Hristiyan olmak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

Ben İslamda hiçbir eksiklik görmedim bulmadım dinimede çok baglı biriydim ama ruhum hristiyan olmamı söylüyor. Belki bunu en son bekleyecegınız kişi bendim ama karmakarışığım hayatımdaki temel herseyı degiştirmek istiyorum. Ben bir temele baglı olmak istemiyorum. Hristiyan olmak yada köklü bir şekilde dinimi değiştirmek istiyorum evet biliyorum bu oyuncak değil ama ben böyle hissediyorum ruhum böyle hissediyor elimde değil

Tanrı yoktur diyemeyecek kadar inanç sahibiyim ama lütfen içinde bulundugum durumu bana açıklayın neden ruhum bunu istiyor ve ne yapmam lazım fikir verir misiniz ?

gizliden soruyorum çünkü açıktan sorsaydım insanlar dalga geçtiğimi düşünürlerdi o derece dini bilgim var bunu cogu bılıyor ama bitti artık hersey buyrun siz ne düşünüyorsunuz ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar lütfen yargılamadan önce düşünün ben bilmiyorum hristiyanlıgı hiç bilmiyorum anca duyduklarımla bılıyorum


neden yardımcı olmak yerıne yargılayan ınsanlar var anlamıyorum. Tamam inançsızım demek istemiyorum ama bir bağlılıkta istemiyorum bunun yolu nedir bu bir din midir ?


yahu herkes bir anda hoca kesildi sanki bana laf söyleyenler ibadetlerini dört dörtlük yapıyorlar ya


yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim daha açık bilgilere ihtiyacım var
Belki içinde bulunduğum huzursuzluktu ALLAH'a beni duymuyorsun deme sebebim. Ama o anda karşıma çıkan bir ayette 'ALLAH herşeyi hakkıyla işitendir' diyordu. İrkilmedim aman canım of tesadüftür dedim. İki dininde inanışından haberdar şekilde düşünüyordum. ALLAH yok diyemezdim haşa çünkü varlığı, verdiği nimetleri ve güzelliği gün gibi aşikardı. Başka bir inanışta tatminkarlık bulamadım. Elbette herkesin inanışı kendinedir ama ben şu birkaç günde yeniden ve daha iyi anladım ki Hak Din İslam'dır ..

0|1
4288

En İyi Erkek Görüşü

 • Bi kiliseye git, yardımcı olacaklardır. Konuşma şeklinden depresif bir dönemden geçtiğin belli ama kararlıysan Allah bile çevirmiyor bizi yolumuzdan,irade vermiş, o yüzden bir başkasına b*k yemek düşer. Kararlıysan bi kiliseye git,ama önce incili bir türkçe okumanı tavsiye ederim. Sana hrstiyanlıkta hitap etmeyebilir.

  1|0
  1|0
  • teşekkür ederim hotdog benı anlıyorsun :( şuan sadece yargılanıyorum anlayan cokaz kişi var belkide tamamen kopmak ıstıyorum dinlerden yada ne hitap edicek napcam bilmiyorum sıkıldım artık bu dünyada sadece iyilik yok :(

  • Hepsini Göster
  • Öncelikle saygı duyarım senin kendi iraden kendini nerde nasıl mutlu hissediyorsan orda ol ama önce incili bir oku O zaman göreceksiniz iki dinde aynı pek bir değişiklik yok insanlarla ilgili sen dinden değil insanlardan sogumussun

  • @Sufikus Yalniz bacim deist Peygamber efedimizin Kurani yazdiginisoyleyenlere denir Allah a inananlara Musluman denir.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 87

 • Başta şunu söyliyim.Ruhum istiyor diye bişi yok.Bunu sen istiyosun.Kalbin istiyor.Seni yargıladığım için söylemiyorum.Ama gerçekliğin farkına varman gerek.Niye hristiyanlık.İslam da seni ne tatmin etmedi.Senin ki İslam ı biliyorum inanıyorum,ama hristiyan olucam olmuş.Bence bu kadar ciddi bi konu hakkında inandığından dönmemek için elinden geleni yapmalısın.İslam da Allah birdir.biz buna inanırız.Bizim kitabımız değişmemiştir.Ama hristiyanlıkta üç tanrı inancı var.Bunun doğru olmadığını bile bile nasıl inanacaksın.Adamlar zamanında binlerce farklı incil yazmış.kafalarına göre dinlerini değiştirmişler.sevdiğin onların yaşam tarzıysa,yaptığın mantıksız.Duyguların ne derse desin,aklını dinini değiştirmemek için zorlamalısın.daha çok bağlanmalısın.Zamanla duyguların değişecektir emin ol.

  3|1
  0|0
  • güzel açıklama artıladım ;)

  • Allah’a iman etmeyenler için O’nun mukaddes kitaplarının değiştirilebileceğine, hatta yok edilebileciğine inanmak belki zor değildir. Fakat hem ‘Allah’a inanıyorum’hem ‘Tevrat, Zebur ve İncil değiştirildi’ diyenler, aşılamaz bazı mantık sorularıyla karşı karşıyadırlar:
   Hıristiyanların ve Müslümanların inanışına göre Allah her şeye kadirdir.
   Allah merhametlidir, mukaddes kitaplarını insanlara doğru yolu göstermek için vahyeder.
   Fakat eğer Tevrat, Zebur ve İncil değiştirilebilirse, şu iki sonuçtan birini kabul etmek zorundayız:
   Allah, kitaplarının yok edilmesini önlemeye (haşa) acizdir (ve böylece gerçekten her şeye kadir olamaz). Yahut,
   Allah insanlara doğru yolu göstermeye yalnız ara sıra önem verir; şöyle ki, O’nun kitapları değiştirilir ve böylece insanlar doğru yoldan saparlarsa, O pek ilgilenmez, başka bir deyimle merhametsizdir (gene haşa!).
   Allah bu tür iftiralardan uzaktır!

 • O kadar kitabı okumuşsun senin bana aklın ermez dediğinide biliyorsundur yüce mevlanın ve buna ilave olarak sizleri kendimden bir parça olarak yarattım dediğinide biliyorsundur o sebeple sana verdiklerine bir bak vucudundaki bütün kas sinir sisteminden gözlerine saçlarına ufak bir yarada kendi kendini tamir eden derine sence kendiliğinden oluşabilecek kadar basit birşeymi olduğunu düşün bukadar mükemmel bir sistem kendiliğinden oluşabilirmi ? koskoca uzayda o devasa gezegenler yerçekimsiz bir oradamda tamam ama durdukları yörüngenin neden hiç dışına çıkmıyorlar ? bunları düşün herşeyden önce sana verilen o mükemmel varlık olan beynini es geçme bu arada sana burada vaaz vermiyorum yapmak istediklerin hususunda serbest bir insansın saygıda duyarım fikirlerine ama şunu söylemedende geçmek istemedim diyelimki biz oruç tuttuk ibadet ettik ALLAH yolunda uğraştık durduk bize verdiği dert sıkıntı herşeye sabrettik şükrettik ve öldüğümüzde ahiret cennet cehennem yok diyelim ne zararımız olur ? Birde şöyle düşünelim bu dünyada yapmadığımız kötülük kalmadı imansızlık ettik cennete cehenneme Allaha inanmadık ve öldük geldik arafa karşımızda bir sorgu meleği ne zararımız olur ? bunlarıda göz ardı etmemek lazım ben inanarak öldüm olduki söylenenler çıkmadı dünyada insanlara iyilik yapmış oldum şerefsizlikten uzak durdum iyi bir insan olarak yaşadım ve toprak oldum varmı bir zararım kaybım . birde tam tersini düşün insanlara yapmadığım kalmadı hertürlü adiliği yaptım öldüm ya bide var ise ne zararım olur anlatmak istediğimi anladınmı iyi günler dilerim...

  0|0
  0|0
  • Güzel bir noktaya dem vurmuşsunuz da cevap verdiğiniz kişinin Allah inancı baki ve değişmez görünüyor. Sadece yol seçiminde bir kararsızlığı var o kadar ki sanırım depresif halinin şu an bunda önemli bir etkisi var.

 • Bence Hristiyan olmak istemekle alakalı değil , psikolojiniz sizi değişiklik yapmaya itiyor , büyük bir değişiklik .

  4|1
  3|2
 • Sanırım bunu yaparak ailene ceza vermek istiyorsun (eleştirmiyorum yanlış anlama )

  BU mektubu oku ne ailene nede kendine isyankar olmamayı dene saygılarımla

  Sevgili annecigim ve babacigim”

  Bu mektubu okudugunuz zaman üzüleceginizi biliyorum.

  Aylardan beri sustugum icin de üzülüyordunuz.Ama ne yapalim baska türlüsü elimden gelmiyordu.Beni affedeceginizi,mazur göreceginizi umarim.Annecigim ve Babacigim,

  Ben artik islam dinini terk ederek hiristiyan oldum.Eger böyle yaptigim icin bir günah islemissem bilin ki,bu günah tamamen size aittir.Cünki siz,bana dinimi ögretmemistiniz.Ben adimin Müslüman oldugunu biliyordum o kadar.

  Fakat,Müslümanlik nedir? Nasil olur? Peygamberim kimdir? Nasil bir zattir? Kur’an nasil bir Kitaptir nelerden bahseder? Müslümanlikta nasil ve nicin ibadet edilir? iste bütün bunlar bence bilinmeyen seylerdi.bana anlatmadiniz,ögretmediniz.

  Buraya geldigim zaman,cogu Fransizlarin dindar olduklarini gördüm.Hemen her evde birkac isa ve meryem’e ait resim vardi.yemege oturduklari zaman dua okuyorlardi.Ben ise onlara alik alik bakip durmaktan baska birsey yapamiyordum.

  Din,iman ALLAH.Peygamber,Kur’an ve ibadet hakkinda bana bir cok sorular sorarlardi.Ama ben hicbirine cevap veremiyordum.

  Siz,bana bunlari ögretmemistiniz.Hatta benim memleketimde dindarlik ayipti.Mesela lisede derse giren bazi hocalar dindarligin,yobazlik,gericilik oldugunu anlatirlar,ondan sonra derse baslarlardi.icimizden birisi dinden bahsedecek olsa,ögretmenler olsun,ögrenciler olsun hemen alay ederlerdi...”Hey yobaz,kacinci asirdasin?“derlerdi..

  oruc tutmak bir suc,namaz kilmak bir ayipti.

  Burada ise,durum tam tersinedir.ne kadar aldanmisiz? ne kadar aldatilmisiz?Avrupanin dinsiz oldugunu zannederdik.dinsizligi ilerilik,dindarligi gerilik sayardik.halbuki ne kadar yanilmisiz,

  burada herkes dinden,imandan,isa’dan bahsediyor.dinsizler ise pek sevilmiyor.cogu kimsenin cebinde incil var.

  Bütün bunlarin karsisinda icimde bir bosluk duydum. hiristiyanlarin cogu ibadet ediyordu.ben ise ne kendi dinimden,nede onlarin dininden birsey bilmiyordum..

  yavas yavas hiristiyanligi ögrenmek icin bir merak sardi beni,Ögrendim ve nihayet iste hiristiyan oldum.Artik tahsil masraflarimi kilise üzerine aldi.Bundan sonra bana,ister mektup gönderin,ister göndermeyin.Siz bilirsiniz,ama tekrar ediyorum:Eger dinimi terk edip günahkar olmussam,bu günah tamamen size aittir.ALLAH sizi affetsin...

  1|3
  3|1
 • Sevgili kardeşim ruhunun bunu istediğini söylemişsin ne tuhaftır ki bende senin gibi hristiyan oldum bir anda hristiyanlığa merak salmaya başladım kiliseye gittim ve bana kutsal ruhun içimi aydınlattığını söylediler kutsal ruh hristiyanlık inancında iman edenlere mesihimiz tarafından gönderilen hediyedir. Bir incil oku pazar ayinlerine katıl ama sana şunu söyliyim çok zorlu bir yola çıkmış olursun çünkü davranışlarını değiştirmek zorunda kalıcaksın Rab İsa derki size tokat atana diğer yanağınızı dönün ceketinizi çalandan gömleğinizi esirgemeyin. Rabbin adına öldürmeyin ancak onun adına sevin. Yani içinde nefret olmıcak sinirli bir karakterin olmıcak iman ediceksin mesihi kurtarıcı olarak kabul ediceksin günah işlersen af diliceksin vs... Sana anlatabiliceğim o kadar çok şey varki ancak bunları deneyim ederek öğrenmen daha iyi olur bir kiliseye kesinlikle katıl ve sakın çekinme ben ilk gittiğimde o kadar güzel karşıladılarki beni çay ikram ettiler herkes merhaba nasılsınız ilk defamı geliyorsunuz vb sorular sordu insanların içinde sadece sevgi vardı müslümanlıkta bulamadığım sevgi ama lütfen kimse yanlış anlamasın İslam düşmanı değilim. Çok geveledim biliyorum ama bir şey daha söyliyim kiliseye gidersen eğer ekmek şarap ayinlerine vaftiz olmadan katılma sakın hoş karşılamazlar zaten papaz uyarır imanı olmıyanların katılmamasını rica ediyoruz der. En derin saygılarımla.

  0|1
  0|1
  • Ben müslüman bir ailenin içinde doğdum. Baba tarafım dinine pek bağlı olmasa da müslümanlar. Bana hep müslümanlık uzak geldi. Kendimi bildim bileli bir tanrının olduğunu fakat bir dinin olmadığına inanırdım. Hristiyanlık hakkında araştırma yaptım ve çok mantıklı geldi. Birden kalbimde bir şey hissettim sanki. Nasıl hristiyan olunur hiç bir fikrim yok ve hakkında az bilgim var ama bende hristiyan olmak istiyorum.

 • isnsanın nefis okadar tehjlikeli ouynlar oynarki insana bir bilsen benbn nefsim dinlesydim sunada toprak altınta münkir ve menkir meleklerine hesap veriyor ve allhaın dışladıgı insanlardan biri olacaktım nefsim ne dedi biliyormusn sertaç intahat et nasılsa öleceksin ve nasılsa bir işin yok ve bir amacın o halde bu dünyada daha ne duruyorsun dedi ve biran için kendimi bir otobüsün altına atmaktan zor koydum kendimi birileri beni arkamdan cekti ve sertaç daha senin bu dünyada rızkın var nereye gidiyorsun dedi ve o ana içimde bir pişmanlık ve bir acı hissetirdi bana cünkü bana allah bir can emanet etmişti ve o cana kıyacaktım sendeki durum aynı bendeki gibi sana nefisn oyun oynuyor seni şeytan vesvese verek kendi yoluna cekmek istiyor ve seb hristiyanlıgı secersen sende seytana uyumu ve allha karsı gelmiş biri olarak allhaın şefkat ve merhametinden ve şaeffatinden uzak duracaksın unutma nefs seytanın oyuncagı dır ve nefsle seninle allahj arasına gireir ve seni sıkar öncelikle derim bir namaz abdesti al ve iki rekat namaz kıl ve o fikir geldiginde salavati şerifie ve kelimei şahadet oku her aklına geldiginde besmele cek bu söylediklerim sana cok yardımcı olacaktır ve yatarken 3 nas 1 felak birde ayetel kürsi oku sonrada allhım benim aklımı koru aklımı sana emanet ettim sen beni doğru yola ilet ve hidayete erdir içimdeki bu dürtüden arındır beni nefsimle cihadımal beni yardımcı ol cünkü sana yardımına ihityacım var ve beni bu düşünceden men eyle ve beni hayra erdir de bak inan bir hafta içinde bu düşüncenden kurtulmus olacaksın ama bu düşünce aklına geldinide kelimei tevhidi ve şahadeti unutma

  0|2
  0|0
 • valla bana da söylüyor ruhum hristiyan ol filmlere bak ne çağdaşlar, ne asiller kiliselerde ne güzel ainler yapıyorlar... gibi.. Sonra müslüman ülkelerine bakıyorsun terör, savaş, fitne, bela, sakallı, cübbeli, .çarşaflı rezil bir görüntü, 5 karı 10 karı... Sonra gençlik islam dan soğuyor. Müslümanım diyorlar ama soğuklar dine. Neden böyle oldu? Tamam tek rab var. O tanrı da Allahtır. Son din islamiyettir. Neden islamiyettir çünki o asırda arabistana bakıyoruz kör cehalet diz boyu kabe de putlar, kız çocukların gömülmesi, kölelik sistemi, kan davaları gibi iğrenç bir yer. Ama Allah birini seçip bunu tam tersine çevirip güzelliğe dönüştürmüştür. Şimdi ahir zamandayız müslüman ülkeleri yine cahiliye dönemindeler. Hatta dünya böyle. Dünya da hristiyanlığa itibar kalmadı hep filmlerle komedilerle papayı hristiyanlığı tiye alıyorlar. Ama islamiyet şu an patlamaya hazırlanıyor. Allah var ve kuran kerim de saf vahiydir. Okudukça okuyası geliyor insanın. Temiz ol, pis gezme, oku, sev, mutsuzluk haramdır, kadınlar size ematemizidir, kız çocuklar iyidir, fakiri doyurun, zekat verin, rabbine secde edin demek ne güzel bir davranıştır. Bence kuranı oku ve gerçekleri öyle görmelisin. A9tv yi izlemeni de öneririm.

  0|2
  0|0
 • Benzeri şeyler yaşayan birisiyim.Çok fazla bir dine bağlı olmak yerine direkt ilaha bağlı olmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum,inanmak ve ibadet bence kalple ve içten gelerek yapılan bir şeydir ve nasıl yapmak istiyorsan öyle yapman gereken şeylerdir,gerisinin dayatma ve samimiyetsizce davranış gibi hissediyorum,kendi açımdan.Örneğin oturup anlamını bilmediğin bir dua okumak yerine içinden geldiği gibi onunla konuşmaya çalışman,kalbinden geçeni yapmanın çok daha makbul ve değerli olduğu kanısındayım.

  Ben kendi şahsi fikrimce önerebileceğim, ilk olarak tüm kutsal kitapları okuman.Dini ve felsefi görüşleri tarafsızca ele alan,açıklayan bazı kitaplarıda okuman.Tüm bilgileri edindikten sonra,ruhunla hareket edip aklının aydınlattığı bir yola girip sana uygun seçeneğe ulaşmanın hem daha doğru hemde daha tatminkar,daha güzel olacağını düşünüyorum.

  Sadece kendi fikirlerimi aktarmak istedim,umarım yardımım dokunur ve kimse yanlış anlamaz:)

  3|0
  1|0
  • teşekkür ederim duaların anlamını biliyordum ama konu degıldı ruhumu sıkan birşey var dediğin gibi ya okuycam yada hiç bakmadan direk senin dediğin gibi yapıcam

 • Arkadaşım! bir sürü kişi dalga geçmek için cevap vermiş ama ben kısaca anlatayım kardeşime. Hristiyan olmak istiyorsan rahibe ya da episkoposa başvurman gerekiyor. Seni bir deneyecekler (yaklaşık 2 sene,süre kısalabilir) Çünkü bunu heves olarak görebilirler, ayrıca dayanıklılığını da ölçerler. Dinin tüm gerekliliklerini (dua,ibadet..) iyice öğrenmen gerekir. Hristiyan yaşam tarzını benimsemen gerekir.

  [Gördüğüm kadarıyla bir sürü kişi başvurup sonra bunun heves olduğunu görünce devam etmemiştir.]

  BUnlar tamam olursa vaftiz edilirsin. Vaftiz olmazsan "kalben Hristiyan" olursun. Yani incil okursun, dualarını okursun, Tanrı ve İsaya inanırsın. Ama Hristiyan değilsin. Bi de din değiştirmek çok ciddi bir şeydir. İyice düşün derim. Ben bir yıl boyunca kendi kendime düşündüm ben, sonra kararımı verdim ben de..

  [Başkalarına bunun hakkında sorular sormaman daha iyi]

  Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi akşamlar.

  2|1
  0|0
 • böyle düşünmene sevindim islamiyeti az yaşıyoruz.Diğer dinler gibi keşke yaşıyabilsek engel mi var evet engel var nefsimiz karşımızda şeytan allah herkesin yardımcısı olsun.Seni takdir etmek isterdim:)

  1|1
  2|1
 • Gerçekten çok mutlu oldum tekrar İslam'ı seçtiğine. Şunu unutma müslüman olmayanlar ebediyen cehennemde kalacaklardır. Hristiyanlara göre de hristiyan olmayanlar ebediyen cehennemde kalacaklardır. Ama sağduyulu, önyargısız bir insan hak dinin İSLAM olduğunu çok rahat anlayacaktır. Bu sebeple İslam'dan sakın şaşmayın şeytanın oyunlarına kanmayın zira onun en büyük hedefi cehennemden çıkamamanızı sağlamaktır.

  İbadeti, emirleri çok ve zor olduğu için İslam'ı beğenmeyip terk edenlerin sonu cehennemdir ! Emirleri yerine getirmeseniz bile İslam dairesi içerisinde olun ki bir kurtuluş yolunuz olsun.

  Bize Kur'an'ı aktaran Peygamber efendimizin okuması yazması yoktu. Sadece şu konuların geçtiği ayetleri okuyanlar bile Hak dinin İSLAM olduğunu görecektir.

  Dağların depremi engellediği
  İki denizin birbirine karışmadığı
  Göğün 7 kat olduğu ve dünyayı koruduğu
  Aydaki ışığın yansıma olduğu
  Dünyanın elipsoid olduğu
  Güneşin de bir yörüngesinin olduğu ve döndüğü

  gibi bilgiler 1400 sene önce daha bilim bu bilgileri keşfetmeden çok çok önce Kur'an ile birlikte bildirilmiştir. Okuması yazması olmayan çobanlık ve tüccarlık yapan bir ZAT (Hz. Muhammed (s. a. s.)) bu bilgilere nereden, nasıl ulaşabilir?

  HAK DİN İSLAMDIR !

  0|0
  1|1
  • Yine hatırlatıyorum. Kimin ahir dünyada ne tür bir akıbet ile karşılaşacağına yalnız ve yalnız Allah karar verir. Bizler Allah değiliz ve bu tür hükümlerde bulunduğumuzda kendimizi Allah ile eş koşmuş oluruz. Bunun tanımı da şirk koşmaktır ve İslam'da affı olmayan günahlardandır. Kuran Allah'ın gönderdiği her peygamberi saymamızı, her kitaba değer vermemizi söyler. Allah son peygamberin Hz. Muhammed olduğunu ve İslam'ın tüm dinleri kapsayacak kadar ulvi olduğunu belirtir. 10 Emir de Allah'ın kelamıdır. Gerçek İsevi Yazıtları da Allah'ın Kelamıdır. Hz. Musa da Allah'ın peygamberidir. Hz. İsa da Allah'ın peygamberidir. Okursanız her kural İslam öğretisi ile birebirdir. İnsanoğlunun beşeri oluşu her inancın ki buna Müslümanlık da dahil rotasını bozmuş olsa da özet iyilik, ahlak, hakkaniyet, yaradan aşkı, yaratılanlara şükürdür. Bir önemli nokta da İslam'ın emirlerinin zorluğundan bahsedilemeyeceğidir.

 • islamı yeterince tanıdığını söylüyosun peki islamda bulamayıpta hristiyanlıkta bulduğun seni çeken şey ne öğrenebilir miyim

  1|2
  0|1
  • ben sanırım tahmin edebiliyorum her yemekte şarap içmeleri :D domuz eti yemeleri :D ulu orta yerde öpüşüp koklaşmaları :D noel dedeleri :D vs bunlar benim aklıma gelenler :D

  • O pis havanın etinde araştırmalar sonucu Çok mikroorganizma bulundu çok Pis olduğunu söylüyorlar ve vucudu zayıflatıyor.

   Şarap içmek ise Tanrı'ya inanan nasıl içiyor anlamış değilim senin derdini şarapla değil Tanrı'na Dua ederek giderirsin. Şarap ise çogu kızın kızlıgını bozmasını şarap uyuşturucuyu ve diğerlerini değiştiriyor kötü yani.

   Noel dedeleri ise . Noel de Dini gün onlar ise Nerden belli olmayan hediye dağıtan bir Süper Kahramana inanıyorlar saçmalık :). Ama yok öyle vb. vb. vb. :D

 • Bir temele bagli kalmayi goze alamiyorsan hristiyan da olamazsin.

  5|2
  0|0
 • hristiyanlıkta Allahın dini. insanlar tarafından bir kısmı bozuldu sadece. bir söz var. inne diyne indallahil islam. Allah katında hak din islamdır.
  yani anlamı: İnandığın Yaratıcıya en yakın olan şey: islamdır. Ona en yakın islam ile olabilirsin.
  hristiyanlıkta bazı şeyler benimde ilgimi çekiyor, şöyle papaz gelsin beni kutsasın, bir iki günah çıkarayıp ahzıma o yuvarlak şeylerden alayım. ama iş olsun fiş keselim diye istiyorum, canım mahrum kalmasın. paraşütle atlamayı istemek gibi birşey benim için.

  senin durumun için, ayrıntılı sorular sorup amacını nedenini ilgini nelerin çektiğini neler hissettiğini düşündüğünü falan sormak çözümlemek lazım. çok uzun iş burada kısaca olmaz.

  0|0
  0|0
 • ruhun hristiyan olmak istediği ne malum. günahlarda böyle değilmi zaten içinden bir ses o şeyi yapmanı telkin eder.

  günahı sana şirin gösterir. yaptığının hata olduğunu bilirsin fakat yinede yapmak istersin.

  nerden biliyorsun şimdide sana aynı şeyin olmadığını.

  bunu düşündüğüne göre İslamı gereği gibi bilmiyorsun.

  insan için iki türlü ilham vardır. yani insanın içinden gelen ses iki kanala bağlıdır. biri meleki ilham öteki ise şeytani ilham.

  her ikiside aynı yoldan gelir insana bu yüzden eğer bir rehberin yoksa şeytani ilhamı Meleki ilham zannedip hata edebilirsin.

  bu yüzden Kur-an nazil oldu eğer bütün doğrulara içimizden gelen ilham ile (seni tabirinle içimizden gelen ses ile) ulaşabilecek olsaydık.

  ne Kur-an ne İncil ne Tevrat nede Zebur nazil olmazdı, gelmezdi.

  ayrıca illaki bir dine tabi olacak isen İslama tabi olman gerek akıl bunu iktiza eder. çünkü bizler bütün semavi dinleri kabul ediyoruz.

  İslam bütün dinleri içine alır. hatta Tahrif olmamış haliyle Hristiyanlığı yani İseviliği bile

  sormak istediğin her ne olursa olsun Allah rızası için sana yardımcı olurum bana şurdan ulaşabilirsin (a.myworld@yandex.com) sevgiler

  0|0
  0|0
 • iyi düşün. insanlar seni dışlayacak, kötü gözle bakacaklar. bi de derler iyi insanız diye, ama saygı duymazlar hiç bişeye.

  ben de yapmadığım bişi yüzünden etiket yemiştim, ama sonra suçsuz olduğum kanıtlandı, ama etiket çıkmadı üstümden. herkes önyargıyla yaklaştı bana, sonra ben naptım, memleketten çektim gittim, şimdi rahatım. herkes saygı duyuyor bana, yaptığım herşeye. agnostik olmak da suç değil buralarda. (ki bulunduğum ülkenin halkı da aşırı bağlı katolik, ama en azından saygı duyuyorlar, düşüncelerimden dolayı dışlamıyorlar beni)

  iyi düşün, kararını ver. mutsuz olma.

  0|0
  0|1
  • tanrının istediği yaptıktan sonra düğer insanların benim üzerimde düşünceleri beni hiç bağlamaz ve bu da müslümanların ( en azından hristiyan yahudi budist vs olanları dışlayıp kötü gözle bakan nonlara ateist diyenler) ne kadar hoşgörüsüz terbiyesiz ve herkesin dinde özgürlüğü vardır diye söyledikleri yalanlarını bir kez daha ortaya koyuyor

 • Benim gözlemlediğim kadarıyla islamı yaşamak hükümlerini yerine getirmek insanoğlunun zoruna gidiyor farklı zaman dilimlerinde rahatından vazgeçip soğuk demeden kalkıp ibadet etmek aç kalıp oruç tutmak zor geliyo rahat varken kim yapar ki bunları. Hristiyanlık ve ibadetleri daha bi modern gibi gelio insanlara ibadetleri haftada bir aşırı sıkıcı değil güle oynaya olalala bumu ilginizi çeken nedir sizin derdiniz. MESELA SORMAK İSTİYORUM BAŞÖRTÜSÜNE KARŞIMISIN. ?

  4|0
  2|0
  • Başörtüsünün islamla ilgisi nedir?

  • Hepsini Göster
  • "sizin pis nefsinizin cezasını niye kadınlar çekiyormuş ?" demişsin sen erkekleri oranla buranla tahrik edersen eger burda sadece erkeklersuçlu olmaz. düzgün giyinirsen sana sarkan olursa o zaman haklısın...

  • Başörtüsünün İslamla ilgisi nedir mi? Kur'anda zorunlu olduğu yazmakta.

 • nıye gardaş biz papazmıyız

  4|1
  0|0
 • Bence, çok yanlış bir seçim. Hak din İslamdır sözü son derece mantıklıdır. Çünkü kitabı peygamberi ve nasıl yazılıp, oluştuğu bilinen tek dindir. Hıristiyanlıkta, şu anda 4 çeşit İncil var. Yaklaşık 1000 yıl kadar önce, bir sürü İncil yakılmış sadece 4 tanesi kalmış günümüze, hepsi farklı yazılmış, muhtemelen birbirleriyle çelişiyorlardır. O kitapların nasıl yazıldığı belli değil. Nasıl yazıldığı belli olmayan bir kitabın doğruluğuna nasıl inanacağız. Yahudilikte de Tevrat'ın değiştirlidiği inancı hakim. Hem onun değiştirildiğini söyleyeceğiz, hem de doğruluğuna inanıcağız, kendi içinde çelişmiyor mu? Diğer dinlerin kim tarafından nasıl oluşturulduğu belli değil. İslamiyet'te Kuran'ın nasıl yazıldığını hazırlandığını, hiç değiştirilmediğini ve peygamberimizin bu dini kurduğunu tarihten biliyoruz. Peygamberimizin sıradan bir insan olmadığını da biliyoruz. Cahiliye devrindeki hiç üniversite okumamış bir insanın güzel ahlakı, herkese örnek oluşu ve dinimizin gayet mantıklı olması, bazı küçük soru işaretleri olmasına rağmen yine de İslamiyet'den başka dinin doğru yol olamayacağını apaçık belirtir.

  0|0
  0|0
 • Şimdii Beni Çok iyi dinlemeni isterim. Önce kendine bir bak Din senin nefes alışını bile değiştirir.

  ''ALLAH''(C.C.)'ın gerçekten Var olduğuna İnanırsan karışır mesela evlendiğinde kocana karıştığın gibi ;) ... Hıristianlık değişmiştir Hz.İsa a.s. In ağızından sözlere bak ;) ...

  1. Hz. İsa dedi; “Eğer beni seviyorsanız, emirlerimi tutun. Ben de Rab’den dileyeceğim ve O size başka bir Faraklit verecektir; ta ki, daima sizinle beraber olsun.” (Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 15-16)

  2. Hz. İsa dedi;“Benim adımla Rabbin göndereceği Faraklit size her şeyi öğretecek ve size söylediğim her şeyi hatırınıza getirecektir.” (Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 26)

  3. Hz. İsa dedi; “Faraklit geldiği zaman iman edesiniz diye, gelmeden önce size şimdi söyledim.”(Yuhanna, Bâb 14, Âyet: 29)

  4. Hz. İsa dedi; “Rab’den size göndereceğim Faraklit geldiği zaman, O benim hakkımda tanıklık edecektir...”(Yuhanna, Bâb 15, Âyet: 26)

  5. Hz. İsa dedi; “Ama size gerçeği söylüyorum, benim gitmem sizin için yararlıdır. Çünkü gitmezsem, Faraklit gelmez... Ama gidersem onu size gönderirim.” (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 7)

  6. Hz. İsa dedi; “...Ama Faraklit gelince sizi tüm gerçeğe yöneltecektir. Çünkü kendiliğinden konuşmayacaktır. Ne işitirse onu söyleyecek ve gelecek şeyleri size bildirecektir.” (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 13)

  7. Hz. İsa dedi; “...O Faraklit beni yüceltecek, çünkü benimkinden alacak ve size bildirecek.” (Yuhanna, Bâb 16, Âyet: 14)

  İncil’in yukarıdaki ifadelerinde Hz. İsa (as) tarafından gelmesi müjdelenen ve “Faraklit” olarak geçen kelimenin aslı; Süryanice’de “Münhamenna“ Yunanca’da “Piriklitos”tur. Bu kelimenin birebir Arapça karşılığı ise “Ahmed”dir. HZ. MUHAMMED AHMED (S.A.V.) Efendimizden bahsediyor. Eğer o Dine geçeceksen Kitabına İman etmiş olman gerekir doğal olarak ama kitab da bu sözler geçiyor? :D Yani Hıristian olmak için HzMUHAMMED (S.A.V.) Efendimize İnanman lazım Çünkü O dine bağlı Peygamber bunu söylüyor.

  Ve Hrıstianların papaların saçmalıkları verdı mesela Dünya Tepsi şeklinde.

  Mesela Cennetten arsa satma gibi .

  Mesela Yıl başlarında İslam'da Kadir gecesi Dua Edilir Camii'ye gidilir ''ALLAH''(C.C.)'a İbadet yaparak kutlanır :) Cennet'e yol görükür ;)

  Ama Hrıstianlıkta Dini günlerinde Zina yapılır içkiler içilir İçkiden trafik kazaları ölümler hırsızlıklar eroinler vb. gibi kötülüklerle birlikten Tanrı'ları için Hindi keserler :) Ben hiç görmedim ki Dini günlerinde Dua' eden :) ...

  Hz. İsa a.s. den önce ki gelen Peygamberler de hep Efendimiz(s.a.v.)'den bahsetmiş ve Ona İman etmemizi istemiştir.

  Şeytan ve nefis seni bu yoldan çıkartabilir. Eğer sen yalnız kaldığını düşünüyorsan git ağla Tövbe et ''ALLAH''(C.C.) Sana bir yol göstermezse gel beraber çıkalım bu yoldan.

  Ama bende senin gibiyken Yok Artık dediğim olaylar oldu Şuan Dinimi gerektiği gibi yapıyorum. Ve iyiki Çok Şükürler olsun Aklım Ve Kalbimle %100 Emin olduğum bir Din'im var :) .

  Hrstianların bilgisizliğine bakın ki , asılmış Tanrı'dan medet umuyorlar. Hz. Mevlana ;) ...

  0|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  67

Kızlar Ne Diyor 42

 • vela havle vela kuvveden illa billa alil aziym sus kızz otur aşşa 3 ihlas bi fatiha oku

  5|4
  0|2
 • İslam dinini sana ağır hristiyanlık dinini hafif göstermişler ama yanlış. Hristiyanlıkta da namaz, hac, başörtüsü, güzel ahlak var. Rahibelerin kıyafetlerini biliyosun, hristiyanlık 1950 yılında bilime malup olduğu için toplum kiliseye başkaldırdı ve bu yüzden insanlar din olarak hristiyan görünüp dinin hiçbir şeyini yapmıyorlar. yoksa islamdan daha ağır bir dindir. mesela onlarda evlendikten sonra boşanmak yasak, kıyafetler daha kapalı, zina yasak günah... şimdiki hristiyanım diyenlerin yaşantısı senin dini yanlış algılamanı sağlamış. Kaldı ki hristiyanlığın kutsal kitabı papazlar tarafından yazılmış,bu dinde her şey yorumlanıyor, gerçek fikirler kaybolmuş. Halbu ki islam daha yeni, yazının kullanıldığından çok zaman sonra geldiği için her şey saklanabilir olmuş ve kuran hadisler bozulmadan duruyor. İslami yaşamak zor geliyorsa Allahı ve peygamberi daha az tanımandandır.

  2|1
  0|0
  • Ne ictin lan gerizekali aptal hristiyanlikta da namaz var diyor senin beynini de sana bu bilgileri verenin de beynini skim

  • Kac vakit namaz var guzel kardesim 0 mi yoksa cokmu Namaz var diyo bilmiyorki hristiyanlik hakkinda hicbirsey

 • Bizlerin yargılaması çok normal zoruna gitmesin müslümanız çok şükür ki ve dinimize düşkünüz o yüzdn hic mırın kırın yapma evet belki ibadetlerimizi yerine getirmiyo olabiliriz fakat vicdanımız o kadar rahatkı icimiz kalbimiz Allah, peygamber aşkıyla dolu ıbadetle sınırlama! Geç bakalım o dine o vicdanın sızlamıyo mu sen onu bunu boşver dinini değiştirmeyi bi kenara koyda Müslümanım diye Allah'a şükret..

  3|1
  1|1
 • Sizden yardım isteyen birini tersleyecek kadar beyniniz kokuşmuş..

  İslamin savunucusu değilim ama yinede ıslammi hristiyanlikmi diye sorsan ıslam derim.

  Arkadaşım; sana bir tavsiyem olacak

  dini inancını değiştirmek yerine felsefi akımlara bir göz at.

  Kendine bu şekilde farklı bir bakış açısı çizebilirsin.

  Ben tanrının sevgisine inananlardanim . Onu sevdiğin sürece dininin pek fark etmediğini düşünüyorum..

  Eğer istersen kliseleri ziyaret edebilirsin, mum yakabilirsin . Ama köklü değişikliklerden önce araştırmanı tavsiye ederim.

  Ruhundaki değişim açlığınıda felsefi akımlarla gidermeni tavsiye ederim

  1|0
  0|0
 • Hemen psikologa git durumun ciddi bilinç altının oynadığı bir tuzak bu. şeytanın oyununa gelme. bilmiyorum belki yasadıgın olumsuzluklar seni bu duruma sürüklemiş olabilir ama herşeyin bir çözümü vardır

  3|0
  1|0
  • belki bunlar dogrudur ama ben düzelebilirim sadece içimdeki kötü ruhu dışarı vurabilecegım bir yerde düzelebilrim

 • Doğru yoldayken sapmaya çalışıyorsun ruhum böyle istiyor diyorsun sen buna kendini yönlendiriyorsun unutma ki son gelen kitap Kuran-ı kerim'dir..

  3|2
  0|0
 • bence tekrar dusunmelısın cunku ıslam en son ındırılen dın genede tercıh senın hıcbırımızın senın tercıhlerını yargılamaya hakkı yok=))

  3|0
  0|0
 • canım islam dini zaten diğer dinlere de inanır. yani bizim kitabımız Kuran-ı Kerim ama diğer kitaplara da inanıyoruz. sen müslüman bir ailede dünyaya gelmişsin ve öyle yetişmişsin belki de. dinden dönmek gerçekten günahtır. cehenneme direk gitmek gibi bişey... islam çok güzel bir din ve inan bana Kuran ın türkçe mealini oku ve çok güzel şeyler bulacaksın. istiyorsan incili de oku orda da çok güzel şeyler var. Allah a inanan herkese saygım da var. ama islam zaten dört büyük kitabı ve peygamberi de bizim olarak gördüğü için en güzel ve en son din. eğer hayatında değişiklik yapmak istiyorsan. arkadaşlarını değiştir. saç modelini rengini değiştir. işini okulunu değiştir. yeni hobiler edin. kurslara katıl. inan bana senin için çok iyi olacak. ama din değiştirme

  1|0
  0|0
 • canım hangi şehirde yaşıyosan orda bir kliseye git.

  tabi mezhepler var. kimi boşanmaya, kürtaja falan izin vermiyo. istersen onları bi araştır. en uygununu seç kendine. sonra o mezhebin klisesine gittiğinde rahip sana yardımcı olacaktır. seni yargılayanları da takma. içinden islamiyete inanmak geliyosa ona inan, hristiyan olmak geliyosa hristiyan ol, ateist olmak istiyosan ateist ol. hayat senin hayatın, seçim senin seçimin.

  0|2
  1|2
  • ya bu ne biçim bi yorum arkadaşım. Ya bu yaşantımız zaten bir sınav nedir o kürtaja izin vermiyor boşanmaya izin vermiyor sen sınavda soruları kendin mi belirliyorsun yaradan kurallar koymuş insanları doğruluktan şaırmadan ölüm gününe kadar gelebiliyorlarmı bunu test etmek için engeller koymuş en basit örneğinden bir ailede bile aile içi kurallar vardır uyamıyorsan çıkarsın. yada en azından kabullenir inkar etmezsin.

  • dejavvuls ikinci cümleye kadar dayanabildim panpa mesajının gerisini okumadım kusura bakma. ok kib byeee

 • zamanında nedense benimde hristiyanlığa karşı ilgim vardı..kiliselere gittim bilgi aldım daha sonra bir gece bir rüya görmüştüm ondan itibaren tamamen kendimi müslümanlığa verdim..ruhumda müslümansın diyor.bence sende kiliselere git incili oku ondan sonra nasıl bir şey olduğunu görürsün...anladığım kadarıyla içinden haç çıkartmak geçiyo , haç kolyesi takmak geçiyo ama doğru değil ben gördüm inş seninde hakkında hayırlısı olur...ama tavsiyem incili okuman , kiliselere gidip papazlarla sohbet etmen.

  1|0
  0|1
  • www.hristiyanforum.com bu siteden de baya bilgi alabilirsin ama çok yanlı bir site...müslümanlıkla ilgili bir kıyaslama yapsan dahi ipden ban veriyorlar :) hristiyan olmak istediğini veya anlatmalarını söylediğinde yardımcı olurlar.

 • kimsenin ne dediğine bakma. ben hristiyanım ekle beni ne merak ediyorsan sor anlatayım. ( not : eskiden müslümandım )

  1|1
  0|0
  • Hayatımı değiştiren, doğru olanı bulmamı sağlayan kız.. Seni seviyorum :)

  • Hepsini Göster
  • Tabikide takip ediyorum nerde yorumun var gelirim oraya :) seni çok özledim bitanem ya, mesih seninle olsun. Haleluya :)

  • Eylül-20 size mesaj göndermeye çalışıyorum ama yeni üye olduğum için gönderemiyorum. Sizi takibe de aldım. Lütfen bana ulaşabilir misiniz? Sizinle konuşmak istediğim bir konu var. Benim için çok önemli. Lütfen...

 • Rahibeterasa ile bir randevu ayarlayabilirim senin için? Yasak aşkı papaz Fernandes sana doğru yolu gösterir.

  4|2
  5|1
  • En iyi cevap!

  • ben nişanlın hristiyan diye biliyorum sen azda olsa fikir sahibisindir spagetti buraya yazabilirsin bu arada sen zaten iyisin onaylamama gerek yok

  • Evet kendi hristiyan. Pek din ritüellerini yerine getiren biri değildir fakat, pazar kilise ziyareti, mezar ziyareti falan ıvırı zıvırı çok. Haydi bunu geçtim belki sen dinin gerekliklerini yerine getirebilecek birisindir fakat fikir alımıyla olucak bir iş değil diye düşünüyorum. İnanç senin inancın, hayat senin hayatın.. Aklın hristiyanlığa yatıyorsa, doğru buluyorsan ve inanıyorsan değiş. Burdaki üyelerin aklını karıştırmasına da izin verme.

 • Naçizane önerim her din hakkında bilgi almanız olacaktır. Her semavi din Allah'ın dinidir ve Allah'ın öğretilerini taşır. Aslında benim okuduktan sonra vardığım sonuca göre her şeyin özünde sevgi, iyilik, merhamet, dürüstlük ve alçakgönüllülük olmalıdır. Bu değerlerden yoksun olunduğunda iyi bir kul, iyi bir evlat, iyi bir ebeveyn, iyi bir eş, iyi bir vatandaş olmak mümkün değildir. Allah içimizdeki her şeyi bilir ve göstermelik yapılan, amacından sapmış hiçbir davranış O'nu kandıramayacaktır. Her şeyden öte kendinizi kategorize etmekten rahatsız oluyorsanız bunu yapmayın. Allah inancınız var ise tanımlamalara ihtiyacınız yoktur. Allah sizin özünüzde ne ve kim olduğunuzu biliyor ki aksi zaten düşünülemez.
  Bu arada da bu depresif halinizden sıyrılabilmek adına bir psikiyatr ile görüşmenizi de şiddetle tavsiye ediyorum. Zira böyle bir halet-i ruhiyede çok iyi düşünülmesi gereken bir karar vermek bana pek de doğru gelmiyor.

  0|0
  0|0
 • Icinden geliyorsa hristiyan ol zaman kaybetmeden incil kitabini al ve oku dogru yolun hristiyanlik oldugunu okudugun zaman anlarsin daha fazla zaman kaybetme hristiyan ol yuce allah kutsal ruh bizimle konusuyor duvalarimiza cvb veriyor ve isa mesihin geleceyi cok yakindir o son yillar bunlar hatta son gunler tam olarak allah gunu saati seneyi soylemiyor ama cok yaknda gelecegini soyluyor ve isayi tanrinin oglu oldugunu kabul eden sonsuz yasama gececektir al o kitabi bastan sona oku allah sanada kutsal ruhunu gonderecek ve sninlede konusacaktir

  0|0
  0|1
  • Kimsenin kafani karistirmasina izin verme icinden geleni yap allahha dova et tum kalbinle sna gercek yolu aciklamasiini iste ondan al incil kitabini oku ve onun dogru yol oldugunu anlayacakindir

  • sana görede hristiyan olanlar sonsuz cenneti yaşayacaktır yani? ee eleştirdiğiniz müslümanlıktan ne farkınız kaldı :D

 • Dinini ne için değiştiriyorsun ki ? Doğru yoldayken ayağını kaydırmakta niye ? Hristiyanlık çok mu kuralsız sanıyorsun ? hiç araştırdın mı ? Her dinin kuralları vardır ki şayet kuralsızda yaşanmaz . Mantık içeren tek din islamdır . Doğru yoldan sapma içindeki şeytana kulak asma RABBİNE sığın tövbe et derim.

  2|0
  2|0
 • sana bir hristiyan olarak yazıyorum. sigara markası değiştirmek gibi bişey istiyosun. Eğer köklü bir değişiklik yapacaksan açar tüm kitapları baştan okur, inanmam gerekene inanırsın ve bunun için bu tip forumlarda ortalığı karıştırmazsın. sen kutsal kitabı okuduğunda tanrı senin yüreğine dokunur ve hayatını zaten değiştirir. ama dikkat çekmek için imanından vazgeçmeye çalışıyor gibisin tanrı seni affetsin.

  0|1
  0|0
 • deist ol bence.illa tepemde bi tanrı olsun diyorsan şayet.

  ergensel bir durumdur.islamdaki baskıdan kaçış yöntemidir.hristiyan olunca her boku yemekte özgür olacağını düşündüğünden ötürü olabilir .

  0|3
  0|1
  • Boklu çişli konuşmalar hiç bir kıza yakışıyor mu ? :D

  • Hepsini Göster
  • En çok bu cevabın gerekçesini mantıklı buldum. Ergenliği geçmiş olsa da bu durum bence de aynen dediğin gibi; "hristiyan olunca her haltı yapmakta özgür olacağını düşündüğünden ötürü olabilir."

  • tabi boş konuşmuyoruz burda :)

 • bu ne ya.

  1|0
  1|0
 • Aslinda senin su an yasadigin durumu bn yasiyorum neden mi hristiyanlik?kalbim ruhum oyle soyluyor .ayriyeten isa yi tanimak ve onun gibi gunahsiz bir yasam istiyorum .Islam da cok guzel ve nitelikli bir din ama sonuncta hangi yoldan gidersem gideyim hepsi allaha ulasan yol degil midir Ben de su an resmi olarak muslumanim fakat icimde muslumanlik olsa da hristiyanlik su an daha agir basiyor. sonucta biz dogarken dinimizi. Kendimiz belirlemedik .

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  22
Yükleniyor... ;