Sektöre Vefa Borcumun Hediyesi: Atölye…

Merhaba Arkadaşlar,

Ben, "Tümay Özokur Kariyer ve Şöhret Yönetimi’’nin Ajans Başkanı Tümay Özokur. Medya ve yapım sektörü ile oyuncuların kariyer yönetiminde, neredeyse pek çoğunuzun yaşından bile fazla bir yaşanmışlığa sahibim.

Sizler gibi genç ve özellikle bizlerin içinde yaşadığı pırıltılı şöhret dünyasına, merakla, heyecanla bakan arkadaşlar ile yaşanmışlarımı, deneyimlerimi paylaşmak, biraz da olsa merakınızı gidermek istedim…

Sektöre Vefa Borcumun Hediyesi: Atölye…

‘Sevgiyle Gelen Her Şeye Evet’

Yapı olarak, insan biriktirmeye bayılırım, çalıştığım süreçlerde kimseyi kırmadım ve ne mutlu bana ki, herkes de, ajansı kurduğum an itibariyle yanımda oldu. ‘Sevgiyle Gelen Her Şeye Evet’ felsefesini kılavuz edindiğim için 16 yıl önce kurduğum Tümay Özokur Kariyer ve Şöhret Yönetimi, hiç beklemediğim bir hızla büyüdü.

Ne mutlu bize ki, ilkeleri olan, aynı duyguda buluştuğumuz, sadece maddi menfaatleri için değil, bir ekip ruhuyla hareket edebilen, etik olan, sevmeyi ve vefayı gerçekten bilen, işinin gerekliliğini en iyi şekilde yerine getirebilen gerçek oyuncu ve oyuncu adayları ile çalışıyoruz… Onların bizi tercih etme sebebinin başında sanırım güven duygusu geliyor. Güven, samimiyet ve ilkeli yaşam... İçinde bulunduğumuz sektörün bana göre vazgeçilmezleri…

Sizlerin de bildiği gibi, son 10 yılda özel kanallarda dizi sayısının artmasıyla birlikte oyunculuk popüler bir meslek haline geldi.

Günümüzde maalesef oyuncu olmak, şöhret olmak ile eş değer algılanıyor.

İnternetin hayatlarımızdaki rolü ile de artık isteyen herkes anlık şöhret olabiliyor. Oysa ki, yeteneği ile beğeni kazanmak, unutulmaz olmak ayrı; "şöhretli olmak" ayrı kavramlar. Bu yolculuğa adım atacak siz gençlerin de öncelikle bu ayrımı net anlaması, amaçlarını, hedeflerini iyi belirlemesi gerekiyor.

Görüyoruz ki kanallar, projelere çok çabuk şans veriyor, ama gereken sabrı göstermiyorlar. Projenin başarısı, yapımcıyla, senaryosuyla ve oyuncu kadrosuyla alakalı elbette. Bu üçü doğru bir şekilde bir araya gelmedikçe insanları inandıramazsınız. Biri zayıf olsa, iskambil kâğıdı gibi hepsi dağılır.

Şöhretin parlayan ışığı kolay göz alabiliyor…

Biz de deneyimimiz ve duayen kimliğimizin bize sağladığı ayrıcalığı, her zaman içinde bulunduğumuz zamanın hızını, hatta ilerisini de öngörerek, korumaya çalışıyoruz. Öngördüğümüz ihtiyaçlar doğrultusunda da, bugün şöhret yönetimi ve kariyer planlaması konusunda yeni bir oluşum içindeyiz. Bu oluşumda psikoterapist Çağatay Öztürk ile yol arkadaşlığı yapıyoruz. Ben sektöre yıllarını veren biri olarak tüm açmazları biliyorum. Çağatay da insan psikolojisini çok iyi biliyor. Dolayısıyla kariyer yönetimi konusunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Türkiye'de bu konu üzerinde çalışma yapan tek kurum biziz. Anlatırken çok yalın anlatılan bu konu, aslında inanılmaz derinliği olan çok özerk ve önemli bir durum… Tahmin edersiniz ki, şöhretin parlayan ışığı kolay göz alabiliyor, ama önemli olan bu süreci, zihin, ruh, beden sağlığı bir bütün olarak kalıcı başarılarla yaşayabilmek.

Yeni oyuncu keşiflerimiz devam ediyor…

Tüm bu yıllar içinde keşfedip şöhrete ulaştırdığım isimler nedeniyle doğal olarak “Tümay Özokur, keşfeder, elinden tutar ve şöhrete ulaştırır” şeklinde bir algı oluştu. Bir yeteneği sıfırdan alıp onun kariyerinde etkin olmayı seviyorum. Herbirinin gelişimi benim başarı hikayem oluyor ve bir annenin duyduğu gururu yaşıyorum.

Bu sebeple, yeni oyuncu keşiflerimiz devam ediyor. Sektörün hali malum, bu sebeple dizilere artık kast direktörlüğü hizmeti vermiyoruz. Benim öncelikli hedefim bu sektöre donanımlı, kaliteli ve etik yeni oyuncular yetiştirmek. Onun haricindeki yol arkadaşlarımız, şöhret ve kariyer yönetimi yapmaya uygun, yolu yarılamış, sizlerin de yakından bildiği, takip ettiği kendini kanıtlamış kişiler. Bu zorlu ama bir o kadar da keyifli yolculukta hep beraber yürüyoruz… Sektörümüzün kaliteli varlığını ve duruşunu yürek birliği ile sürdürmeye gayret ediyoruz…

Sektöre Vefa Borcumun Hediyesi Atölye…

Bahsettiğim gibi sektöre yıllarını vermiş bir uygulayıcı yapımcı olarak, konservatuar mezunu olan oyuncu adaylarında dahi sektörel altyapı eksikliğinin farkındayım. Atölyenin açılma fikri de, sektörümüzün bu eksikliğini de göz önünde bulundurarak, hem var olan yeteneklerin donanımlı birer oyuncu olarak ilerlemelerinin, hem de yeni yeteneklerin sektöre daha ilk adımları itibari ile kariyerlerinde bilinçli olarak yetişmelerinin sağlanması düşüncesinden ortaya çıktı.

Tümay Özokur Kariyer ve Şöhret Yönetimini de, aynı atölye gibi yıllar önce sektörel ihtiyaç farkındalığı ile kurmuştum. Atölyemizin farkı, bilinçli bir oyuncunun sahip olması gereken değerlerinden oluşuyor. Çünkü sizler gibi genç ve yetenekli, oyunculuğu merak eden arkadaşlarımızın, oyunculuğu her yönü ile tanımasını, anlamasını ve ona göre farkında olarak bu dünyaya adım atmasını istiyorum. Hayatta her şey farkındalık ile başlıyor…

Atölyemiz, salt oyunculuk eğitiminden öte, sektöre donanımlı, farkındalığı yüksek, sorunlarını, çözümlerini ve sorumluluklarını bilen, atölyede kazandığı tecrübelerin farkını fark ettirecek kaliteli oyuncu adaylarını sektöre kazandırabilmeyi hedefliyor. Yıllardır bu sektörden ekmeğimi kazanıyorum ve şimdi sektörümüze, setlere bilinçli, donanımlı, ahlaklı ve yetenekli oyuncu adayları yetiştirebilmenin de benim vefa borcum olduğuna inanıyorum.

İğnenin Ucundaki Balon Olmamak İçin…

Atölyemize başvuran oyuncu adayları ve oyunculara yönelik 8’er haftalık iki kademeli bir eğitim sistemimiz var. Başlangıç seviyesindeki eğitimimiz, hem meslek olarak oyuncu olmak isteyen, hem de oyunculuğu bir hobi olarak yapmayı hedefleyen adaylar için. İkinci seviyedeki eğitimimiz başka atölyelerden ve/veya kurumlardan eğitim almış, özellikle konservatuar mezunu olsa da, sektör deneyimi olmayan, ya da bir set ortamında tam olarak ne yapması gerektiğini bilemeyen oyuncular için, sektörel ağırlıklı ideal bir eğitim.

Tümay Özokur Atölye’nin diğer atölyelerden farkı, sektörle oyuncuları tanıştıran bir atölye olması...

Eğitimlisiniz ya da alaylı fark etmez. Bu yolda yürümek için bilmeniz gereken çok şey var.

Basınla ilişkileriniz nasıl olmalı? Mali yükümlülükleriniz neler? Sözleşme yaparken hangi hukuki ayrıntılara dikkat etmelisiniz? Senaryo elinize geldi, nasıl okuyup değerlendireceksiniz? Başarıyı yakaladınız, şöhret basamaklarını baş döndürücü bir hızla çıkarken psikolojinizi nasıl yöneteceksiniz?

Bu ve daha birçok merak ettiğiniz ya da farkında bile olmadığınız sorular ve de oyunculuk kariyerinizde ilerlerken iğnenin ucundaki balon olmamak için ihtiyacınız olan tüm donanımları alabileceğiniz bir yer var:

Tümay Özokur Atölye

Eğitimlerin yanı sıra, sektöre uzun yıllar emek vermiş, duayen ve değerli yapımcı, yönetmen, oyuncu, modacı ve gazetecilerle düzenlenen workshop’larımız da katılımcılarımıza ayrı bir bakış açısı ve deneyim kazandırıyor. Sektörün duayenleri de her zaman bizim donanımlı oyuncular yetiştirme tutkumuzu var gücü ile destekliyor; onlara da bu vesile ile çok teşekkür ediyorum…

Oyunculuk ve Yaşam Atölyesi…

Eğitimlerimizin içerisinde özetle; kamera önü oyunculuk, doğaçlama ve temel oyunculuk, diksiyon, showreel hazırlama, imaj, styling, doğru fotoğraf vermek, nefes, marka yönetimi, set adabı, sözleşme hakları, dans, dövüş teknikleri gibi bir oyuncunun sahip olması gereken bilgi ve deneyimin tamamının hap hale getirilmiş pratik bilgileri mevcut. Birinci kurdan başlayıp ikinci kurda mezun olabiliyorsunuz, ya da belirlenen seviyeye göre uygun kurdan başlayabiliyorsunuz.

Atölyemizin mail adresinden (atolye@tumayozokur.com.tr) müracaat eden katılımcılarımızı öncelikle Koşuyolu’ndaki atölyemize davet ediyoruz. İnternet üzerinden kayıt almıyoruz. Böyle bir eğitim öncesi mutlaka yüz yüze görüşmenin faydasına inanıyoruz. Eğitmenlerimizin ön elemesinden geçerek 2 farklı kurdan hangisine uygun olduğu belirlenen katılımcılarımız ile atölye yolculuğumuz başlıyor. Yaş sınırımız 16 ve üzeri… Bizim öncelikli olan kalite ve yürekten inanmak. Haftanın 6 günü hizmet verebiliyoruz. Katılımcılarımız ayrıca kur harici özel derslerimizden de faydalanabiliyorlar.

Ayrıca bu sene yeni eğitim dönemi ile beraber atölyemizde kurumsal ve bireysel gelişime yönelik çeşitli eğitimlere de yer veriyoruz. 2015-2016 eğitim sezonu ile beraber daha büyüyoruz ve artık Oyunculuk ve Yaşam Atölyesi haline geliyoruz…

Olur da sizlerin de gönlünden geçer, merak ederseniz hepinizi Atölyemize beklerim…

Farkınızı Fark Ettirin…

Sizlere özetle diyebilirim ki, oyuncu olmayı aklınıza koyduysanız eğer bilin ki bu zor ve meşakkatli bir süreç... Yetenek şart… Donanımlı, bilinçli, ahlaklı olmak şart… Hayatta en kolay şey sıradan insan olmak… Malum, bu yol kimseye bir gül bahçesi vadetmiyor. Sadece şöhret peşinde koşanların sektörün dikenli yollarında hayatta kalmaları epey zor olacaktır. Ancak yeteneğini eğitim ile büyüten, kişisel ve toplumsal değerlere saygı duyan, sağlam yürekli, iyi oyuncular her zaman arzuladıkları başarıyı ve takdiri kazanırlar. Herkes oyuncu olabilir ama etik, ahlaklı ve ilkeli olmak onları farklı bir boyuta taşır. Farkınızı fark ettirin…

Neden mi? Çünkü, iyi ve unutulmaz bir oyuncu olabilmek için yetenek ve etik anlayışın bir bütün olduğuna inanıyorum. Bir oyuncu öncelikle beden, akıl ve ruh sağlına önem vermelidir. Ayrıca iyi bir oyuncu gerek sahnede gerekse sosyal hayatında kendisini takip eden ve örnek alanlara en doğru şekilde kendini ifade edebilen ve sunabilen kişidir. Bu da yetmez, bir oyuncu kendine daima yatırım yapmalı, gözlem yeteneği güçlü olmalı, her zaman nereden ne öğrenebilirim, kendimi nasıl geliştirebilirim, nerede fark yaratabilirim anlayışında olmalı. Ve asla “Ben oldum!” dememeli…

Bize ulaşmak isterseniz…

Atölyemizdeki eğitimlerimize katılmak isteyenler bize 0216 4781448 ve 0216 3390199 No’lu telefonlardan ve atolye@tumayozokur.com.tr e-posta adresinden ulaşabilirler. Ayrıca atölyemiz hakkında daha detaylı bilgiye de www.tumayozokur.com.tr ve www.tumayozokuratolye.com.tr web sitesi, www.facebook.com/tumayozokuratolye Facebook sayfası, ve www.twitter.com/TumayAtolye twitter adreslerinden ulaşabilir ve takip edebilirsiniz.

Hepinize kapılarının sadece sevgiye koşulsuz açık olduğu, farkında olduğunuz, fark yarattığınız ve farkınızı fark ettirebildiğiniz bir hayat diliyorum…

Sevgiyle kalın…

Tümay Özokur Tuhan


2|2
2425
TümayÖzokur KizlarSoruyor'da Fenomen
Fenomen kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Değerli yazınız için teşekkürler. Yarısına kadar okudum, tamamına da birazdan okuyacağım ancak ;

  Ülkemizde şöhret olayı maalesef yanlış algılanıyor. Bu ülkede eğitim almış, tiyatro eğitimi almış, konservatuar da zamanlarını harcamış, ve yine aynı şekilde sanatçı kimlikleriyle hem müzik öğretmeni olmuş hemde halkın sesi olup sahne alan o kadar çok insan var ki. Ancak, ne yazık ki bunlar sadece söz de kalıyor. Bugün, internet aleminde sadece Vine çekerek, youtube kendi videoları atarak SÖZDE SANATÇI adı altında televizyon camiasında yer alan o okumuş eğitimli kişiler sahne alamazken, yine aynı şekilde daha 12 yaşında evet yanlış okumadınız 12 yaşında ki kızı sırf manken olsun diye kızını sahnelere atan şöhret uğruna eğitiminden alı koyan bir toplum geliyor.

  Bunlarıda göz ardı etmemek lazım.

  Açıkçası, bana göre ŞÖHRET ajanlıklarla değil EĞİTİM ile olur. Eğitim alındıkça kişi hem gelişir, hem bilgili bir nesil oluşur hemde böylece hem maddi hemde manevi anlamda fazlasıyla şöhrete kavuşur. Böylece tanınırlılığı lafta kalmaz

  İyi günler, teşekkür tekrardan paylaşım için.

  6|4
  1|1
  • Merhaba
   Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim. Birçok konuda size katılıyorum, elbette eğitim şart ama eğitim alsanız da yeteneğiniz olmadığı sürece adım atamazsınız. İkisi puzzle parçaları gibi birbirini tamamlıyor.
   Ve önemli olan ''İtibarlı Şöhret'' aksi takdirde iğnenin ucundaki balon gibisiniz...
   Sevgiyle kalın

En İyi Kız Görüşü

 • Ünlülerle buluşma sohbetlerimizde aramıza ajansınıza bağlı oyuncular gelmişti, isminizi de o zaman duydum. Sanıyorum kariyer ve şöhret değil, kariyer ve karakter yönetimi yapıyorsunuz. Çünkü katılan oyuncuların hepsi duruşları ve tavırları ile magazin ünlülerinin kötü imajını sildi kafamdan. Belli ki gelecek gördüğünüz kişileri özenle seçiyorsunuz. Ne mutlu size. Dizi izlemeyen biri olarak aramıza katılmış olan bazı oyuncuların yer aldığı yapımları takip etmeye çalışacağım.

  8|3
  1|2
  • merhaba
   Bu övgü dolu yazınız benim ve ekip arkadaşlarımın doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi oldu. Ne mutlu bize...
   Karakter yönetmek gibi bir iddiamız yok ama her oyuncunun kendi yapsına göre kariyer yönetimi yapmak adına hiçbir detayı atlamadan özenle çalışıyoruz. Sizin gibi farkındalığı yüksek takipçilerin olmasını canı gönülden diliyorum.
   İyi ki varsınız...

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 24

 • Teşekkürler. Şimdi ben de, Deli Yürek gibi bir tip var. Neden benden fabrika işçisi oldu? Çok merak ediyorum. :):

  5|3
  0|0
 • Ne kadar da hoş bir sözdür bu; "insan biriktirmeye bayılırım" cümlesi...
  Bilhassa kaliteli, yetenekli ve karakterli insanları biriktirmek bir hayli zordur. Malumunuz, kötülerin her geçen gün arttığı ve iyilerin gün geçtikçe de azaldığı bir devirde "insan" biriktirmek zor. Bunu öyle veya böyle biliyor ve anlıyorum.
  Ve vefa...
  Envai çeşit duygunun bombardımanı altında kalan kalplerde aranan bir ışık!
  Sokaktaki insanından, sanatçısına, şarkıcısına ve işe yaramaz siyasetçilerine dek bir gereksinim olan vefa...
  Bulamadığımız, bulunduramadığımız bu etken maddeli duygunun sanat camiasında olması aslında bir nevi kadim bir öğretidir bence. Zira, televizyonlardan on binlere ve milyonlara ulaşan dalgalar içinde çok şeyi ihtiva eder.
  Ajansınız bünyesinde birbirinden yetenekli ve karakterli oyuncuların izleyicilere aşıladıkları vefa ve akabindeki diğer duygular son zamanlarda ihtiyacımız olan şeylerin üst sıralarında yer almaktadır.
  Tabii, sanatçı dediğimiz de şahsen piyasada pek çok yer mantarının ve çok az sayıda nitelikli emektarın olduğunu görüyorum.
  Gündelik aşk ilişkileri, kaprisleri ve lüks hayatları ile göze çarpanları bugüne dek "sanatçı"olarak nitelendirmedim ve görmedim.
  Siz ve sizin biriktirdiğiniz insanlarda ise mazide kalan birtakım değerleri görmek cidden hoş bir şey. Bu sebepten ötürü sizi takdir ediyor ve teşekkürü bir borç biliyorum.
  Televizyon camiasında sahte sahne ışıklarının kör edici illüzyonu ile hipnotize olup yoldan çıkmamak için çok ideal bir paylaşım ve öğreti sunmuşsunuz.
  Şahsen oyuncu olmak isteseydim, kapısını çalıp yolunu arşınlamak isteyeceğim ilk siz olurdunuz. Fakat, ben kamera önünde olmak yerinde kameranın arkasında olmayı yeğlerim.
  Yine fazla kaptırdım. Kıssadan hisse; sağ olun Tümay Hanım...

  1|1
  0|0
  • yazdıklarınızı keyifle okudum, yüreğinize ve ellerinize sağlık. Takdir edebilmek çok zordur bu sebeple sizin yüreğinizi yazınızda görebildim. Varolun, sağolun...

  • Gördüğüm, edindiğim ve hissettiğim ne varsa onu yazdım. Siz de sağ olun...

 • Siteye hoşgeldiniz.
  İsminizi önceden duymuştum, siteye yönlendirdiğiniz oyuncular sayesinde hakkınızda bilgi sahibi olmuştum.

  Bende oyunculuk deneyimi almak isterdim çocukluğumda, ama bu saatten sonra imkansız.
  Sadece uzaktan izlemekle yetineceğim.

  @Henna ve @KizlarSoruyor ekibinin siteye yaptığı en iyi transfer :)

  Sağlıcakla kalın.

  1|2
  1|1
  • Merhaba
   Hayatta hiçbirşey için ne 'ASLA'' ne de ''HERZAMAN'' diyebilirsiniz. Profesyonel olmak zorunda değilsiniz, içinizdeki ateşi söndürün yeter..
   MUtlu yaşayın, mutlu yaşlanın

  • Teşekkürler bilgi icin :)

 • Güzel bir yazı yazmışsınız, bu yolda ilerleyen gençler için güzel bilgiler içeriyor. Sonunda şu siteye istediğim birisi geldi. 😊
  Sizi uzun zamandır takip ediyorum. Tanışmıyoruz ama tanışınca çok iyi anlaşacağımızdan eminim. 😀
  Bende oyunculuk okuyorum. Çocukluğumdan beri sadece tiyatrocu olmayı düşünüyordum, şöhret olmak bana hiç cazip gelmiyordu. Ama son zamanlar da fikrim değişti, artık televizyonda da bir şeyler yapmak istiyorum. Sebebi de tiyatrocuların az para kazanması 😀 sen o kadar oku sonra üç kuruş paraya çalış. Olacak iş değil 😀
  Konservatuarı bitirdiğim zaman Atölyenize mutlaka geleceğim. O zaman görüşürüz Tümay hanim.

  1|0
  0|0
  • karralı ve emin adımlarla yürüyen gençlere her zaman hayranlık duyuyorum. Kapımız size sonuna kadar açık, başarılarınızın devamını diliyorum. Atölyemiz 2 kurdan oluşuyor ve sektörel olan kısmında mutlaka bulunmanızı tavsiye ederim. Konservatuvarlarda okutulamayan sektörün gerçek yüzü ile sizi tanıştırıyoruz. Yani tıp bitiren bir doktorun ameliyata girmesi gibi düşünün
   sevgiyle kalın

 • Emek harcamadan oyuncu olacağını sanan bir nesil, atölyenin değerini bilse keşke.

  2|0
  0|0
 • tümay tümay dedikleri siz miydiniz :D bende adama bak biton hatun tanıyo diyodum :D çok pardon :D

  yazdıklarınız çok uzun olduğu için okumadım tabisi :D ama bizde size vefa borcumuzu ödemek için teşekkür ediyorum

  kızlar soruyor. com bizim sitemiz , burayı KS yapan bizleriz ve sizinde sitemize yapmış olduğunuz katkılardan ötürü minnettarız , ne kadar hande yeneri getirtmiş olmasanızda minnettarız size :D

  eminim çok yol katetmişinizdir ve dilerim nice yollar katedersiniz o ışık var yüzünüzde.>) aramıza hoşgeldiniz

  2|0
  5|0
  • aranızda olmaktan keyif alacağım şüphesiz:) hepimizin ışığı var mühim olan onu karşı tarafa yansıtabilmek, ben bunu yansıtabildiysem ne mutlu bana...
   yazımı okursanız çok daha mutlu olurum, son karar sizin...
   yolumuz ve şansımız açık olsun

  • Acik sozlulugunu taktir ettim 😊@HayatAynaSnYansıması

  • @caNözüMm açık ve net olmanın hep faydasını gördüm, ne mutlu bana

 • Oyuncu olacaksan fizik önemli, yetenek ya da beceri iş görmüyor bu devirde...
  Fiziğin bozulmaya başladığında da yavaş yavaş iş teklifleri azalır, bir müddet sonra edindiğin variyetleri satıp yaşamına devam edersin ve belli bir zaman sonra da acınacak duruma düşer unutulursun...
  Bkz: (Meral Zeren)

  0|0
  0|0
  • hepimiz hayatın bize sunduğu imkanları doğru değerlendirme fırsatlarını yakalarız bazen de şansızlık peşimizi bırakmaz... sebepleri kişide saklıdır, her durum yoruma açık değildir. ama evet bu sektörde buza yazı yazarsınız malesef

  • Yani Haklıyım? Teşekkürler.

 • Çok güzel kaleme alınmış bir yazı. Başarınızın dilinizde saklı olduğu aşikar. Emeğinize sağlık. Böyle bir hizmeti verdiğiniz için hele ki böyle bir dönemde buna cesaret edebildiğiniz için ayrıca teşekkürler. Umarım gereken ilgiyi görür. Sevgiyle kalın...

  0|0
  0|0
  • merhaba
   takdiriniz için teşekkür ederim. Bu zamana dek derdimi açık ve net anlattım, yıllarca anlaşıldığımı düşünüyorum tabi ki açmazlarım da oldu ama hep sonunda beni anlayanlarla yola devam ettim.
   sevgiyle gelen herşeye evet:)

 • Sizi bu sitede görmek, güzel bir duygu. :)
  Aşağıdaki cümleyi, bugüne kadar kimbilir kaç kişiden duymuşsunuzdur, bir kere de ben yazayım... :)

  Ben de oyuncu olmak istiyorum. :)

  İnsan isteyince, yapamayacağı şey yoktur,
  buna inanıyorum ama,
  Koşuyolu, Avrupa yakasına ters kalıyor bence. :)

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. :)
  Sevgiyle kalın... :)

  1|0
  0|0
  • inanın Bursadan, İzmitten katılımcılarımız var, dediğiniz gibi yeter ki isteyin

 • Çok iyimser olmuş, elinize sağlık. Yeteneğiyle biryerlere gelen insanların sayısı, referansla biryerlere gelen insanların yanında çok az değil mi? Gülü seven dikeninin değil, çiçekcinin peşinde bu yüzden :) Samimiyetsizlik kokan sektöre, yeteneği olanların fazla geldiğini düşünüyorum. Keza düşüncem yanlış olsaydı, Türk televizyonlarinda oyuncu ya da ünlü olmak için yırtınanları görüp gülmezdik :)

  0|0
  0|0
 • Cevap gelmeyecek ama yinede sorayım.
  cf.kizlarsoruyor.com/.../...-9985-fbe06b2d3b5e.jpg

  Mini şortlu Safiye mi?

  0|0
  0|0
 • Öncelikle Hoşgeldiniz ve emeğinize elinize sağlık bence için :)

  Ama hepsini okuyamadım 😂 çünkü normalde de uzun yazılar okuyan biri değilim birde Atölye ilgi alanım değil 🙈🙈

  0|0
  0|0
  • selam
   herkes herşeyi sevmek zorunda değil, biri iyi bir okuyucudur bir diğeri ise iyi bir seyirci... siz ne istediğinizi bildikten sonra ben size ancak şans ve başarı dileyebilirim.
   sevgiyle kalın

 • Şimdi ben size gelsem oyuncu olmak istiyorum desem ne dersiniz?

  2|0
  0|0
  • şansınız ve yolunuz açık olsun derim, çünkü her oyuncu olmak isteyeni hayallerine kavuşturamam

  • İşte sektörün bir numaralı hatası. Amerika da birisiyle tanışmıştım. Kendisi de filmlere oyuncu veriyor. Sordum ona ben size gelsem oyuncu olmak istiyorum desem ne dersiniz diye. Verdiği cevap şu oldu. Oyuncu olmak isteyenin elinden tutacaksın ki hem onun hayallerine ulaşatıracaksın hemde sen hayallerine ulaşacaksın cevabını vermişti.

 • Bilmeyenler için söyleyeyim bu tür paylaşımlara reklam denir 😊 oyuncu olun sevgiyle olun😕

  2|0
  0|0
  • merhaba
   size katılıyorum, elbette yazımın içinde kurumumun tanıtımı var, olmaması mümkün değil. Lakin tecrübelerimle, oyuncu olmak isteyen gençlere klavuz olmaya çalıştığımı görmezden gelemezsiniz. hayat tecrübelerimiz okullarda öğretilmiyor malesef.
   herkes gönlünde yatan mesleği yapabilsin ve sevgiyle yaşlansın
   teşekkürler

  • Tümay hanım (siz iseniz) yaptığınız işe saygısızlığım olduğunu hatırlamıyorum. lakin bu ülkede yeteneği ile biryerlere gelmiş başarı sayısı parmakla sayılmayacak kadar azdır. sizde bu gerçeği saklamaya çalışmayınız. yaptığınız işe saygım sonsuz. sonuçta herkes ekmeğin peşinde. kimileride emeğin.. cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

  • asla bir saygısızlığınız söz konus değil... elbette başarılı insan sayısı çok az ama bu dünyada da böyle.. başarının dereceleri vardır. şans da çok önemli. emek hırsızlığına bende karşıyım. olmak değil önemli olan kalabilmek.
   tümay özokur

 • Yazı çok iyi bilgi içeriyor...
  senaryo oyuncu yönetmen üçgeni başarı için çok önemli diye düşünüyorum...

  0|0
  0|0
 • Hiç okuyacak takatim yok. Hoca sevgi diyorsuz koşulsuz da sizin sektörde hiç sevgi yok ki hep çıkar ilişkisi var.

  0|0
  0|0
 • Bende çok isterdim profosyonel bir eğitim almak ufak tefek eğitim alıp rol aldım fakat balıkesirde olduğum için bu işin önü açık değiş :(

  0|0
  0|0
  • selam
   İstedikden sonra mutlaka bir yolunu bulursunuz. Herkes bu mesleği İstanbul'da doğarak yapmadı... umudunuzu asla kaybetmeyin, sadece verdiğiniz kararın doğru olduğundan emin olun.
   sevgiyle kalın

  • Nasıl bir yol izleyebilirsiniz peki

 • bende oyuncu olmak istedim. ama türkiyede yapamadım avrupada matrix bölümünde oyuncu olarak görev aldım. şuanda ing. öğretmeniyim ayrıca pilotum... başarılar size

  0|0
  0|0
  • selam
   çok zor ve heyecanlı bir işiniz var. Gökyüzünde olmak müthiş bir duygu.
   başarılar...

 • oyuncu olmanın yası yok ben meslegımden memnunum ama merak ettım bu egıtımın ucretını basrol her dızıde basrol verseler yınede olmam )

  0|0
  0|0
 • 0|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  4

Kızlar Ne Diyor 23

 • Yazınız ve verdiğiniz bilgiler çok aydınlatıcı. Böyle özverili çalışan insanlar olduğunu bilmek insanın sektöre inancını artırıyor. Emeğinize sağlık diyorum.
  Bir sorum olacak. Acaba size başvuran herkesi atölyeye kabul ediyor musunuz, yoksa kendi çapınızda bir yetenek testi uygulanıyor mu?

  2|1
  0|1
 • Merhabalar. Bilginiz olup olmadigina emin olamadigim bir konu ile ilgili soru soracagim size. Bebek ve çocuk ajansları arasindan Zerin Kültüral ve Hande Aytar ajansları ile ilgili bilginiz veya fikriniz var mi acaba?

  0|1
  0|2
  • Selam
   Her ikisinide çok iyi tanırım. Zerin hanım aynı zamanda Türkiye'nin en eski bebek konsept fotoğrafçısıdır.
   sevgiyle kalın

  • Teşekkür eserim. Hande hanım ile daha önceden görüşmüştür zerin hanimin eski calisani vs olduğunu söylemişti biraz kafam karisti o yüzden.

 • Teşekkürler efendim ^^

  0|0
  0|1
 • Aslında için içinde eğlence var.

  0|0
  0|1
 • Sadece Uğurkan Erez olsa o bile yeter. Çok seviyorum kendisini, sevmeyen de görmedim :) Oyunculuk eğitiminin insan duygularını daha ayrıntılı çözümlemede faydalı olabileceğini düşünüyorum. Oyunculukla uğraşmayacaklar için de hoş bir etkinlik olabilir.

  0|0
  0|1
  • merhaba
   Uğurkan Erez konusunda çok haklısınız, bende onu çok seviyorum tam bir yürek insanı.
   Atölyemiz oyunculuk atölyesinin yanı sıra aynı zamanda yaşam atölyesi. Hayatın her aşamsında klavuz olabilecek bir ekiple yol alıyoruz. Ve yine çok haklısınız gerçekten, hoş bir etkinlik...
   Sevgiyle kalın

 • Hepsini okuyamadım, sanirim benden oyuncu olmaz. Tesekkurler.

  0|0
  1|2
  • merhaba
   ilginizi yeteri kadar çekmemiş olabilir, hemen kendinizi yargılamayın.
   sevgiyle kalın

  • Türk milleti uzun yazı görünce okumuyor ne yazık ki :) Ama önemseyip cevap verdiğiniz icin tekrar okumaya başlıyorum, ilginize tekrar tesekkur ederim. Saygılar.

 • harfi harfine hüzün kokan yazi, neden öyle duyguya kapildim bilmiyorum,
  belki başlik o girdap'a sokmuş olabilir.
  duygusal yaklaşmaniz insan ilişkileriniz de önemli faktör eminim anaç gibi görüp seviyordur çevreniz.
  hoş da, gelmişsiniz.

  0|0
  0|0
  • merhaba
   acaba beni tanıyan bir dost mu yazdı? diye düşündürdünüz bana:))
   en kıymet verdiğim duygular var o yazıda..
   sevgi, vefa...
   sevgiyle ve sevdiklerinizle kalın

  • neden olmasin..
   vefa ve sevgi ile kalin tesekkür ediyorum ((:

 • Çok güzel anlatmıssın. . Eline sağlık

  0|0
  0|0
 • Bende gelmek isterdim de oyunculuk bana göre değil 😄

  0|0
  0|0
 • teşekkürler İzmir de de var mı

  0|0
  0|0
  • kimbilir belki yarın belki yarından yakındır İzmir'e gelmemiz:) ama şimdilik siz buraya buyrun...

  • ben oyuncuyum zaten amatör eğiitim aldım oktay arayıcının rumuz goncagülde oynadım seyri ramaznda oynadım aziznamede oynadım

 • emeğine sağlık

  0|0
  0|1
 • Merhaba Tümay hanım ben iyi bir oyuncu olmak istiyorum sizce iyi bir oyuncu olmak için nerden başlanmalı?

  0|0
  0|0
 • Başarilar.:)

  0|0
  0|0
 • Ben çok isterdim ya oyuncu olmayı bir kaç tiyatroda rolüm vardı ama babam iş bulamazsın dedi :D ben de korktum ve hemşire oldum :)

  0|0
  0|0
  • benim babam doktor... her zaman sağlığımıza hizmet eden kişileri ayrıcalıklı bulurum. çok değerli bir göreviniz var

 • Tümay hanım öncellikle bu değerli bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkürler :) size bir şey sormak istiyorum atölyenize tesettürlü öğrenci alıyor musunuz veya tesettürlü oyuncu olur mu?

  0|0
  0|0
  • oyuncunun dili, dini, ırkı olmaz... sanat ayrı din ayrı... ve oyunculuk kimsenin tekelinde olan bir meslek grubu değil

 • Merhabalar. Siz bir insansın oyunculuk yeteneği olduğunu nasıl anlayabiliyorsunuz? Birde sesi güzel olmayan birisinin yeteneği de olsa oyuncu olabiliyor mu?
  Cevaplarsanız çok mutlu Olurum. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

  0|0
  0|0
  • fotoğraflar öncelikle bana çok şey anlatır, fotoğrafdaki ifadesinden sonra tanışırım, enerjisini bana doğru geçirebilirse, deneme çekimine alırım, yılların tecrübesiyle birleşince doğru keşif kaçınılmaz oluyor. müzikalde oynamayacaksa sesi güzel olmak zorunda değil

 • Siteye hosgeldiniz.
  Sevgiyle gelen her seye evet de, sevgi mi kaldi? :D inanmiyorum bile :D

  0|0
  0|0
 • teşekkrler :)

  0|0
  0|0
 • Bir anne olarak kariyerle aileyi birlikte taşırken bu kadar başarılı olmayı nasıl başardınız acaba?

  1|0
  0|1
  • Selam
   Hepimizin hayatında farklı farklı rollerimiz var. Rolleri doğru yerde, doğru sahneye koyabiliyorsanız tablo bozulmuyor. Çocuğunuza patron, iş arkadaşınıza anne olmazsanız sorun yok. Elbette zaman zaman karmaşa yaşanıyor ama sevgiyle herşeyi çözebileceğimize inanıyorum.
   Ben anne olmayı çok sevdim, kadın olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

 • Gördüğümüz kadarıyla sizin sektörünüzde çok büyük bir kıskançlık var, acaba oyuncular nasıl başediyor bu kıskançlıkla?

  0|0
  0|1
 • Kızlar Devam
  3
Yükleniyor...