17 gü

Sitenin Zabıtaları: Moderatörler Neden Sevilmiyor?

Selamün aleyküm dostlar🍀

Soru hakkım bittiği için bari Bence yazayım dedim. Bundan dolayı sıkça karşılaştığımız sorulardan olan moderatörler neden sevilmiyor sorusunu, kendi gördüğüm ve fikirlerim ile ele almak istedim.

İşine şahsi duygularını karıştırması

Kurallar böyle hacı
Kurallar böyle hacı

Çok az kişinin kabul ettiği fakat, çoğunun yaptığı davranışlardan biri olarak bunu görüyorum. Herhangi bir problem yaşadığı, önceden muhabbeti olup sonradan arası bozulması, ya da yankilerine laf edilmesi şahsi moderasyon yapmasına sebep oluyor. Söz konusu moderetör üyeyi kıskaca alıp, milattan önceki görüşlere bile müdahale edebiliyor. Her zaman 1 nefes yakınında duruyor.

Üst perdeden mekanın sahibi gibi konuşması

Sitenin Zabıtaları: Moderatörler Neden Sevilmiyor?

Bir diğer etken mekanın sahibi tarzı davranışlar. Ufak bir göz atın gülen, eğlenen, samimi olan moderatör sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Tamam ciddi olunsun ama üst perdeden, burundan kıl aldırmama, keskin cool davranışlar olmamalı diye düşünüyorum. Sonuçta yardım, güleryüz ve samimiyet, üye ile olan etkileşimde ve siteye bakış açısında önemli rol oynuyor. Yönetimin istediği de bu.

Kişisel yardımların geri çevrilmesi

Hacı be, bir el at şu görüş kalksın küfür ediyor.
Hacı be, bir el at şu görüş kalksın küfür ediyor.

Tamam biliyorum biliyorum, herhangi bir mecburiyet yok bu konuda. Tamamen kişinin insiyatifine kalmış bir şey. Ki bunu adminler dile getiriyor zorunluluk yok diye. Ama bana göre olan şeyleri söylediğim için, geriye çevrilmemesi ve yapılacak bir husus ise yapılması taraftayım. En azından atıp tutan olmaz moderatörlerin arkasından.

Birbirlerinin kural dışı paylaşımı es geçmeleri

Haci vallahi görmedim hani nerde👀
Haci vallahi görmedim hani nerde👀

Bir kaç görüşte ve soruda üyelerin serzenişini gördüm. Kayırma mı var? Ayrıcalık yapılıyor? gibi söylemlerle çok karşılaştım. Bana 1 defa denk geldi, üst görüşte moderatör alakasız görüş yapmış hemen alt tarafta diğeri doğru yapmış ama onu es geçmiş. Bilmiyorum belki görmedi veya görmemezlikten geldi. Onuda artık vicdanı düşünsün.

Etiketi öne sürüp ukala olunması

Sen hayırdır puhahah
Sen hayırdır puhahah

Bir çok kişide gördüm. Verilen cevaplar, hal hareket, tavır fazlasıyla ukala. İnsan içinden "Senidee, etiketinidee" iç geçirmiyor değil. Ki bunu herkese mal etmek doğru olmaz. İllaki ileri seviyesinde uyarı alıyordur ama önemli olan uyarı almaya gelmeden bu durumlara düşmemek.

Evet içinizden birkaç kişi sende moderatördün diye söyleyecek. Ama çoğu kişi bilir, istenen yardımları geri çevirmedim, kardeşim dediğim üyelerin kural hatasını göz ardı etmedim, çoğu moderatörün kural hatasını göz ardı etmedim. Elbette 4/4 değilimdir, eksik kaldığım yönler olmuştur. En azından bu maddelere aykırı olmadım.

Son olarak bu bir eleştiri, karalama, hedef gösterme, isyan etme Bence'si değildir. Gerçi yayınlanır mı onuda bilmiyorum ama sadece kendi gözlemlediğim fikirleri bana göre olan şekilde anlatmak istedim. Okuduğunuz için teşekkürler.

Hacı kara liste bu, şu üyeyi imha et.
Hacı kara liste bu, şu üyeyi imha et.
Sitenin Zabıtaları: Moderatörler Neden Sevilmiyor?
11
10
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • KürkMantoluHayri
  "Herhangi bir problem yaşadığı, önceden muhabbeti olup sonradan arası bozulması, ya da yankilerine laf edilmesi şahsi moderasyon yapmasına sebep oluyor. Söz konusu moderetör üyeyi kıskaca alıp, milattan önceki görüşlere bile müdahele edebiliyor. Her zaman 1 nefes yakınında duruyor."

  Böyle bir şey demişsin ama bu mümkün değil. Milattan önceki görüşlere müdahale ettiklerinde biz zaten onları iade ediyor ve modu uyarıyoz. Tekrarı halinde de modluğunu geri alıyoruz. Yakın zamanlı kural dışı paylaşımları gizlemişse de eline sağlık tabii ki. Moderatörün görevi üye ayırt etmeden moderasyon yapmaktır.

  Hiç kimse görevini kötüye kullanıp moderasyon kasamaz. Buna adminler de dahil. Topluluk ruhunu hala koruyabiliyorsak bunun tek sebebi kimsenin babasının çiftliğindeymiş gibi takılamamasıdır. Her şeyden önce saygı ve empati gerek.

  Moderatörler sevilmiyor demişsin ama bence bu da kuruntu. Sevmiyorum deyip moderasyon kasan üyelerin sayısı çok fazla. :)

  Tabi bu benim düşüncem, saygılar :)
  Görüş hala geçerli mi?
  • Perde arkasında işleyişi kestirmek güç, yorum yapmam doğru olmaz. Sadece gördüklerimi doğru veya yanlış karalayayım dedim. İade edilip edilmediğini bilmediğim için yazmak istedim aklimdayken.

   O zaman sevmiyoruz diyip alttan alttan kasıyorlar he shsh guru gürültü hımm.

   Saygılar bizden efenim.🍀

 • atombombasietkisiii
  Bir önceki moderatörülüğümü iade etmeden hemen önce bir üye yardım istemişti. O an ki sevimsiz ve umulmadık ruh halimle de soğuk davranmıştım. Bunu hiç unutmuyorum, unutulduğunu da düşünmüyorum. Diyeceğim o ki; o üye halimi bilmeden o yardımı istemesine rağmen ben de hala mod iken belki de o üyenin mod'lara ön yargıyla yaklaşmasına sebep oldum. Önceki polemiksel görüşlerim de cabası...

  Yani bir ihtimal mod üyelerden geçtiğini ima ediyorum sevilmemelerini. Birinin hatası diğerlerine de mâl oluyor. Ama bu da "her mod aynı" yargısını gerektirmeyen boş kuruntudan ibarettir.

  Zevalsiz emekler🎈
  Görüş hala geçerli mi?
  • Kesinlikle tabii herkese mal etmek doğru olmaz ve dediğin hususun etkisi var bir nebzede olsa.

   Teşekkür ederim 🍀

En İyi Erkek Görüşleri

 • Moderatörlüğümü hiç bir zaman şahsi meselelerim için kullanmadım. Ha amenna sevmediğim üyede olmuştur bu görüşünü sorusunu kaldırdığım fakat bunu 'kural dışı' diye kaldırdım ve gidipte geçmiş sorularını görüşlerini falan incelemedim kimsenin zaten site yönetimindeki adminler herkesin içini dışını kimin ne yaptığını biliyor. Değindiğin konular çok güzel alone ama moderatörleri kayırmaları onların zararına olur çünkü şu siteden iki dakikalığına kaybolsak sitenin nasıl bir durumda olabileceğini düşünebiliyor musun? Herkes Moderatörlere dört elle sarılıp sevmeli. Siteyi seviyorsa, soru görüş girmek istiyorsa.

  Zabıta olmayı seviyorum lakin bazen üstüme saldırdıkları olmuyor değil. Bu yüzden zor iş herkes moderatör olamaz ehehe.

  Bencen de harika olmuş tebrikler 🎊
  Görüş hala geçerli mi?
  • Bencede sevip yardımcı olmalılar. Dediklerine katılıyorum. Kasada çürükler olsada herkes için geçerli değil bunlar. Sadece şahsi fikirlerim, ki çoğu sevdiğim kişiler moderetör.😄

   Teşekkürler Atmaca.✌🍀

  • Rica ederim kraal 🚬


 • Moderatör: Bekçi
  Süper Moderatör: Zabıta
  Uber moderatör: Polis
  Desek daha doğru olur.
  Eğer bir moderatör kin güdüp işlem yapıyorsa meslekten ihraç edilmelidir.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

98
 • Ben değğ moderatörleri sevmiyom asdfjsj
  En son fenomenlere laf attım fenomen oldum hayat tek tek azıma ediyor Puahahahsjdjssjd
  Birkaç haftaya bende mod olurum belkisi 🖤
  Beni sevin aşklarım shsjdjd
 • Bir mod olarak herkesi ayrı ayrı değerlendirmek gerek.
  Birinin yaptığını herkese mal etmek bizim toplumda yaygındır.
  • Yukarda da belirttiğim gibi ablacan herkese mal etmek doğru olmaz zaten. Dediğin gibi bizim toplumda 1 kişinin hatası herkese mal ediliyor. Ayırt etmek önemli veya kısmı konuşmak lazım.

 • Bu yazdiklarinin bir tanesi bile bende yok yoksa mod değil miyim?😂😂😂
  Klavyene sağlık 👏👏👍 kardeşcan 😊
  • Yoksa ne mutlu ablacan.😄🍀 teşekkür ederim. ✌

 • BjkliiHatunn
  Ellerine sağlık kendi fikirlerini dökmüşsün sonucta kötülediğin bir şey yok önceden sende emek verdin. güzel ve adaletli paylaşım olmuş. 👌
 • JShuriken
  Aleyküm selam knk bana karışmıyolar bir sıkıntım yok :qq
 • Benim sevdiğim moderatörler var. Onlara laf ettiremem.
 • _Rüyamm_
  Emeğine sağlık güzel bir bence olmuş :)
 • resistible34
  bana takmış durumdalar 2 günde bır hesabım donduruluyor :)
  • Bunun modlarla alakasi yok. Kural dısı takılırsan donar.

  • Fazla hata yapıyorsundur.

  • resistible34

   @Çilekliiikarrpuzz bilmiyorum soru soruyorum sorum sılınıyor puanım alınıyor ustune 2 gun yonetıcıler tarafından ıncelenıyor dıyor zaten exper sılınıyor soru sorma hakkım kayboluyor bırde 2 gun dondurmayı anlamıyorum sacma sankı adam olduruyoruz kaldıkı burda benım sorularımdan 3 5 kat daha agırları oluyor onlar duruyor kımse bana anlatmasın her yerdekı adamcılık burdada var

  • Hepsini Göster
 • Edayldrmqx
  Harikasın
 • Emeğine sağlık abim..
 • Güzel bir bence olmuş. Tebrik ederim. 👍
 • Emegine saglik
 • EfendiBirKişilik
  Objektif değiller.
 • Sevmeyen sevilmiyor
 • kötüadam06
  Üşenmeden okudum ve sana katılıyorum
 • Anlümseni
  Kendilerini bir halt zannetmeleri
 • Marab
  Genelde, site kurallarına uymayan üyeler sevmiyor.
YÜKLENİYOR...