#OrkidSeninle

Orkid

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!

AngelKiss

Sana oluyor mu bilmiyorum ama benim adet dönemlerin bazen asırlar sürüyormuş gibi geliyor! Adet kanaması bir başlıyor ve bir türlü bitmek bilmiyor! Anlıyorsun beni değil mi? Biliyordum senin bana hak vereceğini! O yüzden bugün buraya geldim zaten!

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!

Oh, adet kanamasının bitmemesi hakkında dert yandım; rahatladım. Şimdi asıl konuya gelebilirim! Ben bugün buraya uzun süren adet kanaması hakkında konuşmaya geldim. Sen de benimle aynı dertlerden muzdaripsen tecrübelerim sana yardımcı olur diye düşündüm. Açıkçası ben yakın tarihe kadar bitmek bilmeyen adet kanaması gibi bir durumla pek karşılaşmamıştım. Ama ne olduysa son aylarda işler değişti ve adet dönemlerim resmen coştu! Ben de çareyi adet kanamasını kesecek yöntemleri araştırmakta buldum. Topladığım bilgileri de seninle paylaşmak için buraya geldim! Eğer sen de adet kanamasının uzun sürmesi konusunda dertliysen, bu ipuçlarını kaçırma derim!

Bitmiyor diyenlere: Günlerce süren kanama nasıl durdurulur?

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!

Normal bir adet döngüsünde kanama 4 - 7 gün arasında sürer. Ama öyle 7 gün boyunca şarıl şarıl kanama olmaz. Genelde 4 veya 5. günden sonra kanama azalır, yavaş yavaş biter. Eğer bu süre 7 günün üzerine çıkıyorsa ya da sen bir hafta boyunca aynı şiddetle adet görüyorsan, sende aşırı kanama sıkıntısı var demektir. Bu birçok kadında görülebilir. Ayrıca bazı dönemlerde kullanılan ilaçlar, yorgunluk ve diğer çevresel faktörler adet kanamasının uzun sürmesine sebep olabilir. Böyle durumlarda kanamayı kesecek birkaç yol deneyebilirsin. Eğer çok ağrılı adet dönemleri geçiriyorsan ve her ay çok yoğun kanama ile karşılaşıyorsan, bir uzmana danışmanı öneririm.

Ben bu yazıda "Adet kanamasını nasıl durdurabilirim?" sorusuna doğal yöntemlerle yanıt vereceğim. Biliyorum, adet olduktan sonra kesici ilaç kullananlar da var. Fakat ben bu tip ilaçların kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle yalnızca doğal yöntemleri tercih ediyorum.

Sıcak su torbası ile süreci hızlandır

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!

Adet döneminin bir an önce bitmesini istiyorsan akışı hızlandırabilirsin. Bunun için de sıcak su torbası kullanabilirsin. Gün içerisinde karın bölgene sıcak su torbası ile kompres ve masaj yapmak işleri hızlandırır.

Soğuk kompres ile tamamen kes

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!

Bir sıcak, bir soğuk kafanı karıştırdı, değil mi? Ama iki yöntem de adet kanamasını düzenlemek için kullanılıyor. Soğuk su damarları daralttığı için kanamayı yavaşlatıyor. Bu da adetin kesilmesini sağlıyor. Gerçi ben bir an önce akıp gitmesinden yanayım. Ama senin hızlıca kesecek bir yönteme ihtiyacın varsa, bunu kullanabilirsin. Yapman gereken tek şey, birkaç buz küpünü temiz bir beze sarıp karın bölgene koymak. Adetin tamamen kesilene kadar aralıklı bir şekilde tekrarlayabilirsin.

Kokusuna aldırma, rezene çayı iç

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!

Rezene kan akışını azaltan bir bitki. Kokusu biraz garip, kabul ediyorum. Ama rezene çayı adetin kesilmesine gerçekten yardımcı oluyor. Bu nedenle burnunu tıka ve o çayı iç! Üstelik rezenenin analzejik ve antienflamatuar özelliği adet ağrılarının azalmasını da sağlıyor.

Bunun tadı da çok güzel: Ahududu yaprağı çayı

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!

Ahududunun kas gevşetici bir özelliği var. Bu güzel kokulu meyvenin ve yaprağının çayı da adet kasılmalarını ve kanamayı azaltıyor. Böylece hem daha rahat hissediyorsun hem de adetin daha çabuk bitiyor!

Keskin sirke adeti de keser: Elma sirkesi

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!

Yine geldik kötü kokulu bir yönteme. Doğal elma sirkesinin birçok faydası var. Bunlardan biri de vücuttaki toksinlerin atılmasını ve akabinde kan akışının yavaşlamasını sağlamak. İşte bu özelliği ile adet kesici etki yaratıyor. Bir bardak suya birkaç yemek kaşığı elma sirkesi koyup günde 2 defa içersen etkisini sen de görebilirsin.

C vitaminine yüklen!

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!

C vitamini kan hücrelerinin vazgeçilmezi olan demirin emilmesi için şart. Eğer emilim sağlanmazsa vücutta demir eksikliği görülüyor ve bu durumda kanamalar hızlanıyor. O yüzden adet döneminde vücudu içeriden C vitamini ile desteklemek gerekiyor. Sen de bu süreçte yeşil yapraklı sebzeler, turunçlar ve kavrulmamış kuru yemişler tüketerek adet kanamasını düzenleyebilir ve kanamanın uzun sürmesini en başından engelleyebilirsin.

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!

Tüm bu yöntemlerden kendine uygun olanını deneyebilirsin. Ben en çok ahududu çayını seviyorum. Tadı da çok güzel, dayanamıyorum! Ve adetimi gerçekten kesiyor bu etkisini de çok seviyorum. Ama tabii ki her zaman her şeye hazırlıklı olmak adına ne kadar adet kesici yöntem denesem de Orkid Platinum'u yanımdan hiç ayırmıyorum. Aşırı yoğun adet zamanlarımda beni hiç yalnız bırakmayan pedimi çok seviyorum!

Peki, sen uzun süren adet dönemlerinde ne yapıyorsun? Adeti bıçak gibi kesecek tariflerini bizlerle paylaşır mısın?

Adet Kanaması Nasıl Kesilir? Ben Bittim O Bitmedi!
15
5
Görüşünü yaz

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Gizli Üye
  Soğuk kompres
  Soğuk kompres kan damarlarını daraltır. Bu sayede aşırı adet kanaması engellenebilir. Kan damarlarının daralması sayesinde kan akışı hafifler, kasık bölgesindeki ağrılar azalır. Soğuk kompres uygulamak için buz parçaları bir havlunun içine koyulur. Karnın üzerinde 15-20 dakika boyunca bu havlu bekletilir. Adetin azalması için gün içinde 4 saatte bir bu işlemin tekrarlanması uygundur.
  Karın bölgesinin ısıtılması
  Karın bölgesindeki sıcaklığın artmasıyla birlikte bölgedeki kan damarları genişler. Böylece kan akışı hızlanır ve adet kanının vücuttan daha kısa sürede atılması sağlanır. Sıcak su torbası ve sıcak havlu kullanarak karın bölgesi ısıtılabilir. Bunun için sıcak su torbası veya ütüyle ısıtılmış sıcak havlu karnın üzerine koyulur. Bu uygulama gün içinde 5 defa 10 dakikalık sürelerle yapılabilir.
  Yağ masajı
  Adet süresinin kısalmasını ve kanamanın azalmasını sağlayan bir diğer yöntem de karın bölgesine uçucu yağlarla masaj yapmaktır. Bunun için 6 damla adaçayı yağı, 3 çay kaşığı lavanta yağı, 3 çay kaşığı badem yağı bir cezvede ısıtılır. Karna masaj yaparak sürülür.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

154
 • Regl döneminde bitki çaylarının faydalarini hepimiz biliyoruz zaten. Günde 2 bardağı geçmemek kaydiyla tüketiyorum zaman zaman. Bunun yanında C vitamini de önebli tabiki. Ben genellikle suyuma limon sıkıp öyle içiyorum. Birçok faydası var. Tüm bunlarin yaninda neyseki Orkid Platinum benimle.

  Güzel bencen için teşekkür ederiz, emeğine sağlık. :)
 • Her şeyin normal süreni daha iyi. Bir sorun olduğunu düşünüyorsam doktora başvururum 🌺
 • aloneeee6784688
  Neden bitmesini istiyorsun ki
 • Gizli Üye
  Duzensizlik varsa kist vardir hele cok kanama oluosa. Ama onemsizdir ilacla gecer bi doktora gorun yeterli ugrasmana degmez
 • çok şükür hiç ihtiyacım olmadı ama güzel öneriler eminim ihtiyacı olanlar çoktur birde bel açılması var dır onu yazmamışsınız ağır kaldırma sonucu oluşur beli çektirme sonucu düzelir işin erbabı biri yapması lazım ama
 • 201120
  Ameliyatla erkek ol aşkım
 • mentainci
  Sogukla kesmek ne kadar dogru bilemedim. Bence cok yanlış.
 • Alarasmin
  Zamani gelince kendiliginden bitiyor zaten
 • Gizli Üye
  Yo benim kısa oluyor şükür
 • Gizli Üye
  50 yaşına gelince biter dert etmesinler
 • Gizli Üye
  Güzel olmusl
 • Gizli Üye
  Geçene kadar 4 5 6 7 gün en fazla 1 hafta sürer zor değil 4 5 gün beklemek zatan yıkaniyorsn hemen ayda 1 kere oluyon
 • buketttxll
  Uyu geçer
 • Gizli Üye
  Doktora git
 • Uzaylıuzayli
  Ben doktora gittim kist çıktı ilaç kullandım gitti sende git
 • spacescom
  bunların hepsini tükettikten sonra zaten insanın kanı kesilir :)
 • Gizli Üye
  Majezik için. Partnerinizle ilişkiye girin. Anında kesilir. Test edilmiştir 😎
 • Gizli Üye
  doktora git
 • SIRIUS__
  Doktora git
YÜKLENİYOR...