Neden Hiphop Neden Rap/Türkçe Rap

Bazen derdini anlatır, Bazen yaşam tarzını. Rapi sevmeyenleri asla yargılamam ve aşşağılamam bana yakışmaz o yüzden yazdıklarımı asşağılamak olarak algılamazsanız çok mutlu olurum.

Öncelikle neden Pop'un rap kültüründe sevilmediğinden bahsediyim

Mutlaka yaşamışsınızdır onca şey varken bu insan bunami kafayı takıyor? Veya Tarih, bilim kitapları varken neden gidip zamanını grinin 50 tonu gibi kitaplarla zamanı harcıyor acaba? Diye veya buna benzer bir şeyler düşünmüşsünüzdür.

Pop da öyledir en azından benim gözümde. Gerçekten içinde hiç bir anlam taşımayan bir şeyle neden zamanımı harcıyayım ki ? ( bkz:gümbür gümbür) . Hani bir insanla tanışırsınız ve geçmişte yaşadığı zorluklar sizinkinden farksız, o insana daha fazla ısınırsın ne yaşadığını anlarsın neler hissettiğini anlarsın Hiphop da en azından benim için böyle ( bkz; Rizzo Guerta & Stabil & İmpala - Hayata Dair)Neden Hiphop . Neden rap/Türkçe rap

Bu kısmı geçtiğimize göre birde işin sokak tarafı var, sokakta yaşamayan sokakta büyümegen insanın gerçekten anlayamayacağı türden. Hani ebeveynler der ya ilerde anne/baba olduğunda anlayacaksın diye, sokakta öyle sokakta büyümüş, yaşamış insan anlar. Sokak sanatların (grafiti , sokak müzisyenleri vb.) ne kadar güzel olduklarını grafitilerdeki ayrıntıları önünde uykuya dalırken anlıyorsun. Rapin sokakla bağlantısıda o sokakta büyümüş veya yaşamış insanların çoğunluğu olduğu sanatçılar barındırır içinde (bkz; no.1 , Stabil vb.). Yani gerçekten rap dinlerken sokağı, sokak dilini bir nebzede olsa anlama şansınız oluyor.

Birde işin popüler tarafı var, oda her kültürde her tarzda olucak birşey.

Saygılarımla.

Hepsini okuduysanız ne mutlu bana :)

Not: Parça önerisi veya aklınıza takılan herhangi bir şey varsa burdayım sora bilirsiniz.


0|0
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

 • Rap sevmem pek kardeşim

  0|0
  0|0
  • Bu paylaşımın asıl nedeni rapi sevdirmek değil daha çok ne olduğunu veya sevenlerin neden sevdiğini anlatmaya çalışmaktı. Sevip sevmemen önemli değilki :)

  • Hepsini Göster
  • Dinleyici olarak kalmam tüm sanat camiası için daha hayırlısı galiba

  • :)))
   Herkes senin gibi düşünse keşke :))

Yükleniyor...