Dinlediğinizde "Bu Metal Olamaz" Diyeceğiniz Kadar Soft Ama Bir O Kadar Ağır Duygusal Metal Müzikler

Philharmonic

Öncelikle Türkiye deki Metal Müzik yargılarının neredeyse tamamının yanlış olduğunu söylemek isterim. Metal Müzik dünyada 60'lı yıllarda yapılmaya başlanmıştır. Türkiye'de Rap müziğini bilmeyen kimse yoktur. Ve çoğu yargılar da Rap müzik konusunda doğrudur. Ne derler? Tüm duygularını yansıtabileceğin tek müzik türü Rap'tir. Hayır! Bu kesinlikle yanlış. Aslında Tüm duyguları aktarabilecek dünyada tek müzik türü Metal Müziktir. Bazıları insana heyecan katar. Bazıları nefretle doldurur. Bazıları ise mutluluk verir. Atmosferi derinin altında hissedersin. Bazıları ise hüzün katar insana. Hüznü nirvanada yaşarsın. Mutlu ruh halin belki 10 saniye içerisinde kaybolur. Yerini simsiyah duygular alır. Nasıl mı? Yalnızca dinleyerek. Tüm duyguları nirvanamda yaşatabilir Metal Müzik.

Dinlediğinizde "Bu Metal Olamaz" Diyeceğiniz Kadar Soft Ama Bir O Kadar Ağır Duygusal Metal Müzikler

Metal Müzik Türkiye'de yargılandığı üzere kafa şişiren bir müzik değildir. Asla ama asla seni rahatsız edecek bir ses duymazsın. Sadece dikkatli dinlemek gerek. Sadece dikkatli.

Dinlediğinizde "Bu Metal Olamaz" Diyeceğiniz Kadar Soft Ama Bir O Kadar Ağır Duygusal Metal Müzikler

Metal müzikte seni rahatsız eden şey sadece duygulardır. Eğer yeni başladıysanız dinlemeye, korku içeren sesler aslında korkulması gereken duyguları simgeler.

Bateri kesinlikle öfkeyi simgeler. Arka planda duyduğunuz bateri soloları içinizde tuttuğunuz öfkeyi simgeler.

Dinlediğinizde "Bu Metal Olamaz" Diyeceğiniz Kadar Soft Ama Bir O Kadar Ağır Duygusal Metal Müzikler

Müziğin önemli parçalarından biri değilmiş gibi görünür ama aslında tüm inişleri ve çıkışları simgeler. Tıpkı hayatınızdaki öfke gibi.

Belki elektro gitar size öfke için daha yakın gelmiş olabilir. Aslında elektro o an yoğun hissettiğiniz duyguyu simgeler.

Dinlediğinizde "Bu Metal Olamaz" Diyeceğiniz Kadar Soft Ama Bir O Kadar Ağır Duygusal Metal Müzikler
Üzgünsen elektro gitar gözyaşlarındır. Sinirliysen elektro gitar kükreyişindir. Heyecanlıysan çığlığındır. Bu yüzden elektro gitarı duyarken ağlayabilirsin. Kükreyebilirsin. Çığlık atabilirsin. İnsanlar bu yüzden elektro gitar sololarında dışa vururlar kendilerini.

Sizlere Metal Müziğin Türlerinden Bahsetmek İsterim.

Gothic Metal

Dinlediğinizde "Bu Metal Olamaz" Diyeceğiniz Kadar Soft Ama Bir O Kadar Ağır Duygusal Metal Müzikler

Kesinlikle mutlu insanlar için değildir. Türkiye'de yapılan müzikler ile örneklendirmeye çalışırsak; Cem Adrian, Aylin Aslım, Halil Sezai ve Deniz Tekin'in müziklerinde hissettiğiniz duyguların kat kat fazlasını hissedersiniz. Kesinlikle çıkış yolu aramazsınız. Umudunuzu kaybedersiniz. Gothic Metal alır insanı ensesinden, koşa koşa bir uçurumun kenarına getirir. Sizin çığlıklarınızı, beyninizde kopan fırtınaları, acınacak halinizi umursamaz bile. Hatta daha bir fazla zevk alır. Sömürür sizi. Ve bunu çok güzel bir şekilde başarır.
Siz bağırırken, size gülümseyerek ensenizdeki elini çeker, birden kendinizi bir boşlukta hissedersiniz. Yukarı bakarsınız kimse yok. Aşağı bakarsınız kimse yok. Yardım edecek bir insan bile yok. Öyle düşersiniz boşlukta. İşin kötüsü, "ulan çakılayım da direkt öleyim bari ya" derken hiçbir zaman yere çakılmazsınız. Devamlı düşersiniz. Size bu duyguların hepsini aynı anda yaşatabilen bir şeydir bu müzik.

Gothic Metal 1991'de Paradise Lost'un Gothic albümü ile başlamış olan, Doom/Death Metal çıkışlı bir metal müzik alt türüdür. Genel anlamda kasvetli ve sert bir havaya sahip olan Gothic Metal, ayrıca 'The Beauty And The Beast' olarak adlandırılan soprano bayan vokal ve brutal vokal karşılıklı kullanımını yaygınlaştıran tür olmuştur.

Konserlerinde genelde herkesin gözü yaşlıdır. Çoğu sanatçı ağlamadan inmez sahneden. Bazıları şarkıyı yarım bırakır. Duygularına hakim olamaz.

Bazı konserler suskundur. Alkol şişelerinden ayakta durmakta zorlanır izleyiciler. Ama umursamazlar da. Pişmanlık doludur. Konser bittiğinde o alanı terk etmek istemez kimse. Orada durular birkaç saat daha.

Doom Metal

Dinlediğinizde "Bu Metal Olamaz" Diyeceğiniz Kadar Soft Ama Bir O Kadar Ağır Duygusal Metal Müzikler

Bu tür oldukça ofansiftir. Türkiye'de ciddi tepkiler doğurabilir. Hayata dair öfke ve çaresizliği anlatır. Tanrıya küfürler eder. Ama öyle bir cilt içerisinde küfür eder ki hak vermek istersiniz. Adeta sizi asimile eder. Doom metal, heavy metalin bir türevidir. Genellikle duygusal içerikli sözleri, ağır ritmik ilerleyişi ve flüt, piyano, keman ve benzeri enstrümanların da kullanıldığı melankolik konuların işlendiği bir metal müzik tarzıdır. Black Sabbath, Candlemass, Trouble, Saint Vitus bu türün öncüleridir.

Genel konuları; ölüm, din, seks, keder, yalnızlık, suçluluk, aşk ve ölü sevgili olarak sıralanabilecek olan metal alt koludur

Konserlerde kızıl dekorlar her yerdedir. Genellikle heykeller getirilir sahne önü doldurulur. Baphomet adı sık sık duyulur.

Konser kitlesinin büyük bir kısmı uyuşturucu madde kullanmış ya da kullanmakta olan insanlardan oluşur.

Death Metal

Dinlediğinizde "Bu Metal Olamaz" Diyeceğiniz Kadar Soft Ama Bir O Kadar Ağır Duygusal Metal Müzikler

Yazılan sözlere dayalı yapılan bir müziktir. Sözler neyi simgeliyorsa onu anlatmaya çalışır sanatçı.

Ve bu duyguları iliklerinize kadar hissedersiniz. Seksenlerin sonunda Thrash Metal'in teknik yetkinliğini ve bir Punk alt türevi olan Hardcore'un dolaysızlığını sentezleyen grupların önderlik ettiği bir metal altjanrıdır. Death Metal tınısını belirleyen ve onu diğer Metal alt türevlerinden ayıran başlıca öğeler brutal vokal, distorsiyon doygunu elektro gitar, yapısökümcü tabir edilebilecek bir kompozisyon tarzı, sürat ve nihilist/dışavurumcu imgelem ve aynı doğrultudaki metinsel içeriktir.


Black Metal

Dinlediğinizde "Bu Metal Olamaz" Diyeceğiniz Kadar Soft Ama Bir O Kadar Ağır Duygusal Metal Müzikler

Kesinlikle serttir. Fakat iyi bir müzik kulağına sahipseniz arka plandaki ince seslerin şarkıyı hüzünlü bir hale getirdiğini kolayca anlar ve hissedersiniz. Black metal heavy metal'in alt-türü olan bir müzik türüdür.

Black metal’in ilk temsilcileri –türe isim babalığı yapan “Black Metal” adlı albümünün yaratıcısı da olan- Venom, Slayer, Mayhem, Celtic Frost/Hellhammer, Mercyful Fate, Bathory ve gibi gruplardır. Black metal'in günümüzdeki sound ve duruşunu Mayhem kurusucusu Euronymous(Oystein Aarseth) 90 ların başında biçimlendirmiş bunu ise Darkthrone, Burzum, Mayhem, Immortal ve Emperor gibi Norveçli grupları takip etmiştir.

Progressive Metal

Kesinlikle 15 adet enstrümanı aynı anda duyabildiğiniz tek müzik türüdür. Ritimler huzur doludur. Olduğunuz yerde uyuşur kalırsınız.

Progresif metal, heavy metal ve progresif rock müzik tarzlarının bir bileşimi olan müzik türüdür. Progresif metal, güçlü metal müziğinin, üstüne teknik kompozisyonal yapılar yerleştirerek üretilmiş parçaları içerir. Parçalarda genellikle aksak ritimler kullanılır. Çalgılar, virtüöziteye yakın bir şekilde çalınır.En çok bilinen Metal türü TRASH METAL

Kesinlikle öfkeden başka bir şey hissettirmez. Fakat şarkı bittiğinde dinlemeden önceki hissettiğiniz öfkeden eser kalmayacaktır.

Thrash metal, heavy metal müzik türünün bir alt dalıdır. Çoğunlukla kökleri 1970'lerin sonları ve 1980'lerin başlarına dayandırılır. Bu dönemde NWOBHM (New Wave of British Heavy Metal) ve Hardcore Punk müzik akımlarının bazı özelliklerini alarak, kaynaştırarak yeni bir müzik türü olarak ortaya çıkmıştır. Benzer bir diğer tür olan Speed metal`e göre çok daha fazla saldırgan özellikler taşır. Bu fark şarkı sözleri ve müzikten açıkça anlaşılır.

Ek olarak da
Dinlediğinizde "Bu Metal Olamaz" Diyeceğiniz Kadar Soft Ama Bir O Kadar Ağır Duygusal Metal Müzikler
6
11
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • incurables_
  Pink Floyd, Nirvana, Megadeth, in flames, w. a. s. p, king dia, kamelot o kadar çok ki.. Metal ve alternatif arasında ki en iyi tarz grunge bence :)) çünkü kurt aşıgıyım.

  Vitrinde ki makyaj zırvalarının yerinde görmek istediğim çok süper bence!
  Görüş hala geçerli mi?
  • Philharmonic

   AARRGGHHHH WASP ve KURT bu adamlar devrimciler. Ne diyordu KURT;
   MY GIRL MY GIRL DONT LIEE TO ME TELL ME WHERE DID YOU SLEEP LAST NIGHT!
   NE diyordu WASP;
   TASTE THE LOVE, THE LUCIFER`s MAGIC THAT MAKES YOU NUMB

En İyi Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

510
 • Aydınlanmış
  https://i.hizliresim.com/mJo8q0.png

  Hiç sevmem ama emek verdiğin için baştan sonra okudum ve beğendim
  Sanırım dinleyeceğim
 • P-o-s-e-i-d-o-n-n
  oyşşş be oyş şu sitede gördüğüm en güzel bence bu mq ellerine sağlık krdsm
 • ÇakanÇakmak
  Ellerine sağlık. Pentagram, The Dark Tranquillity, Epica gibi grupları aradı gözüm.
 • 18-AhlakŞube
  Metal müziği popülerleştirenin de ergen müziği yapmaya çalışanların da... neyse küfür etmiycem
  • Philharmonic

   Ergenlerin dinleyebilecegi turden muzikler degil bunlar. Bunu sende biliyorsun konusmustuk :)

 • TouchBeyaz1
  metali arada dinlerim oda heavy metal olur genelde paylaşım için sağol
 • 1-Floki-1
  Ya möhhh diyenler dışında iyi en sonda ki yahhhhhh demeden önce çok güzeldi...2 sn den uzun yahhh huhhh veya ooooooo uzatmaları bozuyor ritmi bok var demek gibi böhhh demeleri
 • uurky
  Emeğine sağlık, uzun olmuş baya ama çok güzel hazırlamışsın
 • HafızOlcamBen
  Teşekkürler guzel içerik
 • Stonecoldhero
  Death ve thrashe yanlış örnek vermişsin
  • Philharmonic

   Aslında gruplar doğru ama müzikleri favorilerime göre seçtim. Çoğu grup 2 farklı türden şarkı çıkarabiliyor.

  • Stonecoldhero

   Müzik konulu başlığın altında o tarza ait örnek vermelisin. Ayrıca thrash metal motorheadden daha sonra ortaya çıktı alakaları yok yani. Metalden az çok anlayan herkes bilir bunu

  • Philharmonic

   70 li yılların başında trash metal vardı. Motörhead 75 yılında kuruldu. Elbette alakaları var. Motörhead dinliyorum yıllardır. Trash metal bir çok şarkıları mevcut. Popüler şarkıları belki trash olmayabilir ama trash metal olan bir çok şarkıları var.

  • Hepsini Göster
 • LimitYokJeo
  teşekkürler bir kaçını bende sık sık dinliyordum
  • Philharmonic

   rica ederim :) tanri bizi metalden eksik etmesin FUCKIN IRONY

 • Cumhurus
  ellerine sağlık başarılı ve azımsanmayacak derecede güzel bir yazı seçimlerini çok beğendim,
 • missqizemli
  Metal sevmiyorum
  • Philharmonic

   belki sevebilirsin. Denemeden cikma bence :)

 • ArsinAkrebi
  Emeğine Sağlık
 • Avastin
  Eline saglik cok guzel olmus 👍🌹
 • Gizli Üye
  gerçekten çok iyisin.. aldın benden 1 like ;) paylaştığın şarkıları dinleyeceğim :)
YÜKLENİYOR...