Pedofili ile İlişkide Yaş Farkı Arasındaki Anlam Farkı Nedir?

persordinary

Selam, bugün size benim aşırı derecede sinirimi bozan birbiri ile asla ne uzaktan nede yakından hiçbir alakası olmayan bir konuya değinmeye çalışacağım.


Konumuz şu ki pedofili adı halk arasında “sübyancılık” olarak geçen terim ve ilişkide yaş farkının aslında ikisinin ne kadar farklı bir şey olduğuna değineceğim.


İsterseniz ilk önce şununla başlayalım pedofilinin ne olduğundan bahsedeyim.

Pedofili ile İlişkide Yaş Farkı Arasındaki Anlam Farkı Nedir?


Arkadaşlar pedofili bir hastalıktır.

Ne hastalığı olduğundan kısaca bahsedecek olursam bu hastalık bir psikoseksüel rahatsızlıktır.

Cinsel ilgisinin henüz daha reşit yani 18 e gelmemiş çocukları cinsel olarak çekici bulmasına pedofili diyoruz. Bu kişiler daha henüz erişkin yaşa gelmemiş çocuklara cinsel çekim duyarlar.

Pedofili ile İlişkide Yaş Farkı Arasındaki Anlam Farkı Nedir?


Pedofilinin hem psikolojik hemde çevresel nedenleri vardır.


Eğer küçükken bir erkek ya da bir kadın cinsiyet fark etmeksizin tacize uğrasıysa hele ki taciz eden kişide kendinden büyükse bu beyinde ister istemez yer ediyor ve maalesef kırılamaz bir zincir gibi ardı geliyor. Bu çevresel nedenlerden sadece biri. Bir de bunun psikolojik boyutları var. Şimdi adını sayamayacağım ve yazamayacağım binbir türlü terim var.

O yüzden sadece şu şekilde ufak bir özet geçeceğim.

Beynin bazı fonksiyonları tam çalışmazsa ortaya pedofili vb bir sürü rahatsızlık çıkabilir.

Pedofili ile İlişkide Yaş Farkı Arasındaki Anlam Farkı Nedir?
 • Peki pedofilinin tedavisi var mı? Bunu soracak olursanız hayır henüz bunun tedavisi yok uzman psikologlar bunun birden gelmediği gibi birden gitmeyeceğini belirtmişler ama bu lanet olası dürtüsel huyu bazı terapiler ile törpüleyebiliyorlar.


Bu konuyu detaylı öğrenmek isterseniz Zümrüt Apartmanı adlı kitaba bakabilirsiniz.
Bu arada pedofiliyi kesinlikle kınıyorum daha 18 ini geçmemiş erkek ya da kızlara belirli amaçlar için kalkan eller kırılsın bunun affı yok.

Şimdi ikinci konuya gelelim ilişkide yaş farkı.

İlişkide yaş farkı kesinlikle pedofili yani halk arasındaki tabirle “sübyancılık” ile birbirine ASLA AMA ASLA karıştırılmamalı.

Çünkü bu ikisi çok ayrı ve farklı kavramlar.

İlişkide yaş farkı oldukça hatta belkide hayattaki en normal şeylerden birdir eğer arada 30 ya da 40 yaş gibi uçurum farklar yoksa aradaki fark oldukça hoş karşılanabilir.

 • Ayrıca zaten kimsenin hayatına kimse karışamaz haddi değil eğer kişi artık akli olgunluğunu ele almış ve reşit yaşını geçtiyse sorun olmayacaktır.

Kimse kimseye yorum yapamaz karışamaz eğer iki insan birbirine ilgi duymuş ve her şeye rağmen kabul etmişse kimseye tek söz hakkı bile düşmez.


Arada yaş olması yaşanılan aşkı filtrelendirmez.

Aşk yine ya da sevgi bağlılık hayranlık artık adına her ne derseniz diyin aynıdır arada yaş olunca duyulan hissin adı değişmez.


Ayrıca burada şöyle ufak bir hatırlatma yapmak isterim ki yaşları birbirine yakın olup hatta yaşıt olup da kavga kıyamet çok ayrılan insan var. Önemli olan aradaki yaş boy din dil ırk mezhep farkı değil.

Önemli olan senin hayatına alacağın insana bakış açın ona olan uyumun yaptığın fedakarlıklar saygın ona olan hoşgörün ona olan zaafın ya da onun evrene saçtığı pozitif enerjiden aldığın pay. Hatta şöyle ufak örnekler bırakayım size Kimsenin ne dediğini umursamamışlar tek yaptıkları tek şey sadece birbirlerini sahiplenip yollarına bakmışlar saygı duymuşlar. İşte size dünyadan ve Türkiye’den sadece birkaç tane arasında yaş farkı olan bilinen çiftler.

 • Tarkan Tevetoğlu ve eşi Pınar Tevetoğlu

Tarkan 14 yaş büyük, 2 çocukları var üstelik

 • Bergüzar Korel ve Halit Ergenç

Halit Ergenç 14 yaş büyük ve galiba yanlış hatırlamıyorsam üçüncü bebek geliyor.

 • Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül

Kadir Doğulu 10 yaş büyük açıkçası ben çok kasıntı dışarı oynayan bir çift olarak görüyordum ama galiba mutlular.

 • Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal

Kenan İmirzalıoğlu 13 yaş büyük ve bir kızları var.

Pedofili ile İlişkide Yaş Farkı Arasındaki Anlam Farkı Nedir?
 • Kenan Doğulu ve Beren Saat

Kenan doğulu 10 yaş büyük.

 • Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan

Pınar Altuğ 9 yaş büyük.

 • Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ

Mehmet Aslantuğ 12 yaş büyük.

 • Başak Dizer ve Kıvanç Tatlıtuğ

Başak dizer 3 yaş büyük.

Pedofili ile İlişkide Yaş Farkı Arasındaki Anlam Farkı Nedir?

Tabi bunlar sadece Türk asıllı olan ünlüler bunun birde dünyadan olanları var ve ünlü olmayan arasında yaş farkı olan bunu sorun etmemiş nice güzel insanlar var.

 • Jason Mamoa ve Lisa Bonet

Lisa Bonet 12 yaş büyük.

 • Jay Z ve Beyonce

Jay Z 12 yaş büyük

 • Leonardo DiCaprio ve Camila Morrone

Leonardo DiCaprio 23 yaş büyük

Pedofili ile İlişkide Yaş Farkı Arasındaki Anlam Farkı Nedir?


Arada yaş farkı olması kesinlikle pedofili demek değildir pedofili çok ayrı bir şey arada biraz yaş farkının olması cidden çok ayrı bir şey ve şunu unutmayın ki Hazreti Hatice bile Hazreti Peygamberimizden 15 yaş büyükmüş ve o dönemin şartlarını düşünün kadın erkekten daha büyük.

Ve ne olur iki insan birbirini beğenmişse aralarında yaş farkı ya da boy farkı ya da desteklediği dinler ırk farkı bunlara karışmak insanlara düşmez iş arasında anlaşmış ve olay bitmiş bu bunun üzerine laf söylenemez kimsenin haddi değil. Herkes haddini bilmeli.

Çizgisini yapacağı yorumun kırmızı noktasını bilmeli daha da ileri geçmemeli.

Zira her koyun kendi bacağından asılır.

Özet geçecek olursam pedofili yani halk arasında yaygın adı ile kullanılan sübyancılık kesinlikle bunu kınıyorum çünkü daha henüz reşit olmayan çocuklara erkek ya da kız fark etmeksizin farklı yönlerden ilgi duyan insanlar gerçekten Türkçede böyle bir kelime yok bu iğrençliği tarif edebilmek için bunu kesinlikle kınıyorum kesinlikle ve kesinlikle.

Ama aradaki yaş farkını kınamıyorum çünkü eğer iki kişi de reşitse 18 ini geçmişse kendi hür iradeleri ve tamamen özgürler istedikleri insan da olabilirler kimse buna karışamaz.


Kesinlikle pedofili yani sübyancılık asla ama asla yaş farkı ile aynı şey değildir asla arada uçurum fark var birinde Allah rızası var birinde yok daha da diyeceğim bir şey yok umarım bu bencemi okumuşsunuzdur hoşunuza gitmiştir kafanızda güzel fikirler oluşturmuştur. Sizde farkındalık yaratmıştır.

Ve unutmayın ki size uyum sağlayacak içinse değişik hisler uyandıracak insanın hangi yaştan hangi boydan hangi dilden dinden ya da ırktan çıkacağını bilemezsiniz bu bizim elimizde olan bir şey değil büyük konuşmayın yargılamayın insanları karışmayın sokakta çekirdek yiyip dedikodu yapan teyzeler gibi olmayın hayatlarına müdahale etmeyen insanların insanlar istediklerini istedikleri gibi yaşasınlar.

İlişkide yaş farkı ile pedofili yani sübyancılık arasında cidden uçurum fark var uçurum hem de az bir fark değil.

bunların ikisi birbirinden dehşet derecede ayrı kavramlar bir hastalık birisiyse olan normal bir şey.

yaş farkı aşka dahil olabilir ama pedofili hastalıktır ve bu ikisi birbirini asla karıştırılmamalıdır.

Bencemi beğenmeyi unutmayın!!!

Pedofili ile İlişkide Yaş Farkı Arasındaki Anlam Farkı Nedir?
32
5
Görüşünü yaz
5Kız Görüşü
32Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ayhan67

  Eline emeğine sağlık ele alınması gereken bir konuya değinmişsin

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?
 • Catutigernos

  Ellerine sağlık güzel bir yazı olmuş 👍

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

530
 • kalpmimarı

  Çok önemli ve doğru noktalara değinmişin. Katılıyorum. Bu güzel bence için emeğine , ellerine sağlık.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • nenasıl

  Foucoult 1977 de cocuklarla cinsel iliskide bulunmasini yasal olmasi icin teklifte bulunmus.
  Teklifin diğer imzacıları: Louis Aragon, Jean-Paul Sartre, Jacques Derrida, Louis Althusser, Roland Barthes, Simone de Beauvoir, Gilles Deleuze, Felix Guattari, Michel Leiris, Alain Robbe-Grillet, Philippe Sollers, Jacques Ranciere, Bernard Besret.
  Mesela 15 yasinda biri 15 yasinda biriyle iliskiye girse sorun yok ama 15 yasinda biri 30 yasinda biriyle iliskiye girse sıkıntilı.
  Neden?
  Yasi buyuk olan manupule ettimi etmedimi bilemiyoruz. Yası ufak olan da manupule edebilir diyorlar.
  Yani cok kapsamli konusulmasi gereken bir konu.
  Yine de bu cagda bunun adı istismar.

  Hindistanda çin de hatta ülkemizde binlerce cocuk isci var degilmi? Hukumetler devletler buna goz yumuyor (klasik liberalizm) ama is cinsellige gelince hepimiz aman allahim oluyoruz.
  Ben yapilan dogru demiyorum.

  Yani bu konu cok rasyonel ele alinmasi gerekiyor, merak edenler muhammet peygamberle karisi ayse nin yas farkina bakabilirler.
  ya da ibni haldun karisi ve 3 cocugu nu kaybettiginde 17 yasindaydi.
  İnandigimiz hersey caga ve yy a gore degisiyor.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • ouzinyo

  Şahsen çoğu 18 yaşındaki bireyin aklı selim olduğunu düşünmüyorum. O yüzden de 18 yaşındaki kişinin sırf reşit diye 30 40 yaşlarındaki biriyle olmak istemesini şahsen doğru bulmuyorum. Tabii ki olgunluk yaşla değil yaşanmışlıkla oluyor. Tabii ki herkesin kendi hayatı kendi seçimleri vardır. İnsanların seçimleri bana zararı olmadığı sürece beni ilgilendirmez ve dediğin gibi karışmak kimsenin haddi değildir. Güzel bir bence olmuş, ellerine sağlık.

  Sevdim 4 Kişi
  Yorumla
 • Gecelerin_yargıcı_34

  Emeğine sağlıkta reşit olmayan kendi kararlarını veremeyen bir kız çocuğuna tacizde bulunanı tedavi etmek için uğraşmamak gerek, bana sorarsan idam edilmeli.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • badgirlll010101

  Çoğu 18 yaş altı kişisi doğru kararlar veremiyor bazıları da gayet yaşından olgun oluyor. 18 yaş altı iken kendimden yaşça büyük erkeklere hep ilgi duymuştum ve hala da öyle

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • DawnGuard

  Kadinin 23 erkeğin 29 olduğu bi soruda bir kadının 6 yaş farka bile pedofili dedigini gördüm bu sitede.. zihniyetlerini önyargılarıni bir kenara bırakacaklarını sanmıyorum. Ellerine emeğine sağlık.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • benfavor

  Mükemmel emeğin asla beğenmeden geçilmemeli, kalemine sağlık uzun uzadıya anlatmışsın ne güzel. Kalpler bir olduktan sonra 10-15 yaşlar hikaye olur gerçekten de hikaye

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Hacııı_AGA

  Aşkın yaşı yok diye diye milleti sapik ettiler Ondan sonra lavuk çıkıyor Ben 15 yaşındaki kıza aşığım diye biliyor bu pedofilli dediğiniz hastalıklı olan insanları kıyma makinesine atıp kıyma gibi çekim gömeceksin bunlar Başka türlü bitmez ve de devamlı birilerinin Canı Yanar Yazık günah çocuklara bunlar hep adaletten güç arıyorlar çünkü Türkiye'de Adalet denen bir şey Maalesef yok Kim ne derse desin ikinci konu ilişkide yaş farkı dediğiniz olay Eğer ki adam zenginse kendinden 30 yaş küçük kız da alabilir sıkıntı yok Ama adam fakirse Kendinden küçük birisiyle asla evlenemez izin ver ayıp günah Niye Çünkü fakir parası yok Teşekkürler İyi geceler

  Sevdim 4 Kişi
  Yorumla
 • Berkan63

  Bir de utanmadan aşkın yaşı yok diyorlar. Etraf sübyancı kaynadı aşkın veliahtleri hepsi cinsellik için ne aşkı bee

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • HerBokAlinmis

  Reşitlik bence 24 falan olmalı hayatın darbesini hayatın ta kendisinden yemeyip 18 yaşın da ergen aklıyla bir insan tarafından gören bir bireyden sağlıklı kararlar beklemek saçmalık...24 yaşına kadar bence kendi kararlarını veremiyor kimse yönlendirmek çok kolay istisnalar hariç tabii ki ama kimse bana bir kızın 24 yaşında ki haliyle 18 yaşın da ki hali aynı diyemez..18 yaşın reşit sayılması bana çok saçma geliyor 17 yaşın da ergen 18 yaşın da ergenlikten çıkıyorlar mı? Çıkmıyorlar ve saçma sapan ilişkiler yaşıyorlar 24-25 yaşına gelince de önyargılarla insanlara düşman bir kişilik ortaya çıkıyor yasal olarak reşitlik 24 olmalı kızlı erkekli..

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • hohocham

  Çok güzel ve bilgilendirici olmuş. Aralarında yaş farkı olan her çifte sübyancı denmesi saçmalık.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • burakistan35

  emeğine sağlık.

  yinede + 5 / - 5 fark nominaldir.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Zevahir06

  Çok güzel bir yazı olmuş umarım birilerine ayna olur pedofiliyi kınıyorum...

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • karsiyakaliali

  Güzel bir paylaşım olmuş. Pedofili sapkınlıktir. Karşı tarafla arada sevgi bağı yoktur. İlişkide yaş farkı erişkin iki birey arasındadır. Taraflar her şeyin farkındadır.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • _GerdekBasan_

  Pedofili suçtur umarım bir an önce kökleri kazınması dileğiyle

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • fatih1258

  Yetişkin olunca herşey değişiyor işte ki o dönemdeki yaş farklarını kadınlarda sıkıntı yapmıyor aslına bakarsan yine yanlış ama yaş 18 geçti kişi artık yetişkin olduğunda artık gerisi önemli değil

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • SymrnaCity

  Emeğe saygı: Ellerinize sağlık. Bence için teşekkür ederim. ğ9

  Yorumla
 • Masumadamm

  kesinlikle var ergenligi bitirmis bir kadina ilgi duymak pedofili degildir ergenlik ve oncesi bir kiz cocuguna ilgi duymak ise pedofilidir

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • LuizEduardo

  Çok önemli ve hassas bir konuya değinmişsiniz emeğinize sağlık

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Karamelaaaa

  Ellerine sağlık bitanemmm 🥰🥰

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • Daha Fazla (15)
YÜKLENİYOR...