Yabancı dizi veya filmleri altyazılı mı? dublajlı mı izlemeyi tercih edersiniz?

kookie
Eskiden dublajlı izlemeyi severdim (eski dediğim üç dört yıl öncesi) fakat anime, kore dizileri, yabancı diziler izlemeye başladıkça (istediğim dizilerin dublajlısı bulunmuyordu) altyazılı izlemek hoşuma gitmeye başladı. Şimdi tvde dublaj falan görsem kanal değiştiriyorum çünkü altyazılıdaki duyguyu veremiyorlar.
Yabancı dizi veya filmleri altyazılı mı? dublajlı mı izlemeyi tercih edersiniz?