Canikli: "Geçen yıl asgari ücretli 41 kilo dana kuşbaşı alabiliyordu, şimdi 42 kilo" Sizce bu hesap doğru mu?

Eʟᴘʀᴏғᴇꜱꜱꜱᴏʀ
Canikli: Geçen yıl asgari ücretli 41 kilo dana kuşbaşı alabiliyordu, şimdi 42 kilo Sizce bu hesap doğru mu?

TBMM Genel Kurulunda konuşan AK Parti milletvekili Canikli, asgari ücretin 1 sene önceki alım gücüyle bugünü karşılaştırarak, "Geçen yıl asgari ücretli 41 kilo dana kuşbaşı alabiliyordu, şimdi 42 kilo." dedi.

www.mynet.com/tartisma-yaratan-asgari-ucret-sozleri-gecen-sene-41-kilo-alinabiliyordu

Canikli: "Geçen yıl asgari ücretli 41 kilo dana kuşbaşı alabiliyordu, şimdi 42 kilo" Sizce bu hesap doğru mu?