#KIZGİBİ

Orkid

Erken Adet Olmak İçin Elinden Geleni Yapmak İsteyenler Buraya!

UyuyanSakine

Adet öncesi gerginlik sendromu canına tak mı etti? Yoksa birkaç güne kadar tatile mi çıkıyorsun? Ya da önemli bir partiye mi hazırlanıyorsun? Yani öyle ya da böyle bir an evvel adet olmak ve döngünü tamamlamak istiyorsun. Pekii hemen adet olmak için ne yapılmalı? Adetin erken gelmesi mümkün müdür? Aslında adet döngüsü tamamen bedeninin elinde olan ve senin kontrolün dışında bir süreçtir. Ancak hem adet öncesi sendromun neden olduğu stresi azaltmak hem de adet gecikmelerine karşı bir önlem oluşturmak için bazı adet söktürücü önlemler alabilirsin.


Doğadan gelen çareler

Erken Adet Olmak İçin Elinden Geleni Yapmak İsteyenler Buraya!


Yüzyıllardır kadınlar birçok bitkiyi adet söktürücü ve adet hızlandırıcı etkileri nedeniyle kullanmıştır. Ancak tabii ki bu konuda doktorunla görüşmen ve onayını almanda da fayda var. Çünkü her ne kadar kulağa masum geliyor olsa da bazı bitkilerin aynen ilaçlarda olduğu gibi yan etkileri vardır. Bu nedenle söz konusu bitkileri kullanıp kullanmamak ya da hangi dozda kullanmak gerektiği konusunda uzman görüşünün öneminin büyük olduğunu unutmamalısın.
Peki doğadan elde edebileceğin en hızlı adet söktürücü etkiye sahip bitkiler hangileridir? Bu konuda sana yardımcı olabilecek bitkilerin başında C vitamini deposu olan bitkiler gelir. Çünkü C vitamini rahim astarının miktarının artmasına yardımcı olur. Bu nedenle de C vitamini açısından zengin olan bitkiler kadınların adet olma ihtimalini arttırmaya yardımcı olur. Bu vitamini zengin bir şekilde elde edebileceğin bitkilerden bazıları biber, brokoli, narenciye, domates, yeşil yapraklı bitkiler, kivi ve papayadır. Bunları tüketerek ihtiyacın olan C vitamini kaynağına ulaşabilirsin.


Maydanozun gücü

Erken Adet Olmak İçin Elinden Geleni Yapmak İsteyenler Buraya!


Hamile olan kadınlar bilirler. Doğum süreci tamamlanana kadar maydanozu beslenme listelerinden çıkartırlar. Çünkü maydanozun düşük yapma ihtimali vardır. Ancak eğer hamilelik durumu söz konusu değilse maydanozun adet kanamalarını başlatmak için de işe yaradığı düşünülmektedir. Bunun nedeni maydanozda bulunan apiol ve miristisin maddeleridir. Bu maddeler rahmin hafifçe kasılmasına neden olarak erken adet olmaya yardımcı olur. "Adet olmak için ne yapmalı?" diye düşünüyorsan maydanozu çiğ olarak tüketebileceğin gibi adet söktürücü çay olarak da içebilirsin. Çayı yapmak için bir bardak kaynamış suya bir miktar maydanoz atman yeterlidir. Yaklaşık 5 dakika kadar demledikten sonra maydanozu süzerek içebilirsin.


Yaşam tarzına dikkat!

Erken Adet Olmak İçin Elinden Geleni Yapmak İsteyenler Buraya!


Adet düzensizliklerinin ve özellikle de adet gecikmelerinin en önemli nedenlerinden birisi strestir. Aşırı stres hormonlarda değişiklik yaratarak hipotalamusun yani adetin başlamasını sağlayan kısmın işlevlerini değiştirir. Bu nedenle hayatından stresi mümkün olduğunca uzak tutmayı denemelisin. Bunu yapabilmek için kendine biraz zaman vermeli, stresli ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışmalı, günün stresini atabilmek için ılık bir duş almalı, iyi bir beslenme programına sahip olmalısın. Böylelikle hem fiziksel olarak hem de ruhen kendini dinlendirebilir ve rahatlatabilirsin.


Egzersiz ve meditasyonla kendini yeniden yarat

Erken Adet Olmak İçin Elinden Geleni Yapmak İsteyenler Buraya!
Peki, senin erken adet olma konusunda bize önerebileceğin yöntemler var mı? Bunun için uyguladığın beslenme listeni, hazırladığın doğal bitki çaylarını ya da yaptığın egzersizleri bizimle paylaşmak istemez misin?
ürünleri ile cildin herhangi bir tahrişe uğramadan regl dönemini atlatabilirsin. Hatta egzersizlerini yaparken bile pedin inceliği sayesinde regl olduğunu unutarak kendini tamamen egzersizlerine ve hareketlerine verebilirsin.Orkid Essential ve Orkid PlatinumAdet dönemlerinin dilediğin gibi geçmesi için sana küçük bir sır. Hayatından egzersizi ve meditasyonu eksik etme. Adet söktürücü hareketler yardımıyla adet dönemini erkene çekmeyi deneyebilirsin. Özellikle yoga ve pilates yaparak bedeninin gücünü arttırırken aynı zamanda kendini ruhsal olarak da dinginleştirebilirsin. Çünkü biliyorsun ki adet gecikmelerinin en önemli nedenlerinden birisi de aşırı strestir. Düzenli periyotlarla yapacağın egzersizlerle bedensel ve ruhsal dengeni sağlayarak kendini stresle daha iyi baş edebilir bir hale getirebilirsin. Ayrıca regl dönemlerini huzurlu ve konforlu bir şekilde geçirmenin de hem bedensel hem de psikolojik açıdan sana kendini daha iyi hissettireceğini unutmamalısın. Bunun için kullanacağın ped dahi büyük bir öneme sahip.
Erken Adet Olmak İçin Elinden Geleni Yapmak İsteyenler Buraya!
2
Görüşünü yaz

Orkid Ne Diyor

  • Orkid
    Selam UyuyanSakine! Kadınların ihtiyaçlarına göre ped tercihleri de değişmektedir. Hem mükemmel koruma hem de yumuşaklık için Orkid Platinum'u, yumuşaklık, esneklik ve incelik için Orkid Essential'ı tercih edebilirsin ✌️

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar Ne Diyor (1)

YÜKLENİYOR...