Bol Kemikli Bir Dizi: Bones


Bir süredir siteden uzakta kaldım ve açıkçası gelip baktığımda pek de bir şeyin değiştiğini görmedim, göremedim. Bu süreç içerisinde yazılı veya görsel herhangi bir paylaşımım da öyle ahım şahım xper kasacak kadar olmadı.

Durum bundan ibaret iken içimden yine yazmak geldi ve bu kez siz sevgili KS ahalisine izlemekten keyif aldığım güzel bir polisiye, suç ve komedi çorbası olan güzide BONES dizisini tanıtmaya karar verdim.

Bol Kemikli Bir Dizi: BonesBones, öyle çıktığı günden itibaren benim izlediğim ve takip ettiğim bir dizi falan değildi. FX isimli kanal sayesinde can sıkıntısıyla tamamen kaza eseri keşfettiğim ve tadını alıp bırakamadığım bir yapım oldu. Dilerseniz dizimizin röntgenini bir çekelim...

Dizimiz Fox Network denilen kanalın servis tabağından çıkmadan önce dahi adam Hart Hanson tarafından özenle pişirilmiş ve hazırlanmış. Sonrası mı? 2005 Yılında dünya ve biz insanlar içeriğinde polisiye, suç, drama ve bol bol komedi olan hoş diziyi tatmak için kendimizi yemeğe hazır halde buluyoruz!

Röntgen çekildi! Hadi, etini deşelim...

Dizi konu olarak şundan mütevellit: Envai çeşit aksiyon ve gizemin merkezi olan FBI, çözülmemiş cinayet dosyaları ve faili meçhul dosyaları ile kaynamaktadır. Temeli donanma kuvvetlerine dayanan bir ajan ile konusunda kendini deyim yerindeyse; "alem buysa kral benim" mottosu misali çok bilgili ve zeki gören antropoloji ve arkeoloji uzmanı bir doktorun kurduğu minik ekip bu cinayetleri çözmek için çalışır. Tabii birkaç ilim ve bilim insanı da hikayeye dahil olunca, gerisi çorap söküğü misali akar gelir... Dizide kim kimdir, hikayenin detaylı özeti nedir diye bilmek isterseniz buyurunuz sizi vikipedi köşesine alalım.

Etinden ayırdık... İşte şimdi kemiklerine bakıyoruz! Dizinin pek bir yetenekli ve karakterlerin hakkını veren güzide oyuncuları ise çekirdek kadrosu ile şöyle arz-ı endam etmektedir:

 • Emily Deschanel - Dr. Temperance "Bones" Brennan
 • David Boreanaz - Seeley Booth ( Yaşı yetenler, bu ağabeyimizi hangi diziden hatırladıklarını şıp diye bilir.)
 • Michaela Conlin - Angela Montenegro
 • T. J. Thyne - Dr. Jack Hodgins
 • Tamara Taylor - Dr. Camille Saroyan
 • John Francis Daley - Dr. Lance Sweets
 • Eric Millegan - Zack Addy ( Bu çocuğu yazmazsam hakkını yemiş olurum.)

Evet... Dizinin çekirdek kadrosunu böylelikle tanıdınız. Dahasında kim var kim yok öğrenmek istiyorsanız ve oyuncularla ilgili bilgi edinmeyi de düşünüyorsanız sizi IMDb 'ye sevk edelim.

Bones, sadece tek bir çekirdek kadroyu gözümüzün önüne sokup araya cinayetler, dramalar, aşk meşk ilişkileri ve suç seremonisi katan bir yapım değil. Dr. Brennan, ekibine sürekli yeni stajer doktor adayları ilave ediyor. Kurgusal olarak yapılan bu başarılı katkı diziye her daim yeni oyuncularla birlikte taze kan da pompalamış oluyor. Böylelikle sıkmıyor, sıktırmıyor...

Pek çok bildik ve tanıdık oyuncunun uğrak durağı olan bu dizi, bünyesinde sadece işlenen yüzlerce cinayeti barındırmıyor. Arkadaşlık ilişkileri, aşk ve sevgililer, kişilerin geçmiş bağları, aile kavramı, hayat ve ölüm çizgisiyle birlikte suç ve suçlu kavramının da üstünde duruyor.

Tabii, araya sıkıştırdığı mizah anlayışı, espiriler, komiklikler ve bu komikliği yaratan karakterler de önemli bir faktör. Dizi her türlü suç ve suçlu profilini başarıyla sunan bir senaryoya sahip... Zaman zaman gizemler barındırdığı gibi gerilim dozunu arttıran birkaç seri katil de ustalıkla ilave edilmiş.

Bakmayın bu kadar sempatik ve güzel güldüğüne! Pelant, en dahi ve sayko katillerden sadece biridir.

Bu aşmış sosyopat gibi dizimizde daha niceleri bulunmaktadır. Her birinin hikayesini, öldürdüğü insanları ve ölüm yöntemlerini de izleyeceksiniz. Nihayetinde Bones iyi, hoş ve kıvamı lezzetli bir dizidir... Okullar açılmadan evvel bir şeyler izleyeyim diyorsanız, hep aynı dizilerden sıkıldım arkadaş diye feryat figan içerisindeyseniz Bones tam da sizlik bir yapım!


Umarım hakkını vererek bu benceyi okur ve diziyi izlemeye karar verirsiniz. Dişe değer yorumlar geleceğine hala inanıyorum. Şaşırtın beni!

Sağlık ve esenlikle kalınız...


0|1
21
Mandarinia KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Fringe gibi değildir umarım.

  0|1
  0|0
  • O diziyi izlemedim ancak onun formatında olduğunu sanmıyorum. Bir deneyin ve izleyin.

 • Ne kadar entelektüel bir bence, okurken mest oldum...

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...