1 ay

KizlarSoruyor'da 90'lar Partisi: Her Burcun 90'lar Şarkısı ile Geçmişe Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?

Nereden başlasam nasıl anlatsam KScanlar. :) 93 doğumlu biri olarak son anlarına tanıklık ettiğim ve daha yaşlı olmayı göze alıp 'erken doğmuş' olmayı tutkuyla istediğim yıllar. Sanırım birçok KScanın da hafızalarında güzel izler bırakan o unutulmaz yıllar. Yani 'Sokakta top oynayan' son çocukların dönemi.

Ben de bugün ilgi alanım olan astrolojiye o dönem üzerinden şöyle nostaljik bir geçiş yapıp her burcun 90'lar şarkısını seçtim. Seçerken de adeta çocukluğuma gittim.

Bugün KizlarSoruyor'da hem şarkılarıyla o unutulmaz dönemi yaşayacağız, hem de sizin burcunuzun 90'lar şarkısı hangisiymiş ona bakacağız.

KizlarSoruyor'da 90'lar Partisi: Her Burcun 90'lar Şarkısı ile Geçmişe Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?

Pazar banyoları, akşam ezanı okunmadan evde olma geleneği ve okul tatilinin son gününde 'Şahane Pazar'ı izlerken annemizin önlüğümüzü ütülemesinin verdiği garip duygu. İnsan anlatırken biler gözleri doluyorken bir de hangi 90'lar şarkısı senin burcun için gelecek merakı eklenmesi;

Velhasıl kelam uzun lafın kısası 90'lar işte. :)

Başlayalım :)

● Koç Burcu

90'lar başlı başına Hakan Peker'in dönemi desem abartmış olmam. Birden fazla şarkısıyla o yıllarda zirveye oturan Peker'in o dönem hit olmuş birçok şarkısı arasından bunu seçtim. Futbol maçlarında marş olan şarkısı da o dönemde tanınmıştı.

Hakan Peker & Ateşini Yolla Bana - 1994

Bulunduğu grup gibi adeta 'Ateş gibi' olan Koç burcu insanı sevgisini de, öfkesini de tutkuyla yaşar. Özellikle öfkelen dimi önünde dağ olsa durmaz. O birkaç dakikayı atlatırsa da saman alevi gibi siniri geçer. Astrolojinin ilk burcuna bu şarkıyı çok yakıştırdım.

Ateş burcum benim. Koç gibidir onlar koç. .)

● Boğa Burcu

Hani bir dönem görülüp kaybolan şarkıcılar vardır ya, işte onlardan biri olan Sibel Bilgiç de tek bir şarkı söyledi ve aşk acısı çekip unutamayanların, alışamayanların hit şarkısıyla o yıllara damga vurdu.

Sibel Bilgiç & Alışamadım - 1996

Derin insanların burcu olan Boğa insanı aşk acısını kolay atlatamaz. Alışkanlıklarından ve sevdiklerinden çok zor vazgeçer. Alışamayanların burcudur yani.

Kendi Boğa, kalbi kedi. :)

● İkizler Burcu

Tayfun & Hadi Yine İyisin - 1991

Konu ne zaman astrolojiye gelse ve İkizler burcu dense herkeste gizli bir serzeniş olup uğultu şeklinde bulunulan mekana karışır adeta. Ayıp olmasın onlara da ama İkizler kadını hadi neyse de erkekleri çapkın olurlar. Aynı anda birkaç, hatta üç dört, ya da beş altı mı demeliyim. :) Tabiri caizse idare ederler. Ama onlarda şeytan tüyü vardır ve her tür vakadan bir şekilde sıyrılıp yine sevilen olmayı başarırlar. 90'ların efsane şarkısı da tam onlara uygun. Çünkü onlara söylenecek yegane söz. 'Hadi yine iyisin' :)

'Sen işini bilirsin bilirsin' ... şarkının devamı. :)

● Yengeç Burcu

90'lar gerçek aşkların olduğu ve gerçek aşk acılarının çekildiği, ayrılık acısının yaşandığı yıllar olmuş aynı zamanda. Radyodan onun için yapılan istekler ve gizli gizli dökülen göz yaşları. İşte tam da bu aşk acısı çekenlerin radyolardan istek yaptığı şarkı var sırada. Ferda Anıl Yarkın 'Üzülme, seni ağlarken görmek zordur gönlüme, üzülme aşığım, seviyorum ben de..' diyerek kim bilir şu an hangi hayat rüzgarının savurduğu kalplerde yara açtı. İz bıraktı. Kim bilir.

Ferda Anıl Yarkın & Üzülme - 1993

Duygu dendi mi onlar akla gelir. Astrolojinin en duygusal ve duygularını en içten yaşayan burcu Yengeçlere de insanın ciğerini söken bu şarkı yakışırdı.

Güzel kalpli Yengeçler, siz üzülmeyin olur mu?

● Aslan Burcu

Artık aşk acısın zirve yaptığı, adeta oradan oraya savrulunan yıllarda arabanın içinde, belki bir içecek ile efkar üstüne efkar bindirilen, söylenemeyen duyguların feryadı niteliğinde bir şarkı var sırada. Hakan Peker'in abisi olarak bilinen ancak 90'lardan sona kayıplara karışan Zafer Peker bu şarkısıyla derinden bir 'Oooff ' çektirdi o dönemde.

'Diyemedim, diyemedim, diyemedim, gururum engel oldu, gitme kal diyemem...' var mı ötesi :)

Zafer Peker & Diyemedim - 1993

Aslan burcu 12 burç arasında egosu yüksek diye bilinen, ancak onların sadece güvendiği ve çok sevdiği insanlara gerçek kimliklerini açıkça beyan ettiği bir burçtur. Sadakat ve güven onlar için her şeydir. Gururları her daim önde gelir. Hal böyle olunca gururundan 'burnu düşse eğilip almayacak' olan Aslan burcu insanına 'Gururum engel oldu, gitme kal diyemedim.. ' diyen Zafer Peker damar pop şarkısı yaraşırdı.

Yakışır Aslan :)

● Başak Burcu

Yıldız Tilbe'siz doksanlar pop dönemi soğansız menemen, simitsiz çaya benzer adeta. O kadar olmazsa olmazıdır yani. Sezen Aksu onu ilk keşfettikten sonra o yanık sesiyle, bağıra çağıra, isyan ede ede ve adeta bir tokat gibi kalbe vura vura söylediği 'Delikanlım' şarkısını kim unutabilir ki. Canlı canlı enstrümansız söylediği bu videoyu özellikle seçtim. Dinleyip topluca intihar edelim KScanlar. :)

Yıldız Tilbe & Delikanlım - 1994

Başak burcu gibi nahif, hassas ve özel, bence kusursuz bir burca özel bir kadın ve özel bir şarkı yakışırdı.

'Hafife alma, aşk vurur insana, bu kadar kolay sanma, Delikanlım..' İyi misiniz Başaklar. :)

● Terazi Burcu

Ahh Haluk Levent. Kendisini çok seviyorum. Hem şarkılarını, hem duruşunu, kişiliğini ve hem de kibirden, sanatçı egosundan uzak oluşunu çoook ama çok seviyorum. Konu 90'lar olunca bu şarkıyı es geçmek olamazdı. Özel bir sanatçı Haluk Levent. Tıpkı bu şarkıyı onlar için seçtiğim Terazi burcu insanı gibi. :)

Haluk Levent & Yollarda Bulurum Seni - 1994

Girdiği her ortama ayak uydurmayı başaran Terazi burcu insanının bünyesinde doğuştan var olan büyülü havası, kültüre, sanata ve hayatın tüm güzelliklerine olan tutkusu Haluk Levent dedirtti. Çok da iyi oldu bence. :)

● Akrep Burcu

Uzun saçlı marjinal adam, İzel-Çelik-Ercan üçlüsünün efsane ismi Çelik'siz 90'lar eksik kalacaktı. Bu şarkıyı burçtan önce seçtim ve ilk kez bir burca şarkı değil, şarkıya burç seçtim. Ve hangi burç olduğu bulmakta hiiiç ama hiç zorlanmadım. :)

Çelik & Ateşteyim - 1994

Nasıl söylesem, eee, kem ve küm. Akrep işte anlayın. :) Kin tutan ve kendine yapılan kötülüğü de iyiliği de unutmayan, aynı zamanda çok da eğlenceli insanlar olarak bilinen Akrep burcu insanı - Çelik - Ateşteyim. Gerisi beni aşıyor. :) Ahh Akrep ah. Anladın sen mevzuyu. :)

● Yay Burcu

Şu günlerde Murat Boz ne ise, o yıllarda da Ali Güven denen bir gerçek vardı. Yakışıklılığıyla şu anın muhtemelen anneleri, o dönemin genç kızlarının kalbini çalmayı başarmış olan Ali Güven 'Yolcu' adlı şarkısıyla çok ses getiren şarkıcılardan biriydi. Ancak şimdi ortalarda görünmüyor.

Ali Güven & Yolcu - 1997

Sadece 90'da kalan ve anılarımız orta yerinde duran bir isim ve 'Ardına bakma yolcu, gece almaya geldi seni benden. Beni bir daha sorma yolcu, arama gittiğin yerden..' dediği şarkısını en çok seyahat etmeyi seven, arkadaş grubunun aranılan ismi, gel denilince her türlü aktivasyona balıklama atlayan Yay burcuna seçtim.

Ee sonuçta o yapı itibariyle her daim 'Yolcu' :)

● Oğlak Burcu

Fazlaca mütevazı olduğundan mıdır nedir. Serdar Ortaç'ın aslında ne kadar iyi bir müzisyen, besteci olduğu göz ardı edilir. O yıllara gerçek anlamda bomba gibi düşen Ortaç adeta yeri yerinden oynattı. Birçok şarkısı var o yıllara ait amma ve lakin Oğlak burcunun o deriiin iç dünyasına ancak Yaz Yağmuru'nun verdiği duygu sağanağı yakışırdı..

Serdar Ortaç & Yaz Yağmuru - 1996

12 burç içinde en ağır, en kendine has ve en sağlam burcudur onlar. Sevdi mi tam seven, sildi mi tam silen, aile değerlerini ve huzuru her şeyin önüne koyan, duygu insanı Oğlak burcuna harika bir Serdar Ortaç bestesi yakışırdı. Şu gün bile dinlenen, artık klasikleşen bir aşk şarkısına hoş geldin Oğlak'cım. :)

● Kova Burcu

Dahilerin burcunda sıra. Teknolojiye, yeniliklere ve farklı olan her şeye aşık bir burç. Arkadaş canlısı, yaratıcı ve asla olağanın değil, olağan dışının insanı olan Kova burcu için iletişim olmazsa olmazıdır. Her yerde ve her ortamda insanlarla iletişim halinde olmak ister. Hal böyle olunca şimdilerde müzik yapmayan ancak 90'larda fırtına gibi esen Oya-Bora ikilisinin o eşsiz şarkısını seçtim.

Oya - Bora & Ara Beni - 1992

Heyy Kova. 'Ara beni.. ' :)

● Balık Burcu

Sene 1998. 90'ların en şaşalı günlerinde anaokuluna giderken müsamere şarkımızdı. Dans etmeyi çok seven ve yeteneği olan biri olarak tombul yanaklı, saçı kurdeleli tatlı mı tatlı, şirin bir kız çocuğu olarak Mustafa Sandal'ın 'Aya benzer' şarkısın o efsane dansını yapmaya çalışmışlığım var. Halen de unutmadım. Elimi kalbime götürüp yuvarlak çiziyorum. 'Aya benzeeer yüreğim..' Sahiden de Balık burçlarının yüreği aya benzer. :)

Mustafa Sandal & Aya Benzer - 1998

Ve geldim son burca ve aynı zamanda kendi burcum olan Balık burcuna. Hani nasıl diyeyim. Burcum diye söylemiyorum iyi insanlarızdır. Biraz denge sorunumuz vardır. Kabul. Ancak bu çok duygusal ve kırılgan olmamızla alakalı duygu gelgitleri. Hani siz ona dengesiz dersiniz, biz duygusal gelgitler deriz. :) Az önce de yazdım. 'Yüreğimiz aya benzer..' var mı ötesi :)

Kategori dışı;

İzel ve Çelik ve Ercan :)

Son olarak kategori dışında bir şarkıyla Bence'mi bitirmek istedim. Belki de 90'larda pop furyası onlarla başladı. İki tane delikanlı, bir tane masum bir genç kız. İzel - Çelik - Ercan şimdilerde olgunluklarının zirvesinde yaşayan üç ayrı müzisyen iken o dönem fırtına gibi esiyordu. Hareketli, eğlenceli bir şeyler olduğu zaman söylenen 'Eller havaya' tabiri onlarla doğmuş olabilir. Bu şarkıyla beraber söylenir olması o sebeptendir...

KizlarSoruyor'da 90'lar Partisi: Her Burcun 90'lar Şarkısı ile Geçmişe Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?

Sobaların üstünde kestane pişirilen, ekmek kızartılan, tavana vuran sobanın ışığında hayaller kurulan, sokakta oyun oynanan, halen Trt 2'de ressam Bob'un 'şuraya bir yerlere yeşil güzel ağaçlar çizeim..' dediği ve şu anda hayatta olmayan birçok sevdiğimizin hala yaşıyor olduğu yıllardı o yıllar. Bana 90'lar demeyin derdim hep. Çünkü o zaman babam hayattaydı. Belki de o yılları güzel ve anlamlı yapan da oydu. Halen sevdiklerimizin hayatta yanı başımızda olmasıydı.. Kim bilir.. :(

Bana eski günler lazım.. Bir de şimdiki aklım..

Sevgiyle..

KizlarSoruyor'da 90'lar Partisi: Her Burcun 90'lar Şarkısı ile Geçmişe Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?
KizlarSoruyor'da 90'lar Partisi: Her Burcun 90'lar Şarkısı ile Geçmişe Yolculuk Yapmaya Ne Dersiniz?
30
15
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşleri

 • _kuraBiye_

  Ya nasil güzel bir paylasim olmus. Sabah sabah tebessüm ettirdi. Sadece o yıllarda koyu bir DEMET SAGIROGLU ve SUAT SUNA hayraniydim. Kesinlikle listeye alinmalilardi.

  Görüş hala geçerli mi?
  • Funda_a

   Beğenmene sevindim. Çok teşekkür ediyorum. 😊🙏 Daha çok 90'lar şarkısı var ancak burçlara uyarladığım için seçici olmak zorundaydım. Sevgiler.🌸

 • __AnKaKuŞu__

  Çok severek dinlerdim. Yay burcuna da yakışmış gerçekten.90 lar ayrı güzeldi ve ben büyük bir zevkle hâla hepsini dinliyorum.
  Teşekkürler emeğine sağlık 🌸

  Görüş hala geçerli mi?
  • Funda_a

   Rica ederim beğenmene sevindim. 😊🌸❤

En İyi Erkek Görüşleri

 • emrederedevil

  Hepsiyle anılarımı tazelediniz. inanın gözlerim nemlenmese de içimde bir sızı oluştu. 90 lar
  o zaman aşk bir başkaydı be.
  klavyene ellerine ve yüreğine sağlık can.

  Görüş hala geçerli mi?
  • Funda_a

   Çok teşekkür ediyorum. Bende yazarken aynı duyguları yaşadım..😊🙏🌸

  • Böyle bir duyguyu bize tekrardan yaşattığınız için asıl biz teşekkür ederiz can.

 • Tekelioğlu

  Yollarda bulurum tam yaya göre aslında terazi pek olmamış biraz daha düzenlesen çok daha güzel olabilirdi. Yine de beğendim eline sağlık

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1328
 • Chaleur

  Ama oldu mu simdi?
  Hey gidi 90'lar, oyle ozledim ki o yillari. Herseyi...
  Harika bir parca derlemesi olmus. Elinize saglik 🤞

  • Funda_a

   Çok teşekkür ederim. Yazarken çok keyif saldım. Beğenmene çok sevindim. :)

 • Ay'a benzer hakikaten de yüreğim😃 güzel olmuş emeğine sağlık 😊

  • Funda_a

   Sende Balık sın anlaşılan. Hakikaten aya benzer yüreğimiz. :)

  • Evet ben de balık burcuyum 😃

 • KaraGözlümm

  Baa yyyıııll dııımmm harika olmuş.. galiba şimdiye dek gördüğüm/okuduğum en iyi bence 🦁😎😎😊👍👍👏👏

  • Funda_a

   Çok teşekkür ederim. Bunları duymak çok mutlu etti beni. Yazarken aynı keyfi aldım bende.. 🙏😊🌸💖

  • Böyle güzel bir paylaşım yaptığın için ben teşekkür ederim umarım bu tarz paylaşımlar gelir daha 😊😊😊😊😊🌺🌺

 • Soulfly_34

  Güzel bir paylaşım bizi geçmise gotürdü.
  Demek Zafer Peker🦁

 • Aynen bunu dinlemistim tam isabet sevdigim insan evlenme hayalini kurdugum insan arkadasimla nikah masasina oturup evlenmislerdi nerden aklima 😟

 • Yaaa süper olmuş boğa.. 😍😍 bu şarkıyı çok severim

  • Funda_a

   Beğenmene sevindim..😊

 • narçiçeği_18

  Ne güzeldi 90lar. Anlatılmaz yaşanır. Çelik ne komik oynuyor klibinde.:) Tam o yılların tarzı. Burcuma uymasa da Oya Bora tam benlik!

 • barraquda

  94 lu yillar turk popunun zirvesi olan yillardi.. benim gibi full yabanci muzik dinleyen birinin bile dinledigi turkce sarkilar olmustu..

 • Damlakatre

  ikizler tatlı dillidir.. o da olmasa zaten tam biteriz... şarkıda tam uymuş hani.. :D :D

 • MoRTeamRFB

  Ahh ahh nerede o 90lar:) koc burcu olarak sana katıldım :) ellerine sağlık çok güzel olmuş :)

 • çikolata_kahvesi

  akrep burcu olanlardanım, parçayı şimdi dinliyorum :)

 • kilombolukardeş

  rahmetli bob ross, huzur içinde uyusun , boşuna dememişler erkek adam ya sirozdan ya kanserden ölür diye :(

 • AyseErdem

  Vallahi emegine saglik arada hatirlatmak gerekiyor 90'lari

 • Rüzgar032032

  Diyemedim diyemedim diyemezdim 😀😀😀 bizde 88 li olarak sevdik bu şarkıları tabi çocuktuk eline sağlık 😉

 • Yi-git

  Koç burcuyum ama Haluk Levent alayim seceneklerden.

 • TheExodia

  91 li olarak bu şarkıyı hiç duymadım fkdkd kız hepsi senin mi dinlerdim 94 de Çıktı oda fmdkkdksş

 • scorpion026

  koç burcuyum ateşini yolla bir efsanydi hala severek dinlerim liste yapsam şimdiki şarkılar geçer

 • Ne kadar güzel bir bence. Icimizi isittin :)

  • Funda_a

   Çok teşekkür ediyorum.. İyi pazarlar bu arada...😊☀☕🌸

  • Ne demek... iyi geceler size de.. 😊⚘🌛

 • karsiyakaliali

  Güzel bir paylaşım olmuş.

 • superpsikolog

  0 lara güzel bir gezi oldu. Teşekkür ederim.

 • 09Daniel

  Güzel bir paylasim olmuş, emeginize sağlik...

 • ThorunElliTonu

  Yollavda buluvum seni😂
  Eline sağlık.

 • burak_gunes

  Kivurcik sacli adaami ne izlerdik trt de

 • Bazıları efsane bazıları kestane 🤔

 • Serdar Ortaç severim.

 • Haluk Levent 💘

 • pembeciwciw

  Cok eglenceli bir bence olmus emegine saglik

 • Üzülmemek elde değil ki 😁

  Emeğine sağlık 👍🏼

 • lenii

  unutmasam da yarın bunları dinlesem

  emeğe saygı

 • bnnnm

  Güzelmiş

 • 90lar harikaydı gerçekten

 • Ceylan236

  Yaz yağmuru şarkısını severim.

 • qdilanurx

  Oğlak güzel sevdim xkcmxmmf

 • asilya_

  Çok güzel bir paylaşım emeğine sağlık

 • Nemecsek

  Guzel olmus. emegine saglik

 • suomızm

  Aya benzer öylemi.. Peki.

 • Ultrasonreyz

  Yıldız Tilbe Delikanlım güzel bir şarkı.

 • Hlxhlxlhxlux

  Hey! arıyorum😀

 • Realescobar

  Bonus amca

 • cenk38

  Güzel bir paylaşım olmuş

 • Gizli Üye

  Bir sıkımlik aşkımız da bitti/ateşteyim ben eteşte. Tam benlikmis ha😅

Yükleniyor...