Saruman'ın Güç Tacı: Bir Varoluş Mücadelesi

Angelofdeathz
Sarumanın Güç Tacı: Bir Varoluş Mücadelesi

Saruman’ın Güç Taçı, Elara’nın kalemini yönlendiren bir sembol olmuştu. Onun içindeki varoluş mücadelesi, sayfalar arasında hayat buluyor, okuyucuları büyülü bir dünyaya taşıyordu. Ve belki de en önemlisi, Elara’nın kendi varoluşunu anlamasına yardımcı oluyordu.

Ve böylece, Elara’nın fantastik kurgu dünyası genişledi. Saruman’ın Güç taçı, ona sadece fiziksel güç vermekle kalmamış, aynı zamanda hayal gücünü de beslemişti. Elara, artık sadece kendi hikayesini değil, tüm evreni yazıyordu.

****

Bazen çok yalnızsındır ve yalnızlığı arkadaş olarak o kadar çok benimsemişsindir ki baktığın gördüğün her şeyde yalnızlığı o kadar benimsemişsindir ki ne o senden ayrısındır ne o senden gayri kaderdir bu şah-mat olmuşsundur.

Sarumanın Güç Tacı: Bir Varoluş Mücadelesi

Şu an bu yazıyı medresenin soğuk dolapları arasında yazıyorum. 25 yaşında seçemediği hayati sorgulayan 30'una yaklaşmış elinde kalemi, hiçbir şeye artık umut bağlamayan..

güven mi? (O da ne yeniyor mu..?)

İnsanlık? ( o da sizlere ömür..)

Tek umut bağladığı şey E̶l̶i̶n̶d̶e̶ ̶t̶u̶t̶t̶u̶ğu̶ ̶k̶a̶l̶e̶m̶i̶ elinde şu an tuttuğu 100 liralık rotring kalemi

[dipnot şu an 2. temize geçiyorum ve elimde medresemizin mudiresinin otistik kızına şaklabanlık yaparken kazanmış olduğum 20 liralık kalemle yazıyorum..]

[Bir dipnot daha şu an 3. temize çekilişim, bilinmeyen ne zıttırı kalemiyle, ama bu sefer mor ve tükenmez bir kalemle tek bir hata yapmadan yazmaya çalışmanın mücadelesini verirken, tam tamına 10 satır yukarıdaki üstü çizik yazıyla bakışıyor oluşumuzda ayrı bir ironi. Neyse, bu bilgiyi alın, ne yaparsanız yapın.]

Ve sert karton kapaklı, telli defterine gece­nin bilinmeyen kaçı, hocalara yakalanma korkusunun gelip gittiği ama yine de hiçbir şeyi umursamaz o tavrıyla yazmaya devam eden yürek yemiş o şahsiyet benim. Evet, doğru, benim ta kendisi. Hocalar ha geldi ha gelecek ve sen bu kadar mutsuzken, senin mutsuzluğunla mutlu olabilenleri görmekte çok acınasıdır. Düşünmeden edemediği bir çaresizlik içinde kıvranırken, tam şu anda yazdığım kitabın en can alıcı kısmını yazmaya karar vermiş bulunmaktayım.

Size vahşeti yaşatacağım, buram buram sıcak kanın kokusunu hissettireceğim... Şaka şaka, öyle bir şey yapar mıyım? O kadar da acımasız psikopat değilim, demeyi çok isterdim.

Tabii ki bunu zevkle yapacağım. Neden mi? Çünkü insanlık henüz doğmadı da ondan, tıpkı şu anda bendeki insanlığın ölüsü gibi. (Peki bu sahneyi neye borçluyuz?)

Aslında tek bir sebebe bağlamak yaşadığım onca şeye haksızlık olur. Ve şu anda atılan kahkaha çığlıklarının da bardağı taşıran son damla olduğunu söyleyebiliriz. Açıkçası ben korkmuyorum, içimde büyük bir haz var. Kendi hayatında seçme ve seçilme hakkının olmadığı, sözlerin değersizleştirildiği hayatta en azından bunu kendim yazacağım. Herkesin tek kaderinin yalnızca bana bağlı olacağı bir sahne...

Yaslan arkana, henüz başlamadık...

Hisset esen rüzgarı, hisset gecenin karanlığını,

Simsiyah bir gece,

Hissediyor musun gelen ölümün habercisi rüzgarın tenine değişini? Duyuyor musun ölüm çığlıklarını,

Sorun değil, bizzat yaşayacaksın...

Şu an dalıyorum, gözlerim boşluğa kayıyor, sanırım 25 yaşında henüz olgunlaşmaya bugün başladım.

Çünkü ben kendi savaşımı çoktan kaybettim, kartlarımı hep açık oynamaktan sıkıldım ve maça kızı 9 diyorum...

Artık karar vermişti ruh hastası, egoist, hayatın kendisine sunmadığı şeyleri kendi başına almaya hak gören yazarımız, diyebilirsiniz...

Ben ancak bununla şeref duyarım...

Bana biçtiğiniz hiçbir söz beni incitemez. Çünkü ben seçtim bunu, kimseye sormadım ya da kimse karışmadı. Bana ait kusurlu, ama kusurlarını bile benim seçebildiğim.

Ben beni henüz tanımazken Sen de seni henüz tanımazken.. Bu benliklerin ve senliklerin ne önemi kalıyor ki zaten...

BENce yazılmış bir şeye SENce bakılıp yazılamazdı.

Sarumanın Güç Tacı: Bir Varoluş Mücadelesi

O yüzden o burnunu tut topuz yapıp tepeden topla her yerde gezmesin İNSANOĞLU

Saruman'ın Güç Tacı: Bir Varoluş Mücadelesi
5 Cevap