90'lı Yıllarda Dans Etmekten Dalağımıza Beyaz Bayrak Çektiren Disco Müzikleri

90'lı yılların disco müziğinin, günümüz elektronik-pop müziğinin oluşumuna sağladığı katkı büyüktür. O yıllara tanık olanlar bilir ki gece dans etmenin büyüsü başkadır.

Hepimizin yüreğine kazınmış, hala duyduğumuzda gizliden dans ettiğimiz o disco şarkıları :

Gala - Freed from desire


Bir şampuan -yanılmıyorsam- Blendax reklamında duyup, hepimizin ilgisini çeken bir şarkıydı. Şarkıya yurdumuzun engin İngilizce bilgisine sahip insanı sadece na na na kısmında eşlik eder/ederdi.

Thalia - A mor ala Mexicana


Şarkının birden fazla versiyonu olsa da, asıl çıkışını bu versiyonuyla yakalamıştı. O zamanlar gençlik dizilerinde arka planda sık sık duyduğumuz bir müzikti.

Blade - Film müziği


Kesinlikle efsane disco müziklerinden biridir. Ki çoğu türk şarkıcı günümüzde dahi bu filmin müziğinin samplelarını kullanmaktadır. Decon Frost isimli ultra yakışıklı vampir için izlediğim filmin, ultra güzel müziğidir.

Culture Beat - Mr Vain


Bu şarkı arabada hala mükemmel giden şarkılardan biridir. Bitmiş pili şarj edecek derecede yüksek bir enerjiye sahip olan bu şarkının çıkış yılı 1996'dır.

Lou Bega - Mambo no 5


Pitbull yokken bu adam vardı arkadaşlar. Bu müziği de adım gibi eminim ki hepiniz duymuşsunuzdur. Bana daha çok eskiden magazin programlarında, şık-rüküş seçilirken çalan müziği anımsatıyor.

Mr President - Coco Jambo


Bir şarkıyı herkes mi sever? Bu şarkıyı henüz sevmeyen tek bir insan bile bulamadım. Türk dizilerinde çok sık duyulduğu için bazıları bunu bediş müziği olarak adlandırırdı. Bana kalırsa disco müziğinden çok farklı, fresh bir havası olan müziği o yıllarda çok farklı algıladığımız zamanlar da oldu!

Los del Rio - La Macerana


97 yılında bomba etkisi yaratan herkesin ilginç bir şekilde ezberlediği tek dans! Kareografi kimin aklına geldiyse tebrik ettirir cinsten. Neyse, devam edelim...

Mortal Combat - Film müziği


O yılların film müzikleri de başka oluyordu dedirten türde bir techno müzik örneği. Benim aklımda el kollarını savaşarmış gibi dans ettiren, bol joleli abilerin ilginç dansı kaldı. Dövüş filmleri pek bir modaydı, şimdinin saraylı dizileri gibi düşünün.

Vanilla Ice - Ice ice baby


ABD müzik listelerinde bir numaraya yükselen ilk hip hop şarkısı olma özelliğini taşıyan bu şarkının cover ve remixli yeni versiyonları da günümüzde yeniden popüler olmuştur. Ama dımtıslı olunca fena oynatıyor.

Mousse T - Horny


Şu müzik disco müziklerinin en iyileri arasında ilk 5'e kesinlikle oynar. Yine herkesin bildiği ama adını Honey, money diye aratarak bulamadığı bir şarkıdır.

666 - Alarma


Disco müzikleri bencemi kral bir şarkıyla kapatmazsam olmazdı. Böyle bir müzik bir daha olmadı, olamadı... Ancak o klibi o yıllarda izlememiştim. Kesinlikle izlenmeye değer, çok farklı bir klip olmuş. Müzikle çok uyumsuz ancak harika bir oranı var.

Bol danslı günler.


0|2
13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • Çok beğendim canım

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • hiç dans etmedim hayatımda :D

  1|0
  0|0
 • Elinize sağlık çok güzel olmuş

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...