Muhtemel Geleceği Anlatan Dizi %3

Yeni başlayan bu dizi dünyanın muhtemel geleceğini anlatıyor bence. Konu ise şu şekilde işleniyor. Dünya ikiye ayrılmış. Bir taraf aç bir taraf tok. Bir taraf sefalet içinde yaşarken bir taraf zenginlik içinde yaşıyor. Belli bir yaşa gelen herkes bir sınava sokuluyor ve bu sınavda başarılı olan yüzde üçlük kesim ise zenginlerin olduğu bölüme gidebiliyor. Dizi de bu sınav ve bu sınav aşamasında olanları konu alıyor.

Bugün dünyaya baktığınızda aslında karşınızda çokta farklı bir manzara yok Yalnızca zengin ile fakir arasındaki fark o derece açılmadı ancak her geçen gün açılıyor. Bir taraf gün geçtikçe zenginleşirken bir taraf gün geçtikçe fakirleşiyor. Şu an üretim yapmak için hizmet için insanlara ihtiyaç var peki ihtiyaç kalmadığında. Teknolojinin gelişmesi ile pek çok meslek yok oluyor ya da yok olmaya aday oluyor. Ancak her geçen gün insana olan ihtiyaç azalıyor. İnsanlara ihtiyaç kalmadığında ise kimse ham madde kaynaklarını ve zenginliğini paylaşmak istemeyecektir.

Ancak teknolojik gelişimin devam etmesi için zeki olan insanları toplamak şart tabii ki. Aslında bu sınav da biraz günümüzde ki sınavlara benziyor bir sınav tüm hayatınızı değiştiriyor. Gelecekte de neden aynısı olmasın. Ancak kazanabilecek insan sayısı daha az olacaktır çünkü daha az insana ihtiyaç olacaktır. İşsizliklerin bir sebebi de artık yeteri kadar iş olmaması değil mi zaten?

Ben bu geleceğe aslında sandığımızdan daha yakın olduğumuzu düşünüyorum yalnızca ülkeler gibi bir ayrım olacağını düşünüyorum ki ve sanırım biz zengin tarafın içinde yer alamayız. Daha yalnızca bir bölümü var zaten izlemenizi tavsiye ederim.0|0
11
Wimpy KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

  • Emeğine sağlık canım

    0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

  • Günümüz ile aynı bir farkı yok. Yani diziyi takip etmek gereksiz.

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;