Ailem izin vermiyor, nasıl okuyabilirim?

ailem okumama izin vermiyor, ama ben okumak istiyorum. maddi sebepleri bahane ediyorlar, abim üniversiteye basladı bir sürü masrafı oldu ve yapamadı bıraktı geldi. beni hiç yollamadılar bile bu yüzden. gitsem de yapamazmışım. şimdi çalışıyorum babamın yanında. daha 19 yaşındayım. bana bir yol gösterin kardeşlerim.

Güncellemeler:
arkadaşlar bulunduğum yerde üniversite yok, burs alıp başka yere gitsem yeter mi bilmiyorum, kitaplar, yeme içme, barınma... ve ailem bana düşman olur kesin, işi bırakıp gittim diye. yaz tatilinde bile dönemem buraya. e o zaman da napıcam?

0|0
613

En İyi Erkek Görüşü

• lanet olsun o kafaya... evlendırecekler senı.. belkıde mutsuz olacaksın ayrılamayıp cekeceksın... ayrılırsan ac ve acıkta kalacaksın basın belalardan cıkmayacak,yazıklar olsun bu zıhnıyete..

sıl gıtsın herkesı herseyı... ardınada bakmayacaksın!ıstıyorsan ve azımlıysen kararlı duracaksın sana destek olacak yuzlerce sıvıl toplum orgutu var okursun kurtarırsın kendını boylesı yobaz sıstemden...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• Eğer gönlünde bir bölüm varsa ve yaşadığın yerdeki okulda bu bölüm mevcutsa yaşadığın yerde okuyabilirsin kardeşim...

0|0
    0|0
    • Güncellemeni okudum; eğer bu şartlar altında şehir dışına gidersen sıkıntı olur senin için. O zaman Açıköğretim'den Sosyal Hizmetler diye bir bölüm var, geçen sene açıldı sanırım. Çok güzel bir bölüm. Bu bölümü okuyabilirsin. Ben de bu bölümü düşünüyorum, iş imkanları da geniş...

• sana bı zengın aile ayarlayalım burs al oku taktıgın seye bak.

0|0
    0|0
  • o zaman açık ögretim okuyacaksın. diploması örgün ögretimle aynı geçerlilige sahip kendi memlketinde okuyabilirsin. aileni terketme okul için ben ettim pişmanım. artık okul okumak eskisi kadar da para etmiyor onu da belirtelim. okul okumuş adamlar okummamışlar kadar para kazanamıyor.

0|0
    0|0
    • ben de korkuyorum zaten, devletin verdiği bursa güvenip gidip sersefil olmaktan. tek imkanım o olacak sonucta. ve yazın filan kalacak yerim yok yurtlar kapalıymış. :( ama okula gitmek istyrm :/

• pişman olacaksın sıcak ailen yuvanı teketme

• Devlet baba ne güne duruyor maddi olarak gücünüz yetmiyosa devletten yardım iste çok başarılıysan gir sınavlara burs felan kazan ailene muhtaç kalmassın

0|0
    0|0
  • Hayat senin hayatının kararını kendin ver

0|0
    0|0
    • tamam hayat benim hayatım ve okumak istyrm ama nasıl yapabilirim?

• Açıktan oku ben kamu mezunuyum örgün öğretim. açık ya da örgün hiç farketmiyor. hatta açık öğretim test tekniğine dayandığı için kpssde daha rahat edersin.

0|0
    0|0
    • hangi bölüm tavsiye edersiniz? her bölümde mi arada fark olmuyor

• örgün- açık işe alımda çok fark ediyor ama. Sizinle aynı düşünmüyorum.

• örgün olmama rağmen bizi işe almıyorlarsa sıkıntı bizde değil sistemde fenimum :)genç bir ülkeyiz ve altyapı yok. bende bu sene kpss çalışıyorum devlet memurluğu için.

• ozaman yapıcak bişi yok ailenle oturup güzellikle konuş oldu oldu olmadı can sağlığı ..

0|0
    0|0
  • Ne iş yaptığını da yazsan.

0|0
    0|0
    • babamın yanında çalışıyorum manav dükkanında

• Ne iş yapıyorsun?

0|0
    0|0
  • Burs alabilirsin kanka bana vermişlerdi

0|0
    0|0
  • açık ögretim oku ona masraı var diyemezler.

0|0
    0|0
  • milli eğitim bakanlığına dilekçe ver durumunu belirt;)

0|0
    0|0
    • ne yapacağım peki? ne yazacağım? liseyi bitirdim, üniversiteyle ilgili de meb bana yardımcı olur mu ki? okulda hocalarmla konuştum gecen yıl, sen reşit bir insansın, ailem izin verdi vermedi gönderdi göndermedi diye şikayet falan edemezsin dedi. sen başvursan da, sen kendinden sorumlusun derler dedi

• üni sınavına girip kazandıysan tabiki yardımcı olur maddi yetersizlikten dolayı okuyamadığını belirt yeterli olacaktır;)

Kızlar Ne Diyor 6

• sizin yapacağınız tek şey çok iyi çalışıp iyi bir bölüme hazırlanmak kardeşim. Siz hazırlıklı olun netten takip edin gerekirse tüm konuları. Detaylı anlatımlar var bölüm bölüm. Kazanın öncelikle.

Nerede yaşıyorsunuz ve niçin okumanızı engelliyorlar? Farklı düşünceler mi yanlış yola saparsınız v.s. mi?

0|0
    0|0
  • Şimdi buraya uzun şeyler yazacağım ama sinirlerim bozulacak.

Milli Eğitim'in telefon hattı var 147 sanırım.

Orayla irtibata geç bakalım bir, belki yardımcı olabilirler.

Aileni ikna edebilecek, onları bu saçma fikrinden caydırabilecek birini bul.

Ve sakın böyle engelleniyorsun diye de okumaktan vazgeçme.

Allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0
  • Tek başına burs yetmez. Okuyacağın bölüme bağlı olarak part time çalışabilirsin ama o bile yetmeyebilir. İkinci öğretim bir seçenek. Dersler akşam olduğu için gündüzleri full time çalışırsın. O yüzden önce işi bulman, işe göre okul tercih etmen gerekebilir. Durumun zor hakikaten. Açık öğretimde sağlam bölümler açıldı son senelerde. Aileyle çatışmaktansa açık öğretim de okuyabilirsin.

0|0
    0|0
  • Zor bir durum ailenle konuşabilcek birilerini bul .

0|0
    0|0
  • Durumun zor

Aileni şikayet edebilirsin

0|0
    0|0
  • Şimdi sen okumak istiyorsun evet bu senin doğal hakkın.Gideceksin aileni şikayet ediceksin benim okumama engel oluyorlar diye AMA...

Bu kadar uğraşıp okula gidince yok ayrı eve çıkayım kendi başıma yaşayayım YURT'larda kalmam devlet yardımı almam deyip okulun rehavetine arkadaş ortamlarına takılıp okulunu tam senesinde bitirmezsen.Bütün bu isteklerin anlamı kalmaz..

0|0
    0|0
    • ailemi şikayet etsem bana düşman olurlar. ben çıkar giderim tamam ama sonra aldığım burs yeter mi? 280 tl bildiğim kadarıyla. sonuçta barınma yeme içme ulaşım, zaruri giyim ihtiyaçları... ve araştırdım yaz aylarında yurtlar kapalı oluyor. ben başka yerde kalamam ki, ailemi şikayet etsem veya çekip gitsem, geri gelemem yazın

• Valla o zaman.Akrabalarından birilerini devreye sokacaksın ve Gerikafalıklıkları bırakmalarını söyleyecekler.Böyle okumak isteyen birine bu eziyet yapılmaz bence

Yükleniyor... ;