Neden Türkçe Rap Dinliyoruz?

Neden mi Türkçe Rap?

Çünkü rap da sözler ve kişilik önemlidir. Genel olarak bakılacak olursa şarkılarında gerçekleri anlatırlar. Pop gibi oynamalı değildir çünkü doğrular eğlenceli gelmez. Çoğu insanı sadece Rap anlatabilir. Hayran kitlesinden bahsedecek olursak ise fanları ile sahneye çıkıp onların üzerinden para falan kazanmazlar. Dinleyici kitlesinin az olmasını hızlı söylenmesine ve bu sayede anlaşılmamasına bağlıyorlar fakat bence tamamı ile Türkçe Rap'e ön yargılı yaklaşıldığı için kaynaklanıyor. Pop gibi her şarkı aşktan bahsetmez daha çok hayatı anlatır. Arkadaşlar bu ara kast ettiğim şey kesinlikle Arabesk rap falan değil.Neden Türkçe Rap Dinliyoruz?

Açık sözlüler dir çünkü kaybedecek hiç bir şeyleri yoktur. Ayrıca Rap yapan veya dinleyen insanların hayatını veya yaşadıklarını araştırırsanız gerçekten de normal bir çocukluk geçirmediklerini anlarsınız. Çoğunun aile yönünden sıkıntıları vardır ve Rap yazarak içindekileri dökerler. Belirli bir dinleyici kitleleri vardır daha ilerisine gitmeyi tabi ki isterler ama onun ile olanlar bırakmadıkça bir sıkıntı yaratmazlar.

Gündeme uygun sözler yazarlar ki en doğru olanı da budur. Genelince nakarat kısmı olur. O kısmı da kendileri söylerler ve buradan da seslerinin güzel olduğunu anlayabiliriz. Her parçaları tabi ki de hüzünlü değildir. Mesela örnek verecek olursak Ceza - Türk Marşı' nın gayet eğlenceli bir dinlenimi olduğu sonucuna varabiliriz. Kısacası rap hayatın gerçeklerini anlattığı için dinliyoruz. Okuduğunuz için de teşekkür ederiim :) İyi günleer :)


5|1
47

En İyi Erkek Görüşü

  • Pop müzikte sözler aynı kalır müzik değişir; Rap'te ise sözler değişir müzik sabit kalır.

    Her cümlesinden bir anlam çıkartabilirsin Rap müzikte

    0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 6

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor... ;