Genç Yazarlar Buraya: Bi'Bilen Adil Yıldırım 40+ İtiraf Hikayeleri Kitabı ve Yazarlık Hakkında Merak Edilenleri Cevaplıyor!

Bi'Bilen ‘’Adil Yıldırım‘’ kimdir? Kendinizden ve uzmanlık alanınızdan kısaca bahseder misiniz?

Adil Yıldırım
Adil Yıldırım

İtalya’da 2005 – 2006 yılları arasında almış olduğum ICF eğitimlerinin ardından 2010 senesinde İstanbul Harbiye’de açtığım ofisimde 12 senedir Uluslararası İlişki Koçu olarak danışanlarıma hizmet veriyorum. İlişkilerde yaşadıkları sorunları çözüyorum ve onlara yol gösteriyorum.

Yazmayı ve okurlara ulaşmayı çok seviyorum, geçtiğimiz 6 Ocak tarihinde yedinci kitabım olan 40+ İtiraf Hikayeleri yayımlandı ve kısa zamanda çok satanlar listesinde yerini aldı. Kadın erkek ilişkileri üzerine 50 Maddede İlişkiler ve Flört Etme Sanatı adlı kitaplarım daha önce yayımlandı ve okurların beğenisini kazandı. Öte yandan ben roman seven bir yazarım, ilk romanım Gecede Saklı Yalnız Aşklar 2017 senesinde yayımlandı, ardından Medcezir ve Zamanın Sessiz Ruhu isimli romanlarım 2019 senesinde ve Şeytan Tüyü isimli romanım 2020 senesinde yayımlandı.

"Yazarlık" alanında ilerlemek isteyen ve yolun başında olan gençlere ne tavsiye edersiniz?

40+ İtiraf Hikayeleri
40+ İtiraf Hikayeleri

Bir alanda iyi olmak için o alanda çok pratik yapmak gerekiyor. Bence günlük yazmak iyi bir başlangıç olabilir ardından kısa hikayeler yazmalarını tavsiye ederim. Kitap yazmak bir hikaye oluşturmak ile başlar ve hikayenin akışı zamanla daha güçlü hale gelecektir, sabır ve emek gerekiyor. İlk denemeler eğer sizi mutlu etmiyorsa asla geri adım atmayın ve çalışmaya devam edin, insanın içinden gelen yazma arzusunu çalışarak desteklemesi gerekiyor. Yazdığınız şeylerin ilk versiyonu hiçbir zaman en iyi versiyonu değildir.

Alanınızla ilgili deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşmaktan hoşlanıyor musunuz? Dijital dönemin size bu konuda sağladığı kolaylıklar nelerdir?

Dijital Dönemde Danışmanlık
Dijital Dönemde Danışmanlık


Bilgiyi paylaşmayı seviyorum ve bunu birkaç kanaldan yapıyorum; Youtube videolarım ile milyonlarca insana ulaşıyorum. Kitaplarım ile okurlara ulaşıyorum ve aynı zamanda her hafta Number One Fm adresinde radyo yayını ile dinleyicilere ulaşıyorum dolayısıyla medyanın çeşitli kanallarında benimle buluşabilirler. Milliyet Gazetesinde Adil’e Sor köşesinden yazılarım her hafta yayınlanıyor.

Öte yandan ilişkiler üzerine testler, bilgiler ve soru cevap özellikleri içeren Adil’e Sor uygulaması 1 milyon sekiz yüz bin üyeye ulaştı ve buradan bana günün her saati soru gönderip yanıt alıyorlar. Bence dijital dönem interaktif bir iletişim kurabilmek adına büyük avantajlar sağlıyor ve biz de ekibimizle birlikte bundan faydalanıyoruz.


Bi’Bilen projesi ile sorularına cevap arayan kullanıcılarla Bi’Bilenlerimizi videolu/sesli görüşmeler aracılığıyla buluşturuyoruz. Sizce dijital ortamda gerçekleşen bu proje kullanıcılara hangi açılardan fayda sağlar?

Merak Ettiğin Tüm Soruları Online Görüşerek BiBilenlere Sor!
Merak Ettiğin Tüm Soruları Online Görüşerek Bi'Bilenlere Sor!

Bence bu mükemmel bir proje, günümüzde insanlar sevdikleri profillerle birebir iletişim halinde olmak istiyorlar ve bu deneyimi yaşadıkları zaman aralarındaki bağ iyice güçleniyor dolayısıyla çok güzel bir projeye imza attığınız için sizleri kutluyorum.

40+ İtiraf Hikayeleri yeni yayımlandı, bu sürede okurlardan aldığınız yorumlar nasıl?

Adil Yıldırım İmza Günü
Adil Yıldırım İmza Günü

Okurlar çok güzel yorumlar gönderiyor, özellikle dikkat çekici olan nokta hikayelerin dehşete düşürmesi ve okur açısından etkileyici olması çünkü bu kitapta itirafta bulunan herkes 40 yaşın üzerinde ve hepsinin yoğun hayat deneyimi var. Bu deneyimleri ve işledikleri günahları başka insanlara aktarmak istemeleri kitabı okurken keyifli bir yolculuğa çıkmanızı sağlıyor. Bu kitabı yazmak bir cesaret işiydi bana kalırsa bu hikayeleri okumak da yine cesaretli olanların işidir.

Kitapta itirafta bulunan herkesin isimleri değiştirilmiş peki ünlü isimler var mı?

Genç Yazarlar Buraya: BiBilen Adil Yıldırım 40+ İtiraf Hikayeleri Kitabı ve Yazarlık Hakkında Merak Edilenleri Cevaplıyor!

Bu konu çok merak ediliyor ve aslında kitapta bulunan bazı hikayeleri anlatan isimleri açıklasam yer yerinden oynar çünkü kendi alanında toplum önünde çok ünlü ve hemen her gün televizyonlarda yer alan isimler var. Öte yandan bence daha önemli olan hikayelerini anlatan insanların kimlikleri değil; onların günlük yaşantılarıyla okurun yaşantısı arasındaki benzerlikler ve ortak günahlar. Bunun daha etkileyici olduğunu düşünüyorum. Elbette bu isimler asla açıklanmayacak ve her zaman bir sır olarak gizemini koruyacak. Kitaptaki sırtlan erkek hikayeleri, para yiyen erkekler, kocasını aldatan kadınlar ve bazı şiddet hikayeleri okurları etkiliyor, kısa zamanda hikayeler yayılmaya başladı.

Bu nefis sohbet için sevgili Bi'Bilenimiz Adil Yıldırım'a teşekkür ediyoruz. Adil Bey'den tüm KScanlar'a sevgilerle. 🌼💜

Genç Yazarlar Buraya: Bi'Bilen Adil Yıldırım 40+ İtiraf Hikayeleri Kitabı ve Yazarlık Hakkında Merak Edilenleri Cevaplıyor!
69
30
Görüşünü yaz
30Kız Görüşü
69Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Bizamaninmeleki
  Adilaşk'ı tanımayan lütfen buradan uzaklaşsın 😂 @Adil Yıldırım
  Buraya Bi'Bilen olarak geldiğinde ilk takip edenlerden biriyim. Kendisinin eğlenceli ve bilgilendirici anlatımı çok hoş. Daima biz kadınlara yardımcı olmayı gaye edinmesi takdire şayan gerçekten ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben kendisiyle daha önce birebir seans aldım. Bir çok kez Adil'e Sor uygulaması üzerinden soru sordum. Hatta kendisine attığım maili storysinde paylaşmıştı bir defa.💕
  Adil'e Sor uygulaması ile kendisine ulaşmak daha kolay oldu. Burada bulunması da ayrı mutlu ediyor belki bir gün sorularımdan birine cevap verir. Kitaplarından da 3 tanesini okudum, hatta geçen gün "50 Madde'de İlişkiler" kitabını kendisiyle benim sayemde tanışan çok yakın kız arkadaşıma hediye ettim. Bu yeni kitabı da yakın zamanda alıp okuyacağım. Kendisine daima başarılar diliyorum 🙏🏻.
  Sizi sevdiğimizi tek bir an olsun unutmayın künefem. ❤️
  Görüş hala geçerli mi?
  • Bu arada 40 yaşını kutluyorum. Nice senelere. 🎂🎉

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2969
 • birbukre
  Keyifli bir yazı olmuş 🍥
 • HiImGhost
  @Adil Yıldırım i aşırı derecede YouTube dan dinliyorum tavsiyeleri öğütleri 👍👍🙏 denendi uygulandı tutan oldu e tutmayanda oldu ki burada olması da beni heyecanlandirdi teşekkürler 🙏 bu güzel içerik için teşekkür ediyorum @ksBiBilen
 • KırıKMerdane
  Kendisi çok güzel ve iyi bir insan kendisinin bir seminerine katılmıştım yeni kitabını alıp keyif ile okuyacağım
  Yardımcı 1 Kişi
 • GiZLiZEVKLi
  Âdil bey kitabıyla KS nin değerli kullanıcılarıyla buluşmayı bekliyor kafaniza takılan sorulara cevabını bulmak için hadi sizleri bekliyor
 • ferman87
  Ben günlük yazsam okunmaz o. Millete küfür etmekten günlüğün tadı kaçar. Günlük günlük olmaktan vazgeçer
 • birgaripesmerkiz
  Adil yıldırımı tanımayan da ne bilim 😅🤣🤣 Bu adami dinlemeye başladım. Dedim ki sevgilim olsun bunları uygulicam. Olmadı 😃😃😃
  Katılmıyorum 1 Kişi
 • -Akın-n
  Çok etkili çözümler üretebilen , pratik ve zeki bir insan. Takip ediyorum kendisini , güzel tüyolar veriyor ilişkiler hakkında.😊
 • Redamancy-4
  Bu adamın konuşmaları yazmaları filan aşırı mantıklı oluyor eğer Türkiye gidersem alırım kitapların hepsini sadece bunu değil
 • bafiabi
  Seneler evvel ben yabancı bir radyoda müdürken number one fm den iki eleman geldi. bizle çalışmak istiyorlardı. maaşı duyunca kaçar adım uzaklaştılar
 • cxxkrmm
  Hiç okumadım kitaplarını hata mı ettik bilmiyorum zaten pahalı kitaplar
 • ZorErkek23
  Her kanaldan coşmuş bu adam... Helal olsun çok çalışkan...
 • SHINeex
  İlgimi çekti 40 plus olması Bu adamın ne ara sakalı beyazlamış ya
 • çarliabiniz
  Kitabın içeriğini merak ettim ama şuanda yeni bir kitap alabilecek durumum yok. Maalesef
 • nirhamm
  En kısa sürede okumak istiyorum merak ediyorum bunu da
 • angelexx
  Gerçekten bende adil yıldırm okuyorum flört etme sanatı adlı kitabı çok iyi işe yarıyor herkese bu adamı tavsiye ediyorum kalıbımıda basarım net
 • BeratAlkır
  Bende yazmayı seviyorum başarılıyımda ama ilgilenmiyorm kitap vs
 • Swayss
  Teşekkür ederiz biz de.
 • gezer16
  Valla pek ilgilendiğim bir konu değil...
 • Nrsyh
  Bir kaç defa dinledim 🙄🙄🙏
 • kavanozdaki_adam09
  Güzel olmus
 • Daha Fazla (78)
YÜKLENİYOR...