Türkçe Rap Hakkında Ön yargılarınız

Arkadaşlar Türkçe Rap'in yaklaşık 5 senedir içerisindeyim. Aynı zamanda yazıp besteliyorum bu 5 sene zarfı içindede uzun bir zaman kayıtsız bir şekilde sadece söz yazdım. Öncelikle Türkçe rap'e karşı insanımız çok farklı bir gözle bakıyor ve olayı tam olarak kavrayabilmiş değil. Evet Rap insanlara farklı şekillerde tanıtıldı.

Küfür,argo, uyuşturucu,serseri bir yaşam olarak göründü. Aslında bu ön yargılarınızda haklısınız çünkü size tanıtılan bu oldu. Ben underground, eğlenceli funk tarzında müzikler yapmıyorum. Rap müziğe başladığımdan beri Melankolik tarzda yazıp söylüyorum. Rap'in aslında bana göre çok farklı açıklamaları var en önemlisi ve en basit örneği ne diye soracak olursanız anneme babama kardeşime dostlarıma anlatamadıklarımı beyaz bir kağıtta anlattım bu 5 sene boyunca.Türkçe rap hakkında önyargılarınız ?

Bir kızı o kadar çok sevdim ki müzik hayatımın başlamasında bir yandan sebep oldu ve hala yazıyorum amacım para kazanmak veyahut insanların gönüllerini çelebilmek değil sadece ve sadece bir nebze olsun yaşadıklarımı anlayacak en azından beni dinleyen ve orada olan bir kaç insanın varlığını bilicem. Bu bana mutluluk veriyor herşeyden önemlisi insan olan değerlerimin hepsini bu müzik türünde buluyorum. Arkadaşlar kısaca önyargılarınızla yaklaşmayın derim. Dinlenilecek çok farklı tarzlar ve çok usta sanatçılar var.

Sağlıcakla kalın.


0|1
02

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

 • Rap'e karşı önyargılı değilim. Rapçilere serseri, argocu, uyuşturucu gözüyle bakmıyorum. Hatta sempatik gözüküyorlar.

  Ancak rap şarkıları sevmiyorum. Seveceğimi de sanmıyorum. Keşke o hiç anlamadığımız esprili sözleri şiir tadında söyleseler.

  Ayrıca rap söyleyenleri şarkıcı olarak görmüyorum. Örneğin geçen sene O Ses Türkiye yarışmasında Acun'un torpili sayesinde finale kadar gelen Zeo birinci gelecek diye ödüm koptu.

  Zeo, o sesiyle rap haricinde sanat, halk, pop ve fantazi müziklerinden birisini söyleseydi de göreydik. Rapçilerin bir çoğunun o tür şarkıları söyleyecek sese ve gırtlağa sahip olmadığını düşünüyorum.

  Bu kadar olumsuzluktan sonra;
  Herkesin tarzı farklıdır. Rap söyleyenlere ve onları dinleyenlere saygı duyuyorum.

  Emeğine sağlık, hislerini güzel izah etmişsin.

  0|1
  0|0
 • Türkçe olan herşey kötüdür!
  https://i.hizliresim.com/Z737VZ.gif

  1|0
  0|0
Yükleniyor... ;