Siyam Balıkları 2 (Hikayem)

1. Bölüm için tıklayın; 1. Bölüm

Bölüm 2-

Siyam Balıkları 2 (Hikayem)


Chris elimden tutup beni devasa bir akvaryuma götürdü. Ama burada sadece siyam balıkları vardı. Şahaneydiler. Hiç böyle bir görüntüyle karşılaşmamıştım, adeta ahenkle dans ediyorlardı.gerçekten uzun zamandır evden dışarı çıkmıyordum. Ben siyam balıklarını incelerken, Chris de beni inceliyordu. Yaklaştı ve; "Ne kadar güzeller değil mi?" dedi. Ben de; "Evet, ama bir kafesin içindeler, keşke onları kurtarabilsem." dedim. Chris "Hadi gidelim" dedi. "Nereye?" sorusunu sormaya fırsat bırakmadan elimden tuttu ve beni bir gül bahçesine götürdü.

"Çimlere basmayınız." yazısını umursamadan çimlere uzandık. Anlamıyordum, beni ilk kez görüyordu ve sanki yıllardır tanıyormuş gibiydi. O'na doğru döndüm. Göl kenarındaki ördekleri izliyordu.

+Chris?

-Efendim?

+Beni ilk defa görüyorsun ama sanki yıllardır tanıyormuş gibi davranıyorsun. Bu tuhaf değil mi?

-Evet tuhaf. Ama sende beni çeken birşeyler var. ayrıca seni ilk defa görmüyorum. Sık sık sahilde gözüme çarpıyordun fakat hiç konuşma fırsatım olmamıştı.

+Ama ben uzun zamandır sahile gelmiyorum.

-Biliyorum, her gün seni görmek için geldim ama umutsuzluğa kapılmaya başlamıştım. Çünkü seni artık göremeyeceğimi sandım. "Neden o zaman konuşmadım sanki" diye kendime kızarken sen yine karşıma çıktın. Bu fırsatı kaçıramazdım.

Bunları duyduğumda adeta şok olmuştum. Ben onu hiç fark etmemiştim. Gerçi kimseyi fark etmiyordum çünkü hiçbir şeyle ilgilenmiyordum.

"Keşke karşıma daha önce çıksaydın" diye geçirdim içimden. Çünkü uzun zamandır ilk defa gerçekten iyi hissediyordum. O'nun sayesinde...

Tekrar o'na döndüm. Meşe ağacının gölgesinde uyuyakalmıştı. Sanırım siyam balıkları o'nu yormuştu. Biraz yaklaşıp yüzünü incelemeye başladım.

Yüz hatları çok güzeldi. Elmacık kemikleri belirgin ve yanakları hafif içe göçüktü. Kirpikleri uzun ve kıvrımlıydı. Burnu yüzüne göre biraz büyük ve hokkaydı. Beyaz tenliydi ama bana göre teni daha koyuydu. Ela gözlerini açtı ve benim o'nu incelediğimi fark edince "ne yapıyorsun?" dedi ve hafif sırıttı. Gözlerine ışık vurduğu için kısıyordu ve bu onu olduğundan seksi kılıyordu. O an o'nu öpesim geldi ama yapamazdım. Zaten o da "hadi kalkalım çok tembellik yaptık" diyerek bu anı bozdu.


Az ileride Chris'in arabası duruyordu. "Hadi seni evine bırakalım" dedi. Ben de "Gerek yok ben yürürüm" dedim ama dinleyen kim. Kolumdan tutarak beni ön koltuğa oturttu ve kemerimi bağladı. Arabayı bayağı deli kullanıyordu. (Chris'in arabası Tofaş :D )

"Yavaş ol! acelemiz yok." dedim, o da sorun yok der gibisinden ukala bir bakış attı. Sonunda eve varmıştık.


Devamı gelecek...


0|0
31

En İyi Erkek Görüşü

 • degisik bir bence olmus

  0|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Betimlemelerin güzel, siyam balıkları değişik ve ruhsal olarak yine kızı betimlemen ve gizemli bırakman hikayede hoş fakat +Beni ilk defa görüyorsun ama sanki yıllardır tanıyormuş gibi davranıyorsun. Bu tuhaf değil mi? bu cümle çok klasik yani sana yakışmamış kullanmak sonuçta radikal bir hikaye yazma tarafısın, olay örgün hoş ve akıcı ama işin kolayına kaçıp çok tasvir yapma ve konuşma sahnelerine daha farklı cümleler ekleyebilirsin, eline sağlık. biraz devrik cümle ve farklı söz sanatları da etkili olur tevriye gibi.. Ve hkayeyi sıradanlıktan çıkarmak için kızın ruhuna biraz daha yönel bence bu aşk hikayesi olmasın fikrim kişinin kendini arayışı ve gelişimi olsun.1. okumadım çok da detaylı yorum yapmayayım bana yansıyanlar bunlar. chris de oldukça klasik değil mi?

  0|0
  0|0
  • dikkate alacagim bunlari tesekkur ederim :)

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Kızlar Ne Diyor 2

 • Güzel paylaşım olmuş, ellerine sağlık..

  0|0
  0|0
 • Devamını bekliyorum :)

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;