KizlarSoruyor'da Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

BloodyGamer
KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

KizlarSoruyor, büyük bir topluluğa sahip olan bir sosyal platformdur. Sosyal bir platform olmasına rağmen üyeler arası dostluk ve iletişim konusunda, sınıfta kalmaya zorlanmış bir yerdir. Bunun büyük sebepleri içerisinde yaşanılan ön yargılar ve site içerisinde birçok üyenin gönderdiği rahatsız edici mesajları ve yorumlarıdır. Haliyle, özellikle karşı cinsleri ile mesajlaşmak zor olduğu gibi hemcinsler arası mesajlaşmakta zorlaşmıştır. Bunun büyük temel sorunları elbette vardır. Hiçbir şekilde iletişimsizlik, tercih edilen bir seçenek değil; bu tercihe doğru sürükleyen etmenlerdir.

1-) Pembe görünümlü Harun abiler topluluğu

KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

Kizlarsoruyor, hiç kimsenin cinsiyeti konusunda, tescillenmiş bir şekilde veri elde etmesi mümkün değildir. Kimi kişiler, hemcinsine ilgi duyduğunu söyleyerek kadınmış gibi davranmak suretiyle karşı taraf ile iletişime geçerek isteklerini doyurma peşindedir. Haliyle erkek ve kadının karıştığı bir ortamda, cinsiyet bakımından sürpriz yaşaması olasıdır. Bu yüzden de mesajlaşma konusunda kadınların çoğunluğu, erkekler ile konuşma yapmadığı gibi kendi pembe üyeleri ile de konuşmayı tercih etmez.

2-) Düzgün sohbet ortamın oluşamaması

KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

Karşı cinsler arasında oluşan en büyük problemlerden biri, insanca sohbet edebilecek bir zekaya sahip olan üye bulamamasıdır. Erkeklerin bir çoğunun bel altı sohbet arayışında olması, kadınların mesaj kutusunu kapatmaya doğru mücbir bir hale getirmiştir. Böylelikle hem erkekler hakkında ön yargıya sebep olmakta hem de tiksinmektedirler. Bu niyetle olmayan erkekler ise arada kaynamaktadır ve hatta terslenmektedir. Burada kadının egosu ile eleştiri de bulunanlar, kadınların mesaj kutusunda yaşadığı sıkıntıyı bilmemekten kaynaklı olabilir. Egosundan ziyade yaşadığı deneyimler sonucu oluştuğu ön yargıların kurbanı haline gelmiştir.

3-) Troll takılan üyelerin çokluğu

KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

Bazı anlar geliyor ki sitedeki üyelerden bazıları, sitenin ciddiyetini bozuyor ve işi dalgaya vuruyorlar. Ciddiyetsiz bir ortam yaratıldığı için buradan bir üye ile arkadaşlık kurma isteği kayboluyor ve güvensiz buluyorlar. Bundan dolayı da hiç kimse ile mesajlaşmayı istemeyen üye haline geliyorlar.

4-) Aklı fikri şeyde olan üyeler

KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

Özellikle kadınların sorularına damlayan bu tip üyeler, net olarak ben abazayım diye bağıranlardır. Her gördüğü pembelinin yorumuna yapışan ve sülük gibi ona sulanmaya çalışan tipler olduğu için mesaj kutusunu kapatmasına neden olmaktadır. Onların yüzünden bir kadının mesajlaşması oldukça zordur.

5-) Erkeklerin mesaj kutusunun boş olma sorunsalı

KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

Genellikle mavi üyelerin mesaj kutusu boş oluyor. Bunun temel sebebi ise bir önceki maddelerde sıraladığım birçok kez denk gelinen tipler yüzünden yaşanılan problemlerdir. Bir kadın, mesaj atmak istediği erkeğe bile iki kez düşünmek zorunda kalabiliyor. Onunla tanışmaktan korkuyorlar ve bu da onlar gibi çıkarsa korkusundan dolayı tanışmamayı tercih ediyorlar.

6-) Siteden aşk olur mu?

KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

Kizlarsoruyor'da ön yargının bolca katlandığı bir topluluk olduğu için bir çok insan, sanaldan aşka sıcak bakmamaktadır. Bunun temel sebebi, siteden aşk ile soru sorulduğunda, gelen yorumlar karşısında, ümitsizliğe düşmesidir. Aşkın yeri ve zamanı olmadığı için ön yargılara takılmamak gerektiğini düşünmek yerine buradaki üyelerin fikirlerinden dolayı sıcak bakmamasına sebebiyet verebiliyor. Herkesin karaktersizlik abidesi gibi göründüğü bir topluluk lanse edilmektedir ki bu yanlıştır. Site içerisinde yaşanılan bir takım rahatsız edici mesajlar da buna etken kılabiliyor.

7-) Bazı erkeklerin kadınların haklarını savunmasından dolayı yerildiği eleştiriler

KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

Kadınlarla ilgili bir savunma yaptığı zaman hemcinsleri tarafından eleştiri yağmuruna tutulan ve savunucusu olan erkeği, bir başka şekilde kadınların şeyine düşkün lanse edilmesi suretiyle yargısız infaz edilmesidir. Doğruya doğru, yanlışa yanlış düşüncesiyle haklı bir yorumu dahi haksız yere düşürerek pişman ettirmektedir. Bir erkeğin veya bir kadının haklı bir yanını savunuyor diye onu ne kadıncı ne de erkekçi yapar. Haksız bir olayı, haklı gibi göstermek, karaktersizlik abidesinden başka bir şey değildir. Bir kadını savundu diye onu abaza sıfatına koymak kadar kötü bir iftira yoktur. Yanlış eleştiriler, üyeler arası iletişimin bozukluğuna neden olduğu gibi hemcinslerine karşı da soğumayı beraberinde getirecektir.

8-) Genelleme sorunsalı

KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

Sitemizin en büyük sorunlarından birisi ''Türk kadını, Türk erkeği'' başlıklı soru sorma biçimleridir. Ötekileştirmenin ötesine giderek kadını yermeye çalışan erkek topluluğu ile erkeği yermeye çalışan kadın topluluğu varlığıdır. Sürekli olarak farklı ülkelerdeki kadın ve erkeklerle kıyaslamak, kimseye bir fayda getirmeyeceği gibi zarar getirecektir. Bu kalıptan çıkmamız gerekmektedir. Eğer ki Türk kadını veya erkeğinden memnun değil isen bu sitede takılmak yerine yabancı platformlara gitmek daha akıllıcadır. Karşı tarafı kötülemek, senin yanına fayda getirmez. Birbirinize olan bu düşmanlık, kutuplaştırmaya doğru gider ve site içerisindeki itibarınızı zedeleyecektir. Eğer ki Türk kadını veya erkeğinden memnun değilsen; bunu dillendirmek yerine onların ülkesine giderek yaşamayı tercih edebilirsin. Tüm erkeği veya kadını tanıyormuş gibi yererek eleştirmek, cehaletin bir numaralı sembolüdür. Her insanın kendisine has bir karakteri olduğunun bilincinde olmamız gerekmektedir.

KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!

Velhasıl, hiçbir insanı, tam olarak tanımadan ön yargı ile yaklaşmayın. Sosyal olan bir platformu, hayalet kasabasına dönüştürmeyin. Herkesin birbirine saygı ile yaklaşacağı bir Kizlarsoruyor topluluğunda buluşmak dileğimle, teşekkür ederim.

KizlarSoruyorda Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!
KizlarSoruyor'da Üyeler Arası İletişim Bozukluğunun Altında Yatan Temel Etkenler!
13
24
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Congruent
  Buradaki insanlarla sağlıklı iletişim kuramamamın sebepleri; insanlara güvenmiyor olmam. Fake çıkanı mı atarsın, sapık olanı mı görürsün...
  Her tipten insan var. Kişisel iletişimi zorlaştıran etkenler bunlar. Genel iletişimi zorlaştıran şey de insanların görüşlerine saygı duymamak. Polemik yaratma çabasında olmaları.
  Görüş hala geçerli mi?
 • Bu benceyi yazan sen olman çok melankolik😀
  Emeğine sağlık güzel bir gözlem olmuş👒
  Görüş hala geçerli mi?
  • BloodyGamer

   Beni istisna olarak bir kenara koyuverin.🙈

  • Ms26Ms

   Çok zor istisnadan bir bence var burda😂

  • BloodyGamer

   Diyelim ki ben özel mesajla konuşmayı tercih etmeyenlerden olayım. Ama mesaj atanı da cevapsız bırakmam. Sadece sohbetin ilerlemesi sağlamam, o kadar. Sıkılır yani benden insan.

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1124
 • tahribatmurat
  İnsanların çoğu burda trol sorular soruyor. Ben burada insanlarla kaynaşmak isterim rahatlamak dertleşmek isterim ama malesef başka şeyler amacındalar. İki mesajdan birisi maddi durumum yok yardım edermisin vs
 • Hulya2213
  Mal insanlar ve mal olmayan insanların mallara tahammülünün kalmamış olması. Boş yapmak için bu siteye giren kalitesiz vizyonsuz işsiz insan oranı % kaç acaba
 • doanylmz
  Genel hataları ile parmak bastığın konular hep doğru. Ön yargı çok var bazı konularda. Altı haklı sebepler ile dolu olsa da. Kendimizi kısıtlayarak ya da kimseye güvenmeyerek bir ömürde geçmez. Buda bir gerçek.
 • Blinkandmoomoo
  güzel olmuş
  hepsi doğru ama bunlara rağmen çok sevdiğim bir arkadaşım oldu @littlebabyyy
 • Comagene00
  Böylesi bir paylaşım için teşekkürler, emeğinize sağlık.
 • Burası KS
  Şizofren cehennemi
  8 senedir bunu gördüm...
 • robustgürbüz
  Maalesef topluluğumuzdaki bağzıları anlama ve paylaşma erkine ulaşamamış kişiler.
 • BADLOWE1234
  Burda aklımın almadığı tek şey kadın kılığına giren harun abiler
 • İsmimmert67
  Yazılanlara katılıyorum. Çok doğru tespitler. O değilde daima 5 olacak sanırım ben de 😂😂 daha bir kere mesaj geldiğini görmedim. Hayır tipsiz biri de değilim belli bir karizmam olduğu söylenir. Neden kutum boş hiç anlamıyorum.
 • İletişim bir sanat.,..
  Ve sanatçı olmak için bir çok önemli özellik lazım

  Bilgi deneyim saygı sevgi ahlak görgü vs vs vs vs
 • Kimse kimse ile muhabbet etmezse sorun diye bir şey de olmaz.
 • şahinn1
  Farklı düşünceler farklı kafa yapıları farklı yaşantılar farklı eğitimler vs vs uzar gider
 • Okkboomer
  Ego bence birde erkeklerin aklının hep şeyde olması itiyor
 • MecaziAdam
  Abazalar cok dedigin gibi kizlardan da var abazalar ama
 • Qldio
  hep aynı seyler hep aynı konular konusulması o kadar aynı sorular olunca sıkıcı oluyor
  • Qldio

   Eig için teşekkürler

 • ptkaan
  Kimse kimse ile muhabbet etmezse sorun diye bir şey de olmaz.
 • _Heracles35_
  Bence doğru noktalara deginmissin.
 • Eliffffff18
  Çok doğru, iyi tespit etmişsiniz 😀
 • TaroEmirhan
  Çok yerinde bir paylaşım olmuş.
 • tastycock
  Gülümseyerek okudum. Eline sağlık
 • Kesinlikle çok doğru mesaj kutum neden boş
 • Duyun site sakinleri
 • Cidden hepsi de doğru bence en fazla abaza var...
 • Mesaj kutum cidden boş
 • yıkıkamaitalik
  Erkeklerin acaip mesajları olabilir
 • aloebella
  Elimde olsa 273462 kez beğenirdim.
 • mertcanturk
  Güvensizlik 🙄
 • Ararat344
  Haklısın
 • Crowmellllll
  Trol takılıyorum
 • MrBoraBey
  harika paylaşım
 • JaneeDoe
  İlk maddede koptum ben 😂😂
 • Mat-Leo
  Güzel bir yazı olmuş gerçekten
 • Gizli Üye
  Allah herkese sorunsuz iletişim kuracağı muhataplar versin. 😊 Ben de sakin ve huzurlu şekilde kafamı dinleyeyim. 😊
 • Gizli Üye
  o kadar güzel anlatılmış ki
 • Gizli Üye
  Erkekler seks harici muhabbet bilmiyor. Bu Türkiye'nin profili aslında. Yüzde seksen kadınları seks objesi görmeleri sen. Bayanlar da haklı olarak trip atıyor simariyor. Gerçek hayatta çok çirkin olun kizlar bile burda nimetten sayıyor kendilerini
YÜKLENİYOR...