Nasıl rahat oruç tutarım, bu düşünceleri kafamdan nasıl atarım?

Gizli Üye
Selamünaleyküm. Dini değerler bütün bir ailede büyüdüm. Namazımı olduğunca kılmaya çalışıyorum, kılmayıda canı gönülden istiyorum. Sürekli zikir çekerim dua ederim af dilerim Kuran okurum, anlayarak ve isteyerek. Ramazan sevinci var içimde mutluluk heycan var ama ben anksiyete krizlerine girdiğim zaman elim ayağım titriyor boşalıyor. Yüksekten düşerek uyanırsın ya öyle hissediyorum sürekli. Olmıycak şeyleri bile düşünüp krizlere girip kendimi de çevremi de huzursuz ediyorum, kendimi parçalıycak raddeye geliyorum elimde değil. Çok dua çok şükür ediyorum Allahım lütfen tutabileyim bana güç ver huzur ver beni affet hakkıyla tutayım sorun çıkmasın diye ama beceremiyorum deniyorum her gün. Şimdi de düşünüyorum ki orucu tutamıyorsun ne aladım müslümanlığından namaz kılsan kuran okusan ne fayda önce orucunu tut adam akıllı diye kendi kendime böyle düşünmekten yine delirecek gibi oluyorum. Lütfen yardımcı olun ne yapmalıyımmm? Nasıl rahat oruç tutarım, bu düşünceleri kafamdan nasıl atarım
Nasıl rahat oruç tutarım, bu düşünceleri kafamdan nasıl atarım?