi gizler.

Pedofili Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Gerçek

Sübyancılar; toplumdan gelecek tepkiden ve olası cezai yaptırımlardan korktukları için kendilerini çok iyi bir şekilde gizlerler. Bu yüzden çok dikkatli olmak gerekir.

Çocuklara yakın olacakları türden bir meslek seçebilirler.

Pedofili Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Gerçek

Çocuklarla rahatça yakınlaşabilmek için anaokulu/ilkokul öğretmenliği, çocuk bakıcılığı, çocuk yüzme hocalığı, çocuk basketbol antrenörlüğü gibi mesleklere yönelebilirler.

Cinsel istismar için kendi akrabalarını veya komşu çocuklarını seçerler.

Pedofili Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Gerçek

Hiç tanımadıkları bir çocuğu taciz ederek riske girmek yerine kendilerini tanıyan ve onlara güvenen bir çocuğu seçerler. Onların en büyük taktiği, önce çocuğun güvenini kazanıp ardından istismar etmektir.

Pedofilinin kesin bir tedavisi yoktur.

Pedofili Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Gerçek

Yalnızca ilaçlar ile cinsel dürtü geçici olarak bastırılır. Ancak kesin ve kalıcı bir tedavisi ne yazık ki yoktur.

Pedofili Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Gerçek
25
14
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • SolBakış

  Yazılarına gerçekten emek verdiğini görüyorum fakat burası için fazla nitelikli çalışmalar kaleme alıyorsun. Yorumları okuduysan -ki okumuşsun- buranın genel idrak seviyesini aşağı yukarı tahmin edebiliyor olmalısın. Ben de eskiden bu sitedeki üyelerile senin gibi iletişim kuruyor, onları tatmin ve ikna etmek için sakin ve çok yönlü bir uslupla konuşuyordum fakat zaman geçtikçe gördüm ve anladım ki senin seviyende olmayan insanlarla iletişim kurmak için yegane yöntem onların seviyesinden konuşmaktır. Ne diyor Mevlana: "Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır.".

  Gelelim konuya, pedofili yahut sübyancı kimselerin hayatımızda ve yakın çevremizde olabileceği düşüncesi hakikaten dehşet verici. Her ne olursa olsun kimsenin, bir başka kimsenin vücut bütünlüğüne müdahale etmeye -buna taciz, tecavüz, fiziksel saldırı ya da başka bir şey dersiniz, önemli değil- hakkı yoktur. Hiçkimse çocuğunun pedofili olmasını istemeyeceği gibi pedofililerin saldırısına uğramasını da istemez. Bana kalırsa psikoseksüel hastalıklar tıbbın ve psikolojinin modern çağdaki çalışma alanlarından başlıcaları olmalıdır. Ülkemizde de dünyada da bu tip iğrenç olayları her gün gazetelerde okumak, haberlerde izlemek gerçekten dehşet verici. Allah korusun...

  • Çok haklısın. Ben eskiden bu sitede editördüm ancak daha sonra hesabımı kapattım. Buranın en iyi yanı yazılarını kısa zamanda çok fazla kişinin okuyabilmesi. Özellikle editör veya fenomensen yazıların hemen ön plana çıkıyor ama bazı insanlar çok cahil ve sabitfikirli.
   Psikoseksüel bozukluklar konusunda da sana katılıyorum.

  • Hepsini Göster
  • İlgin için teşekkürler ☆☆☆ Ben sadece kendi ilgi alanım olan konuları burada paylaşmak istedim. Belki ileride editör veya fenomen olurum.

  • SolBakış

   İnşallah, iyi günler.

 • aerolite

  Bu bence de yine harika olmuş diyeceğim ama yanlış anlaşılır diye de çekinmiyor değilim... Sağduyulu bilimsel verilere uygun , sokağın linç takımının intikamcı cahil tepkilerinden uzak son derece kaliteli bir bence olmuş bu.
  Bu anlamda çocukları olan yakınlarıma daima şunu söylemişimdir.. Lütfen kız ya da erkek olsun fark etmez, çocuklarınızı bir yetişkinle bir arada tutmayın.. Sadece baba ile bu olmalı. Dayı, amca, yeğen, komşu, akraba.. vs fark etmez.. Hatta bazen çocuğu komşu kadına emanet edersiniz ve onun çevresindeki bir başka erkek pedofil olup tacizde bulunabilir.
  Geçmişte aynı iş yerinde birlikte yaşadığım bir iş arkadaşım bu konudan dolayı son derece ağır bir stres içindeydi.. Zira babası olan kişi diğer erkek kardeşinin çocuğu olan torununu taciz etmiş ve torun bunu annesine söylemişti. Annesi de savcılığa vermiş ve dede yargılanmaktaydı. Ailecek perişan durumdaydılar hepsi.

  • Güzel yorum için teşekkürler☆☆☆ son derece haklısın.

  • aerolite

   Rica ederim. Soru iyi olunca bana da gereğini yapmak kaldı

  • aerolite

   Eig için teşekkürler

En İyi Kız Görüşleri

 • kızGibiYa0p

  Çok güzel ve faydalı bir bence olmuş 😊
  Önceden çocuklarla otobüste karşılaştığımızda şakalar yapar dil çıkarırdık oyunlaşırdık ama şu an yanlış anlaşılacağız diye bir çocuğu sevemez başını okşayamaz hale geldik

 • alabalk29

  Teşekkürler😊

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1223
 • süperbenn

  Lafım size değil. Ama bunu hastalık diye basite indiremezler. Hastalıksa da defolup tedavi olsunlar. Allah korusun kendi yakınımıza böyle bir sıkıntı gelse dünyaları yakarız.

 • Lexoqe

  Çocuk p*rnosu konusunda bir hatırlatma yapayım;

  Geride kalan 8 yılda çocuk bedeninden yararlanarak, görüntü ve fotoğraf içeriği ürettiği tespit edilen 6.398 kişi sanık sandalyesine oturdu. Türkiye.

 • Zxcbnmöç

  Zarar vermeden yaşayanlar var yazıyorsunuz ama şöyle bir gerçek var o düşünceler onun yinede aklında. Kimin ne olduğunu zaten bilmiyoruz herkesten şüphe ederek yaşamak zorunda değiliz. Bu sapkınlıktan başka birşey değil adını koymuşlar pedofili sözüm yok ama bu pislik hastalık denerek de küçümsenemez bence.

 • Difen

  Çok güzel hazırlamışsın ama hastalık olarak kabul edersek basite indirgemiş oluruz bu şekilde çocuklarımızı korumamız çok zor

 • MagRipOgLu

  Pedofili hastalık değil , şeref yoksunluğudur. Bu gibi insanları idam edilmesi şart. Bir kaç tane idam edilsin bakalım ülkede öyle kişiler kalacakmı hepsi hemen iyileşir !

  • xmelisaax

   Pedofili insanlar Pedofili olmayı kendileri seçmiyor. senin dediğin şeye benziyor o zaman. otizmli doğan bütün çocukları öldürelim. engelli doğan çocukları da. hayır böyle bir şey yok. pedofili bir insan başkalarına zarar vermiyorsa eğer kendine hakim olmaya çalışıyorsa onu idam etmek neye yarar? Senin düşündüğün düşünce sadece cehalettir. Belki senin oğlun da Pedofili olacak bilemezsin veya belki sende Pedofili bir birey olarak doğabilirdin

  • Hepsini Göster
  • @Centurion ABD çok kötü bir örnek, insan hayatına değer vermeyen bir anlayışları var.

  • MagRipOgLu

   @Centurion aynen reis

 • sülüman15

  Linç yiyeceğim ama pedofili konusu sıkıntılı bir konu. Bir kere 18 yaş sınırı neye göre belirlendi? Toplumlar şu son döneme kadar ergenliğe giren bireyleri yetişkin olarak kabul edip evlenmelerini normal karşılıyordu mesela. Pedofili gerçekte insanların kendileri koydukları bir yasa üzerinden ortaya çıkardıkları bir suç. Yani bilimsel gerçeklere dayanmıyor aslında. Bu yüzden de hastalık denilemez. Hukuksal suç demek daha doğru. Kaldı ki canlı türleri arasında biyolojik gerçeklere dayanmayan bir yetişkinlik yaşı uyduran tek tür insan. Üstelik bu yaş ülkeden ülkeye de değişken. Yani aynı davranışı sergileyen bir kişi, x ülkesinde pedofili iken, y ülkesinde normal olabiliyor. Burada olmaması gereken şey ise taraflar arasında fazla yaş farkı olması.

  Mesela konu ile ilgili bir kaynak:

  tr.euronews.com/.../avrupa-ulkelerinde-cinsel-rust-yasi

  Diyelim ki taraflardan biri 19 diğeri 14 yaşında. 19 yaşında olan aynı kişi bu kaynağa göre, mesela İrlanda'da pedofili iken, Almanya'da gayet normal biri.

  Üstelik yine aynı kaynağa göre yaş farkı da her ülke için önemli değil.

  Yani konu biraz karışık. Olay tamamen yasal normlardan ibaret. Onlara da uyulmalı ancak yasalara da bilimsel gerçeklere dayalı düzgün bir standart getirilmeli.

  • sülüman15

   Yorum niye bana özel anlamadım. Site kafasına göre takılıyor.

 • gülüsssss

  Yani diyorsun ki tek çözüm ya boğazını ya bir tarafını kesmek lazım 😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡

 • MurphiLea

  yıllar geçtikçe daha iğrenç hastalıklar çıkıyor. Bakalım birkaç yıl sonra neler göreceğiz

  • Aslında hastalıklar her zaman var ama günümüzde daha iyi biliniyor.

  • mtiger22

   Bundan yıllar öncede batı toplumunda da, Osmanlıda da, sübyancılık vardı. Hatta Vatikan'da bile vardı.

 • Gladiator7

  Ahlaki değerleri olmayan, kendini asla tanımamış, toplumda ezik kalmış ve asla inançsal değerleri olmayan kişilerin içlerindeki tarifsiz iğrenç sapık duygularıyla çocuk bedenleri arzulmasıdır bu. Asla affı olmamalı, asla tahammül edilmemelidir. Toplumsal linç, ağır cezalar güzel olur bu hususta. Yoksa önünü kesemez kimse.

 • banabirisimgerekli

  Kameraların ve internetin adı sanı yokken neler yaşanıyordu acaba...

 • emrederedevil

  bu sorunu çözmek için daha caydırıcı cezalar ve takip olması gerekiyor.
  tamamen psikolojik bir hastalık aslında hastalıktan öte aşşağılık bişey.
  artık internet çağında bu olayların önüne geçmek daha da zorlaşıyor.

 • Kimukin

  Sağlık ve diyet mı cinselliğe giren bir şey değil mi aslında ya

  • Kimukin

   Hastalıkmış şimdi anladım

  • Ben cinswllik kategorisine koymuştum, KS değiştirmiş.

 • mtiger22

  Pedofili birisi kendini kontrol edebildiği halde, etmiyorsa suçun cezası basittir.

  Pedofili birisi bu durumun farkında olduğu halde destek almak yerine gizlice birilerini taciz ediyorsa bu hem yanlış hem suçtur.

  Pedofiler için kimliklerini gizli tutarak, düzeltilmeleri için yeterli tesis yoksa bu da devletin suçudur.

  Son olarak kendini kontrol edebiliyorsa, bu durumun bir hastalık sayılması YANLIŞTIR. Eğer irade varsa ortada bir psikolojik hastalık yok demektir. Biyolojik bir nedeni varsa muayene edilmelidir.

  • Sana pek çok noktada katılıyorum ancak şöyle bir gerçek var ki tüm psikolojik rahatsızlıklar insanın iradesini yüzde yüz yok etmez. Bu yüzden tıp pedofiliyi de hastalık sayar. Ancak bu durumu eyleme dökmesi elbette suçtur.

 • tıpdoktoru123

  bence biraz da minyon tipli kişilerin sekspalitesiyle ilgili. minyon yetişkinler seksi olunca beyinlere hafızalara çocuk kişilerin seksiliği algısı oluşuyor. bunun etkisinin unutmamak lazım. tabi sapık zihniyette olanlar onlar ayrı bir şey

 • _Ateşkelebeği_

  Bunu yapanı, yapmaya yelteneni bir yerde görsem acımam, kusura bakılmasın bu konuda gram iltimas yok!

 • Sanggriaa

  Bazı ger*zekalılar hemen o hastalığı olanlara saldırmış. Hastalığı bir kere kendileri seçemiyorlar ve tedavisi de yok. Beyninizi kullanın az.

 • sekscambazıyım

  hastalık olmadığını kesin ve net olarak söylüyorum (şahsi görüşüm) daha net ifade edersek tercih meselesidir, kimse kimseyi kandırmasın, adamın çükünden sallandır; bak bakalım pedofiliyi, tecavüz olursa zikin beni.

 • Pedofili olmak şeref yoksunluğudur
  Her gün yeni bir hastalık çıkarıp
  Bu sapkınlıkları meşrulaştırmayın..!

 • yokumburda26

  Sübyancılar öldürülmelidir cezası ölümdür yaşamamalıdır sübyancılar

 • azbuka

  Hastalık değil sapıklık. Buna hastalık demek bu durumu basite indirgemektir

  • Ortada bir sapıklık varsa hastalık da vardır. Ayrıca asıl pedofiliyi sapıklık gibi belirsiz ve öznel bir kelimeyle açıklamaya çalışmak onu basite indirgemektir.

 • PsychoPi

  2 kadın yazar geldi aklıma, hiç sevmem böyle bir durumu

 • Sinan0161

  Hergün bir farklı hastalık cıkıyor. İdam et, bakalım başka bir hastalık çıkıyor mu?

  • Ne alaka? Bu hastalıklar her zaman var oldu ve olacak.

  • Hepsini Göster
  • Bence senin kafan karışmış ne söylediğimi bile anlamıyorsun. Hukukta senin başına gelseydi ne yapardın gibi duygusal düşüncelere yer yoktur. Sadece akıl ve bilim vardır.

  • Sinan0161

   Medeni Kanun İsviçre’den alınarak 17 Şubat 1926’da kabul edildi.
   Borçlar Kanunu İsviçre’den alınarak 8 Mayıs 1928’de kabul edildi.
   İcra ve İflas Kanunu İsviçre’den alınarak 9 Haziran 1932’de kabul edildi.
   Hukuk Muhakemeleri Usulü Kanunu İsviçre’den alınarak kabul edildi.
   Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu Almanya’dan alınarak 4 Nisan 1929’da kabul edildi.
   Ticaret Kanunu Almanya’dan alınarak 10 Mayıs 1928 ‘de kabul edildi.
   Ceza Kanunu İtalya’dan alınarak 1 Temmuz 1928’de kabul edildi.
   İdare Hukuku Fransa’dan alınarak kabul edildi.
   Milyonlarca insanı tecavüz edip katliam yapanların hukuklarına gôre hareket ediyorsan, kendini insan olarak sorgulanısın.

 • cokıyıbırı07

  pek bılmıyordum tesekurlerrr

 • alley103

  Pedofilinin tedavisi kesip atmaktir.

 • rime60

  Subyancininda tipda bir adı var demek

 • KillerArtemisia

  Ne hastalığı be düpe düz orospi çocukluğu

 • Darkghoul

  Bu hastalık değildir. İğrençliktir.

 • daglarınnn

  Cok guzel yere değinmezmişsin tebrikler 👍👍👍

 • Gizoliko349293

  Hastalıkda olsa yaptıkları iğrenç

 • KaraAyna

  Guzel hehe

 • Blackrainbowsouls

  Ya gerçekten çocuk p*rnosu mu var çok üzüldüm

 • Caacaa1

  Sapıklık vahşilik ne hastalığı

 • Gizli Üye

  Öyle bir çağda yaşıyoruz ki insanlar artık çocuklara hayvanlara hatta cansız nesnelere karşı bile saçma sapan şeyler hissediyor

 • Gizli Üye

  İDAM tek çözüm

 • Gizli Üye

  pedofili hastalık değil sapıklıkkk bunu bize niye normalleştiriyosun töbe töbe

  • Normalleştirmek ne alaka? Tıp buna hastalık diyor gerçekler böyle

Yükleniyor...