Kitap okumak mı daha heyecanlı film izlemek mi?

Kitap okumak mı daha heyecanlı
Film izlemek mi?
  • Kitap okumak
    A seç
  • Film izlemek
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|3
158154

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okumak çünkü kitaptaki karakterleri istediğin kişi olarak hayal ediyorsun ve bu da bence çok heyecanlı

0|1
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• İkisi ayrı tat..

1|1
    1|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 157

• Kitap okumak ; eğer hangi tür kitaplardan hoşlandığını biliyorsan ve farkındaysan gerisi hayal gücüne kalıyor tamamen filmde hayal gücünü kullanamıyorsunuz çünkü orada armutu elma olarak gösteriyorlarsa öyle görüyorsun ama kitapta armutu elma olarak yazıyorlarsa orada o nesneyi nasıl görmek istediğin tamamen sana kalmış oluyor sınırsız

0|3
    0|0
  • Film izlemek heyecanlıdır tabi ki ama kitap okumak daha heyecanlıdır. Çünkü kitapta buz dağının tamamı ele alınırken, filmde -mecburi olarak- sadece görünen kısmı ele alınır. Kitaplardan uyarlanan filmler de buna en güzel örnektir.

0|2
    0|0
  • Kitap tabikide. Kitaplar benim hayatım , dert ortağım , sırdaşım, kaçtığım yer ve hayallerimi yaşattığım dünya. Hatta kendimi içine yerleştirdiğim hayali hayatım 😊

1|2
    0|0
  • Kitap tabiki okurken kendi zihninde kurdugun karakterler vs bana daha cok heyecan verio. okumaya basladgm andan bitisine kadar film izlems gibi oluyorum zaten ayrica kitaptsn sonra film ozet gibi geliyo bana kitap daha ayrintili anlattigi icin.

1|1
    0|0
  • Ben böyle sorular almak istemiyorum ne yapmam lazım bildirimleri kapadım ama

0|1
    1|0
  • Bir kitabın filmiyse kitabı okumak daha heyecanlı ve daha eğlenceli. Ama genel olarak film izlemek daha güzel bir aktivite

1|1
    0|0
  • Kitap tabi ki , filmde karakterler ve mekanlar hazır veriliyor, kitapta ise karakterleri ve mekanları sen hayal ediyorsun.

1|1
    0|0
  • Kitap okumak tabi ki de. Cunku kitap okuyunca olaylari falan hepsini beyninde canlandiriyorsun. Ve hayel gucun inanilmaz derece gelisiyor. ama filim izlerken beynim donuyor resmen

1|1
    0|0
  • Benm icin film daha heycan katıyor çunki yorulmuyorsun goruyosunda ama kitap okumayida severim ama heycan fazla katmaz hani oku oku gözünde canlandirman gerekiyor ki rahatça anlayasin ne bilm

0|1
    0|0
  • Değişiyor aslında. İkisinin de yeri ayrı. Ama genellikle kitaplarını tercih ediyorum uyarlama filmlerde.

0|1
    0|0
  • Sürükleyiciliğine bağlı. Sürükleyici bir kitap sıkıcı bir filmden sürükleyici bir film ise sıkıcı bir kitaptan daha heyecan veriri

2|1
    0|0
  • İkiside ayrı heyecanlı. Filmdeki heyecan kitapta olmuyor, kitaptaki de filmde olmuyor.

1|1
    0|0
  • kitap tabiki. kendimle baş başa kalabildiğim en güzel anlardan biri.

1|2
    0|0
  • Her ikisi de başka insanların gözünden olayları yorumlamak, başka insanların dünyalarını farklı yollardan görmek olduğu için ikisi de ayrı güzel deyip politik cevapla ve hiçbir zevkten vazgeçememe şımarıklığıyla 2 evetle uğurluyorum:)

0|1
    0|0
  • Kitap okumak daha keyifli ama film izlemek daha heyecanlı

0|1
    0|0
  • Kitap daha iyi ama film de bazen iyi oluyo ya moduna göre değişir işte

0|1
    1|0
  • Kesinlikle kitap. Filmde heyecanlansan heyecanlansan en fazla 3 saat ki o da nadir. Kitapta bir sayfa daha, hadi bir daha derken sabah oluyor.

0|1
    0|0
  • Okuduğum türde kitaplar filmlerden kat kat heyecanlı. Zaten 20 filmden ancak 1 tanesi heyecanlandırıyor artık

0|1
    0|0
  • Kitaplar daha kaliteli ve duyguyu daha çok yansıtıyor. Kitabı filme tercih ederim.

1|1
    0|0
  • genel olarak film izlemek ama çok etkileyici bir kitap okuduğumda inanın bana etkisinden 2 hafta çıkamıyorum

0|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    137

Erkekler Ne Diyor 153

• doyuruculuk anlamında kitap ama heyecan istiyorsan, film..

2|2
    0|0
  • kitabın tadı hiçbirşeyde yok ama beni saran kitap az olduğu için filmleri tercih ediyorum

0|0
    0|0
  • Senaryolarda kitaplardan alındığı için her ne kadar filmlerde ince detaylara yer verilmemiş olsa bile ikisi diyorum ama ikisi Demiş olabilirim Kitabı'n daha ağır bir sevgi ile beynime ya da hisleri bastırdığını olgunlaştırdığını algıları açtığını bilinçli bir hale getirdiğini söylemeden edemiyeceğim.

0|1
    0|0
  • Kitap okumak tek geçerim bro o kitabı okurken ulan ne olucak acaba diyip diğer sayfadan devam edersen anlamazsın ama film izlerken adam ölücekmi diye düşünmez ileri sarar anlarsın ama kitap kelime kelime sürüklenme👍🏻

0|0
    0|0
  • Her gün kitap okuyan biri olarak, filmler genel olarak daha heyecanlı okuduğum bazı kitaplar var onlarda müthiş heyecan veriyor, ama şimdi yapmayın arkadaşlar burada çoğu kişi kitap demiş ön yargılı davranmak istemiyorum, ama bence çoğu kişi hava olsun diye kitap dedi. :D

0|0
    0|0
  • Hafızamın derinliklerinde "kitap" diye bir kelime var, nerden geliyor bilmiyorum, demek ki eskiden kitap diye bir şey vardı, kitap okuyorduk galiba, çünkü saat korkunç korkunç sesler çıkararak tiktaklıyordu ve yağmur kulakları sağır edercesine gürültülü yağıyordu, kitap okumak çok mantıklıydı, içinde kocaman kocaman sözler vardı, içinde analog bir dünyanın bahçesi vardı..

0|0
    0|0
  • Her türlü filim ışıkları kapatıp iziyoruz ne güzel kitap ne be
    Kim kitaba para veriyor mk
    Geçen bir kitap alacaktım 40 tlydi etiket fiyatı mı neymiş nerden çıkarayım o kadar parayı evde iki tane film izledim ohhh

0|1
    0|0
  • Filmlerde sahnenmiş olayları izlersin ama kitab okumak hayallerde sahne yaratmaktır bu ufkunuz genişletir ayrıca hayal ederek okduğun kitablar hayal kurmanı ve renkli dünyanın canladırmasında daha da heycan katıyor diyorum.

0|0
    0|0
  • Filme oy verdim. Aslında ikisi de heyecanlandırır. Ama kitap okumak daha çok heyecanlandırıyor. Okuduklarım kafamda canlandıkça, sonrasını hep merak ediyorum.

0|0
    0|0
  • Günümüzde kitaplardan filmlere uyarlanan bir çok film olmakla beraber bir çoğu kitaplardaki heyecanı aktaramamakta çünkü kitaplarda karakterler daha etkili bir şekilde zihinde canlanıyor fakat sinema filmi için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

0|0
    0|0
  • Kitap okumak ama kitaba göre değişir bknz Ted deeker ve harlen coben veyada tarih kitaplarının yerini hiç bir film tutamaz
    Yazar dostevesk ise iş iyice kitapların karına döner..

0|0
    0|0
  • Sağlam bir kitapsa en kral filme. 10 çeker... 😂 😂

0|1
    0|0
  • yerine değişir, en temizi önce filmi izleyip, detaylar için kitabı okumak, mesela buz ve ateşin serisi kiptalarını dizi izledikten sonra okumak çok güzel bir deneyim, tüm karakterler gözünde canlanıyor.

0|0
    0|0
  • ikiside heyecanlı ama en son dün kitabin sonunda kahramanların hepsi ölünce içime bir burukluk çöktü kitap diyorum. ama aynı burukluğu yaşatan dizilerde var.

0|1
    0|0
  • kitap okumanin daha heycanli olabilicegini tahmin ediyorum ama okumadigim icin flim dedim

0|1
    0|0
  • konusuna göre değişir.. ilgi duyduğun bir konuyu kitapta bulursan kitap, flimde bulursan film daha heyecanlı..

0|1
    0|0
  • neden birini seçmek zorundayız ki altyazılı filmlerde kitap gibidir bence yani 2 si birden diyorum altyazılı film (kitaplı film) :D

0|0
    0|0
  • Bu ikilemeyi aynı çatı altına koymak birazzz... Kitab bambaşka bir dünya ve hayallerimiz için bir velinimet.. Film ise sevdiklerimiz ile izlemek vazgeçilmez bir heyecan...

0|0
    0|0
  • Kitabını okumak her zaman daha iyidir filmi eleştirmek adına büyük farklar yakalanabiliyor.. ortamlar da film hakkında konu açıldığında filmdeki detayları çok güzel ifade edebiliyor insan.. karşınızdaki insana farklı biri izlenimi veriyorsunuz bence mükemmel bu şekilde çok kişiyle tanışmışlığım var çok bilmeleri susturdugum oldu az bildiğini sananlarınsa aslında çok bildiğini.. böyle böyle güzel şeyler de yaşattı kitabını okumak.. kitap okumak iyidir he kitap birşey katar her kitap eğitiminde siz o eski siz degilsinizdir.. Okuyun 🙂

0|0
    0|0
  • Senede yaklasık 50 kitap okurum ama heycan konusunu işliyorsak tabiki film 😄 batman vs supermeni kitaptan oku bakalım ne kadar zevk veriyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    133
Yükleniyor...