Hiç Korsan Metal Dinlediniz mi?

Merhaba bu bencemde size yeni keşfettiğim ilginç bir metal grubundan bahsedeceğim, iyi okumalar.

Korsan metal nedir?

Dediğinizi duyar gibiyim :D Korsan metal, folk metalin bir alt türü olarak kabul ediliyor. Birkaç metal türünün karışımı kendisi. Bu türler power metal, folk metal, heavy metal. Bu üç türden de kısaca bahsedeyim sizlere.

Power metal, fantastik olgular barındıran, mistik bir havası olan, orta çağ veya fantastik evrenleri konu alan metal türüdür. Daha çok hıza ve melodik olmaya önem verilir.

Folk metal, halk müziğiyle metal müziğin birleşimiyle oluşur. İçinde değişik çalgılar bulunması muhtemeldir. Normalde alıştığımız gitar, bas gitar, bateri dışında keman, gayda, flüt, zil vs. bir sürü değişik çalgı bulunur ve melodiktir.

Heavy metal ise vurdulu kırdılı hırçın bir müziktir. Gaza getirir. Metalin çıkış noktası heavy metaldir, en bilindik gruplar da heavy metal ve thrash metal gruplarıdır.

Peki Alestorm?

Alestorm dediğim gibi bu metal türlerinin karışımı bir müzik yapıyor ve kendilerine Pirate Metal yani korsan metal diyorlar. Müzik neşeli ve aklınıza daha çok karayiplerde bir korsan gemisini getirecek, yerli esintiler barındıran bir müzik. Sözleri ise korsanca sözler :D Korsancadan kastım yo-ho-ho diye nidalar veya biradan, romdan bahsetmeler. Gemilerden, denizden, yağmalamaktan bahsetmeler vs.

Grup Üyeleri

Grup 2004 yılında kuruldu. Üyeleri ise şöyle

Christopher Bowes - Vokal ve keytar

Gareth Murdoc - Geri vokal ve bas gitar

Peter Alcorn - Bateri

Elliot Vernon - Klavye

Mate Bodor - Gitar

Seçtiğim Şarkıları

Kendi seçtiğim şarkılarını aşağıya bırakacağım, iyi dinlemeler :)


Vee bencemin sonuna geldik, okuduğunuz ve dinlediğiniz için teşekkürler. Umarım beğenmişsinizdir :) Başka bir bencemde görüşmek üzere..

#Kediseverkedicik


1|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...